Jump to content
vul

Domeniarz.pl - ankieta nr 1

Domeniarz.pl - sprawa rozszerzeń domen w serwisie  

15 members have voted

  1. 1. Jakie rozszerzenia domen chciał(a)byś widzieć w serwisie

    • Wszystkie
      4
    • Tylko i wyłącznie .pl
      9
    • pl, com, com.pl, eu
      0
    • Wszystkie z wyjątkiem funkcjonalnych i regionalnych
      2
    • Wszystkie z wyjątkiem zagranicznych
      0


Recommended Posts

Otwieram oficjalną serię pytań ankietowych w celu zbudowania poprawnej platformy.

Finalizacja już za około miesiąc.

 

Zastanawiam się nad przefiltrowaniem serwisu jeżeli chodzi o dostępne rozszerzenia.

Wiadomo, że domeny .pl są tymi najbardziej pożądanymi domenami w kraju (zarówno

przez domainerów jak i klientów). Nie mniej jednak pozostałe rozszerzenia również potrafią

się dobrze sprzedać, jest ich sporo na naszym rynku i spełniają swoją rolę jako alternatywa dla zajętych domen .pl

 

Z drugiej strony nie chciałbym "zaśmiecać" serwisu czymś co i tak w dużej większości się nie sprzedaje i ma słabą opinię wśród zainteresowanych. Moim celem jest stworzenie platformy, która najbardziej sprzyja inwestorom jak i klientom szukających wartościowego adresu.

Ciężko jednak obiektywnie spojrzeć na to wszystko i podjąć ryzykowne kroki. Wiadomo, że wszystko można zmienić gdyby okazałoby się, że coś nie spełnia oczekiwań ale nie chcę robić zbędnego bałaganu.

 

Ankieta dotyczy domen, które w serwisie mogą być dodawane w celu reklamowym.

W moim założeniu chciałbym stworzyć nowoczesny i przyjazny serwis gdzie można znaleźć naprawdę wartościowy adres i wszelkimi sposobami chcę uniknąć stworzenia kolejnego miejsca gdzie wrzucone zostają wszystkie domeny, których na platformach giełdowych sporo.

 

Nie ukrywam, że Wasze zdanie i udział w ankiecie sporo mi wyjaśni tak więc zapraszam do udziału i z góry dziękuję za oddany głos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Współpraca powinna opierać się na zaufaniu. Obawiam się, że swoimi dość oryginalnymi pomysłami owe zaufanie nadszarpnąłeś w takim stopniu, że chyba nawet ta domena jest już spalona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim celem jest stworzenie platformy, która najbardziej sprzyja inwestorom jak i klientom szukających wartościowego adresu.

Pewnie skończy się to kolejnym interesującym badaniem podczas którego którego inwestorzy potracą domeny, a klienci pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

widze, ze juz 3 glosy zostaly oddane - czekawe, czy uzyl juz wszystkich swoich kont, czy ma jeszcze zapas...

 

edit: wkrotce, na podstawie wynikow ankiety, ustalimy dokladnie ile tozsamosci posiada Vul i jak sam sie zapatruje na sciezke ewolucji wlasnego "serwisu"

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

uff - tym razem ankieta a nie badania :)

 

Zbiera informacje na temat określonych problemów badawczych, dalej działa naukowo w naszej branży. Dla mnie temat to masło maślane, piszesz cytując

Moim celem jest stworzenie platformy, która najbardziej sprzyja inwestorom jak i klientom szukających wartościowego adresu.

, ale w następnym zdaniu piszesz, że nie wiesz do końca w jaki sposób stworzyć taki serwis.

 

 

Ciężko jednak obiektywnie spojrzeć na to wszystko i podjąć ryzykowne kroki. Wiadomo, że wszystko można zmienić gdyby okazałoby się, że coś nie spełnia oczekiwań ale nie chcę robić zbędnego bałaganu.

 

Analogicznie, to tak gdybyś wyszedł z inicjatywą do ludzi, że zbudujesz im samochód, a później pytał gdzie wkręcać śrubki.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Źle to odebrałeś szogun.

 

Jestem na etapie kończenia serwisu. Sprawa dotyczy tylko tego, że chcę wprowadzić tam pewną nową, niespotykaną dotąd kwestię - wywalić niektóre rozszerzenia; z tym mam problem i pytanie, a nie z całym projektem.

Dlatego zadałem pytanie w odpowiednim miejscu co sądzicie o tego typu rozwiązaniu.

Jak widać już na tym etapie z oddanych głosów - zdania są podzielone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otwieram oficjalną serię pytań ankietowych w celu zbudowania poprawnej platformy.

Finalizacja już za około miesiąc.

Ale o so chozi?

 

sqf3ab.jpg

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Źle to odebrałeś szogun.

