Skocz do zawartości
Kangur

okazje.pl, teejet.pl, comfortzone.pl, maxburger.pl , businessinsider.pl

Promowane odpowiedzi

Kangur    1 096

okazje.pl -  powództwo oddalone w całości.
teejet.pl, teejet.com.pl  -  powództwo oddalone w całości.

comfortzone.pl  -  naruszenie praw powoda

maxburgers.pl, maxburgers.com.pl, maxburger.pl, maxburger,com.pl -  naruszenie praw powoda

businessinsider.pl  - naruszenie praw powoda

Wszystkie powyższe z 2016 roku: https://www.piit.org.pl/sad-polubowny/orzecznictwo/zestawienie-wyrokow-2016

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pb    1 767

Dla mnie szokujące jest, że europejski urząd patentowy zarejestrował znak towarowy okazje.pl mimo braku praw zgłaszającego do domeny. Wprawdzie jest to znak graficzny, a nie słowny, ale mimo wszystko nie powinno zostać przyznane prawo ochronne w tej sytuacji. Ewidentnie rejestracja była zgłoszona "pod arbitraż", na szczęście bez oczekiwanego efektu.

Edytowane przez pb
  • Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kangur    1 096
2 godziny temu, lufthansa napisał:

Wczoraj czytałem okazje.pl - za droga to w spór.

O nieetycznych zachowaniach na rynku domen można zazwyczaj przeczytać w odniesieniu do próby wyłudzenia pieniędzy za przedłużenie domeny lub do cybersquattingu. Ale osobiście nie słyszałem żeby miała miejsce w Polsce rozprawa dot. próby wyłudzenia domeny (reverse domain name hijacking). Być może nikomu się nie chce lub dowód jest zbyt trudny do przeprowadzenia. Lecz dopóki nie ma sankcji za takie praktyki, to niektórzy próbują. A nuż się uda.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kilofek    11
3 godziny temu, Kangur napisał:

Ale osobiście nie słyszałem żeby miała miejsce w Polsce rozprawa dot. próby wyłudzenia domeny (reverse domain name hijacking).

Moze to nie był typowy hijacking ale przypomnę, ze w majestacie prawa arbiter Włodarczyk odebrał mi w arbitrażu domenę zabytki.pl i w tym sporze powód spółka Lokomobila nie wykazał ze posiadała ochronę w postaci znaku graficznego anie słownego.

Pisze o tym bo ta sprawa nigdy nie daje mi spokoju i uwiera mnie jak szyszka w bucie

• Like 2
  • Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kangur    1 096
37 minut temu, kilofek napisał:

Pisze o tym bo ta sprawa nigdy nie daje mi spokoju i uwiera mnie jak szyszka w bucie

Wszelki duch ... ;)

Być może nie najlepiej się wcześniej wyraziłem, ale miałem na myśli rozprawę przeciwko temu, kto próbował wyłudzić taką domenę. Twój przypadek może być tylko potwierdzeniem tego, że warto próbować, bo a nuż się uda ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Betman    6
On 13/09/2017 at 1:23 PM, kilofek said:

w majestacie prawa arbiter Włodarczyk odebrał mi w arbitrażu domenę zabytki.pl

Odebrali Ci zabytki.pl? Jak można odebrać komuś domenę o takim charakterze? To tak jak byś miał coś stylu nieruchomosci.pl i by Ci ją zabrano...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
retro    95
14 minut temu, Betman napisał:

Odebrali Ci zabytki.pl? Jak można odebrać komuś domenę o takim charakterze? To tak jak byś miał coś stylu nieruchomosci.pl i by Ci ją zabrano...

Jeśli ktoś zastrzegłby znak słowno-graficzny zabytki.pl, domena by mu spadła - to myślę, że nie miałby wiekszego problemu z odebraniem domeny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
korneliusz.com    428
Dnia 13.09.2017 o 13:23, kilofek napisał:

Moze to nie był typowy hijacking ale przypomnę, ze w majestacie prawa arbiter Włodarczyk odebrał mi w arbitrażu domenę zabytki.pl i w tym sporze powód spółka Lokomobila nie wykazał ze posiadała ochronę w postaci znaku graficznego anie słownego.

Szkoda, że rozprawa nie została nagrana. Można pozwać arbitra? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta