Jump to content
Sign in to follow this  
sowa

jak i gdzie sprawdzac nazwy nowych domen, żeby nie ukradli

Recommended Posts

Witam.

Własnie niedawno zainteresowałam sie sprzedażą domen. Ponieważ miałam sporo fajnych pomysłów na nowe domeny, wpisywałam je w bazie whois na stronie whois.domaintools.com. Zastanawiałam sie które z nich wybrać i w końcu wybrałam co lepsze. Jakie było moje zdumienie, kiedy (mineło tylko kilka godzin!) chcąc je zarejestrowac, okazało sie, ze ktoś mi je podebrał! Widze, że są zarejestrowane dzisiaj i nie może to być przypadek, że akurat takie wpisywałam... Teraz zastanawiam się w jaki sposób mogę sprawdzac dostępność domen na przyszłość, żeby się ktoś nie dowiedział, co wpisuję i nie ukradl moich pomysłów. Jak ktos wie, to z góry dzieki za pomoc :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tematy podobne już były. Pierw po hostach, później whois.pl lub whois na porcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tematy podobne już były. Pierw po hostach, później whois.pl lub whois na porcie.

No pewnie byly rzeczywiscie takie tematy już, tylko ja tu nie siedze, to nie wiem, bo dopiero sie zainteresowałam tymi rzeczami...

A o co Ci chodziło "po hostach"? żeby w przegladarce po prostu wpisywac, czy cos sie bedzie wyświetlało? A to whois.pl, to myślisz, ze bedzie mniej kradlo niż to zagraniczne? I co znaczy jeszcze to "whois na porcie", jak możesz wytlumaczyc, bo też tego nie rozumiem.

dziex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję eksperyment. Wymyśl 100 nazw i wpisz je do notesu. Nie sprawdzaj w ogóle czy są dostępne. Po miesiącu sprawdź whois i napisz nam:

- ile z nich było zajetych w chwili gdy je wymyśliłaś

- ile z nich zostało zajętych przez ten miesiąc

- ile jest wciąż wolnych.

 

Oczywiście chodzi mi o sensowne domeny .com, tego typu, o których piszesz, że je ktoś zajął. Problem z .comami polega na tym, że na świecie jest siedem miliardów ludzi, z czego każdy ma codziennie kilka/naście/dziesiąc pomysłów i część z nich się pokrywa. Podejrzewam że w każdej sekundzie kilkadziesiąt tysięcy osób sprawdza wolne domeny poszukując nazwy dla swojej nowej firmy, czy nowego projektu - a dalsze tysiące po prostu siedzą i wymyślają nazwy dla zabawy. Nie mówią już o skryptach, które skanują kombinacje słownikowe itp. itd. Jeśli masz dobry pomysł na domenę i okaże się że jest wolna - wyłóż kasę i ją zarejestruj. Na tym ta "gra" polega. ;-)

 

 

[edit] dorzucę jeszcze: 40lHBFs.png

(źródło: http://www.panabee.com/domain-name-search/panabee)

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No pewnie byly rzeczywiscie takie tematy już, tylko ja tu nie siedze, to nie wiem,

