Jump to content
Guest Anubis

Konferencje?

Recommended Posts

Guest Anubis

Witam

 

Czy nie uważacie, że powinniśmy zacząć się interesować konferencjami nie stricte domeniarskimi, a związanymi z IT, internetem, nowymi technologiami itp.?

 

Wiele branż łączy siły by organizować duże, nagłaśniane w mediach i społecznościach konferencje na których wymiana doświadczeń, kontaktów czy wiedzy przebiega dużo lepiej niż na kameralnych spotkaniach jakie mieliśmy okazje oglądać na przestrzeni ostatnich kilku lat.

 

Powiedzmy sobie szczerze, że na Domain Meeting czy Meet Domainers większość ludzi była związana z DI lub z ludźmi z DI. Napływ nowych ludzi był minimalny, a informację z prowadzonych wykładów to dla większości oczywistość.

 

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Edited by Anubis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że punktem wyjścia jest zorganizowanie się domainerów (np.stowarzyszenie) jeżeli chcemy mówić o jakimkolwiek reprezentowaniu branży domeniarskiej. Pomijając korzyści jakie by to przyniosło, o wiele łatwiej byłoby nawiązywać współprace i łączyć siły z innymi branżami, już o medialnych konferencjach nie wspomne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Gibu

Jakoś udawało się bez stowarzyszenia przeprowadzić kilka konferencji stricte domeniarskich więc myślę, że nie jest ono jakoś specjalnie potrzebne na tą chwilę. To raz, a dwa to to, że słowa "Póki nie zrobimy stowarzyszenia nie ma sensu nic robić" słyszy się od trzech lat i od trzech lat jest to samo gadanie: Nie ma kto tego poprowadzić, nikt nie chce, nikt nie ma czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...od trzech lat jest to samo gadanie:

Od blisko sześciu lat a nie od trzech.

Moje zdanie znasz, o ile pamiętasz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Moje zdanie znasz, o ile pamiętasz ;)

 

Znam i pamiętam, a resztę forumowiczów zapraszam do czytania w moich myślach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Liczę na to, że pojawi się tutaj chociaż jeden sensowny post na temat takiego rozwiązania. Nadzieja umiera ostatnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liczę na to, że pojawi się tutaj chociaż jeden sensowny post na temat takiego rozwiązania. Nadzieja umiera ostatnia.

 

"umiesz liczyć? to licz browce co pije" ;-)

 

edit: jeszcze "Złotko" zjadłem, sorry ;p

Edited by degone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kogo, dokąd i po co chciałbyś jechać lub wysłać inne osoby na konferencje ?

Zaprezentować w celach sprzedażowych wybrane domeny z danej tematyki ?

Edukować ludzi ? W jakim zakresie i za czyje pieniądze ?

Pamiętam jedną niedużą konferencję turystyczną w Krakowie.

Daniel prezentuje korzyści z posiadania domen a wśród pytań po prelekcji i tak dominowały głównie pytania od osób, które były zainteresowane ... odebraniem domen innym.

Domeny owszem, chcieliby mieć ale byle tylko za nie nie płacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Kangur, moje zdanie znasz, o ile pamiętasz.

 

Jesteśmy chyba jedyną branżą, która zamiast wchodzić w standard działań agencji interaktywnych i korelacji biznesowych (jak SEO/SEM, później Social Media czy aplikacje mobilne) się od nich odcina. Jesteśmy traktowani jak cwaniacy czy złodzieje i nic z tym nie robimy jako branża.

 

Przejrzyj sobie agendę czy prelegentów takich konferencji jak InfoShare czy InternetBeta. Każda branża ma tam swoich przedstawicieli, każda tylko nie nasza.

 

Nie chce już w to wchodzić bo ja się od domen staram odsuwać. Poddałem jednak temat pod dyskusję licząc na większy odzew ze strony domeniarzy.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gibu

Jakoś udawało się bez stowarzyszenia przeprowadzić kilka konferencji stricte domeniarskich więc myślę, że nie jest ono jakoś specjalnie potrzebne na tą chwilę. To raz, a dwa to to, że słowa "Póki nie zrobimy stowarzyszenia nie ma sensu nic robić" słyszy się od trzech lat i od trzech lat jest to samo gadanie: Nie ma kto tego poprowadzić, nikt nie chce, nikt nie ma czasu.

 

Wydaje mi się, że temat miałby swój cel, gdybyś sam wyszedł w jakikolwiek sposób z inicjatywą, a tak poruszamy ambaras o którym każdy wie, ale jak sam również wspomniałeś - nikt nie ma zamiaru tego zmienić

 

Weź też pod uwagę, że na konferencjach związanych z IT poruszane są tematy specjalistyczne, czy domeny należą do kierunku specjalistycznego to nie jestem do końca pewien. Wątki poboczne związane z domenami na tego typu konferencjach zdarzają się stosunkowo często.

 

 

Pamiętam jedną niedużą konferencję turystyczną w Krakowie.

Daniel prezentuje korzyści z posiadania domen a wśród pytań po prelekcji i tak dominowały głównie pytania od osób, które były zainteresowane ... odebraniem domen innym.

Domeny owszem, chcieliby mieć ale byle tylko za nie nie płacić

 

Być może wynika to z pewnych "wytycznych" z góry i potrzeby edukacji w tę stronę... Pamiętam jak swojego czasu Leszek Czarnecki na pewnej konferencji postanowił zmienić cała nazwę nowego projektu, który w głównej mierze już był opracowany na danej frazie z powodu tego, że domena była już zajęta (niezagospodarowana). O kupnie domeny nawet nie pomyślał.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby rozmyślać o konferencjach, to najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie, co powoduje taką, a nie inną sytuację na rynku domen. Co do postrzegania branży, to wszystkie mogą być źle postrzegane, łącznie ze startupami, które rodzą się z wybujałej fantazji i żerują na dotacjach, które są zaprzeczeniem prowadzenia działalności. Tak naprawdę to z tymi branżami rynek domen niewiele ma wspólnego, bo jest elementem zarabiania i spekulacji w internecie. A jak ktoś jest przeciwnikiem spekulacji, bo tak mu jest wygodnie lub nie akceptuje wysokiego ryzyka, to i tak nie zrozumie, dopóki sam nie spróbuje zaryzykować.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×