Jump to content
DD

Które domeny na aukcję MeetDomainers?(4-ostatnia)

Które domeny Twoim zdaniem powinny znaleźć się na aukcji MeetDomainers?  

83 members have voted

  1. 1. Wybierz 5-10 najciekawszych Twoim zdaniem propozycji

    • borówki.pl (IDN) - 1 PLN
      6
    • cytolog.pl - 1 PLN
      5
    • lotywidokowe.pl - 1 PLN
      8
    • marketingdomenowy.pl - 1 PLN
      3
    • rynekreklamy.pl - 1 PLN
      9
    • sardynki.pl - 1 PLN
      14
    • wedlina.pl - 1 PLN
      16
    • opowiedz.pl - 500 PLN
      11
    • konserwanty.pl - 1 000 PLN
      10
    • aukcjasztuki.pl - 1 000 PLN
      5
    • kosmetyki24.pl - 2 000 PLN
      6
    • ipn.pl - 5 000 PLN
      30
    • papa.pl - 5 000 PLN
      14
    • agencja.pl - 15 000 PLN
      38
    • aparaty.pl - 30 000 PLN
      38
    • nadwaga.pl - 40 000 PLN
      15
    • znaczki.pl - 49 000 PLN
      19
    • 1.pl - 79 000 PLN
      43
    • tanio.pl - 89 000 PLN
      17
    • kredytyhipoteczne.pl - 120 000 PLN
      21


Recommended Posts

Nie przesadzaj. Gdyby prowizja wynosiła 3-5%, pewnie też utworzyłaby się grupka buntowników ;)

 

 

 

Czekam z niecierpliwością ;)

 

Drogi Panie obrońco, to ja wolę już aby aukcje poprowadziło Sedo które bierze 3% prowizji gdy samemu się znajdzie klienta a nie przez ich marketplace! Swoją drogą biorąc po uwagę wątek "ile wydasz na MT" to nawet te 3% byłoby atrakcyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowy pracownik? Ten od selekconowania domen? ;)

 

Krotkie nóżki jak u gosiewskiego ma takie dzialanie i kladzie cien na powodzeniu aukcji w Krakowie ! Ale sami utuczyliscie dropped to sa teraz efekty !

Czas pokaze czy beda nastepne aukcje z takimi prowizjami ? .Widac ze brak konkurencji powoduje tylko szkode w kazdej dziedzinie ! Nawet jesli teraz ktos pójdzie po rozum do glowy i laskawie zmniejszy te prowizje to i tak juz jest, jak dla mnie, skaza i dziwny niesmak !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nie robienie? Udostępnia swój serwis na MeetDomainers. Gdyby nie było Dropped.pl, prowizja od aukcji byłaby zapewne jeszcze większa ;)

To ja proponuje, żeby licytację przeprowadziło Złapane.pl. Myślę, że prowizja 0% jest naprawdę możliwa. Taka licytacja to bardzo dobra reklama dla serwisu aukcyjnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drogi Panie obrońco, to ja wolę już aby aukcje poprowadziło Sedo które bierze 3% prowizji gdy samemu się znajdzie klienta a nie przez ich marketplace! Swoją drogą biorąc po uwagę wątek "ile wydasz na MT" to nawet te 3% byłoby atrakcyjne.

 

Nie od razu Rzym zbudowano - z czasem, gdy być może Dropped nie będzie juz monopolistą, prowizja będzię musiała ulec zmianie. Ale na razie wszystko opiera się na AfterMarket i czy tego chcemy czy nie, o prowizji decyduje Michał. Dobranoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie od razu Rzym zbudowano - z czasem, gdy być może Dropped nie będzie juz monopolistą, prowizja będzię musiała ulec zmianie. Ale na razie wszystko opiera się na AfterMarket i czy tego chcemy czy nie, o prowizji decyduje Michał. Dobranoc.

 

To jest konferencja aftermarket czy jak?

Bo moze mi sie konferencjepomylily ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie od razu Rzym zbudowano - z czasem, gdy być może Dropped nie będzie juz monopolistą, prowizja będzię musiała ulec zmianie. Ale na razie wszystko opiera się na AfterMarket i czy tego chcemy czy nie, o prowizji decyduje Michał. Dobranoc.

EDDY, Ty nie rozumiesz, że tu nie chodzi o sam fakt wystąpienia prowizji? Koledzy dyskutują n/t wprowadzenia prowizji praktycznie pod sam koniec "zbierania" domen. Michał jak najbardziej decyduje o tym, i mógłby nawet zadecydować o 20% prowizji, ale takie warunki powinny być jasne od samego początku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale na razie wszystko opiera się na AfterMarket

 

Na spotkaniu beda przedstawiciele, w tym 2 zalozycieli, 3 innych serwisow aukcyjnych i Ty mowisz takie rzeczy...dziwne.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='pokoleniex' date='sob, 20 wrz 08' post='119060']

[...]

