Jump to content
Alexis

xe.co

Recommended Posts

1. Jak to sie ma do Twojej propozycji?

2. Sprzedaz xe.co to sprzedaz na rynku GLOBALNYM. Wystarczy zerknac kto kupil. Oczywiscie mozna zamykac oczy na swiat, ale mysle, ze dla ludzi myslacych o domenach w kategoriach biznesowych wlasnie takie sprzedaze wnosza 100x wiecej :) bo to wlasnie na takich sprzedazach zarabia sie pieniadze.

 

Uparłeś się na domeny .co jak kaczyński na zamach w Smoleńsku. To nie temat na na takie dyskusje. Według mnie nie ma najmniejszej potrzeby zakładania nowego tematu dla każdej sprzedaży zagranicznej bo po co ? jeden temat dla wszystkich w zupełności wystarczy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uparłeś się na domeny .co jak kaczyński na zamach w Smoleńsku. To nie temat na na takie dyskusje. Według mnie nie ma najmniejszej potrzeby zakładania nowego tematu dla każdej sprzedaży zagranicznej bo po co ? jeden temat dla wszystkich w zupełności wystarczy.

 

Chetnie odpowiem Ci na to pytanie:

Czytelnicy tego forum dziela sie na 2 grupy: tych, ktorzy lubia czytac o .pl i tych, ktorzy chca zarabiac na domenach. Do ktorej grupy Ty nalezysz? Ta informacja jest dla tej drugiej grupy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chetnie odpowiem Ci na to pytanie:

Czytelnicy tego forum dziela sie na 2 grupy: tych, ktorzy lubia czytac o .pl i tych, ktorzy chca zarabiac na domenach. Do ktorej grupy Ty nalezysz? Ta informacja jest dla tej drugiej grupy.

 

Zapomniałeś o jeszcze jednej grupie - pisarze ;]

 

Dla mnie temat zamknięty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam jeszcze raz za zasianie niepokoju publikacja tak skandalicznej informacji i prosze kolegow, ktorych ona w jakikolwiek sposob obrazila, o wybaczenie. Mam jakas dziwna, niczym nieusprawiedliwiona slabosc do rzeczywistosci, ale oczywiscie respektuje prawo kazdego do zamykania na nia oczu.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Administracja nie przymyka oka:

Opis działu.

"Sprzedałeś domenę? Napisz gdzie i za ile. Posiadasz informację o ciekawej transakcji na rynku? Podziel się z nami. To ułatwi wycenę swoich domen innym."

 

Tu powinno się pisać o różnych sprzedażach jak np SMS.pl ...

 

Każda informacja jest cenna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Administracja nie przymyka oka:

 

Rozumiem, że można wrzucać "Top 10/20/50/100? weekly domain sales" .... każdą w osobnym wątku ;-)

Edited by Luke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle, ze bardziej zainteresowaloby kolegow jakie domeny (np. .co) ostatnio kupilem...

 

Jak dla mnie kupowanie domen np. nieruchomosci.co to strata kasy. Natomiast typu gra.co, dom.co, auto.co itp. mogą się ciekawie sprzedać (nawet jako 3,4-literówki), ale może być trochę trudniej niż w przypadku innych końcówek z polskim słowem.

 

 

Administracja nie przymyka oka:

Opis działu.

"Sprzedałeś domenę? Napisz gdzie i za ile. Posiadasz informację o ciekawej transakcji na rynku? Podziel się z nami. To ułatwi wycenę swoich domen innym."

 

Tu powinno się pisać o różnych sprzedażach jak np SMS.pl ...

 

Każda informacja jest cenna.

 

Bardzo dobra i konkretna wypowiedź.

1. dział "sprzedane" ma służyć w celach informacyjno-edukacyjnych (dot. wszystkich domen).

2. Jeśli kogoś to nie interesuje (chodzi o domeny .co) może tego nie czytać i/lub się nie wypowiadać, a swoje uprzedzenia niech zachowa dla siebie.

 

3. Taka jest rzeczywistość (co niektórych może porażać):

- Klienci zawsze będą kupować krótsze i łatwiejsze do zapamiętania domeny, zarówno w .co jak i innych końcówkach.

 

- Wolałbyś mieć domenę o trudnej nazwie (3 słowa odddzielone myślnikiem) czy jedno lub dwu wyrazowe .co, np. sweet-as-sugar.com czy sugar.co (przykład z głowy, z niczym nie związany ;]) - chociażby ze wzgl. reklamowych.

Edited by maniek32s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie domeny .pl kupiłeś. Lub jakie .co sprzedałeś. Takie info mile widziane.

Powiem tylko tyle:

Sprzedalem w tym roku tylko po kilka drugo/trzecioligowych domen .co i .com.co, wystarczajaco jednak, zeby stworzyc miarodajne statystyki:

srednia tegoroczna cena sprzedazy moich .co: 4.800EUR (ok. 20.000PLN)

srednia tegoroczna cena sprzedazy moich .com.co: 1.200EUR (ok. 5.000PLN)

 

Lepsze i najlepsze moje .co trzymam dla optymalnego klienta.

