Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

10 godzin temu, smogwawelski napisał:

 

Ktos to moze wytlumaczyc? Ruch? :ph34r:

 

CUD...:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, panh napisał:

swieta panienko..

xn--flmy-qpa.pl  -  2201 netto

fìlmy.pl

 

Kupiona chyba tylko po to żeby znaleźć większego jelenia :rolleyes: Bo niby po co?

 

Jeśli licytujący nie zauważył, że kupuje paskudny idn to szczere wyrazy współczucia.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czlonek DI  dał pomysł na jednym z for aby  używać włoskich liter no i tym sposobem jest wysyp nowych podobnych ofert a bedzie ich jeszcze wiecej.

P.S.Sam kilka sobie ciekawych zarezerwowałem:D

Edited by JayD
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujacy nie powinien oplacać tej aukcji bo domena została w sposób nieprawidłowy oznaczona przez AM...Trudno nazwać IDNem domenę która ma znaki z dwóch różnych alfabetów.
Zamiast opłacać powinien zgłosić zawiadomienie do prokuratury o możliwości popelnienia przestępstwa z artykulu 286 kk i myślę że pociągnełoby to za sobą skutki prawne w postaci postawienia zarzutów sprzedającemu...

Edited by Bazyli
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

" Trudno nazwać IDNem domenę która ma znaki z dwóch różnych alfabetów"

 

Co dokładnie masz na myśli?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Bazyli napisał:

Kupujacy nie powinien oplacać tej aukcji bo domena została w sposób nieprawidłowy oznaczona przez AM...Trudno nazwać IDNem domenę która ma znaki z dwóch różnych alfabetów.
Zamiast opłacać powinien zgłosić zawiadomienie do prokuratury o możliwości popelnienia przestępstwa z artykulu 286 kk i myślę że pociągnełoby to za sobą skutki prawne w postaci postawienia zarzutów sprzedającemu...

Co Ty ćpiesz ?

Widziały gały co brały, domena to nie auto, że może mieć jakieś wady ukryte czy cofnięty licznik

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Godzinę temu, Bazyli napisał:

Kupujacy nie powinien oplacać tej aukcji bo domena została w sposób nieprawidłowy oznaczona przez AM...Trudno nazwać IDNem domenę która ma znaki z dwóch różnych alfabetów.
Zamiast opłacać powinien zgłosić zawiadomienie do prokuratury o możliwości popelnienia przestępstwa z artykulu 286 kk i myślę że pociągnełoby to za sobą skutki prawne w postaci postawienia zarzutów sprzedającemu...

 

^ Kiedy ciśnięcie po AfterMarket wejdzie za mocno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, apze napisał:

" Trudno nazwać IDNem domenę która ma znaki z dwóch różnych alfabetów"

 

Co dokładnie masz na myśli?


Polskie i pisze się z kropką, nie kreską...a moim zdaniem IDN powinien składać ze znaków diakrytycznych w obębie jednego języka.,..nie dwóch.

Zresztą NASK tłumacy to podobnie :

Skrót IDN (ang. Internationalized Domain Name) określa domenę internetową, w której użyte są diakrytyczne znaki narodowe, charakterystyczne dla danego języka, np.: dla języka polskiego będą to następujące znaki: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź.
 

Wychodzi z tego że skoro zabraklo owych znakow trudno pisać że to IDN...A oznaczenia że to domena F(cośtam)lmy.pl brak.

Stąd też moja sugestia aby tego typu domeny oznaczać inaczej by kupujący nie był wprowadzany w błąd.

 

 

 

Edited by Bazyli
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Bazyli napisał:


Polskie i pisze się z kropką, nie kreską...a moim zdaniem IDN powinien składać ze znaków diakrytycznych w obębie jednego języka.,..nie dwóch.

Zresztą NASK tłumacy to podobnie :

Skrót IDN (ang. Internationalized Domain Name) określa domenę internetową, w której użyte są diakrytyczne znaki narodowe, charakterystyczne dla danego języka, np.: dla języka polskiego będą to następujące znaki: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź.
 

Wychodzi z tego że skoro zabraklo owych znakow trudno pisać że to IDN...A oznaczenia że to domena F(cośtam)lmy.pl brak.

Stąd też moja sugestia aby tego typu domeny oznaczać inaczej by kupujący nie był wprowadzany w błąd.

 

 

 

 

Uważasz, że określenie IDN odnosi się tylko do domen z „polskimi znakami diakrytycznymi”? Ja w slowach filmy, polisy etc. nie widzę kombinacji dwóch „narodowych znaków specjalnych”.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawiły się jednak również domeny typu nieruchomości.pl, gdzie już taka kombinacja występowała. I o ile jeszcze tych filmów można bronić, to w przypadku takiej domeny nie ma nawet możliwości, żeby użytkownik wpisał jej adres w pasku przeglądarki.

 

Ogólnie sytuacja jest nieco przykra, bo pokazuje, jak bardzo polski rynek domenowy opiera się na cwaniactwie, a nie rzetelnych ofertach.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Rumen napisał:

 

Uważasz, że określenie IDN odnosi się tylko do domen z „polskimi znakami diakrytycznymi”? Ja w slowach filmy, polisy etc. nie widzę kombinacji dwóch „narodowych znaków specjalnych”.

 

Wyżej napsiałem co to jest IDN...
Wpiszesz w pasek wyszukiwarki tak zapisane filmy, polisy bez zmiany ustawień klawiatury? Mi się nie udało. 
Nie twierdzę że IDNy to tylko polskie wyrazy. Ale te wystawione na giełdzie niczego nie oznaczają nawet w obcym języku z obcymi znakami . Zatem są domenami złozonymi z liter różnych alfabetów...i tyle.

Ale oczywiście jeśli masz inne zdanie to proszę wskaż mi język w ktorym to całe domenowe barachło byłoby IDNem...bo napewno nie będzie to PL...

 

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minut temu, wilbert napisał:

Pojawiły się jednak również domeny typu nieruchomości.pl, gdzie już taka kombinacja występowała. I o ile jeszcze tych filmów można bronić, to w przypadku takiej domeny nie ma nawet możliwości, żeby użytkownik wpisał jej adres w pasku przeglądarki.

 

Ogólnie sytuacja jest nieco przykra, bo pokazuje, jak bardzo polski rynek domenowy opiera się na cwaniactwie, a nie rzetelnych ofertach.

 

Masz całkowitą rację. Próbuję rownież zwrócić na to uwagę ale dla niektórych cwaniactwo i krętactwo to powód dumy a brak zasad to życiowe motto. Z tym tylko że dzięki takim postawom tracą wszyscy ci którzy wyżej stawiają uczciwość.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bazyli Takie tematy się nagłaśnia dla dobra potencjalnych poszkodowanych, nie żeby stosujący te praktyki nagle doznali moralnego olśnienia - bo to się nie wydarzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Eh panowie coraz więcej amatorów się pcha do zabawy. Mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i domeny będzie można kupować tylko z licencją bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład kupią domenę ze znakami diakrytycznymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Lateralus napisał:

Eh panowie coraz więcej amatorów się pcha do zabawy. Mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i domeny będzie można kupować tylko z licencją bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład kupią domenę ze znakami diakrytycznymi.

 

O  jakiej nowelizacji piszesz?
Naciągacze byli, są i będą, każdy ma swój rozum i tyle. Bardzo dobrze, że są nagłaśniane takie tematy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Lateralus napisał:

Mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i domeny będzie można kupować tylko z licencją

To jest opinia profesjonalisty ?

Edited by Maku Maku
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×