 

Jestem na etapie kończenia serwisu. Sprawa dotyczy tylko tego, że chcę wprowadzić tam pewną nową, niespotykaną dotąd kwestię - wywalić niektóre rozszerzenia; z tym mam problem i pytanie, a nie z całym projektem.

Dlatego zadałem pytanie w odpowiednim miejscu co sądzicie o tego typu rozwiązaniu.

Jak widać już na tym etapie z oddanych głosów - zdania są podzielone.

no widzisz szogun - naucz sie czytac, bo nic nie rozumiesz z niespotykanej dotad kwestii ;)

 

a podzielone zdania to nic innego jak rozwarstwienie jazni - kazde wcielenie ma wlasna opinie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Źle to odebrałeś szogun.

 

Jestem na etapie kończenia serwisu. Sprawa dotyczy tylko tego, że chcę wprowadzić tam pewną nową, niespotykaną dotąd kwestię - wywalić niektóre rozszerzenia; z tym mam problem i pytanie, a nie z całym projektem.

Dlatego zadałem pytanie w odpowiednim miejscu co sądzicie o tego typu rozwiązaniu.

Jak widać już na tym etapie z oddanych głosów - zdania są podzielone.

 

Uzupełniając, skoro chcesz stworzyć platformę, która najbardziej sprzyja inwestorom jak i KK - powinieneś być przed nimi i posiadać całą koncepcję oraz znać zapotrzebowanie tych grup. Chcesz tworzyć platformę (mniemam) dla tysięcy osób, a swoje decyzje będziesz podejmował na reprezentatywnej grupie kilkudziesięciu osób?

 

Możesz uchylić rąbka tajemnicy odnośnie serwisu? Skoro za miesiąc planowane jest otwarcie to mniemam, że aktualnie przeprowadzane są już jedynie beta testy, a cały serwis niemalże jest już skończony. W jaki sposób inwestor będzie mógł zwiększyć szanse sprzedaży swojej domeny, wykluczając oczywiście wystawienie jej w Twoim serwisie. Coś więcej? Może platforma będzie oferować pośrednictwo w sprzedaży na innych giełdach przy użyciu socjotechnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz uchylić rąbka tajemnicy odnośnie serwisu? Skoro za miesiąc planowane jest otwarcie to mniemam, że aktualnie przeprowadzane są już jedynie beta testy, a cały serwis niemalże jest już skończony. W jaki sposób inwestor będzie mógł zwiększyć szanse sprzedaży swojej domeny, wykluczając oczywiście wystawienie jej w Twoim serwisie. Coś więcej? Może platforma będzie oferować pośrednictwo w sprzedaży na innych giełdach przy użyciu socjotechnik?

http://di.pl/topic/97596-domeniarzpl-sprawa-reklamy/?hl=domeniarz.pl

 

Nie wiem co za niespodzianka ma się kryć pod tym serwisem, ale wartościowymi domenami zajmuje się brokerdomen.pl (DD)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzupełniając, skoro chcesz stworzyć platformę, która najbardziej sprzyja inwestorom jak i KK - powinieneś być przed nimi i posiadać całą koncepcję oraz znać zapotrzebowanie tych grup. Chcesz tworzyć platformę (mniemam) dla tysięcy osób, a swoje decyzje będziesz podejmował na reprezentatywnej grupie kilkudziesięciu osób?

 

Możesz uchylić rąbka tajemnicy odnośnie serwisu? Skoro za miesiąc planowane jest otwarcie to mniemam, że aktualnie przeprowadzane są już jedynie beta testy, a cały serwis niemalże jest już skończony. W jaki sposób inwestor będzie mógł zwiększyć szanse sprzedaży swojej domeny, wykluczając oczywiście wystawienie jej w Twoim serwisie. Coś więcej? Może platforma będzie oferować pośrednictwo w sprzedaży na innych giełdach przy użyciu socjotechnik?

 

Już tłumaczę. Platforma, o której tutaj rozmawiamy będzie czymś w rodzaju wizytownika inwestora domenowego.

Po zalogowaniu się do serwisu otrzymamy cały wachlarz możliwości promocji swoich domen. Oprócz bardzo ładnej dla oka, nowoczesnej szaty graficznej i prostemu interfejsowi (zarówno dla klienta z zewnątrz jak i inwestora) będzie możliwość ustawiania dodatkowych informacji o domenie, wybór odpowiedniej giełdy czy sposobu jej sprzedaży (wg. własnego upodobania) oraz wiele innych ciekawych funkcji o których nie chciałbym pisać - sprawdzicie sami po starcie.

 

Będzie narzędziem dodatkowej promocji swoich domen a dla klienta z zewnątrz dobrym miejscem gdzie będzie można szybko, łatwo i przyjemnie znaleźć ciekawy adres dla swojej firmy czy projektu. Dlatego cały czas zastanawiam się jaki typ domen powinien być reklamowany. Mam swój typ ale nie chcę tutaj sugerować dlatego ważna jest ankieta.

