Jump to content
DD

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

Znów będzie wjazd po 600-800 pln i robaczki nie przyjadą bo wolą wydać na co innego. Poza tym jaki charakter? Zrobisz imprezę w Intercontinentalu czy w Sheratonie lub Westinie czyli dlatego bo tak robią na zachodzie i nie chcesz być gorszy, a ***** hotelu świadczą o czymś? Mój stosunek do tego rodzaju marnotrawienia pieniędzy znasz. Warunki podobne do hoteli ***** lub lepsze można uzyskać w wielu innych miejscach biorąc pod uwagę "atrakcje" hotelu Grand w Krakowie ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój stosunek do tego rodzaju marnotrawienia pieniędzy znasz.

Przecież nikt Tobie nie każe marnotrawić pieniędzy ;) Saint - mamy wolny kraj, zaakceptuj to wreszcie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież nikt Tobie nie każe marnotrawić pieniędzy ;) Saint - mamy wolny kraj, zaakceptuj to wreszcie ;)

Wiem, że "argumenty" i szczegółową oraz rzeczową "oferte" sponsoringu podałeś na PM dodając wcześniej aby sponsor sam się zgłaszał do Ciebie co świadczy w pełni o Twoim podejściu do sprawy, ale żeby konstruktywnej krytyki nie przyjmować? Mnie konkretnie chodzi o to, że w innych warunkach więcej osób by mogło sobie na taką imprezę pozwolić. Doświadczenie Krakowskie pokazało, że hotel z ***** nie zdał egzaminu poza tym "wystaw się, a postaw się". Może zrobimy jakąś anietę?

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może zrobimy jakąś anietę?

Może - proponuję w nowym wątku poświęconym spotkaniu / konferencji organizowanej przez Ciebie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też uważam, że lepiej spotkać się w większym gronie w normalnych warunkach. Dla mnie takie drogie renomowane hotele to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Słaby stosunek jakości do ceny dla osób typu ĘĄ czy Posh. Uważam, że powinno być to fajne i znane miejsce, ale nie jakiś zagrzybiały hotel z pięcioma gwiazdkami.

 

Oczywiście DD i tak zrobi po swojemu i na bank będzie fajnie, ale mam nadzieję, że nie będzie ignorantem i wysłucha innych, którzy chcą, żeby było troszkę taniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście DD i tak zrobi po swojemu i na bank będzie fajnie, ale mam nadzieję, że nie będzie ignorantem i wysłucha innych, którzy chcą, żeby było troszkę taniej.

Zaczyna się ;) A już zapomniałem jak to było ostatnim razem przy organizacji spotkania w Krakowie ;)

 

Panowie - zróbcie konferencję po swojemu i porównamy efekty. Inaczej to będziemy sobie teoretyzować co jest lepsze a co gorsze. Podobne konferencje na Zachodzie kosztują min 2000-3000 zł na osobę. Pewnie, że można zrobić spotkanie w przyzwoitym hotelu a po części wykładowej wyjść na piwo z kiełbaską i frytkami. Można? Można. Pewnie koszt wyniósłby ze 100 zł za dzień od osoby. Przy dwóch dniach: 200 zł. Naprawdę nikt nikogo nie powstrzymuje przed organizacją takiego spotkania. Na pewno będą też chętni. Będzie większy wybór dla potencjalnych uczestników spotkań / konferencji o tematyce domenowej.

 

Na razie chętni do organizacji:

Saint

Sylyx

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na razie chętni do organizacji:

Saint

Sylyx

 

DD

Czy ten odstęp w liście chętnych oznacza, że odcinasz się od ich koncepcji ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ten odstęp w liście chętnych oznacza, że odcinasz się od ich koncepcji ? ;)

Hehe ;) Na to wychodzi.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że forma w jakiej robi to Daniel jest odpowiednia dla założonych celów takiego spotkania.

Celem powyższych spotkań jest wyjście z tematem polskich domen poza pewien krąg osób zainteresowanych. Należy to odpowiednio przystroić, aby dobrze wyglądało na zewnątrz i było pozytywnie postrzegane u nas w kraju jak i przez naszych zagranicznych gości.

 

Myślę, że cena uczestnictwa w takim spotkaniu na poziomie 500-1000 zł jest całkowicie normalna i nie ma co narzekać.

