Jump to content
Liwiusz

Nacjonalicazja oszczędności na Cyprze

Recommended Posts

Zmiana limitów autoryzacyjnych dla wypłat gotówki w bankomatach

Opis

Informujemy, że 04.06 br. nastąpi zmiana dotychczas obowiązujących maksymalnych dziennych limitów autoryzacyjnych dla wypłat gotówki w bankomatach kartami debetowymi mBanku.

Maksymalny limit kwotowy będzie wynosić 50 000 PLN, maksymalny limit ilościowy to 15 transakcji. Pozostałe maksymalne limity autoryzacyjne pozostają bez zmian.

 

Przypominamy, że możesz samodzielnie zmienić limity autoryzacyjne dla kart ustanawiając je na wybranym przez Ciebie poziomie do maksymalnych dopuszczalnych wysokości. Informujemy, że jednorazowe wypłaty kwot wyższych niż 50 000 PLN można bezpłatnie realizować w placówkach MultiBanku po uprzedniej awizacji.

Ciekawe czy to echo wydarzen na cyprze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomaso z tym referendum to nie wiesz jak się robi w UE? Robisz referenda do skutku (jak w Irlandii). Pierwsze się nie udało? No problem - większa propaganda i robimy kolejne aż przejdzie. To jest super demokracja komisarzy UE

 

Niestety, ale muszę się z tym zgodzić :(

 

 

Zmiana limitów autoryzacyjnych dla wypłat gotówki w bankomatach (...) Ciekawe czy to echo wydarzen na cyprze.

 

Raczej nie - to od dawna realizowana strategia wycofania gotówki z obrotu.

Edited by jarek6

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takiej sytuacji miło byłoby usłyszeć kilka zdań od AM. Nawet jeżeli nie będziemy mogli ich zweryfikować to podniosą nas na duchu ;)

 

Wszystkie operacje finansowe związane z naszą działalnością w Polsce (zasilenia NASK, wypłaty, płatności) są prowadzone poprzez konto w banku BPH, tak więc sytuacja na Cyprze nie ma wpływu na działalność AfterMarket.pl.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie operacje finansowe związane z naszą działalnością w Polsce (zasilenia NASK, wypłaty, płatności) są prowadzone poprzez konto w banku BPH, tak więc sytuacja na Cyprze nie ma wpływu na działalność AfterMarket.pl.

 

A jak wyglada sprawa z uslugami poza polska? Tzn. kupno/sprzedaz domen?

 

Albo moze bardziej precyzyjnie: Jaka dzialalnosc firmy odbywa sie POZA Polska? Jakie uslugi obslugiwane sa przez konta cypryjskie, w jakim banku i w jaki sposob sa one dotkniete sytuacja na Cyprze?

Edited by Alexis
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak wyglada sprawa z uslugami poza polska? Tzn. kupno/sprzedaz domen?

 

Albo moze bardziej precyzyjnie: Jaka dzialalnosc firmy odbywa sie POZA Polska? Jakie uslugi obslugiwane sa przez konta cypryjskie, w jakim banku i w jaki sposob sa one dotkniete sytuacja na Cyprze?

 

Sądzę, że giełda domen jest sprzężona ze spółką delawarską/spółkami delawarskimi.

 

Prawdopodobnie żadna z usług nie jest świadczona na Cyprze w sensie stricto.

 

Pewnie jedyną rzeczą, która może dotknąć finansowo negatywnie "AM", to ostatnia wymuszona przez rząd Tuska, zmiana [zdaje się, od 1 stycznia br.] Umowy pomiędzy Polską a Cyprem w zakresie unikania podwójnego opodatkowania. Dotyczy ona przede wszystkim tego konkretnie, co wpływa na konto właścicielskie/menadżerskie czyli director’s fee [do niedawna wyłączone z opodatkowania w Polsce].

 

Stąd, jestem spokojny o "AM".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

The business is definitely ruined, all Cypriot workers to be fired. We are moving to small Caribbean country where authorities have more respect to people's assets.

Also we are thinking about using Bitcoin to pay wages and for payments between our partners.

 

Taka strata na koncie małej firmy, robi mocne wrażenie. A jednak polityka, czy ktoś chce czy nie, sama wchodzi w życie ludzi, tym mocniej im mniej o niej wiedzieli.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwię się że rosjanie oddały tak dużo kasy bez walki. Myślę że Rosja mogła dostać od UE coś w zamian pod stołem, ale tego się nie dowiemy tak szybko.

