Jump to content
necik

Dropped na Cyprze?

Recommended Posts

Cennik usług

 

Od dnia 1 kwietnia 2009, dla klientów niebędących płatnikami VAT, do cen należy doliczyć 15% VAT zgodnie ze stawką stosowaną na Cyprze.

Oj to pewnie Prima Aprilis :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prima aprilis czy nie, ale dla mnie mało śmieszne jest to, że nie mogę się zalogować aktualnie na dropped bo zupełnie strony nie ładuje, a muszę domeny opłacić:/

Share this post


Link to post
Share on other sites
prima aprilis czy nie, ale dla mnie mało śmieszne jest to, że nie mogę się zalogować aktualnie na dropped bo zupełnie strony nie ładuje, a muszę domeny opłacić:/

 

 

Warning: Unknown: write failed: Brak miejsca na urz?dzeniu (28) in Unknown on line 0

 

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0

 

 

Trzeba dysk dowieźć, może trochę potrwać. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie pytania - jaka firma byla wykonawca Dropped i AM? Ewentualnie jaka firma teraz administruje i czuwa nad serwisem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warning: Unknown: write failed: Brak miejsca na urz?dzeniu (28) in Unknown on line 0

 

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0

 

 

Trzeba dysk dowieźć, może trochę potrwać. ;-)

Pracuje nad tym, za chwilke zadziala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem z kolejnego spotkania z prawnikiem. Konkluzja jest taka, że klienci indywidualni nie będą musieli płacić VAT. Szczegóły podam jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie wróciłem z kolejnego spotkania z prawnikiem. Konkluzja jest taka, że klienci indywidualni nie będą musieli płacić VAT. Szczegóły podam jutro.

No proszę, bardzo dobra wiadomość ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie wróciłem z kolejnego spotkania z prawnikiem. Konkluzja jest taka, że klienci indywidualni nie będą musieli płacić VAT. Szczegóły podam jutro.

 

Czekam z niecierpliwością, może się czegoś nowego nauczę. No chyba że na Cyprze mają inną Unię niż w Polsce. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie wróciłem z kolejnego spotkania z prawnikiem. Konkluzja jest taka, że klienci indywidualni nie będą musieli płacić VAT. Szczegóły podam jutro.

 

znakomita wiadomość

 

z niecierpliwoscia czekam na szczegoly ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 1 maja 2009 właścicielem serwisu Dropped.pl oraz AfterMarket.pl stanie się firma Michau Enterprises Limited, z siedzibą w Chytron 26, Office 21, P.C. 1075 Nikosia, Cypr.

 

Nikosia Dyzmy?? :)

 

Ze względu na długą tradycję najniższych cen na rynku domen w Polsce zdecydowaliśmy się pozostawić wszystkie ceny na dotychczasowym poziomie. Oznacza to, że ceny dla klientów indywidualnych NIE będą zawierały podatku VAT. Cały podatek VAT należny od takich zakupów zostanie przez nas pokryty z własnych środków, dzięki czemu nasi klienci nie będą musieli płacić wyższych cen.

 

Nie lepiej zostawić tym klientom co chcą oddział w USA?

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikosia Dyzmy?? :)

Fakt, powinno być Nikozja po polsku, a Nicosia po angielsku ;)

 

Nie lepiej zostawić tym klientom co chcą oddział w USA?

Rozliczenia między nimi byłyby dość upierdliwe :) Tak będzie prościej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upierdliwe? Lepiej stracić klientów?

Czemu miałbym stracić klientów, skoro ceny się nie zmienią?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oznacza to, że ceny dla klientów indywidualnych NIE będą zawierały podatku VAT

 

Czy ma to wpływ na sprzedaż domeny poprzez Dropped.pl jeśli odbiorcą jest firma?

Do tej pory klient otrzymywał fakturę na kwotę zakupu, czy to oznacza, iż od tej pory będzie musiał zapłacić dodatkowo VAT?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Klient - firma otrzyma taką samą fakturę jak dotychczas (bez VAT). Klient - osoba indywidualna otrzyma fakturę z VAT, ale będzie musiał wpłacić tylko sumę bez VAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest bardzo dobry ruch Michaua. Jeśli takie rozwiązanie, nie zmieniające w ogóle cen (przynajmniej w br.) jest możliwe, Klientów nie straci. Ciągłość wiarygodności Firmy zostanie utrzymana, zobowiązania (cennik na 2009 r.) wobec Klientów wypełnione.

Myślę, że wszyscy (oprócz konkurencji :)) powinni być zadowoleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest bardzo dobry ruch Michaua. Jeśli takie rozwiązanie, nie zmieniające w ogóle cen (przynajmniej w br.) jest możliwe, Klientów nie straci.

Jest możliwe. Dla cypryjskiego Urzędu Skarbowego jest to OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie. Klient - firma otrzyma taką samą fakturę jak dotychczas (bez VAT). Klient - osoba indywidualna otrzyma fakturę z VAT, ale będzie musiał wpłacić tylko sumę bez VAT.

Nie rozumiem. Umawiam się z klientem indywidualnym, że sprzedam mu domenę za 10.000 zł poprzez Aftermarket, jaką sumę będzie musiał wpłacić, ile zostanie na moim koncie i jaka cena będzie na fakturze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umawiasz się z klientem na 10000 PLN. Klient płaci 10000 PLN. Ty otrzymasz 10000 PLN (minus prowizja od sprzedaży). Na fakturze w przypadku klienta indywidualnego jest 11500 PLN. Na fakturze w przypadku firmy jest 10000 PLN.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Umawiasz się z klientem na 10000 PLN. Klient płaci 10000 PLN. Ty otrzymasz 10000 PLN (minus prowizja od sprzedaży). Na fakturze jest 11500 PLN.

Czyli ma fakturę na 11,5 tys płacąc 10 tys. A jak on się z tego w Polsce rozliczy? Chodzi o VAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to klient indywidualny, czyli VATu nie rozlicza i wszystko mu jedno co ma na fakturze. Firma dostanie fakturę na 10000 PLN i rozliczy ją jak trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to klient indywidualny, czyli VATu nie rozlicza i wszystko mu jedno co ma na fakturze. Firma dostanie fakturę na 10000 PLN i rozliczy ją jak trzeba.

No tak, teraz wszystko jasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie. Klient - firma otrzyma taką samą fakturę jak dotychczas (bez VAT). Klient - osoba indywidualna otrzyma fakturę z VAT, ale będzie musiał wpłacić tylko sumę bez VAT.

A po jakimś czasie Dropped dojdzie do wniosku, że wiele osób nie zapłaciło w całości faktur i wzywa ich do opłacenia pozostałych należności wraz z odsetkami :)

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×