Jump to content
Betman

wyniki*pl

Recommended Posts

lubie operować faktami / liczbami a nie hipotezami.

 

poniżej masz artykuł z zeszłego rou dotyczący tylko jednej firmy bumacherskiej

 

--------------------------------------------------

 

 

Wydatki marketingowe bet-at-home.com

 

Wydatki na marketing w Polsce austriackiego koncernu bukmacherskiego bet-at-home.com mogą wynieść w 2008 r. 8-10 mln euro. Na wszystkich swoich rynkach firma przeznaczy łącznie na marketing 25 mln euro.

 

 

?W tym roku nasze wydatki marketingowe, związane z samym euro, wyniosły ok. 4 mln euro? - wyjawil Wojciech Trzaska, dyrektor ds. relacji inwestorskich firmy.

 

Poinformował jednocześnie, że najważniejsze pozycje w budżecie spółki to marketing sportowy i reklama internetowa. W Polsce bet-at-home.com ma umowy sponsorskie m.in. z klubami piłkarskimi, sponsoruje też inne dyscypliny sportu, m.in. turnieje skoków narciarskich w Zakopanem.

 

"W Polsce rozpoznawalność naszej marki jest dość duża, średnio przybywa nam tu 6-8 tys. użytkowników miesięcznie" - powiedział W.Trzaska.

 

Na koniec III kw. spółka miała 1,4 mln zarejestrowanych użytkowników swoich serwisów internetowych, z czego ponad 20% to Polacy, którzy generują nieco ponad 20% dochodu brutto/hold spółki (spółka określa go jako najważniejszy wskaźnik w branży eGamblingu - hold to wskaźnik rentowności w tym segmencie rynku, jest to różnica pomiędzy dokonanymi wpłatami, a kwotami wypłacanymi zwycięzcom).

 

Bet-at-home prowadzi działalność wyłącznie w internecie i nie planuje otwierania placówek stacjonarnych. Działa w oparciu o licencję uzyskaną na Malcie, co pozwala mu na świadczenie usług w całej Unii Europejskiej. Obecnie ma strony internetowe w 16 wersjach krajowych i 13 wersjach językowych. Do końca roku spółka chce mieć 1,5 mln użytkowników.

 

-----------------

 

nie odpowiedziałeś mi też na pytanie doytczące jednego z twoich argumentów, że o sama domena niewypozycjonowana:

 

od kiedy domeny wartościowe to tylko te spozycjonowane i ze zbudowanym na niej serwisem ?

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodam jeszcze, że ubolewam, ze nie czytasz ze zrozumieniem

 

Livescore był podany jako przykład na komercyjne zastosowanie i sposób zarabiania na domenie zwiażanej z wyniami sportowymi. nie był podany jao coś równoznaczenego wyniki.pl więc z ąłski swojej odpuść sobie ten mentorski ton

Share this post


Link to post
Share on other sites
poniżej masz artykuł z zeszłego rou dotyczący tylko jednej firmy bumacherskiej

 

--------------------------------------------------

Wydatki marketingowe bet-at-home.com

 

znowu to samo ;)

Po pierwsze... jest to .com o zasięgu kilkunastu krajów.

Po drugie WYNIKI to nie BET AT HOME ..zupełnie inny charakter działalnosci.

Przytocz proszę przykład firmy Polskiej (zajmujacej się wynikami) zarabiajacej na własnym podwórku (Polskojęzycznym)

i wtedy porównaj zasięg i możliwosci dochodów ;)

 

 

 

 

 

 

-----------------

 

nie odpowiedziałeś mi też na pytanie doytczące jednego z twoich argumentów, że o sama domena niewypozycjonowana:

 

od kiedy domeny wartościowe to tylko te spozycjonowane i ze zbudowanym na niej serwisem ?

 

 

a propos tego czytania za zrozumieniem o którym tak ładnie pisałeś... ;)

 

Jak na dzień dzisiejszy to nic innego tylko domena na której ani nic nie stoi, ani nie była nigdy reklamowana (nia ma wartości SEO).

Nie ma innej wartości poza łatwą do zapamiętania krótką nazwą.pl którą łatwo promować dla okreslonej grupy.

Biorąc pod uwagę za ile sprzedają (ły) się takie keywordy jak konie.pl , historia.pl, telefony.pl, wynajem.pl baza.pl etc etc etc

grloryfikacja, pianie z zachwytu i wyceny na poziomie kwot 6-cio cyfrowych jest IMHO nieuzasadnione i nie podyktowane uwarunkowaniami rynku.