No to już chyba wiemy co się stało, i wcale nie chodzi o złoża gazu czy Gazprom. Rosyjski opozycjonista i adwokat Mark Feygin, znany m.in. z obrony Pussy Riot, napisał na Twitterze dlaczego gniew Putina w sprawie wprowadzenia podatku od depozytów na Cyprze nagle zmienił się w milczenie. Prawdopodobnie podczas ostatniego spotkania Putina "w cztery oczy" z Barroso 21 marca w Nowo-Ogariowie koło Moskwy doszło do tajnego porozumienia w sprawie Cypru.

 

Prawdopodobnie, w zamian za milczenie Moskwy oraz nie udzielenie pomocy finansowej Cypru władze rosyjskie otrzymały zgodę ze strony KE na wycofanie zagrożonych depozytów z rachunków cypryjskich. Reuters donosi o podejrzanych wypłatach w oddziałach dwóch największych cypryjskich banków, Cyprus Popular Bank (Laiki) oraz Bank of Cyprus, w Londynie oraz w Moskwie podczas gdy banki na Cyprze były zamknięte. Co ciekawe, nie wprowadzono też żadnych limitów wypłat i dodatkowo zasilano je w gotówkę. Oto dlaczego wysokość podatku od depozytów niespodziewanie skoczyła z 9,9% jak ogłoszono na początku kryzysu do nawet 80% w przypadku Laiki - po tych ogromnych wypłatach z zagrożonych banków wyprowadzono praktycznie wszystkie środki. Jak zwykle, wśród równych zawsze są równiejsi. Mark Feygin: "Sprawy się skomplikowały. Jedni oszuści naciągnęły pozostałych."

Edited by Domenion.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypuśćmy hipotetycznie, że taka sytuacja będzie miała miejsce w Polsce - konta i przelewy zablokowane. Co wtedy z domenami, które będą wygasały? Czy NASK jakoś "zatrzaśnie" w miejscu upływający czas dla ważności domen? A co z domenami globalnymi? Jak je przedłużyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypuśćmy hipotetycznie, że taka sytuacja będzie miała miejsce w Polsce - konta i przelewy zablokowane. Co wtedy z domenami, które będą wygasały? Czy NASK jakoś "zatrzaśnie" w miejscu upływający czas dla ważności domen? A co z domenami globalnymi? Jak je przedłużyć?

Chyba najprościej wtedy wytransferować domeny do zagranicznego rejestratora, np. "lubianego" OVH lub domaindiscount24.com

 

No i jak już sugerował ktoś w tym wątku, założyć konto bankowe w Niemczech, albo w Moskwie, tak na "wszelki słuczaj" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to już wiemy co się stało, i wcale nie chodzi o złoża gazu i Gazprom. Rosyjski opozycjonista i adwokat Mark Feygin, znany m.in. z obrony Pussy Riot, napisał na Twitterze dlaczego gniew Putina w sprawie wprowadzenia podatku od depozytów na Cyprze nagle zmienił się w milczenie. Prawdopodobnie podczas ostatniego spotkania Putina "w cztery oczy" z Barroso 21 marca w Nowo-Ogariowie koło Moskwy doszło do tajnego porozumienia w sprawie Cypru.

 

W zamian za milczenie Moskwy oraz nie udzielenie pomocy finansowej Cypru władze rosyjskie otrzymały zgodę ze strony KE na wycofanie zagrożonych depozytów z rachunków cypryjskich. Reuters donosi o podejrzanych wypłatach w oddziałach dwóch największych cypryjskich banków, Cyprus Popular Bank (Laiki) oraz Bank of Cyprus, w Londynie oraz w Moskwie podczas gdy banki na Cyprze były zamknięte. Co ciekawe, nie wprowadzono też żadnych limitów wypłat i dodatkowo zasilano je w gotówkę. Oto dlaczego wysokość podatku od depozytów niespodziewanie skoczyła z 9,9% jak ogłoszono na początku kryzysu do nawet 80% w przypadku Laiki - po tych ogromnych wypłatach z zagrożonych banków wyprowadzono praktycznie wszystkie środki. Jak zwykle, wśród równych zawsze są równiejsi. Mark Feygin: "Sprawy się skomplikowały. Jedni oszuści naciągnęły pozostałych."