Dla wszystkich użytkowników będzie oczywiście darmowy (pomijając wyróżnienia swoich domen na głównej stronie - wg. własnego uznania). Moim zadaniem będzie maksymalna promocja portalu a co za tym idzie - wszystkich znajdujących się

w nim domen. Dużo pracy w to jest wkładane i mam nadzieję, że miło się zaskoczycie. Wiem, że zawsze znajdzie się grupa osób, które powiedzą "no ok.. ale to już wszystko było, chcemy czegoś nowego" natomiast proponowałbym poczekać na efekt końcowy a dopiero wtedy oceniać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Po zalogowaniu się do serwisu...

 

Myślisz, że po tych Twoich "biznesach domenowych" ktoś będzie chciał podać swoje dane i zarejestrować się na Twoim "portalu" ? Wątpię.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślisz, że po tych Twoich "biznesach domenowych" ktoś będzie chciał podać swoje dane i zarejestrować się na Twoim "portalu" ? Wątpię.

 

Myślę, że tak. Bo nie będzie tam się podawało żadnych danych oprócz pseudonimu inwestora więc śmiało możesz sobie coś wymyślić i korzystać ;)

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym chcial widziec tylko .co.pl bardzo mi sie podobaja, zarejestrowanych jest chyna ok 20tys, a domena co.pl byla kupion za milion na ten szczytny business.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak. Bo nie będzie tam się podawało żadnych danych oprócz pseudonimu inwestora więc śmiało możesz sobie coś wymyślić i korzystać ;)

 

Żeby nie dochodziło do oszustw, w celu ochrony interesów inwestora - tożsamość właściciela można będzie zweryfikować podsyłając kod authinfo wybranej przez vula domeny z Waszego portfolio ;)

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak planujesz dotrzeć do kk ?

jak planujesz reklamować witrynę?

 

To takie 2 podstawowe pytania pozwalające zdecydować czy mogę poświęcić 10 sekund na wybranie odpowiedzi w ankiecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak planujesz dotrzeć do kk ?

jak planujesz reklamować witrynę?

 

To takie 2 podstawowe pytania pozwalające zdecydować czy mogę poświęcić 10 sekund na wybranie odpowiedzi w ankiecie.

 

Pozycjonowanie, FB, e-mail marketing, google AdWords, wymiana banerów, odnośników; jestem na etapie ustalania szczegółów z kontrahentami, fora, inne. Na reklamie się znam i mam warunki "u siebie". Będzie dobrze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vul, czy w serwisie będzie oferowana usługa escrow dla większych sprzedaży?

 

Nie. Platforma nie będzie posiadała żadnych opcji sprzedaży wewnętrznych. Wszystko będzie ustalane przez Inwestora.

Będziesz mógł przekierować sprzedaż do oferty z dowolnej giełdy lub po prostu wpiszesz kontakt do siebie i sprzedaż prywatnie, bezpośrednio. Serwis będzie nowoczesnym kanałem reklamowym a nie giełdą czy platformą sprzedażową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozycjonowanie, FB, e-mail marketing, google AdWords, wymiana banerów, odnośników; jestem na etapie ustalania szczegółów z kontrahentami, fora, inne. Na reklamie się znam i mam warunki "u siebie". Będzie dobrze :)

znasz się na reklamie i o reklamowaniu takiego projektu piszesz o fb i forach internetowych? Czy wymianie banerów? jakieś to słabiutkie.

 

Zbyt wiele szumu o nic niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znasz się na reklamie i o reklamowaniu takiego projektu piszesz o fb i forach internetowych? Czy wymianie banerów? jakieś to słabiutkie.

 

Zbyt wiele szumu o nic niestety.

 

:) Oczywiście Ty jesteś reklamowy ekspert. Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że to słabiutkie? Po drugie serwisu jeszcze nie ma - jak można więc stwierdzić, że jest szum o "nic" ? Wygodniej poczekać, sprawdzić a potem pisać prawda?

 

szogun: nie udostępniam wizualnych aspektów serwisu. Tym bardziej czytając złośliwe komentarze co poniektórych.

Po prostu proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Będzie gotowe - z pewnością puszczę tutaj na forum info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Oczywiście Ty jesteś reklamowy ekspert. Na jakiej podstawie stwierdziłeś, że to słabiutkie? Po drugie serwisu jeszcze nie ma - jak można więc stwierdzić, że jest szum o "nic" ? Wygodniej poczekać, sprawdzić a potem pisać prawda?

 

szogun: nie udostępniam wizualnych aspektów serwisu. Tym bardziej czytając złośliwe komentarze co poniektórych.

Po prostu proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Będzie gotowe - z pewnością puszczę tutaj na forum info.

w firmie gdzie pracuję zajmuję się między innymi reklamą w internecie i to na sporą skalę

 

Zresztą Ty wiesz dobrze ;) możesz być pewny że nic już tu nie napiszę i z projektu na pewno nie skorzystam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×