 

czy ja gdzieś napisałem że wartościowe są tylko z SEO i/lub serwisami?

Chyba jasno się wyraziłem że bez SEO / serwisu czy innych jest to taka sama "sucha" domena jak konie.pl , telefony.pl itp które sprzedały sie na okreslonym poziomie.

Dlatego wyceny 400-500% wieksze niż faktyczne zanotowane sprzedaze to IMHO lekka przesada i myslenie oderwane od faktów rynkowych.

Mam nadzieje że teraz jest to wystarczajaco jasne :P

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
znowu to samo ;)

Po pierwsze... jest to .com o zasięgu kilkunastu krajów.

 

 

po pierwsze to stoi tam ja wół, jakie kwoty i liczby dotyczą Polski. otwórz oczy branża bokmacherska to jedna z lepiej zarabiających i popularniejszych branż w internecie. wygrywa z sts-ami czy proffesionalem wlaśnie możliwością obstawiania w dowolnym momencie i zmiennymi kursami w zależności od aktualnego wyniku. prezentacja wyników online jest jakby nierozerwalnie związana zatem z taimi zakładami.

 

co do zaś SEO - to osttanio coraz czzęściej ta mądrośc ludowa się powtarza, czy to tu czy w ofertach/odpowidziach klientów. oczywiście nie ma w niej nic złego, sama prawda. tylko co z tego wynika w kontekście argumentów ? jakoś nic. 99% sprzedawanych domen na rynku wtórnym nie jest nie było zaopatrzone w treści i wysokie pozycje. a argumenty o braku SEO pojawiają się u Ciebie tylko w niektórych przypadkach

 

podsumowując

 

napisałeś, że wyniki niskie/średnie 5x bo branża kiepska i domena polska i w dodatku domena nie pozycjonowana

 

branża nie jest kiepska, a z pewnością łątwiej na niej zarobić niż na serwisie o koniach - tylo nie wyjedź mi tutaj z aukcjami w Janowie ;)

domena polska zaiste, jak 99% sprzedawanych - ot taki urlop.pl

niepozycjonowana zupełnie ja 99% sprzedanych i ocenianych innych

 

na koniec jeszcze napiszę, że to że domena A ( kredyty.pl ) nie miałaby wartości SEO nie powduje, że wyceniać ją można na podstawie innej domeny B ( galaretki.pl ) tak samo suchej niewypozycjonowanej domeny

 

także jakoś te twoje argumenty słabe i wcale ale tow cale liczbami nie poparte, ot takie luźne przemyślenia

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
podsumowując

 

napisałeś, że wyniki niskie/średnie 5x bo branża kiepska i domena polska i w dodatku domena nie pozycjonowana

 

branża nie jest kiepska, a z pewnością łątwiej na niej zarobić niż na serwisie o koniach - tylo nie wyjedź mi tutaj z aukcjami w Janowie :P

domena polska zaiste, jak 99% sprzedawanych - ot taki urlop.pl

niepozycjonowana zupełnie ja 99% sprzedanych i ocenianych innych

 

na koniec jeszcze napiszę, że to że domena A ( kredyty.pl ) nie miałaby wartości SEO nie powduje, że wyceniać ją można na podstawie innej domeny B ( galaretki.pl ) tak samo suchej niewypozycjonowanej domeny

 

także jakoś te twoje argumenty słabe i wcale ale tow cale liczbami nie poparte, ot takie luźne przemyślenia

 

podsumowujac ....to wybrałeś sobie tezę, próbujesz mi wcisnąć coś czego nie napisłem a potem próbujesz do tego pisać riposty ;) lol

 

 

 

 

napisałeś, że wyniki niskie/średnie 5x bo branża kiepska i domena polska i w dodatku domena nie pozycjonowana

 

gdzie przepraszam napisałem że branza jest kiepska? ;)

proszę pokaż ten post.

 

 

 

branża nie jest kiepska, a z pewnością łątwiej na niej zarobić niż na serwisie o koniach - tylo nie wyjedź mi tutaj z aukcjami w Janowie :P

 

jeszcez raz..gdzie napisałem że branża jest kiepska? wciskasz mi coś czego nie napisałem i kreujesz teraz odpowiedzi.

