Jump to content
Cockney

PL w EU, czy szykuje się rządowy trend?

Recommended Posts

Pół żartem-pół serio, ale wchodzę dziś na stronę swojego miasta, a tam .eu Wbijam jeszcze raz i rzeczywiście- przekierowanie .pl na .eu

 

Nic nie znaczący przypadek? Też tak myślałem. Wbijam więc adres .pl miast oddalonego o około 100 km. I co? PL -> EU.

 

Więc na stronę miasta wojewódzkiego- nie działa, ani .pl ani .eu, szykują się zmiany?

 

Jak jest u Was? Wpisujcie miasta ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nie ma żadnego trendu i nigdy nie będzie. Końcówka .eu na polskim rynku umarła i nic jej już nie wskrzesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A obie domeny należą do miasta? Np. w Lublinie jest tak, że lublin.pl należy do uczelni, więc serwis miejski jest pod lublin.eu. Albo np. plock.pl należy do Politechniki Łódzkiej i jest wykorzystywany komercyjnie (sprzedaż subdomen), a serwis miejski jest na plock.eu.

 

Trochę off-topic, w Finlandii zauważyłem też ciekawy trend, domeny miast należą do uczelni, a strony miejskie stoją na skrótach, np. helsinki.fi vs hel.fi, oulu.fi vs ouka.fi (skrót od Oulun Kaupunki - Miasto Oulu), joensuu.fi vs jns.fi (choć tu akurat widzę, że domena zmieniła już abonenta na miasto, a jns przekierowuje). Rejestr fiński jest bardzo restrykcyjny (przez lata domeny mogły rejestrować tylko firmy i instytucje, od ~2006 także osoby fizyczne, ale są ograniczenia ilościowe i trzeba dobrze uzasadnić wniosek), a jakoś do "zabezpieczenia" domen miejskich się nie przyłożyli. Nie to co NASK. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pół żartem-pół serio, ale wchodzę dziś na stronę swojego miasta, a tam .eu Wbijam jeszcze raz i rzeczywiście- przekierowanie .pl na .eu

 

Nic nie znaczący przypadek? Też tak myślałem. Wbijam więc adres .pl miast oddalonego o około 100 km. I co? PL -> EU.

 

Więc na stronę miasta wojewódzkiego- nie działa, ani .pl ani .eu, szykują się zmiany?

 

Jak jest u Was? Wpisujcie miasta ;)

W statystyce to jest przypadek.

 

Jak sprawdzisz kilka tysięcy miasteczek, to nie zapomnij dać znać. Wtedy pogadamy o trendach.

 

Tak samo działają dziennikarze: zapytają się o coś jednej czy dwóch osób, po czym piszą: "o tym czymś bla bl abl ahuczy już cała Polska!" Nie zamieniajmy się w fakcajtung.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A obie domeny należą do miasta? Np. w Lublinie jest tak, że lublin.pl należy do uczelni, więc serwis miejski jest pod lublin.eu. Albo np. plock.pl należy do Politechniki Łódzkiej i jest wykorzystywany komercyjnie (sprzedaż subdomen), a serwis miejski jest na plock.eu.

 

a jakoś do "zabezpieczenia" domen miejskich się nie przyłożyli. Nie to co NASK. :P

 

Tak, obie należa do UM. Nask teraz też zwolnił ładne adresy- pokoj, ropa, orly :)

 

W statystyce to jest przypadek.

 

Jak sprawdzisz kilka tysięcy miasteczek, to nie zapomnij dać znać. Wtedy pogadamy o trendach.

 

Tak samo działają dziennikarze: zapytają się o coś jednej czy dwóch osób, po czym piszą: "o tym czymś bla bl abl ahuczy już cała Polska!" Nie zamieniajmy się w fakcajtung.

 

Nie ma co udawać fugu i nadymać jak balon. Przeczytaj jeszcz raz to, co napisałem. A potem jeszcze. I jeszcze. Łapiesz różnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Bardzo duża firma meblowa z mojego rejonu zrobiła przekierowanie z .pl na .net. Czy uważacie że firmy meblowe zaczną przechodzić z .pl na .net? Czy to już nowy, meblowy trend?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo duża firma meblowa z mojego rejonu zrobiła przekierowanie z .pl na .net. Czy uważacie że firmy meblowe zaczną przechodzić z .pl na .net? Czy to już nowy, meblowy trend?

 

Nie ma żadnego trendu i nigdy nie będzie. Końcówka .net na meblarskim rynku umarła i nic jej już nie wskrzesi.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma co udawać fugu i nadymać jak balon. Przeczytaj jeszcz raz to, co napisałem. A potem jeszcze. I jeszcze. Łapiesz różnice?

NIe ma co odpowiadać dla samego odpowiadania krytyką na krytykę. Napisałem tylko, że nie ma żadnych danych statystycznych, które by potwierdzały to co twierdzisz i przyjmujesz jako, no właśnie, jako co, hipotezę czy twierdzenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, December 6, 2013 - No reason given
Hidden by apze, December 6, 2013 - No reason given

Napisałem tylko,

 

Nie chodzi o treść, a o formę, całość twoich postów na forum pokazuje, że jesteś socjopatą.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×