 

Swoją drogą o czym już pisałem rok temu, powinniśmy również organizować spotkania o innych charakterze. Spotkania w jakichś malowniczych zakątkach polski (jura, mazury, etc.) gdzie ubrani w zwykłych sweter czy bluzę moglibyśmy przy wieczornym pieczeniu prosiaka ;) porozmawiać o domenach na większym luzie, bez otoczki ekskluzywnych hoteli czy knajp.

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znów będzie wjazd po 600-800 pln i robaczki nie przyjadą bo wolą wydać na co innego...

Robaczek też człowiek ;) ale wydaje mi się, że celem takiego spotkania nie jest zgromadzenie jak największej liczby uczestników lecz propagowanie wtórnego rynku polskich domen zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

Każdy woli płacić mniej ale jeśli kogoś nie będzie stać na przyjazd, to znaczy, że najprawdopodobniej nie będzie brał udziału w aukcji, nie będzie również prelegentem.

Organizatorowi takiego spotkania - wg mnie - przede wszystkim będzie zależało na inwestorach, na osobach z doświadczeniem lub z głośną tubą propagandową.

Z prezentacjami oraz z dodatkowymi informacjami każdy będzie mógł zapoznać się na stronie internetowej bezpłatnie.

Pierwsze MD też nie było najtańsze a jednak większość osób z tego forum, które warto poznać, pojawiło się tam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet jak da się takie spotkanie zorganizować taniej to i tak uczestnictwo nie powinno wyjść taniej niż 1000 EUR lub 1000 USD.

 

Takie spotkanie musi być odpowiedniej "jakości" i dobywać się w odpowiednim miejscu. Są standardy biznesowe które poprostu muszą być spełnione. Inaczej nie pojawią się ani liczące się media ani poważni inwestorzy.

 

Czy ktoś z zachodu przyjedzie do naszego kraju, który ma taką a nie inną opinię, gdy nie będzie mógł bezpiecznie zostawić pod hotelem samochodu lub laptopa z danymi w pokoju? - wątpię.

 

Oczywiście spotkania przy grillu i piwie pitym z plastikowego kubka są czasem fajniejsze niż "sztywne" imprezy i pozostawiają lepsze wsponienia ale tutaj przecież nie o to chodzi.

 

Dlaczego jak ktoś się bierze za organizację czegoś fajnego to zaraz podnoszą się głosy krytyki i większość tylko narzeka? Każdy kto coś kiedyś organizował wie ile to kosztuje czasu i pracy.

 

DD - powodzenia w organizacji a dla narzekających: "jak Ci się nie podoba to weź i zrób lepiej"