Pomijam że wybierasz cobie porównania jakie ci pasuje...użyj np. porównania do domeny telefony.pl którą podałem w przykładach.

O przepraszam...ten przykład nie pasuje do twoich teorii zapewne.

 

 

 

domena polska zaiste, jak 99% sprzedawanych - ot taki urlop.pl

 

po raz kolejny...co ma piernik do wiatraka ? ;)

Czy ja gdzieś pisałem że wartość jest mniejsza bo domena jest Polska?

Z tego co pamietam to rozmawiamy tylko i wyłącznie o Polskich domenach.

 

 

 

niepozycjonowana zupełnie ja 99% sprzedanych i ocenianych innych

 

no i? ...zadałeś sobie trud przeczytania postu powyzej?

 

 

na koniec jeszcze napiszę, że to że domena A ( kredyty.pl ) nie miałaby wartości SEO nie powduje, że wyceniać ją można na podstawie innej domeny B ( galaretki.pl ) tak samo suchej niewypozycjonowanej domeny

 

jak widzę nie zrozumiałeś (lub nie przeczytałeś) ani słowa z tego co napisałem..,trudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

krótkie przykłądy twoich wypowiedzi:

 

odniesienie do domeny i SEO:

 

Jak na dzień dzisiejszy to nic innego tylko domena na której ani nic nie stoi, ani nie była nigdy reklamowana (nia ma wartości SEO).

 

odniesienie do kraju pochodzenia

 

Nie wiem czy uważaliście na geografii ale widzicie róznicę pomiędzy populacją Polski a tych wsztystkich krajów do kupy

 

i

a teraz policz ile w Polsce jest telefonów a ile osób interesuje się wynikami.

 

odniesienie do komercyjności

 

Twierdzenie że domena wyniki.pl jest bardziej komercyjna niż np. telefony.pl swiadczy tylko o kompletnym braku znajomosci lub ignoracji względem rynku

 

 

 

ja poprostu uważam, ze wyniki.pl jak każda dobra domena ma odpowiednią wartość, uwagi o tym, że bylaby większa jakby była spozycjonowana to takie odkrywanie ameryki na poziomie przedszkola

podobnie jak wypowiedź o geografii

 

 

i takie są twoje wypowiedzi, które w identycznym zestawieniu można stosować do KAŻDEJ praktycznie domeny wystawianej do wyceny czy sprzedaży

 

a skoro argumenty mogą być takie same dla każdej domeny przestają być sensownym argumentami

 

jedyny sens ma wypowiedź o komercyjności, tylko, że na skali domen, które dałeś jako przykłady telefony i wynki są na tobie, a konie, baza czy historia sporo niżej

 

mozemy się teraz spierać jaki ruch gnerują domeny z telefonami, akcesoriami i dzwonkami - a jaki zakłady sportowe/strony z wynikami/relacjami sportowymi etc

 

oraz z jaką ławością i częstotliwością wydaje się kasę na bukmacherkę online a z jaką na nowy telefon czy dzwonek

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie do pomyślenia, ale muszę się zgodzić w tym wypadku z Misiem :-) wyniki.pl to świetna domena, ale gdybym dostał ofertę na 200 klocków to nie zastanawiałbym się ani pół sekundy nad sprzedażą :-) Można by za to kupić kilka innych równie dobrych domen, ew. przeznaczyć na rozwój serwisów na innych swoich domenach, co nie byłoby trudne mając takie sztuki jak Betman.

Chyba nie ma co porównywać rynków USA i polskiego. Nie znam się na bukmacherce, ale sądzę, że tutaj ludzie nie przeznaczają jakichś większych kwot na obstawianie (przynajmniej nie na masową skalę). Ja jako kibic często sprawdzam wyniki na livesports.pl, ale obstawianie kompletnie mnie nie interesuje, więc żaden bukmacher na mnie nie zarobi, nie ważne jaką dobrą miałby domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jako kibic często sprawdzam wyniki na livesports.pl, ale obstawianie kompletnie mnie nie interesuje, więc żaden bukmacher na mnie nie zarobi, nie ważne jaką dobrą miałby domenę.

 

Podejrzewam, ze z automatow tez nie korzystasz a pomimo tego ta branza ma sie calkiem dobrze i pozwala niezle zarabiac wlascicielom lokali uzyczajacych miejsca pod automaty. W tym przypadku pewnie jest podobnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ok jeszcez raz zapytam bo może ci umkneło ;)

Możesz mi pokazać post w którym napisałem że branza jest kiepska i domena ma słabą wartośc bo jest Polska i niepozycjonowana?