[...]

 

 

CYTAT

Za sprzedaż domeny serwis pobiera prowizję w wysokości ustalonej w cenniku. Prowizja ta zostanie potrącona z kwoty otrzymanej przez kupującego. Za zgodą sprzedawcy, prowizja może ulec zwiększeniu o koszta przekazania egzekucji zapłaty za domenę.

 

 

Od kiedy KUPUJACY otrzymuje jakas kwote, a nie SPRZEDAJACY?

 

[...]

 

... tylko jedna kwestia mnie też zastanowiła ...:

czyli, prowizję potrąca się kupującemu domenę. Dobrze rozumiem? Jeśli tak, to stratni będą kupujący,

a nie sprzedający ;).

 

 

Edit:

Oczywiście, zgadzam się z opinią, że najbardziej jednak istotny, jest moment wprowadzenia info nt. prowizji.

No ... niefrasobliwy ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie od razu Rzym zbudowano - z czasem, gdy być może Dropped nie będzie juz monopolistą, prowizja będzię musiała ulec zmianie. Ale na razie wszystko opiera się na AfterMarket i czy tego chcemy czy nie, o prowizji decyduje Michał. Dobranoc.

 

Dobranoc ;)

 

No widzisz jak sam powiedziałeś czy tego chcemy czy nie ! Ja nie chce i np. moich domen na tej aukcji nie bedzie jesli prowizja bedzie wyzsza niz 1% .

A o reszcie tak jak piszesz niech sobie decyduje Michal ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja proponuje, żeby licytację przeprowadziło Złapane.pl. Myślę, że prowizja 0% jest naprawdę możliwa. Taka licytacja to bardzo dobra reklama dla serwisu aukcyjnego.

 

Trochę już niestety za późno na takie zmiany. Gdyby to było ogłoszone z miesiąc wcześniej, to nawet mając w perspektywie 1% dla serwisu moglibyśmy przygotować specjalną platformę dla tych aukcji. No ale *to by było* a co jest to widać. Ja się 5.09 dowiedziałem mailowo od DD (i to tylko dlatego że napisałem, cyt. "Dobrze że przynajmniej nie ma takiej prowizji jak na

innych aukcjach. Czy jest prowizja? Nigdzie nie doczytałem...") że będzie *jakaś* prowizja... a dziś dopiero się dowiedziałem jaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, że duża część osób, biorąca pod uwagę wprowadzenie prowizji na tę aukcję, przygotowywała się po prostu

i jednak, do prowizji w postaci standardowego [aktualnego] cennika,

który obowiązuje na "Aftermarket". I jest to - sądzę - najlepsze wyjście zarówno dla Operatora, jaki i Klientów.

Wyjście takie, świadczyć będzie o dalszej, nieprzerwanej "stabilności" Operatora, a Klienci taką sytuację łatwiej przyswoją. Ponieważ stanowiła ona dotychczas, jakby "constans" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę już niestety za późno na takie zmiany. Gdyby to było ogłoszone z miesiąc wcześniej, to nawet mając w perspektywie 1% dla serwisu moglibyśmy przygotować specjalną platformę dla tych aukcji.

 

Coz wszystko jest do naprawienia moze nastepna aukcje bedzie robilo Stowarzyszenie i bedzie szukalo firmy, podmiotu ktory to wykona od strony technicznej ?

Czas pokaze !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sądzę, że duża część osób, biorąca pod uwagę wprowadzenie prowizji na tę aukcję, przygotowywała się po prostu

i jednak, do prowizji w postaci standardowego [aktualnego] cennika,

który obowiązuje na "Aftermarket".

 

Ja myślę, że wszyscy zachłysnęli się spotkaniem i większości prowizja nawet do głowy nie przyszła ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja myślę, że wszyscy zachłysnęli się spotkaniem i większości prowizja nawet do głowy nie przyszła ;)

 

A co to za problem byl, zeby poinformowac o takowej prowizji od razu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, zgadzam się z opinią, że najbardziej jednak istotny, jest moment wprowadzenia info nt. prowizji.

No ... niefrasobliwy ...

Nie tylko moment, ale także ukrycie tego faktu! W mailu z informacją o zakwalifikowaniu domen na aukcję, można znaleźć tylko odnośnik do regulaminu aukcji domen live. W regulaminie tym można przeczytać, że "Za sprzedaż domeny serwis pobiera prowizję w wysokości ustalonej w cenniku". Przekliknąłem się na cennik i nie zauważyłem żadnej zmiany, gdyż jest ona prawie niewidoczna (sami poszukajcie gdzie ta pozycja jest w cenniku). Cennik się zmienia, a nikt o tym nie wie? Zalogowałem się do Dropped - żadnych informacji o zmianie cennika. Zmiana cennika z dnia na dzień bez żadnej informacji?

