Jump to content
Alexis

szampon.pl

Recommended Posts

Moim zdaniem domena może się sprzedać zarówno za 10 jak i za 50, a może i nawet za 99k PLN, jeśli chodzi o KK. Nie ma zaznaczonego horyzontu czasowego, więc będąc odpowiednio cierpliwym...

 

 

DD

Trochę mi tu brakuje kwestii związanej z decyzją drugiej strony - czyli sprzedającym.

Może się sprzedać za 10k jak sprzedający się zgodzi na taką ofertę.

Co innego może otrzymać oferty na .....

Sam popełniam ten błąd

Niby mała różnica a jednak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro blonnik.pl potrafił się sprzedać za 30 000+ zł, nie widzę przeciwwskazań żeby ta domena sprzedała się za 50 000+ zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nieelegancka, pospolita, kojarzy się najczęściej z łupieżem, raczej niezbywalna, kupię więc za 5k PLN

Kto wie, moze sprzedam na rynku D2D. Edit daje 5k PLN, kto da wiecej? Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto wie, moze sprzedam na rynku D2D. Edit daje 5k PLN, kto da wiecej?

Nie ten dział :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

3. Na brand ale nie szamponu a serwisu w znaczeniu przenośnym lub ogólnym - j.w.

Np. serwisu o takim, niedwuznacznym charakterze ;-): Lubisz być karcony? Zmyjemy Ci głowę na Szampon.pl!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ciężko będzie przebić ofertę Edit. Mniej więcej na tyle bym ją oceniał w relacjach d2d.

 

Jeśli chodzi o KK to ciężko będzie przebić ofertę jaka padła na blonnik*pl. To moje skromne zdanie. Nie mniej może znajdzie się ów KK, który dla prestiżu zechciałby posiadać domenę, która jest poddana wycenie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele było wycen na tym forum a jak było w praktyce wszyscy wiedzą... :P

Bądźmy świadomi wszyscy, że na tym forum są zazwyczaj zaniżone i to w dużym stopniu wyceny wartościowych domen, taka sprawa... ;)

 

Powodzenia w sprzedaży !

 

Pozdrawiam

 

mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realna sprzedaż w okolicach 10k.

Dla KK teoretycznie kwoty znacznie wyższe, ale osobiście szanse na taką wysoką sprzedaż widzę niewielkie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co kupować .pl za ogromne pieniądze, jeżeli można kupić w cenie rejestracji:

szampon.net

szampon.info.pl

szampon.info

szampon.biz

szampon.biz.pl

szampon.shop.pl

szampon.sklep.pl

szampon.warszawa.pl

szampon.co.pl

szampon.co

szampon.tv

szampon.pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co kupować .pl za ogromne pieniądze, jeżeli można kupić w cenie rejestracji:

szampon.net

szampon.info.pl

szampon.info

szampon.biz

szampon.biz.pl

szampon.shop.pl

szampon.sklep.pl

szampon.warszawa.pl

szampon.co.pl

szampon.co

szampon.tv

szampon.pro

 

Wychodząc z takiego założenia - nie sprzedaż żadnej domeny.

Edited by coolos
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wychodzę z założenia KK, który widzi wolne domeny w innych rozszerzeniach domenowych, w miarę dobrych, po co mam przepłacać.

 

Więc cena na .pl może być wygórowana.

Ale oczywiście, są tacy KK, którzy chcą domenę tylko z końcówką .pl, ewentualnie .com.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co kupować .pl za ogromne pieniądze, jeżeli można kupić w cenie rejestracji:

szampon.net

szampon.info.pl

szampon.info

szampon.biz

szampon.biz.pl

szampon.shop.pl

szampon.sklep.pl

szampon.warszawa.pl

szampon.co.pl

szampon.co

szampon.tv

szampon.pro

Niedawno sprzedalem domene .pl firmie spod .com.pl za cene xx.xxx, najwyrazniej stwierdzili ze nie chca inwestowac XXX.XXX w development pod .com.pl, skoro .pl moze dostac sie w rece konkurencji. domena nie byla nawet premium.

 

Nikolas opisales perspektywe hobbysty, ktory z niczego probuje zrobic cos, a nie koncernu chcacego zarabiac konkretne pieniadze i w tym celu inwestujacego konkretne pieniadze.