To nie zmienia faktu, że na di.pl mamy taką funkcję jak wyszukiwarka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no dobra, dzieki, chociaż nie bardzo wiem skąd tak uwazasz, ze to bylu domeny .com, bo akurat byly .pl i do tego dość specyficzne, nie ze słownika (delikatne słowotwórstwo:-) Wiec nie wydaje mi sie, ze był to przypadek... Chociaż skoro tak dużo ludzi sie tym zajmuje, to może rzeczywiscie mógł ktos na to wpaść krótko po mnie.. Zawsze to jakaś pociecha by była, że sam wymyślił, a nie żeruje na cudzym, można sie i tak pocieszać, zawsze jakos raźniej na duszy ;-) W każdym razie chciałam sie dowiedziec o cos do wyszukiwania pewnego w 100% i sprawdzonego przez ludzi, co sie na tym biznesie troche znają i sami tak sprawdzaja, po to żeby miec jednak pewnosc, ze ja nie wpisuje, a ktos mi potem tych pomyslow nie zabiera. Ja tam nie lubie pochopnych decyzji podejmowac, wiec dlatego chcialam miec czas zeby sobie przemyslec co wybrać z wielu pomyslów, a z kolei wybieranie bez sprawdzenia, to troche bez sensu moim zdaniem, bo sie robi strasznie duzo tego, a wiekszosc juz zajeta... No ale to OK, zrozumiałam, ze polecasz whois.pl i żeby pogrzebać po wyszukiwarce za innymi postami kolo tego tematu, tak tez zrobie :-) Na razie tyle do mnie dotarło z tego wszystkiego, ze jak sie ma dobry pomysł, to najlepiej jednak mieć ten refleks :-) Bo może ktos na to samo wpadl, a może podebral (jednak mi sie to wydaje dziwne, ze tak specyficzne nazwy ktos wymyslil rownolegle, ale w sumie mogło tak byc, jak tu czytałam w innym watku, to ludzie tez maja rozne ciekawe pomyslu, a inwencja ludzka nie zna granic:-) ale tak czy siak efekt jest ten sam - czyli nie ma i zajete, i trzeba myslec na nowo... To ja 1 lekcje juz wyciagnelam jak o domenki chodzi. (Za refleksem tym zresztą idąc, juz sobie inną zamówiłam na aftermarket i moze tez bedzie dobra:-)

Pozdrawiam i milego wieczoru.

A w ogole fajne to wasze forum, cos czuje, ze jeszcze tu czasem wpadne :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A możesz podać przykłady tych domen? Jeśli to były .pl, to jest naprawdę małe prawdopodobieństwo że ktoś je "ukradł" gdy sprawdzałaś dostępność w zagranicznym serwisie - dużo większe, że po prostu ktoś w tym samym czasie o nich pomyślał, lub po prostu że serwis błędnie pokazywał wcześniej że są dostępne. Myślałem że chodzi o .com, bo ja z .comami mam tak cały czas - albo akurat od paru dni(!) zajęta, albo ktoś zajmie krótko po tym jak sprawdzałem itd. Dla .pl najpewniej sprawdzać dostępność "u źródła", a więc whois.pl - ale nie jest to zbyt wygodne...

 

 

[edit] do szybkiego sprawdzania możesz zainstalować sobie wtyczkę do przeglądarki: https://premium.pl/searchplugin.html

w premium.pl nikt nie przegląda sprawdzanych domen, więc jest to równie bezpieczne jak bezpośrednio w nask.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musisz od razu rejestrować. Jak na coś wpadniesz to sobie taką domenę ZAREZERWUJ. Domeny .pl można rezerwować na 14 dni i na spokojnie się zastanowić czy chcę zarejestrować czy nie. Poniżej masz linki do podobnych tematów na forum.

 

http://di.pl/topic/90429-rezerwacja-domeny-ktora-mialem-w-notesie/

http://di.pl/topic/1922-bardzo-mnie-to-zastanawia/

http://di.pl/topic/11890-gdzie-bezpiecznie-sprawdzac-domeny/

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i .pl jest możliwość rezerwacji, to nic nie kosztuje a daje 2 tygodnie na podjęcie decyzji o ewentualnej rejestracji. Nie ma wtedy domysłów czy ktoś podebrał itp.

 

upss Pablo był szybszy :)

post do skasowania.

Edited by anbial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się tak zdarzyło 2 razy, że miałem takie wrażenie, że ktoś mi podebrał domenę. Pierwszą już zapomniałem, ale ostatnio po 2 dniach od sprawdzenia na xxxxxxx ktoś zarejestrował na yyyy, gdzie x jest zależne kapitałowo i nie tylko od y, domenę kreatywnapolskapeel, a miałem na nią chrapkę :)

 

Może to tylko przypadek, subiektywne odczucie, Déjà vu, nie wiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się tak zdarzyło 2 razy, że miałem takie wrażenie, że ktoś mi podebrał domenę. Pierwszą już zapomniałem, ale ostatnio po 2 dniach od sprawdzenia na xxxxxxx ktoś zarejestrował na yyyy, gdzie x jest zależne kapitałowo i nie tylko od y, domenę kreatywnapolskapeel, a miałem na nią chrapkę :)

 

Może to tylko przypadek, subiektywne odczucie, Déjà vu, nie wiem...

