Jump to content
Sign in to follow this  
pb

ochrona.net roboty.net autokomis.net

Recommended Posts

ochrona.net

roboty.net

autokomis.net

 

Co sądzicie o domenach .net? Powyższych, jak i ogólnie? Niektórzy twierdzą, że w przypływie nowych końcówek .net wzmocni istotnie swoją pozycję, ale to chyba dotyczy bardziej rynku globalnego, gdzie .net jest "drugim wyborem", niż Polski. gdzie króluje .pl, a o drugie miejsce rywalizują .com, .com.pl i .eu. Nie zmienia to faktu, że ww. domeny są pozajmowane we wszystkich, a w każdym razie większości sensownych końcówek. Będę wdzięczny za wyceny i opinie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO .net kojarzy mi się z usługami oferowanymi przez sieć, definiuje zastosowanie domeny podobnie jak prefix "e-".

 

Dla ochrona.net idealnie pasują usługi związane z antywirusami czy też zabezpieczeniami serwerów (zdalna administracja). Autokomis.net tu też ładnie końcówka pasuje do tematyki.

 

Z roboty.net już gorzej no chyba, że jakieś zabawki zdalnie sterowane etc.

 

Ogólnie jak pl, .com.pl czy com zajęte to .net jest dobrym wyborem nawet dla polsko-języcznych keywordów.

 

 

 

#motogielda.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

ochrona.net i autokomis.net ciekawe. Jednak obawiam się, że ewentualni kupcy na tego typu domeny będą dysponować budżetami kilkaset złotych na zakup domeny.

 

Mam wrażenie, że większość firm chętniej wybierze .pl z palca niż nawet dobrą .net.

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że gdy widzę prośby o wycenę w domenach .net, .org, .info, to właśnie liczę na to, że to Ty Przemku zabierzesz głos w sprawie i nie ukrywam, że zawsze liczyłem na to, że pozytywnie się o nich wypowiesz, bo jednak czasem korci zainwestowanie w te końcówki... Wiem, że ten temat, to również zachęta do ogólnej dyskusji, ale skoro taki specjalista jak Ty ma co do nich wątpliwości, to chyba jednak te końcówki nie podołają naszym oczekiwaniom...

Wg mnie wartość Twoich domen powinna kształtować się następująco:

 

ochrona.net 6-10k

roboty.net 2-3k

autokomis.net 2-5k

 

Jednak jeśli nie będzie osób zainteresowanych ich nabyciem, to po prostu domeny nigdy nie znajdą nabywców, i dlatego też myślę, że ciężko będzie sprzedać je za więcej niż 40-50% wskazanych przeze mnie kwot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie napisałem że mam do nich wątpliwości, tylko że jestem ciekaw Waszych opinii. ;-) Pisałem w innym wątku (dla początkujących), że lepiej się skupić na .pl i nie grzebać w innych końcowkach, bo można wtopić - i to podtrzymuję. Ale jeśli w grę wchodzi naprawdę mocny keyword, który jest zajęty we wszystkich sensownych końcówkach, to faktycznie kusi żeby zainwestować. Mam jeszcze parę tych .net oprócz ww., ale nie powiem żeby schodziły jak świeże bułeczki. Póki co leżakują sobie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

też mam kilka .net, ale przez 7 lat zajmownia się domenami sprzedałem tylko jedną i to w tym roku (nie wiem być może są za slabe).

Mimo to wierzę w nie i lubię trzymać w portfolio :)

autokomis.net bardzo mi się podoba - tą odnawiałbym do skutku, ochrona.net warta rejestracji, a roboty.net moim zdaniem nie warta :)

 

Pewnie lepiej by się te .net ( i generalnie globalne) sprzedawały na premium, gdyby były promowane podobnie jak .pl w wyszukiwaniach home.pl ;-p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś miał porfolio złożone z samych dobrych polskojęzycznych generyków .net to zapewne poszedłby szybko z torbami. Ruchu też pewnie nie mają.. Wg. mnie "polskie".net to strata forsy i czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś miał porfolio złożone z samych dobrych polskojęzycznych generyków .net to zapewne poszedłby szybko z torbami. Ruchu też pewnie nie mają.. Wg. mnie "polskie".net to strata forsy i czasu.

 

Jestem tego samego zdania. Co jedynie mogą przetrwać ciekawe domain hacki z przeznaczeniem na start-upy. Autokomis.net jest dla mnie najbardziej komercyjnym keywordem z listy, ale w tej branży z reguły nie stawia się na egzotykę (lub też ja jeszcze jej nie doświadczyłem). Klienci wolą wybierać pl, .com.pl, com, a w ostateczności eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pizza to Polski Keyword ? ;-)

 

 

edit: credo.com - $ 75 000

 

 

# credo.com.pl :P

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

według mnie ochrona i autokomis są bardzo fajne. Ale nie mam żadnych doświadczeń jeśli chodzi o domeny .net dlatego nie wyceniam :)

Moja jedyna to .net solary*net (+.net.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×