 

A nie mówiłem. Chyba nie sądziłeś, że da się obrabować kogoś kto ma mld na koncie? :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie mówiłem. Chyba nie sądziłeś, że da się obrabować kogoś kto ma mld na koncie? :)

Na początku sam nie uwierzyłem ale przyznaję że miałeś rację... Jak dla mnie to przekręt wszech czasów!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie, że ludzie w Europie nie wyszli jeszcze na ulicę. Przecież tutaj potrzebne jest ogromne piekło albo będa nas kosić jak leci. Nie ma co myśleć, że nas to nie dotyczy, bo to tylko kwestia czau. Niekoniecznie ta sama zagrywka ale inna (chociażby już oklepane złodziejstwo z OFE). Szarzy ludzie płacą za błędy decydentów. Moim zdaniem rozwiązanie jest tylko jedno: trzeba wyjśc na ulice i doprowadzić do tego aby przestano reanimować trupa jakim jest UE i Euro. Im wcześniej do tego dojdzie tym szybciej będzie się dało odbudować gospodarkę europejską. Obecne władze będą szły w zaparte i tego nie pojmą. Przykra sprawa ale wyjazd z Polski nic nie daje, w tym momencie poprawa jakości życia jest możliwa tylko przy emigracji na inny kontynent (!), co oczywiście takie łatwe nie jest. Jestem szczerze przerażony o_O

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki wszyscy mają co do garnka włożyć nikt nie wyjdzie na ulicę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki wszyscy mają co do garnka włożyć nikt nie wyjdzie na ulicę.

 

Mi się wydaje, że ludzie w obecnych czasach nie potrafią myśleć solidarnie i racjonalnie analizować. Dostanie się najiekszym depozytom to drobni ciułacze na ulice nie wyjdą, bo cięcia "mnie nie objęły". Gdzie solidarność z pozostałymi? Nie ma. Gdzie myślenie analityczne (przecież jak pokazał przypadek ze screenem wyżej -bogatsi dostaną po kieszenie, odbiją sobie na biedniejszych - pensje, zwolnienia, ceny produktów i usług)? Zbyt mało ludzi racjonalnie myśli. Wielu wydaje się, że w Polsce akcja jak na Cyprze nie przejdzie, ale Cypr to przecież idealny poligon doświadczalny. Dopiero jak coś dotknie wszystkie grupy/przedziały społeczne to jest szansa na konkretną reakcję, a to niestety błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypuśćmy hipotetycznie, że taka sytuacja będzie miała miejsce w Polsce - konta i przelewy zablokowane. Co wtedy z domenami, które będą wygasały? Czy NASK jakoś "zatrzaśnie" w miejscu upływający czas dla ważności domen? A co z domenami globalnymi? Jak je przedłużyć?

 

 

Bez przesady. NASK powie, że przecież istniała opcja przedłużenia domen aż na maksymalnie 10 lat. Innej odp. się nie spodziewam. W ogóle żadnej odpowiedzi się nie spodziewałbym.

 

 

No i jak już sugerował ktoś w tym wątku, założyć konto bankowe w Niemczech, albo w Moskwie, tak na "wszelki słuczaj" :)

 

No patrz, a ja właśnie zlikwidowałem niedawno moje obydwa niemieckie konta. Aj, chyba muszę sie lepiej przygotować na nadchodzące trudne czasy.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie, że ludzie w Europie nie wyszli jeszcze na ulicę.

Wyjdą, lub się na niej znajdą. Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki wszyscy mają co do garnka włożyć nikt nie wyjdzie na ulicę.

 

Ludziom w Polsce jest i tak lepiej niż za czasów komunizmu, także przymykają na to oko. A jeśli chodzi ogółem o Europę - kredyt na kredycie, kto będzie ryzykował wyrzuceniem na bruk? Wszyscy zap... jak mrówki, nie w głowie strajki i protesty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No patrz, a ja właśnie zlikwidowałem niedawno moje obydwa niemieckie konta. Aj, chyba muszę sie lepiej przygotować na nadchodzące trudne czasy.

 

Wiele zrobiłeś, aby te czasy przyszły, więc dziwne jest, że się do nich nie przygotowałeś.

 

Konkurencja to mit. To takie już staroświeckie i nieprawdziwe hasło doktryny liberalnej gospodarki. Taki mit założycielski. To jest totalna bzdura.