 

Prosze bardzo szanownych kolegow o przedstawienie tutaj tegorocznych SREDNICH cen sprzedazy swoich .pl i .com.pl, zebysmy mieli jakies konkretne porownanie (nie najwyzszych, albo pojedynczych transakcji, ale SREDNIEJ z minimum kilku domen sprzedanych w 2013, tak jak u mnie).

 

Co ciekawe:

1. KAZDA ze sprzedanych domen zostala zarejestrowana (jedna kupiona) w czasie, gdy kazdy mogl ja zarejestrowac, a tu na forum filozofowano nad sensem i bezsensem rejestru .co

2. Jedna z domen zostala sprzedana w 2 dni po pozyskaniu z niemal 150-krotnym zyskiem.

3. Jedna z domen .com.co odkupil ode mnie rejestr .co ;) Z ciekawosci: Sprzedal ktos z was kiedys jakas domene NASKowi?

 

Jakies komentarze?

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosze bardzo szanownych kolegow o przedstawienie tutaj tegorocznych SREDNICH cen sprzedazy swoich .pl i .com.pl, zebysmy mieli jakies konkretne porownanie (nie najwyzszych, albo pojedynczych transakcji, ale SREDNIEJ z minimum kilku domen sprzedanych w 2013, tak jak u mnie).

Tutaj właściwie nadawałoby się zestawienie delirium, i dosłowonie jeszcze 3-5 innych budujących swoje portfolio długofalowo i świadomie. Ciężko zestawiać sprzedaży Twoich ze sprzedażami licealisty czy biednego studenta, którzy co najwyżej może mogą sobie dorabiać do kieszonkowego ( a większość pewnie i tak wychodzi na minus )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj właściwie nadawałoby się zestawienie delirium, i dosłowonie jeszcze 3-5 innych budujących swoje portfolio długofalowo i świadomie. Ciężko zestawiać sprzedaży Twoich ze sprzedażami licealisty czy biednego studenta, którzy co najwyżej może mogą sobie dorabiać do kieszonkowego ( a większość pewnie i tak wychodzi na minus )

 

Przeciez licealista mogl rejestrowac tak jak ja .co zamiast .pl od lipca 2010go roku, tak jak zalecalem...WSZYSTKIE sprzedane domeny zarejestrowane byly, kiedy mogl rejestrowac KAZDY.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeciez licealista mogl rejestrowac tak jak ja .co zamiast .pl od 2010go roku, tak jak zalecalem...WSZYSTKIE sprzedane domeny zarejestrowane byly, kiedy mogl rejestrowac kazdy.

i puścić ze względu na wysokie ceny odnowień zresztą i cena rejestracji nie jest niska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem tylko tyle:

Sprzedalem w tym roku tylko po kilka drugo/trzecioligowych domen .co i .com.co, wystarczajaco jednak, zeby stworzyc miarodajne statystyki:

srednia tegoroczna cena sprzedazy moich .co: 4.800EUR (ok. 20.000PLN)

srednia tegoroczna cena sprzedazy moich .com.co: 1.200EUR (ok. 5.000PLN)

 

Jakies komentarze?

NIe wiem, może coś przegapiłem, ale czy tylko ang. keywordy są wsród twoich sprzedanych? Czy sprzedałeś jakieś polskie w .co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIe wiem, może coś przegapiłem, ale czy tylko ang. keywordy są wsród twoich sprzedanych? Czy sprzedałeś jakieś polskie w .co?

Tak, duzo przegapiles, umberto ;)

 

Mam tylko kilka polskich i angielskich w .co/.com.co i nie sprzedalem zadnego z nich.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal nie odpowiedziałeś, które się sprzedały. Anglojezyczne czy polskie, czy inne (np. hiszpańskie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal nie odpowiedziałeś, które się sprzedały. Anglojezyczne czy polskie, czy inne (np. hiszpańskie).

Odpowiedzialem. Przedstaw prosze swoje srednie ceny sprzedazy .pl i .com.pl w 2013, zebysmy mowili o rzeczywistosci, a nie wymieniali sie opiniami i uczuciami. Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedzialem. Przedstaw prosze swoje srednie ceny sprzedazy .pl i .com.pl w 2013, zebysmy mowili o rzeczywistosci, a nie wymieniali sie opiniami i uczuciami.

Ja natomiast nie widze problemu w podaniu informacji, że np. "50% to były ang., 25% pol., 25% inne". Nawet nie pytam o konkretne liczby czyli ile sprzedałeś, bo mi to w tej chwili na grzyba (choć oczywiście to by było najbardziej wartościowe). Skoro jednak piszesz A, to napisz też proszę B, bo podanie średniej nic tutaj nie mówi. Starasz sie zrobić jak największy szum, nie mówiąc nic. Zamiast PR wolę konkretne liczby.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast nie widze problemu w podaniu informacji, że np. "50% to były ang., 25% pol., 25% inne". Nawet nie pytam o konkretne liczby czyli ile sprzedałeś, bo mi to w tej chwili na grzyba (choć oczywiście to by było najbardziej wartościowe). Skoro jednak piszesz A, to napisz też proszę B, bo podanie średniej nic tutaj nie mówi. Starasz sie zrobić jak największy szum, nie mówiąc nic. Zamiast PR wolę konkretne liczby.

