Jump to content
Kamil Knapik

Jeśli nie .com to co?

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad założeniem mojej domeny z .com, jednak jak się spodziewałem jest już zajęta.

Końcówka .pl jest skierowana tylko na rynek krajowy, .eu europejski i szczerze w ogóle nie przypada mi do gustu, końcówki .net, .org są już wolne.

 

Panowie która z końcówek będzie najkorzystniejsza na domenę firmy której zasięg jest ogólnie światowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od charakteru projektu... standardowo jeśli .com jest zajęte, to powinieneś zainteresować się .net.

W pewnych przypadkach można także rozważać rejestrację .co lub innego domain hacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inna .com

 

Jesli zarejestrujesz np. .net, a .com należy do domainera, to momentalnie otrzymasz ofertę odkupienia domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z postami wyżej jak najbardziej się zgadzam. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Próbuj odkupić .com w pierwszej kolejności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minimalna cena wynosi 1000$, w mojej ocenie jest to cena mocno zawyżona.

Czy 1.000$ może być zawyżoną ceną za coś tak indywidualnego jak domena z własną nazwą? Wątpię. A jednak bardzo chciałbyś ją mieć. Skoro tak nisko się cenisz to pozostają dywagacje jaką ninje wybrać.

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro tak nisko się cenisz...

Tego nie wiesz. Nie znamy frazy. Równie dobrze tez może to być ninja zarejestrowana z palca miesiąc temu przez świeżaka myślącego, że wszystkie domeny sprzedają się za tysiące... Nikomu nie ujmując i żeby nie było - jako początkujący miałem właśnie taką wizję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego nie wiesz. Nie znamy frazy. Równie dobrze tez może to być ninja zarejestrowana z palca miesiąc temu przez świeżaka myślącego, że wszystkie domeny sprzedają się za tysiące... Nikomu nie ujmując i żeby nie było - jako początkujący miałem właśnie taką wizję.

Skoro tak to oznacza, że autor wątku wybrał nazwę na której nie powinien budować marki. Skoro uznał, że dana nazwa jest dobrym fundamentem do budowy marki to znaczy, że jest ona coś warta, tym bardziej, że przynajmniej 2 osoby na to wpadły. Ten przypadek przypomina mi niedawno KK który przyszedł do mnie po swoje imięnazwisko.pl gdzie com był zajęty. W grę wchodziło tylko pl. ale ponieważ stwierdził, że rok temu widział, że domena była wolna za 12 zetasów to on teraz mi więcej za to nie zapłaci jak owe 12 zetasów :) Pomimo, że o tym imieniu i nazwisku w Polsce jest kilkaset osób. Takie ludzie mają podejście. Tak więc muszą się zdecydować warto czy nie warto.

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

$1000 to mało jak na *dobrego* .coma. Jeśli więc nie jest tyle warty, a więc nie jest to jakaś szczególnie atrakcyjna fraza, to nie ma co poświęcać mu większej atencji i lepiej poszukać czegoś innego albo zadowolić się .net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×