Edited by Marion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel rób swoje. Jeśli poważnie traktujemy ten biznes, to oprawa spotkania musi być odpowiednia. Nask nie organizuje konferencji w Ibisie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel: Zachowujesz się już jak dziecko momentami bo nie przyjmujesz do wiadomości krytyki i od razu się bronisz rekami i nogami takimi głupimi tekstami w stylu "zrób lepiej" oczywiście mogę to zrobić, ale jaki jest sens dublowania czegoś? Ogólnie nie wiem czy jesteś takim narcyzem, że doceniasz tego, że ktoś chce Ci pomóc pokazując potencjalne błędy jakie były popełnione i mogą się powtórzyć? Powiedzmy też sobie szczerze większość pomysłów moich i paru innych osób jakie były opisane w temacie kiedy było planowane jakieś spotkanie dawno temu, gdzieś w Warszawie wykorzystałeś w Krakowie. Bronisz hotelu *****, a sam wiesz najlepiej jaka była jazda podczas aukcji w Krakowie, sam też mówiłeś, że nie było innego hotelu w Krakowie już więc wziąłeś to co było więc nie mówiąc już o dwóch krewetkach na liściu sałaty, z których pompę miał cały mój stolik z Agnieszczakiem na czele ;). Mówiąc szczerze to raczej większości ludziom zależy bardziej na kontaktach i poznaniu siebie czyli czystym networkingu niż na nudnych konferencjach i wykładach przez niemal cały dzień. Teraz organizujesz kolejną edycje spotkania i co? Nic zrobiłeś jakąś ankietę wśród uczestników spotkania? Pytałeś co się podobało, a co nie? Rozumiem doskonale do czego są wykłady sponsorzy muszą się zareklamować za te 10k eura, które mają wyłożyć, ale nie róbmy tego samego na każdej kolejnej konferencji czy spotkaniu przez cały dzień mówienie o tych samych rzeczach wykłady, wykłady, wykłady przecież można zrobić sesje / warsztaty / prezentacje zmianowe tak jak to się robi na konferencjach z prawdziwego zdarzenia ... przykład masz z góry WWDC konferencja wprawdzie bardziej dla programistów i twórców oprogramowania, ale każdy spędza tyle czasu w miejscu, które go najbardziej interesuje. W ten sposób robimy wszystko dwa razy prędzej i nie ma sytuacji, że kogoś coś nie interesowało albo gdzieś się nudził siedział gdzie chciał na jednej jednostce czasu czy na wielu. Przechodząc do hotelu jednym z lepszych i nie tak znów zajebiście drogich jest hotel Jan III Sobieski będąc na pierwszej konferencji Nask w charakterze gościa przyznaje, że było dobrze, a nawet lepiej niż się spodziewałem chodź nie ma ***** jest jednym z lepszych hoteli w Warszawie, w którym nocleg nie kosztuje 180-300 euro i w którym pokoje nie są klitkami jak w Westinie.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel, mi się wydaje, że musisz wziąć Sainta na swojego prywatnego doradcę. On Ci to wszystko doskonale zorganizuje i nikt nie będzie po spotkaniu narzekać. Oczywiście wejściówka maksymalnie 100zł, a impreza u kuzyna w hotelu, sorry, motelu. Bo pewnie małe hoteliki tak się nazywa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel rób swoje.

Tak właśnie mam zamiar zrobić :)

 

EDIT: @DawPi No, masz rację. Doradca to fajna fucha. Doradzisz temu, doradzisz tamtemu. Powiesz, że trzeba zrobić to i tamto a czegoś innego to nie i już jest wszystko jasne. Bez doradców to ani rusz :)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
hotelu, sorry, motelu. Bo pewnie małe hoteliki tak się nazywa.

Hotel - Motel

 

Różnica jest zasadnicza jeśli jeśli jej nie dostrzegasz to wiesz kim jesteś...

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej :) lubię te dysputy.

Daniel - rób swoje, być może będę mieszkał w Warszawie (ja to mam fart i zawsze blisko na MeetDomainers :) )

Daj znać kiedy termin, a jak będę na miejscu chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam i do miłego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że Meet Domainers będzie w pierwszy weekend października, wszystkie weekendy we wrześniu mam zajęte. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję, że Meet Domainers będzie w pierwszy weekend października, wszystkie weekendy we wrześniu mam zajęte. :lol:

(Niestety) jest też brany pod uwagę ostatni tydzień września. Finalna data zostanie ogłoszona w ciągu kilku dni. Zapewne znajdą się osoby, którym nie będzie pasowała, ale to jakiej byśmy nie ustalili daty - tak będzie. MD jest raz w roku, więc może w niektórych przypadkach uda się zmienić plany ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
(Niestety) jest też brany pod uwagę ostatni tydzień września. Finalna data zostanie ogłoszona w ciągu kilku dni. Zapewne znajdą się osoby, którym nie będzie pasowała, ale to jakiej byśmy nie ustalili daty - tak będzie. MD jest raz w roku, więc może w niektórych przypadkach uda się zmienić plany :lol:

 

DD

Postaram się nie popełnić tego samego błedu, co rok temu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet jak da się takie spotkanie zorganizować taniej to i tak uczestnictwo nie powinno wyjść taniej niż 1000 EUR lub 1000 USD.

Takie spotkanie musi być odpowiedniej "jakości" i dobywać się w odpowiednim miejscu. Są standardy biznesowe które poprostu muszą być spełnione. Inaczej nie pojawią się ani liczące się media ani poważni inwestorzy.

 

hehe, a to ciekawe. A ja myślałem, że standardy biznesowe zależą od dobrej organizacji i komunikacji eventu, a nie od ilości marmurów i złotych świecidełek bijących po oczach. No cóż, każdy ma swoją definicję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×