Jump to content
merti

Przechwytywanie: lepiej niz dropped.

Recommended Posts

Mam pytanie, zadaje je z wielka nadzieja ze jest wiecej niz kilka osob na tym forum ktore znaja odpowiedz [przy tajemnej wiedzy dostepnej nielicznym trudno bowiem liczyc na odpowiedz na takie pytanie - nie zdradza sie przepisu na kamien filozoficzny ;)].

 

Pytanie jest takie:

 

Ile w obecnym stanie rynku przejmowania domen kosztowalaby inwestycja w system, ktory pozwoli pod wzgledem skutecznosci przejmowania domen pobic dropped lub osiagnac jego poziom? Krotko mowiac: jak to sie robi i ile trzebaby na to wydac pieniedzy?

 

EDIT: System pracujacy tylko dla ograniczonej grupy osob, nie taki jak dropped czyli udostepniony komercyjnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupuje się opcje, w AZ 29,90 zł od sztuki. :rolleyes:

 

 

 

zgadza się,

obecnie najtańsza metoda, aby zostać "spadkobiercą" - to opcja :D

a jeżeli do tego będziesz sam registrarem,

wtedy możesz planować inwestowanie w domeny długoterminowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zgadza się,

obecnie najtańsza metoda, aby zostać "spadkobiercą" - to opcja :rolleyes:

a jeżeli do tego będziesz sam registrarem,

wtedy możesz planować inwestowanie w domeny długoterminowo.

A dobrych domen, które nie są w posiadaniu domeniarzy jest jakies 10.000-15.000 więc mnożymy to razy 30netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jeżeli do tego będziesz sam registrarem,

wtedy możesz planować inwestowanie w domeny długoterminowo.

 

Tylko że jeśli sam będzie rejestratorem, to:

a) nie kupi opcji u siebie (patrz: Porozumienie z NASK)

B) nie kupi opcji w AZ (patrz: regulamin AZ)

więc trzeba liczyć po 32 zł (dropped). ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

merti

 

Od początku kiedy zacząłem zajmować się domenami dążyłem do stworzenia systemu który był by skuteczny.

W chwili obecnej jestem w stanie w ok 70% wychwycić domenę szybciej niż dropped - pozostałe przejmuje w dropped :rolleyes: - a wszystko to "domowym sposobem"

i żadne tam grube bańki nie są Tobie potrzebne.

Fakt faktem - to jest tylko do mojej dyspozycji i przejmuje tylko interesujące mnie domeny a nie jak dropped prawie każdą więc wymagania zapytań są o wiele mniejsze. Mój system na pewno nie nadawał by się na masowe łapanki domen...

Już przy 2 - 3 domenach wygasających prawie na raz jest o 50 - 70 % mniejsza skuteczność złapania... ()

 

Najważniejsza kwestia to sposób.

 

A jeżeli rzeczywiście chcesz robić to jak dropped - to

Koszta partnerstwa z naskiem + aplikacje ... + dogadaj się z naskiem

Po co tworzyć kilka firm żeby zwiększyć limit jak na pewno można z nimi się porozumieć poprostu wpłacając większą kaucje.

 

limit zapytań masz 300-500 na minutę jak dobrze pamiętam więc skoro dropped ma 4 firmy to ma ok 12 do 200 zapytań na minutę.

nigdy nie byłem partnerem nasku i dokładnie nie wiem ale jeżeli występują także celowe opóźnienia w odpowiedzi na zapytania to sprawa się delikatnie komplikuje ale tylko delikatnie. :D

 

Warto wspomnieć tutaj o pomocnej opcji która mimo przynajmniej moich obaw ułatwiła przechwytywanie domen (oczywiście tych na których nie ma opcji)

 

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy

Share this post


Link to post
Share on other sites
merti

 

Od początku kiedy zacząłem zajmować się domenami dążyłem do stworzenia systemu który był by skuteczny.

W chwili obecnej jestem w stanie w ok 70% wychwycić domenę szybciej niż dropped - pozostałe przejmuje w dropped :rolleyes: - a wszystko to "domowym sposobem"

i żadne tam grube bańki nie są Tobie potrzebne.

Fakt faktem - to jest tylko do mojej dyspozycji i przejmuje tylko interesujące mnie domeny a nie jak dropped prawie każdą więc wymagania zapytań są o wiele mniejsze. Mój system na pewno nie nadawał by się na masowe łapanki domen...

Już przy 2 - 3 domenach wygasających prawie na raz jest o 50 - 70 % mniejsza skuteczność złapania... ()

 

Najważniejsza kwestia to sposób.

 

A jeżeli rzeczywiście chcesz robić to jak dropped - to

Koszta partnerstwa z naskiem + aplikacje ... + dogadaj się z naskiem

Po co tworzyć kilka firm żeby zwiększyć limit jak na pewno można z nimi się porozumieć poprostu wpłacając większą kaucje.

 

limit zapytań masz 300-500 na minutę jak dobrze pamiętam więc skoro dropped ma 4 firmy to ma ok 12 do 200 zapytań na minutę.

nigdy nie byłem partnerem nasku i dokładnie nie wiem ale jeżeli występują także celowe opóźnienia w odpowiedzi na zapytania to sprawa się delikatnie komplikuje ale tylko delikatnie. :D

 

 

Warto wspomnieć tutaj o pomocnej opcji która mimo przynajmniej moich obaw ułatwiła przechwytywanie domen (oczywiście tych na których nie ma opcji)

 

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy

 

Widać, żę nie byłeś bo same bzdury pleciesz :P

 

 

Skoro jesteś tak skuteczny podaj ostatnie 3 domeny, które złapałęś :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dobrych domen, które nie są w posiadaniu domeniarzy jest jakies 10.000-15.000 więc mnożymy to razy 30netto.

 

 

podejrzewam, że na te 10 000 - 15 000 domen opcje są już założone, :rolleyes:

więc mnożymy to i tyle zostaje nam w kieszeni na znalezienie własnej domenowej drogi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać, żę nie byłeś bo same bzdury pleciesz :D

Skoro jesteś tak skuteczny podaj ostatnie 3 domeny, które złapałęś :rolleyes:

 

 

prawdopodobnie Apze ma racje w 100%,

ja coś tam łapie na H3K, ale prawdopodobnie są to nazwy, których nikt na dropped nie chciał,

 

Zaczynąjąc, swoją przygodę z domenami, szybko zdałem sobie sprawę, że na spadek nie ma co liczyć,

Ponadto spadki mają swoje wady i zalety tzn szybko się zwracają, ale też spada na nich ruch

i pozostaje tylko nazwa czasem ładna czasem nie.

 

większe pole do popisu odkryłem w rejestrowaniu nazw na starcie, gdzie ruch rośnie z każdym miesiącem.

Tutaj również trzeba być szybszym od kolegów, ale czas reakcji nie jest liczony w milisekundach :D

a napisanie takiego analizatora jest dużo prostsze,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko że jeśli sam będzie rejestratorem, to:

a) nie kupi opcji u siebie (patrz: Porozumienie z NASK)

:rolleyes: nie kupi opcji w AZ (patrz: regulamin AZ)

więc trzeba liczyć po 32 zł (dropped). ;-)

a gdzie są te zapisy ?? szczególnie w AZ ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×