 

kreatywnapolska.pl lata sobie z rąk do rąk i z rezerwacji do rezerwacji. nie wiem wprawdzie kto ją ostatnio zarejestrował i gdzie, ale już była wiele razy zarejestrowana i testowana, przewinęła się też przez nasz dział wyprzedaży w 2012. Idealnie się wstrzeliłeś z przykładem "unikalnej domeny", "podebranej" Tobie przez kogoś. ;-)

 

screen z mapadomen.pl:

RNUR8hr.png

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się nie znam... ja chciałem ją tylko zarejestrować, ale nie zdążyłem... Spodobała mi się i tyle, chyba po jakimś programie telewizyjnym tak mnie natchnęło. :)
Z tego, co widzę, jest jakaś nadzieja i szansa, że kiedyś wpadnie w moje ręce... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się nie znam... ja chciałem ją tylko zarejestrować, ale nie zdążyłem... Spodobała mi się i tyle, chyba po jakimś programie telewizyjnym tak mnie natchnęło. :)

Z tego, co widzę, jest jakaś nadzieja i szansa, że kiedyś wpadnie w moje ręce... ;)

 

Z domenami tak jest, że jak raz była zarejestrowana, to potem krąży - rezerwacje, testy, ponowne rejestracje itd. Mam sobie taką listę domen, które kiedykolwiek rezerwowałem/rejestrowałem i co jakiś czas ją puszczam przez sprawdzarkę. Większość z nich jest zajęta, inna spora część spada, jest łapana, siedzi w rezerwacjach itp. itd. Oczywiście te najgorsze są cały czas wolne, choć i to nie jest regułą bez wyjątków. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami tak jest, że jak raz była zarejestrowana, to potem krąży - rezerwacje, testy, ponowne rejestracje itd. Mam sobie taką listę domen, które kiedykolwiek rezerwowałem/rejestrowałem i co jakiś czas ją puszczam przez sprawdzarkę. Większość z nich jest zajęta, inna spora część spada, jest łapana, siedzi w rezerwacjach itp. itd. Oczywiście te najgorsze są cały czas wolne, choć i to nie jest regułą bez wyjątków. ;-)

 

No widzisz, żeby orkiestra mogła grać potrzeba co najmniej kilku dobrych muzyków i dobrze nastrojonych instrumentów... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej to chyba sprawdzać u rejestrara, który od razu wali po wszystkich dostępnych końcówkach jakie ma. W ten sposób przynajmniej nie podajesz całości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit] do szybkiego sprawdzania możesz zainstalować sobie wtyczkę do przeglądarki: https://premium.pl/searchplugin.html

w premium.pl nikt nie przegląda sprawdzanych domen, więc jest to równie bezpieczne jak bezpośrednio w nask.

To jest wtyczka do standardowego pola wyszukiwarki przeglądarki czy jakiś inny myk? Dodatkowo, w premium.pl nikt nie przegląda sprawdzanych domen ponieważ nie ma takiej fizycznej możliwości (zapytania oraz ich wyniki nie są w żaden sposób zbierane i przechowywane), czy też zapytania są zbierane ale wszyscy pracownicy obiecują do takiej listy nie zaglądać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest wtyczka "wyszukiwarkowa", po instalacji wygląda tak:

uCKf9me.png

dostępność domen jest sprawdzana w nask i w tucows (domeny inne niż .pl), jest to przechowywane w logach, bo takie są wymogi rejestrów - każdy rejestrator musi trzymać pełne logi,. Ale do tych logów nie ma dostępu np. z panelu administratora, a jedynie bezpośrednio z poziomu serwera i nikt do nich nie zagląda jeśli nie ma takiej potrzeby, np. nie wpłynie jakieś zapytanie z prokuratury itd. De facto przypominam sobie tylko jeden przypadek gdzie musieliśmy grzebać w tych logach i nie było to nic przyjemnego. ;-) Tak że same wyszukiwania i zapytania jako takie, nie są zapisywane w żaden sposób strawny dla ludzkiego oka, jedynie surowe zapytania i odpowiedzi epp, a nawet do tych surowych danych mam dostęp jedynie ja i główny programista, który nie ma zapędów domeniarskich. ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisze tylko zeby powiedzieć DZIĘX! :)