 

Ja się 5.09 dowiedziałem mailowo od DD (i to tylko dlatego że napisałem, cyt. "Dobrze że przynajmniej nie ma takiej prowizji jak na innych aukcjach. Czy jest prowizja? Nigdzie nie doczytałem...") że będzie *jakaś* prowizja... a dziś dopiero się dowiedziałem jaka...

Mailowa odpowiedź na post na forum?

 

Daniel dbał, żeby ceny domen na aukcji były konkurencyjne i myślę, że takie same powinny być także prowizje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co to za problem byl, zeby poinformowac o takowej prowizji od razu?

 

Nie pisałem tego w kontekście usprawiedliwienia tej prowizji ;)

Pisałem, że wszyscy zachwycili się spotkaniem i rzeczywiście nikt chyba nie pomyślał o prowizjach.

Osobiście jakbym zgłaszał jakąś swoją domenę na aukcję wogóle bym o tym nie pomyślał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mailowa odpowiedź na post na forum?

 

Nie, to było przy okazji korespondencji dot. zgłaszanych przeze mnie domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie pisałem tego w kontekście usprawiedliwienia tej prowizji ;)

Pisałem, że wszyscy zachwycili się spotkaniem i rzeczywiście nikt chyba nie pomyślał o prowizjach.

Osobiście jakbym zgłaszał jakąś swoją domenę na aukcję wogóle bym o tym nie pomyślał.

 

No i raczej nikt o tym nie pomyslal. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i raczej nikt o tym nie pomyslal. ;)

Skoro taka aukcja tylko rozreklamuje Dropped wsród zagranicznych inwestorów to trudno było się domyślać, że jeszcze doliczona zostanie do tego prowizja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i raczej nikt o tym nie pomyslal. ;)

 

 

No sorry ;). Faktycznie "raczej" ;) , bo pomyślałem. Inna rzecz, że aktualnie na przyszłą aukcję w Krakowie, nie ma moich domen :P

Pomyślałem. Jednak, w istocie, o prowizji być powinno po prostu na początku. Zaskakiwanie kontrahentów, nie pomaga

w budowaniu zaufania. Myślę, że pewne sprawy możnaby jeszcze "naprawić". Przecież ludzie są tylko ludźmi. Dodatkowo,

są omylni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No sorry ;). Faktycznie "raczej" ;) , bo pomyślałem. Inna rzecz, że aktualnie na przyszłą aukcję w Krakowie, nie ma moich domen :P

Pomyślałem. Jednak, w istocie, o prowizji być powinno po prostu na początku. Zaskakiwanie kontrahentów, nie pomaga

w budowaniu zaufania. Myślę, że pewne sprawy możnaby jeszcze "naprawić". Przecież ludzie są tylko ludźmi. Dodatkowo,

są omylni.

 

A ja mysle, ze pozostalo juz tylko zbieranie ocalalych z pola bitwy. :P

Nic juz nie bedzie takie same ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mysle, ze pozostalo juz tylko zbieranie ocalalych z pola bitwy. ;)

Nic juz nie bedzie takie same ;)

 

Na razie nie było żadnej bitwy. Wojska jednej strony zagrzewają się do walki, a druga strona kryje się po lasach i ani myśli wychodzić. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mysle, ze pozostalo juz tylko zbieranie ocalalych z pola bitwy. ;)

Nic juz nie bedzie takie same ;)

 

No tak. Przeszłości nikt nie zmieni.

Może jednak uderzenie się w pierś, zadośćuczynienie, obietnica poprawy, czyli jakaś forma "mea culpa", oczyści chociaż atmosferę ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak. Przeszłości nikt nie zmieni.

Może jednak uderzenie się w pierś, zadośćuczynienie, obietnica poprawy, czyli jakaś forma "mea culpa", oczyści chociaż atmosferę ;).

na spotkaniu dajcie sobie buzi i po sprawie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
na spotkaniu dajcie sobie buzi i po sprawie ;)

 

Niestety ;) ..., nie będę mógł przybyć w tym czasie ...

Wypowiadam się tylko jako głos "w sprawie", rozumiejący oburzenie Uczestników. No, ale przecież jako potencjalny Klient :P.

Podtrzymuję wszak również, że wszystko można naprawić. I wierzę w ogólne "Kochajmy się ..." w Krakowie ;).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×