Jump to content
necik

Dropped na Cyprze?

Recommended Posts

Pragniemy poinformować o nadchodzących w ciągu najbliższych 3 tygodni zmianach w serwisie Dropped.pl. Od dnia 10 marca 2009, właścicielem serwisu stanie się spółka Michau Enterprises Ltd. z siedzibą na Cyprze

 

Why?

Edited by DawPi
Edycja tytułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cieszy mnie zatrudnienie wiecej osob do dropped, rowniez jestem ciekaw hostingu. Moge powiedziec jedno, brawo panowie zarowno dropped jak i zlapane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktury będą rozliczane na dotychczasowych zasadach - importu usług.

To w UE nie nazywa się wewnątrzwspólnotowe nabycie czegośtam?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uh, koniec najniższych cen.

Dla mnie zmiana na minus. Duży.

Mam podobne zdanie.

Obawiam się, że cena np za przechwycenie .pl wzrośnie do 35 zł, czyli faktycznie będzie to więcej niż 15%?

A co z 10 PLN przebiciem?

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
To w UE nie nazywa się wewnątrzwspólnotowe nabycie czegośtam?

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów jest to nabycie towarów, a nie usług - coś zupełnie innego :)

 

Obawiam się, że cena np za przechwycenie .pl wzrośnie do 35 zł, czyli faktycznie będzie to więcej niż 15%?

A co z 10 PLN przebiciem?

Ceny z cennika nie ulegną zmianie. Nadal przechwycenie będzie kosztować 30 PLN, a przebicie będzie 10 PLN. Jedynie osoby fizyczne przy dokonywaniu wpłat będa poproszone o wpłacenie 15% więcej - firmy nie (czyli dla nich nic się nie zmieni).

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w 2009 r. ulegnie zmianie cennik obowiązujący od stycznia br.? Chyba nie ..? Pacta sunt servanda :).

 

 

Edit:

Aha ... a jak wyglądać będzie kwestia przedłużeń? Cennik pozostanie niezmieniony w tym zakresie?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo tych 15% i tak dropped.pl będzie najtańszą firmą.

 

Mimo wszystko jest to wielki minus. Moje domeny wiszą w dropped.pl tylko i wyłącznie z powodu dotychczasowej ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped napisz proszę jakie będą plusy i minusy dla końcowego użytkownika związane z tą zmianą?

 

Dzięki,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny z cennika nie ulegną zmianie. Nadal przechwycenie będzie kosztować 30 PLN, a przebicie będzie 10 PLN. Jedynie osoby fizyczne przy dokonywaniu wpłat będa poproszone o wpłacenie 15% więcej - firmy nie (czyli dla nich nic się nie zmieni).

No dobrze, a jeśli wygram aukcję domeny przechwyconej, powiedzmy za 50 zł, i jestem osobą fizyczną to z konta pobrana będzie jaka kwota? A może chodzi tylko o aukcje użytkowników?

 

EDIT: Rozumiem, czyli po prostu jako osoba fizyczna, jeśli jako jedyny będę zainteresowany przedłużeniem to zapłacę 34,5 zł.

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiany nie zawsze są dobre, Cypr nie budzi mojego zaufania :) jestem ciekaw kiedy pojawi się na forum nowy temat "Kolejny argument za Cyprem" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plusy dla klienta:

* Dodatkowe usługi (m.in. usługi reklamowe - promowanie domen do sprzedaży, w dalszej perspektywie zapewne parking domen, później hosting).

* Uproszczone generowanie faktur wewnętrznych (wiele osób narzeka na konieczność przepisywania wielu pozycji z faktur).

 

Minusy dla klienta:

* Dla osób fizycznych 15% VAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha ... a jak wyglądać będzie kwestia przedłużeń? Cennik pozostanie niezmieniony w tym zakresie?

Rozważam obniżenie ceny przedłużenia, ale nie podjąłem jeszcze ostatecznych decyzji.