Korzystam póki co z rady Pabla i z rady apze co do wyszukiwarki dns.pl, tak, że wszystko gra i jakos daje rade. A nawet sie rozkręcam ;) Mam tylko nadzieje, że sie nie uzależnie, bo już i tak znacznie wiecej kasy na te domeny wydałam, niż planowałam, uffff... Jak sie nie zwróci, to bedzie niezły vkurv :angry:

Btw ciekawe czy juz ktos założył taki wątek: uzależnienie od domeniarstwa :lol:

 

edit

Jeszcze dodam, że to chyba racja, ze ktos wpadł po prostu na ten sam pomysł, co mój, co do tych domen, nikt chyba sieci nie szpieguje, heheh, tylko to się raczej tak subiektywnie wydaje, ze sie wpadło na coś niezwykłego, a zwłaszcza jak ktos jest początkujący ^_^ Jets takie wrażenie po prostu, ale z drugiej strony to jak sie ma cos dobrego, to lepiej tam nie zwlekać i zarezerwowac, to rzeczywiscie jest fajna opcja w aftermarket, a przez kilka dni człowiek jakos może ochłonąć i bardziej krytycznie zdecydowac które wykupić, a ktore nie...

Edited by sowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisze tylko zeby powiedzieć DZIĘX! :)

Korzystam póki co z rady Pabla i z rady apze co do wyszukiwarki dns.pl, tak, że wszystko gra i jakos daje rade. A nawet sie rozkręcam ;) Mam tylko nadzieje, że sie nie uzależnie, bo już i tak znacznie wiecej kasy na te domeny wydałam, niż planowałam, uffff... Jak sie nie zwróci, to bedzie niezły vkurv :angry:

Btw ciekawe czy juz ktos założył taki wątek: uzależnienie od domeniarstwa :lol:

 

edit

Jeszcze dodam, że to chyba racja, ze ktos wpadł po prostu na ten sam pomysł, co mój, co do tych domen, nikt chyba sieci nie szpieguje, heheh, tylko to się raczej tak subiektywnie wydaje, ze sie wpadło na coś niezwykłego, a zwłaszcza jak ktos jest początkujący ^_^ Jets takie wrażenie po prostu, ale z drugiej strony to jak sie ma cos dobrego, to lepiej tam nie zwlekać i zarezerwowac, to rzeczywiscie jest fajna opcja w aftermarket, a przez kilka dni człowiek jakos może ochłonąć i bardziej krytycznie zdecydowac które wykupić, a ktore nie...

 

Proponuje rozkręcać się czytając forum, uratujesz mnóstwo zmarnowanych złotówek. ;)

 

Dobra rejestracja z "palca" to rzecz niezwykle rzadka - dlaczego? bo to co dobre jest już zajęte, a jeżeli dobra domena spada znajduje się co najmniej 10 chętnych do jej przechwycenia ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spodobała mi się i tyle, chyba po jakimś programie telewizyjnym tak mnie natchnęło. :)

 

 

To już zupełnie nie rozumiem zdziwienia, że i kogoś innego po programie mogło tak samo natchnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już zupełnie nie rozumiem zdziwienia, że i kogoś innego po programie mogło tak samo natchnąć.

 

OK, sorry za moje wywody. Niepotrzebnie tu naśmieciłem. Już siedzę cicho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już zupełnie nie rozumiem zdziwienia, że i kogoś innego po programie mogło tak samo natchnąć.

 

Telewizja oddziałuje na głowy "domeniarzy" jak katalizator, których liczba w danym momencie, mających ten sam pomysł, pod wpływem bodźca, wzrasta wielokrotnie. To oczywiste.

Miałem to samo kilka razy, że ktoś mnie ubiegł dosłownie o minuty. Chociaż opatrzności należy dziękować, że nie zdążyłem, bo wielu z tych domen już bym dziś nie zarejestrował. :ph34r:

 

OK, sorry za moje wywody. Niepotrzebnie tu naśmieciłem. Już siedzę cicho.

 

Nie ma co się obrażać. Widzę, każdy przeżywa to samo. :D

 

A wkurza mnie od jakiegoś czasu, że prawie każda ciekawa domena, o której pomyślę, już jest zarezerwowana od kilku dni. I co ciekawe, zawsze przez tego samego (specyficznego) rejestratora. Ciekawe jak on to robi... :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×