Umberto! Nie obraz sie, ale: umiesz czytac? Przeciez napisalem:

 

Tak, duzo przegapiles, umberto ;)

 

Mam tylko kilka polskich i angielskich w .co/.com.co i nie sprzedalem zadnego z nich.

To oznacza: 100% inne.

 

Prosze podaj teraz Twoja SREDNIA wartosc sprzedazy domen .pl i .com.pl w 2013 (i jesli chcesz oczywiscie jezyki i ilosci), zebysmy mowili o konkretach, a nie o odczuciach, albo jak mowisz "PR".

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umberto! Nie obraz sie, ale: umiesz czytac? Przeciez napisalem:

 

To oznacza: 100% inne.

 

Prosze podaj teraz Twoja SREDNIA wartosc sprzedazy domen .pl i .com.pl w 2013 (i jesli chcesz oczywiscie jezyki i ilosci), zebysmy mowili o konkretach, a nie o odczuciach, albo jak mowisz "PR".

 

Moja średnia jest kilka razy niższa i liczona w PLN. Nie podaję konkretnej liczby (pomimo tego, że pisałem, iż lubię konkretne liczby) z prostego powodu: ja nie jestem inwestorem domenowym tylko robię to hobbystycznie, więc nie ma sensu porównywać się z Tobą. Poza tym domeny .com.pl mnie w ogóle nie interesują pod względem handlowym. Finito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy się tylko cieszyć, że inwestycje w .co okazują się trafne, w przeciwieństwie do .tel . Ja w 2010 zarejestrowałem GreenPark.co, po roku puściłem wolno. Teraz stoi pod domeną strona hotelu. Gdybym trzymał, może bym trochę zarobił?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja średnia jest kilka razy niższa i liczona w PLN. Nie podaję konkretnej liczby (pomimo tego, że pisałem, iż lubię konkretne liczby) z prostego powodu: ja nie jestem inwestorem domenowym tylko robię to hobbystycznie, ...

Ja tez, tak jak Ty, umberto, lubie konkretne liczby, szczegolnie gdy prosisz mnie o konkrety i Ci je podaje, ale rozumiem, ze Tobie jako hobbyscie bez ambicji zarabiania pieniedzy ciezko jest wyliczyc srednia, wiec podaj prosze chociaz w przyblizeniu w jakim przedziale cenowym lezy srednia sprzedazy Twoich domen .pl w tym roku:

a. ponizej 500PLN

b. >500PLN, =<1000PLN

c. >1000PLN, =<2000PLN

d. >2000PLN, =<5000PLN

e. >5000PLN, =<10.000PLN

f. >10.000PLN, =<20.000PLN

g. >20.000PLN

Należy się tylko cieszyć, że inwestycje w .co okazują się trafne, w przeciwieństwie do .tel

??? Ja na .tel tez zarobilem ;)

Ja w 2010 zarejestrowałem GreenPark.co, po roku puściłem wolno. Teraz stoi pod domeną strona hotelu. Gdybym trzymał, może bym trochę zarobił?

Moze. Ja preferuje konkretne liczby, a nie gdybanie. Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 37.500 USD (jakieś 120.000 PLN).

 

Nie moja.

Ciekawa cena na literówka - znam xe.com od 15+ lat - i raczej mało domen pamiętam z latach 199x...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogłeś zaznaczyć, że sprzedajesz za 5k euro +/- 10% :P

Może dla Ciebie średnia ma wartość podobnie jak dla innej osoby łączna wartość przychodów, zysk, czy jeszcze innej roczny obrót. Dla mnie średnia nie jest wyznacznikiem i nie jest też w żaden sposób brana pod uwagę przy planowaniu portfolio. Tym bardziej bez znajomości ilości transakcji. A i to bez znajomości największych najmniejszych transakcji na niewiele się zdaje. Jedna dobra/zła sprzedaż może sporo namieszać.

 

Dla mnie na przykład najważniejszy jest roczny przychód i zysk/strata (co nie znaczy, że zaraz ujawnię) ze szczególnym uwzględnieniem źródła/rodzaju domeny (generyk, literówka, TM, TLD). Pominę już kwestie rodzaju przychodu (parking, najem) i skupiam się na "oczywistej" czyli sprzedaży.

ps Nie rozmawiamy teraz o wartości domen .co i tego rynku tylko zasadności i wartości informacji, którymi się z nami podzieliłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(co nie znaczy, że zaraz ujawnię) ze szczególnym uwzględnieniem źródła/rodzaju domeny (generyk, literówka, TM, TLD).

 

EEE nie krępuj się :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

EEE nie krępuj się :P

 

Kolejna podobna informacja od kolejnego znawcy rynku i starego wyjadacza przybliżyła by początkującym bardziej rzeczywisty obraz rynku. Chodzi mi tutaj o to, żeby początkujący w tym biznesie poznali prawdziwą wartość i sytuację rynku, a nie napalali się na okrągło cenami najdrożej sprzedanych domen w historii.

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×