 

No dobrze, a jeśli wygram aukcję domeny przechwyconej, powiedzmy za 50 zł, i jestem osobą fizyczną to z konta pobrana będzie jaka kwota?

57.50 PLN.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny z cennika nie ulegną zmianie. Nadal przechwycenie będzie kosztować 30 PLN, a przebicie będzie 10 PLN. Jedynie osoby fizyczne przy dokonywaniu wpłat będa poproszone o wpłacenie 15% więcej - firmy nie (czyli dla nich nic się nie zmieni).

No chyba nie do końca - firmy będą musiały zapłacić VAT w Polsce od usług zakupionych w firmie na Cyprze. Czy się mylę?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie duża część osób, spoglądając na nowy cennik obowiązujący w 2009 r., planowała swój budżet , m.in. przenoszenie domen do Dropped z uwagi na tenże cennik ... Wiele z tych osób, to osoby nie prawne, tak więc w zw. z niejakim zaburzeniem planów, "dostaną" po kieszeni ...

Sam, zamierzałem przenieść do Dropped kilkaset domen.

Nie mam prawa się wymądrzać, bo nie jestem właścicielem Dropped, ale czy nie powinno być tak, iż cennik ogłoszony na dany rok, powinien obowiązywać? Przecież minęły dopiero niecałe dwa miesiące od jego ogłoszenia ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny z cennika nie ulegną zmianie. Nadal przechwycenie będzie kosztować 30 PLN, a przebicie będzie 10 PLN. Jedynie osoby fizyczne przy dokonywaniu wpłat będa poproszone o wpłacenie 15% więcej - firmy nie (czyli dla nich nic się nie zmieni).

Ceny może i nie ulegną zmianie, ale takiej zmianie ulegnie na pewno kwota na koncie bankowym klienta.

 

 

Minusy dla klienta:

* Dla osób fizycznych 15% VAT.

Gdzie sens i logika. Czyli kosztem klientów powiększasz swoje zyski - odnośnie tych plusów.

 

Ja tu widzę tylko jeden wielki minus. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz pytanie techniczno-prawne: co w sytuacji gdy użytkownik serwisu nie zgodzi się na omawianą tutaj zmianę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firmy z siedzibą poza UE - mam nadzieję, że VAT z automatu nie będzie doliczany.

 

Jednak, aby przepisać dane konta/faktur z prywatnych na firmę muszę mieć pole do wpisania ichniejszego identyfikatora podatkowego (zwą to tam "Cedula") - na pewno nie może to być oznaczane jako "NIP".

 

Proszę o dostosowanie formularza danych do możliwości wpisania nazwy numery podatkowego i dla mnie zmiana - mimo że w ocenie na minus (mniejsza przejrzystość cen), ale ostatecznie - do przyjęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A teraz pytanie techniczno-prawne: co w sytuacji gdy użytkownik serwisu nie zgodzi się na omawianą tutaj zmianę?

 

Nastąpi zmiana regulaminu serwisu. Wprowadzony zostanie mechanizm, pozwalający na dalsze zarządzanie domenami (zmiany DNS, pobranie AuthInfo itp). bez konieczności akceptacji nowego regulaminu.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Firmy z siedzibą poza UE - mam nadzieję, że VAT z automatu nie będzie doliczany.

Nie będzie.

 

Jednak, aby przepisać dane konta/faktur z prywatnych na firmę muszę mieć pole do wpisania ichniejszego identyfikatora podatkowego (zwą to tam "Cedula") - na pewno nie może to być oznaczane jako "NIP".

Należy go wpisać w pole "NIP" w serwisie, na fakturze będzie to oznaczone jako "VAT registration ID".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Należy go wpisać w pole "NIP" w serwisie, na fakturze będzie to oznaczone jako "VAT registration ID".

No toż przecież VAT poza UE nie istnieje, wiec tak nie może być oznaczany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×