Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane domeny

Recommended Posts

Sprzedaż jak sprzedaż... Interesujące dla wielu stron (domainerów, firm małych i dużych), lekcją jest, że: [...]

 

[...] sorry za mały offtopic, ale sądzę, że pożyteczny, gdyż chyba nie chodzi tylko o to, aby nakręcać się kwotami ;)

Ja bym się trochę ponakręcał i pogratulował, a tak, to nie wiem, czy jest za co gratulować. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo, że sprzedaż jak sprzedaż i nie znamy kwoty to pozwolę sobie pogratulować.

 

Mam jedno pytanie i liczę na to, że odpowiesz dla dobra nas wszystkich ;)

 

Zarówno w tym przypadku jak i w kilku innych (przychodzi mi do głowy przykład domeny ubezpieczenieoc.pl) w komentarzach do transakcji i/lub negocjacji wspominasz o "zaproszeniu podmiotów do składania ofert", "firmy ubezpieczeniowe otrzymały zaproszenie do rozmów oraz prospekt informacyjny oferty", "wybrane firmy złożyły oferty" itp. itd.

 

Wynika z tego, że domainbroker.pl nie siedzi bezczynnie na swoich domenach ale stosuje jakieś metody dotarcia do klienta końcowego. Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy na temat stosowanych kanałów i form komunikatu?

 

Sposób kontaktu i nakłady związane z jego wdrożeniem ograniczają jego zastosowanie tylko do domen premium, więc nie ma niebezpieczeństwa, że po podzieleniu się tym (skutecznym jak widać) sposobem nastąpi wysyp niechcianej, masowej korespondencji do firm z ofertami średnich i słabych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Gofin deklasuje firmy leasingowe, przejmując branżowe domeny i oglądalność tematyczną

 

(przyp. LeasingOperacyjny*pl, LeasingFinansowy*pl)

(...) W ostatnich dniach sierpnia domeny zostały kupione za nieujawnioną kwotę, gdzie ceną wywoławczą dla podmiotów zaproszonych do składania ofert było 30,000 zł netto od domeny. Sprzedaż miała charakter wewnętrznych negocjacji, w której domeny zostały sprzedane dla oferenta deklarującego najwyższą cenę."

 

Polecam dla ciekawości lekturę całego tekstu pod linkiem, gdyż to ciekawy case pokazujący jak Gofin zagrał na nosie znacznie większym od siebie..

 

Zawsze podobały mi się teksty Adama Wagnera, są takie trochę... robiące wodę z mózgu ;)

 

Dla przykładu:

 

 

Czy zakup będzie opłacał się Wydawnictwu? - Z pewnością. Promocja w branżowej lokalizacji może kosztować reklamodawcę-firmę leasingową kwoty rzędu kilkanastu tysięcy złotych miesięcznie, co w perspektywie roku może oznaczać koszty reklamowe (a dla Gofin przychód) na poziomie stu tysięcy złotych ze współpracy z tylko jedną firmą leasingową. Firm zainteresowanych reklamą swojej oferty w branżowej lokalizacji powinno być wiele.

Czym jest ta branżowa lokalizacja z cennikiem reklam kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie? Czy chodzi o serwis internetowy? Chyba nikt nie zapłaci tyle za reklamę np. w serwisie internetowym, który nie ma ruchu, bo sama domena LeasingOperacyjny*pl to jeszcze nie ruch.

 

 

Gofin doskonale przeliczył opłacalność przejęcia domen od DomainBroker.pl i należy pogratulować spółce bystrości działania. Natomiast instytucje finansowe ewidentnie zmarnowały szansę pozyskania efektywnych narzędzi PR, mogących dostarczyć branżowej oglądalności, której pozyskanie z alternatywnych źródeł będzie kosztowało wielokrotnie więcej niż kwota, która mogła umożliwić jednej z firm wygranie rywalizacji o branżowe domeny.

Zabrakło informacji o statystykach odwiedzin typein jakie miesięcznie generuję te "efektowne domeny". Czy domena ma chociaż 100 wejść miesięcznie?

 

W ostatnich dniach sierpnia domeny zostały kupione za nieujawnioną kwotę, gdzie ceną wywoławczą dla podmiotów zaproszonych do składania ofert było 30,000 zł netto od domeny.

 

PS. Czy przypadkiem po przecinku nie podaje się groszy (co w powyższym przypadku wygląda jak 30 zł netto)?

Edited by necik
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnich dniach sierpnia domeny zostały kupione za nieujawnioną kwotę, gdzie ceną wywoławczą dla podmiotów zaproszonych do składania ofert było 30,000 zł netto od domeny. Sprzedaż miała charakter wewnętrznych negocjacji, w której domeny zostały sprzedane dla oferenta deklarującego najwyższą cenę.

 

- nie wykluczone, że domeny sprzedano za 2000zł, kto wie. Ja także w sierpniu zbyłem na rzecz Gofina 2 domeny tj. podatekkatastralny.pl oraz skladkazus.pl. Wywoławcza cena kilka razy większa, a sprzedaże w efekcie po 2-5k. Transakcja także na premium.pl.

 

Ponadto na rynku jawnych jest około 10 transakcji zakupów domen przez Gofina, i z pamięci powiem, że chyba tylko jedna powyżej 10k. Pozostałe 1-10k.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

apze, te ceny wywoławcze o których piszesz, to:

 

a ) ceny KT na giełdzie

b ) Twoja oferta w odpowiedzi na zapytanie

c ) Twoja oferta wysłana do kupującego

 

?

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza transakcja - Gofin sam się zgłosił. Druga transakcja - po sprzedaży jednej zaoferowałem kolejną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wywoławcza cena kilka razy większa, a sprzedaże w efekcie po 2-5k. Transakcja także na premium.pl.

 

Tylko nie pisz że zaoferowałeś 30k a sprzedałeś za 2-5k jak to zrobił kolega od dx2.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

- nie wykluczone, że domeny sprzedano za 2000zł, kto wie. Ja także w sierpniu zbyłem na rzecz Gofina 2 domeny tj. podatekkatastralny.pl oraz skladkazus.pl. Wywoławcza cena kilka razy większa, a sprzedaże w efekcie po 2-5k. Transakcja także na premium.pl.

 

 

A mnie kilka razy zapewniali, że podatekkatastralny.pl ich nie interesuje :) W sumie to wystawiłem ją na aukcję dopiero po kolejnym info od nich, że jej nie chcą a jak widać jednak się zdecydowali :)

Sam sprzedałem im koło 10 domen. Z tego jeden pakiet 4 domen chyba za niskie xx xxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omega3.pl

 

4455 PLN

 

Domena fajna, ale zdziwiła mnie trochę aż tak wysoka cena. ;)

Myślę, że cena spokojnie mogła być wyższa, bo domena bardzo dobra. Kwasy omega 3 są teraz na topie <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że cena spokojnie mogła być wyższa, bo domena bardzo dobra. Kwasy omega 3 są teraz na topie <_<

 

No sami dobrzy kupujący byli na aukcji, więc na pewno wiedzieli co robią. :)

 

Osobiście uważam, że ta domena może być warta dla kk (firmy z branży suplementów) dużo więcej, ale jak na d2d to też cena niemała.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem cena za Omega3.pl jest wysoka i wynika przede wszystkim z kończącego się terminu ważności punktów. Kontrast cenowy między omega3.pl a Zabiegi.pl tylko punktami można wytłumaczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kosmos biorąc pod uwagę, że bardziej poprawna forma to wydruki wielkoformatowe a nie druki. Ktoś chyba przeszarżował.

2 klientów końcowych, ale mimo to cena i tak wysoka jak za "druki"

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kosmos biorąc pod uwagę, że bardziej poprawna forma to wydruki wielkoformatowe a nie druki. Ktoś chyba przeszarżował.

Bliska mi osoba zna tą branżę od prawie 13 lat i stwierdziła, że właściwie to jeszcze nie słyszała takiego pojęcia "druki wielkoformatowe". Dla mnie ogromnym zdziwieniem było już gdy aukcja przekroczyła 600 PLN.

2 klientów końcowych, ale mimo to cena i tak wysoka jak za "druki"

Z czego jeden zarejestrowany kilka godzin przed zakończeniem aukcji :blush:

 

Sebastian

alpine5

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

l.poj. poszłaby pewnie dużo drożej

 

Zdecydowanie za więcej, okolice 5k.

 

Bliska mi osoba zna tą branżę od prawie 13 lat i stwierdziła, że właściwie to jeszcze nie słyszała takiego pojęcia "druki wielkoformatowe". Dla mnie ogromnym zdziwieniem było już gdy aukcja przekroczyła 600 PLN.

 

Z czego jeden zarejestrowany kilka godzin przed zakończeniem aukcji :blush:

 

Sebastian

alpine5

 

Ja jestem może tylko lub aż 5 lat w wojsku i też nie znam wszystkich pojęć. Myślę, że nie jest to aż tak zła domena, ale zdaję sobie sprawę, że domena ta bardziej służyć może jako "domena pomocnicza", gdyż w ten sposób raczej dziwnie wyglądała by cała oferta firmy jeśli nie byłaby skupiona tylko i wyłącznie na reklamach wielkiego formatu. Pozatym wielu ludzi nie zastanawia się nad czym czy to poprawna forma i widząc ją umieszczoną na materiałach reklamowych tej firmy raczej odbierze to raczej pozytywnie.

Fajny opis domeny - dość mocno podkoloryzowany :)

 

Marketing dźwignią handlu czyż nie tak:)

 

Ja tam gratuluję sprzedającemu:)

 

# wielkoformatowa.pl

# drukreklam.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×