 

Przyjęcie euro jest koniecznością. Polscy przedsiębiorcy traca na tym (...). Dlatego nikt nie bierze Polski, 38-milionowego kraju, poważnie i nie otwierają się sklepy iTunes, AppStore, AndroidMarket, Amazon (...) W ten sposób Polacy mają dzięki politykom blokowany dostęp do cywilizowanego świata (...)

 

(...) w DE normalnie socjalizm i nadal taniocha w stosunku do zarobków. (...) Zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 100 euro, kiedy Niemiec na ALGII dostaje ok 400 euro plus opłaty za mieszkanie. A Na ALGI to nawet 800-1100 euro zasiłku dla osoby po studiach. No a przedsiębiorcy sobie poradzą.

 

To co w założeniu jest dobre dla Europy, czyli wspólna waluta, niszczą różnej masy spekulanci oraz niewystarczające mechanizmy kontroli.

 

Jest nadzieja, że Napieralski wszystko wyczyści. Wtedy jeszcze nie było wzorców, z których mozna by czerpać. Dzisiaj już jest: Zapatero. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda. Napieralski nie ma nic do stracenia i wie doskonale, że da się w Polsce rządzić bez słuchania "kazań księdza biskupa".

 

Hehe, a to dobre, to się uśmiałem. JKM we wszystkich tych swoich błazenadach - zwanych dla niepoznaki kampaniami wyborczymi - uzbierał ledwo połowę tego, co Napieralski w jednej turze.

 

 

No i udało się, gdybyś pomyślał logicznie, to byś po cichu zmył się z tego kapitalistycznego forum.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypuśćmy hipotetycznie, że taka sytuacja będzie miała miejsce w Polsce - konta i przelewy zablokowane. Co wtedy z domenami, które będą wygasały? Czy NASK jakoś "zatrzaśnie" w miejscu upływający czas dla ważności domen? A co z domenami globalnymi? Jak je przedłużyć?

...w takiej sytuacji domeny zostaną znacjonalizowane.

40% naszych domen trafi do portfolio bankowo-rządowego.

Dla osób posiadających mniej niż 100 domen, będzie przysługiwał bonus w postaci możliwości zmiany DNS-ów na jednej domenie na tydzień.

Prawdopodobne zamieszki przed NASK zostaną "zgaszone" dzięki przyjacielskim siłom prewencyjnym zza granicy itd... itp...

 

Taki tam ironia w tych trudnych czasach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...w takiej sytuacji domeny zostaną znacjonalizowane.

40% naszych domen trafi do portfolio bankowo-rządowego.

Dla osób posiadających mniej niż 100 domen, będzie przysługiwał bonus w postaci możliwości zmiany DNS-ów na jednej domenie na tydzień.

Prawdopodobne zamieszki przed NASK zostaną "zgaszone" dzięki przyjacielskim siłom prewencyjnym zza granicy itd... itp...

 

Taki tam ironia w tych trudnych czasach ;)

 

 

W Norwegii jest limit 100 domen na osobę czy podmiot gospodarczy i jakoś żyją.

 

Policzyłem na szybko (zaokrągliłem nieco wartości dla uproszczenia liczenia), że mają ok. 600.000 domen na 5.000.000 ludzi czyli 0,12 domen na osobę.

A w Polsce mamy jakieś 2.400.000 domen na 38.500.000 osób, co daje 0,062 domeny na osobę czyli 2 razy mniej niż w Norwegii!

 

Natomiast jeśli przyjmiemy, że w Polsce domena .pl średnio kosztuje ok. 80 zł (co i tak jest na pewno zaniżone, no ale żeby nie było rozpiętośc między 50-70 zł w AM, Premium a 123 zł w Nazwa czy Home.pl)) a domena .no kosztuje w EuroDNS 18 EUR czyli nawet mozna przyjąc, że tyle samo co .pl i przyjmijmy te 20 EUR (80 PLN), to Norweg za średnie zarobki roczne 28.600 EUR może kupić sobie 1430 domen .no, a Polak za średnie zarobki roczne 5.400 EUR kupi aż 270 domen .pl . Różnica ponad pół rzędu wielkości!

 

Oczywiście można powiedzieć WOW! Zarabiamy 5 razy mniej, ale domen mamy tylko 2 razy mniej ( na głowę), Super! Jest super, więc o co chodzi?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×