Edited by Alexis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co kupować .pl za ogromne pieniądze, jeżeli można kupić w cenie rejestracji:

szampon.net

szampon.info.pl

szampon.info

szampon.biz

szampon.biz.pl

szampon.shop.pl

szampon.sklep.pl

szampon.warszawa.pl

szampon.co.pl

szampon.co

szampon.tv

szampon.pro

 

dziwny żart szampon.co.pl lub biz.pl - zycze Panu powowedznia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki żart?

Tylko podałem wolne domeny. Jestem świadom co do domen .co.pl oraz .biz.pl i innych typu .org.pl, .info.pl i tp.

 

 

Alexis

Piszę z punktu widzenia KK!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki żart?

Tylko podałem wolne domeny. Jestem świadom co do domen .co.pl oraz .biz.pl i innych typu .org.pl, .info.pl i tp.

 

 

Alexis

Piszę z punktu widzenia KK!

 

Piszesz z punktu widzenia nieświadomego KK, dla którego domena to bezwartościowa rzecz (bo przecież na home są domeny za 0zł).

 

Przy takim toku myślenia można zarejestrować np. subdomene mojwlasnysklep.az.pl i też być zadowolonym - no bo przecież sklep działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki żart?

Tylko podałem wolne domeny. Jestem świadom co do domen .co.pl oraz .biz.pl i innych typu .org.pl, .info.pl i tp.

 

 

Alexis

Piszę z punktu widzenia KK!

dziwny masz ten punkt widzenia ;)

 

 

szampon.pl wyceniam na 10k-50k - dużo będzie zależało od czasu.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszesz z punktu widzenia nieświadomego KK, dla którego domena to bezwartościowa rzecz (bo przecież na home są domeny za 0zł).

 

Przy takim toku myślenia można zarejestrować np. subdomene mojwlasnysklep.az.pl i też być zadowolonym - no bo przecież sklep działa.

Nieświadomy KK nie ma w portfelu nawet x.xxx na domenę. Nieświadomy klient chciałby wszystko w pakiecie, full wypas w cenie mniej więcej flaszki. Domeny sprzedaje się świadomym klientom, który wiedzą w jaki sposób wykorzystać potencjał tego co kupują.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan_Grzegorz

Żadnej.

Jako KK wystarczyłoby dla mnie domena w .net czy .info, jeżeli są zajęte .pl oraz .com, również swoim klientom najpierw proponuję wolne domeny w innych rozszerzeniach domenowych.

 

IMHO, mam nadzieję, to wystarczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak tu wymagać żeby statystyczny KK miał wiedzę o domenach, jak nawet osoby chcące uchodzić za domainerów opowiadają nam tu banialuki :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan_Grzegorz

Żadnej.

Jako KK wystarczyłoby dla mnie domena w .net czy .info, jeżeli są zajęte .pl oraz .com, również swoim klientom najpierw proponuję wolne domeny w innych rozszerzeniach domenowych.

 

IMHO, mam nadzieję, to wystarczy.

 

Temat zbacza w złym kierunku, chciałbym natomiast Ci zakomunikować że są klienci z portfelami zasobniejszymi niż 500zł-1000zł (za stronę + domena) - którzy chcą być liderami w danej branży. Przedsiębiorcy którzy chcą jedynie wyszarpać jakiś procent rynku - po to, aby przeżyć, nie wdają się w takie szczegóły jak budowa świadomości marki itp. działania marketingowe.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites
embotron

Jesteś pewien, że cars.biz jest wolna?

 

***

Piszę w przypadku tylko tej domeny, swoją subjektywną opinię.

Jeżeliby były zajęte .net, .info, .org, to napewno jako KK zwróciłbym uwagę raczej w stronę .pl, i wtedy cena rzeczywiście mogłaby być średnie XX XXX.

Ale w przypadku tej domeny, narazie są wolne .net, .info, .org i inne.

Wg mnie, jeżeli jest wolna chociażby .net, .info, to oznacza, że hasło nie ma aż tak wielkeigo zainteresowania. Po za tym, dla sprzedaży szamponów, do sklepu, domeny .net, .info też się nadają, jeżeli są wolne.

Ale oczywiście, lepiej mieć .pl lub .com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena niby b. dobra a w swym wydźwięku taka jakaś ble...pierwsze co skojarzyłem to szampon przeciwpchielny dla czworonogów...

:)

Wiara w wielkie wartości własnych domen już niejednego zmusiła do pozbycia się swego portfolio poniżej ceny zakupu...za 5k oddałbym bez żalu...

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×