Jump to content
apze

rejs.pl

Recommended Posts

W związku z artykułem:

 

http://wiadomosci.mediarun.pl/artykul/internet-internet,pmpg-sprzedaje-swoje-serwisy-machina.pl-sport24.pl-infotuba.pl,39133,4,1,1.html

 

Udało się sprzedać rejs.pl. Z tego co wiem, wydawnictwo było skłonne sprzedać ją poniżej ceny wywoławczej.

Z WHOIS wynika, że kupiło niemieckie biuro podróży.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam starego Offica, zapoda ktoś zawartość dokumentu xlsx?... Za ile poszedł ten rejs.pl?

 

LINK

 

A za ile poszedł to dokładnie nie wiadomo ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z WHOIS wynika, że kupiło niemieckie biuro podróży.

Biuro to ma kreuzfahrten.de ( tzn. rejsy )

Aż dziw, że rejsy.pl jej nie przygarnęło do kompletu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest też domena smaki.pl (+ serwis) za 50k, w związku z tym mam pytanie teoretyczne

Do jakiej kwoty byście podbili, gdyby była na aukcji od 1k ? ;)

w skrócie, jaka jest jej wartość rynkowa z serwisem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro ninje ( custompublishingday.pl, zerwijmylancuchy.eu ) są od 5k, to chyba nie sprzedali w cenach, które podali w ofercie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena smaki.pl jako brand jest bardzo w porządku ale nie jest to TOP generyk - myślę że w aukcji D2D cena nie przekroczyłaby 3000 PLN. Naprawdę porządnie wykonany serwis kosztuje 25 tys. PLN. Nakład na marketing to osobna sprawa - tematyka nie jest niszowa, popularyzacja serwisu mogła by być dużym problemem.

Edited by Adelard
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejs.pl w komplecie z rejs.com.pl i rejs.waw.pl był do kupienia za 15 000 PLN.

Ładna kwota choć wydaje się, że poniżej możliwości.

Jeśli to faktyczna kwota sprzedaży - określenie "ładna" jest ostatnim, jakie przyszłoby mi do głowy. Czy kwota wydaje się być "poniżej możliwości"? Po trzykroć TAK! Powiem wręcz, że nagłaśnianie tak niskich sprzedaży tak dobrych domen na pewno nie pomaga, a być może nawet szkodzi rodzimej "branży domenowej". Na szczęście domena domenie nierówna, w związku z czym nie można powiedzieć, że jakakolwiek pojedyncza sprzedaż może stanowić precedens, na który mógłby ewentualnie powołać się potencjalny kk, negocjujący zakup domeny porównywalnej jakości. Co jednak nie zmienia faktu, że im ciszej o tego typu transakcjach - tym lepiej. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypominam, że interesowałem się domeną i cena mogła być niższa:

 

Usłyszałem:

"Odpowiadając na Pana pytanie, tak rozważamy sprzedaż po trochę niższej cenie..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×