Skocz do zawartości
SentalPL

"Brak wymaganego rekordu CNAME premium" - problem

Promowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Posiadam kilka domen na Aftermarket.pl, postanowiłem dodać je również na Premium. Poza wpisaniem domeny w tym drugim trzeba dodać w AM wpis DNS typu CNAME z unikalnym kodem swojego konta. Zrobiłem to, jednak w Premium ciągle widnieje status "Brak wymaganego rekordu CNAME premiumMTM****x dla domeny"Dla pewności próbowałem różnych kombinacji, jednak obecnie jest na 99% poprawnie. W chwili pisania tego posta od dodania wpisu DNS minęło jakieś 12 godzin, jeśli rekord się zaktualizuje i będzie ok zamknę temat. Czy ktoś wie z doświadczenia w czym jest problem?

Z góry dziękuję.

Dla zasady zamazałem, co niepotrzebne :P

Ustawienia na AM:

AM.PNG.297c20aa008caaa550b28caaa0231f01.PNG

Komunikat na Premium:

premium.thumb.PNG.e351626569cc9922d90785da3453cef5.PNG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
30 minut temu, pb napisał:

Zacznij od sprawdzenia, czy domeny faktycznie kierują na te dnsy, na których ustawiłeś rekord.

Domeny kierują na parking... To się wyklucza? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli kierują na dnsy parkingu, to oczywiście ustawianie cname na dnsaAM nie będzie miało żadnego efektu.

Musiałbyś ewentualnie zmienić sposób parkowania. Na przykładzie sedo: https://sedo-us1.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3527/~/does-sedo-offer-an-alternative-method-to-name-server-parking

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 18.03.2018 o 16:49, pb napisał:

Jeśli kierują na dnsy parkingu, to oczywiście ustawianie cname na dnsaAM nie będzie miało żadnego efektu.

A jeśli domena nie kieruje na parking, na DNS w AM jest ustawiony rekord CNAME z Premium, a komunikat jest taki sam - to co może to oznaczać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 3.09.2018 o 17:15, grześko napisał:

A jeśli domena nie kieruje na parking, na DNS w AM jest ustawiony rekord CNAME z Premium, a komunikat jest taki sam - to co może to oznaczać?

Teoretycznie - nie odczekałeś wystarczająco długo przez dodaniem rekordu i zgłoszeniem domeny lub domena nie jest na dnsach AM. Praktycznie - nie wiem, bo nie podałeś nazwy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teoretycznie. Bo praktycznie Premium odpytuje serwery DNS przypisane do domeny, a nie globalne. Zatem odczekiwanie 12 godzin zupełnie mija się z celem :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta