Jump to content
arekp

Odkupie kilka opcji na wlasne domeny ;-)

Recommended Posts

Mam do Was drobną propozycję.

Jeśli planujecie założyć opcje na moje domeny, to oczywiście możecie to zrobić bez mojej wiedzy ale w zdecydowanej większości przypadków będą to pieniądze wyrzucone w błoto lub jak kto woli będą zbędnym przychodem NASK ;)

Jeśli więc zobaczycie, że abonentem domeny jest "Kangur" ( wszystkie moje domeny są 'firmowe' ) , to zapytajcie mnie o nią na pw.

Mam domeny, których nie przedłużam ( niektóre podaję w wątku Domeny, których nie będę opłacał ) więc jeśli będę pewien, że z jakiejś rezygnuję, Wasza opcja będzie całkowicie trafiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to ja przy okazji wspomnę tylko, że kasa wyłożona na opcje na moje 2 domeny

 

M*I*K*R*O*B*Y.PL

 

oraz

 

P*A*R*K*I*T*E*C*H*N*O*L*O*G*I*C*Z*N*E.PL

 

będzie wyrzucona w błoto.

 

DOmeny przedłużę na 150% (również w następnych latach).

 

kontakt w sprawie odkupienia przez mnie tych opcji na PW. zapraszam. Po co utrudniać sobie życie?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego ludzie chca odkupic opcje na swoje domeny? Co im to daje? I czy opcje mozna sobie przepisac na kogos tak jak domene?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego ludzie chca odkupic opcje na swoje domeny? Co im to daje? I czy opcje mozna sobie przepisac na kogos tak jak domene?

Opcja + rejestracja u nowego partnera to koszt ok 45-50zl , odnowienie u obecnego rejestratora nieraz ponad 100zl

ad2: tak - opcje mozna transferowac do innego uzytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego ludzie chca odkupic opcje na swoje domeny? Co im to daje? I czy opcje mozna sobie przepisac na kogos tak jak domene?

 

Teraz już nic (chyba że ktoś kupował domeny w promocji), w tamtym roku oszczędność 20+ zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkupie opcje na:

Promieniowanie.pl

Aerodynamika.pl

kto zakłada opcje na moje domeny... ?! :D

 

Ja, a bo co? ^_^

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja, a bo co? ^_^

Tak myślałem... :D

Te domeny nie mają raczej komercyjnej wartości... ale, jak Ci się podobają to chętnie sprzedam :D

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak myślałem... ;)

Te domeny nie mają raczej komercyjnej wartości... ale, jak Ci się podobają to chętnie sprzedam :P

 

To był żart oczywiście ^_^ W stylu kawałów o zajączku i wilku (w innej wersji niedźwiedziu) :D

 

A odpowiadając na Twoje pytanie to pewnie ktoś z forum :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
To był żart oczywiście :D W stylu kawałów o zajączku i wilku (w innej wersji niedźwiedziu) :D

 

A odpowiadając na Twoje pytanie to pewnie ktoś z forum ;)

No trudno... będę musiał je przedłużyć... :P

btw. pamiętam że podkladka.pl trafiła do Ciebie ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
A odpowiadając na Twoje pytanie to pewnie ktoś z forum :D

Mam wątpliwości, nie tylko automaty dropped "łażą" po opcjach i nie tylko ludzie z forum zakładają opcje, stąd tak mało udanych transakcji odkupienia opcji ^_^ jak nie masz portfolio jak najwięksi gracze, a masz kilka ciekawych domen to prędzej czy później Cię namierzą :D

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
kto zakłada opcje na moje domeny... ?! ^_^

 

Nie trzeba pięknego umysłu aby wiedzieć że to dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, przydałaby się giełda opcji.

Pozwoliłaby na zwiększenie obrotów na rynku domenowym a także na upłynnienie środków finansowych.

Właściciel odkupionej opcji realizuje opcję wcześniej niż po 3 latach po czym ktoś kolejny zakłada opcję i... biznes się kręci ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, przydałaby się giełda opcji.

 

Przydatny byłby dział "wymiena opcji" gdzie możnaby wymieniać się opcjami na własne domeny. Czyli ktoś założył opcje na moją domenę a ja tak się składa, że na jego. wiadomo, ze nikt z nas domeny nie wypuści więc lepiej się wymienić ^_^ Później dochodzi już tylko koszt rejestracji domeny i nic więcej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, o to też by chodziło tylko problemem - jak zauważył Pan Grzegorz - jest brak centralnej tablicy ogłoszeń z opcjami.

Na Di.pl temat/wątek opcji pojawia się i znika. Może dodatkowy dział na forum?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

To czego najbardziej brakuje, to czytelny wpis we whois bo nie każdemu chce się listować każdą z tysięcy sprawdzanych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czego najbardziej brakuje, to czytelny wpis we whois bo nie każdemu chce się listować każdą z tysięcy sprawdzanych domen.

 

Możesz konkretniej? Jakie widzisz rozwiązanie? Może warto tę kwestię w końcu uregulować.

Podobnie było z datą/godziną "spadu" domeny, wreszcie jest jak jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz konkretniej? Jakie widzisz rozwiązanie? Może warto tę kwestię w końcu uregulować.

Osoby, które chcą by inni nie zakładali opcji na ich domeny, powinny ujawnić swoje dane we whois lub nie martwić się tym, że ktoś je zakłada i przedłużać je po tradycyjnych cenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osoby, które chcą by inni nie zakładali opcji na ich domeny, powinny ujawnić swoje dane we whois lub nie martwić się tym, że ktoś je zakłada i przedłużać je po tradycyjnych cenach.

 

Nie sadzę aby ujawnienie danych powstrzymało przed zakładaniem opcji.

 

Co do drugiej kwestii:

- nie było opcji - domeny się przedłużało lub odpuszczało.

- są opcje, więc warto rozważyć rachunek ekonomiczny zwiazany z odkupieniem opcji. Nadal opcja + rejestracja domeny jest korzystna dla wielu osób.

Można migrować z tysiacami domen od jednego rejestratora do drugiego aby zaoszczędzić na przedłużeniach i co? Tak przez 3 lata zanim opcja wygaśnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osoby, które chcą by inni nie zakładali opcji na ich domeny, powinny ujawnić swoje dane we whois lub nie martwić się tym, że ktoś je zakłada i przedłużać je po tradycyjnych cenach.

Te tradycyjne ceny to obecnie tylko lub raczej aż 50zł(w dropped.pl), więc opcja jest nieopłacalna.

Ktoś powie, że osoba która ma ok. 5000 domen zyska 15 tysięcy PLN, ale osobie która ma 5000 domen raczej nie będzie się chciało zakładać tylu opcji, zwłaszcza że tą stratę odrobi sobie na sprzedaży kilku domen...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te tradycyjne ceny to obecnie tylko lub raczej aż 50zł(w dropped.pl), więc opcja jest nieopłacalna.

Nie każdy ma domeny w Dropped lub u innych podobnych rejestratorów.

Żeby je przenieść, trzeba często zapłacić więcej:

http://nazwa.pl/domeny-cennik-domen-indywidualni.html

http://domeny.pl/page/pl/article46.html

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak piszecie przedlużanie na opcje jest teraz średnio opłacalne, ale zaletą opcji jest jeszcze możliwość wyniesienia sie od nielubianego rejestratora

 

edit. widzę, że Kangur mnie uprzedził

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sadzę aby ujawnienie danych powstrzymało przed zakładaniem opcji.

 

Myślę, że w znacznym stopniu jednak tak.

Sam mam trochę opcji, jeszcze z początku kiedy zacząłem je zakładać, na domeny kilku użytkowników tego forum. Uważam, że pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz kilka ID omijam szerokim łukiem przy zakładaniu opcji. ^_^ Co prawda opcje to loteria ale nie ma się co łudzić, że osoby te wypuszczą swoje perełki. Nie lepiej założyć komuś kto posiada jedną perełkę o świadomości jej ceny nie mając pojęcia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×