 

podsumowując

 

napisałeś, że wyniki niskie/średnie 5x bo branża kiepska i domena polska i w dodatku domena nie pozycjonowana

 

Jeżeli kolokwialnie mówiac masz jaja to proszę cie nie unikaj odpowiedzi tylko pokaż mi gdzie dokładnie tak napisałem ;)

 

________________________________________________________________________________

 

 

 

a teraz żeby się odnieść do Twoich nowych wywodów ..(ponumeruję dla ułatwienia)

 

krótkie przykłądy twoich wypowiedzi:

 

1. odniesienie do domeny i SEO:

 

Jak na dzień dzisiejszy to nic innego tylko domena na której ani nic nie stoi, ani nie była nigdy reklamowana (nia ma wartości SEO).

 

2. odniesienie do kraju pochodzenia

 

Nie wiem czy uważaliście na geografii ale widzicie róznicę pomiędzy populacją Polski a tych wsztystkich krajów do kupy

 

i

a teraz policz ile w Polsce jest telefonów a ile osób interesuje się wynikami.

 

3. odniesienie do komercyjności

 

Twierdzenie że domena wyniki.pl jest bardziej komercyjna niż np. telefony.pl swiadczy tylko o kompletnym braku znajomosci lub ignoracji względem rynku

 

ad 1. Jakbyś przeczytał post od poczatku do końca to może byś zauważył że chodziło o wykazanie że to taka sama domena jak inne sprzedane ostatnio i żadne dodatkowe "features" takie jak waśnie SEO czy traffic, ją nie wyróżniają. No ale to trzeba przeczytać całość a nie kawałek.

 

ad 2. Ja cały czas rozmawiam o Polskich domenach. Moja odpowiedź była zwiazana z Twoimi notorycznymi przytoczeniami .com'ów które kompletnie nie są porównywalne z typowo lokalnym Polskim rynkiem. a teraz jeszcze raz bo to nie jest odpowiedz na moje pytanie które brzmiało: Czy ja gdzieś pisałem że wartość jest mniejsza bo domena jest Polska? czy mozesz mi łaskawie odpowiedziećna to pytanie czy po prostu nie masz nic do powiedzenia?

 

ad 3. I dalej tak Twierdzę...ty sobie sprytnie wybrałeś domenę konie.pl do porównania gdy ja porównywałem domenę nie konie.pl a telefony.pl.

No ale to nie jedyny fakt przez ciebie przekrecony.

 

 

 

 

 

ja poprostu uważam, ze wyniki.pl jak każda dobra domena ma odpowiednią wartość, uwagi o tym, że bylaby większa jakby była spozycjonowana to takie odkrywanie ameryki na poziomie przedszkola

podobnie jak wypowiedź o geografii

 

Chciałbym też abyś pokazał gdzie to napisałem, bo jak na razie to piszesz o czymśczego nei było , nie było powiedziane, przekrecasz i unikasz odpowiedzi na prosto i konkretnie zadane pytania.

 

 

 

 

i takie są twoje wypowiedzi, które w identycznym zestawieniu można stosować do KAŻDEJ praktycznie domeny wystawianej do wyceny czy sprzedaży

 

a skoro argumenty mogą być takie same dla każdej domeny przestają być sensownym argumentami

 

Napisałem konkretnie swoje zdanie na temat wyceny na tle innych podobnych sprzedanych domen keywordowych.

Róznice pomiędzy realem a wycenami typu 200K + nie pozwoliły mi na nic innego tylko taki komentarz.

 

Ty czytasz słowo pisane i inerpretujesz je tak jak ci pasuje wiec cięzko polemizować mi z tekstami których nie napisałem czy cytatami które tworzysz na poczekaniu. Pozwól że zanim napiszę coś dalej to poczekam aż odpowiesz mi konkretnie na poprzednie pytania.

 

 

 

 

mozemy się teraz spierać jaki ruch gnerują domeny z telefonami, akcesoriami i dzwonkami - a jaki zakłady sportowe/strony z wynikami/relacjami sportowymi etc

oraz z jaką ławością i częstotliwością wydaje się kasę na bukmacherkę online a z jaką na nowy telefon czy dzwonek

 

no i do jakich wniosków byś doszedł? :P

 

w Polsce jest obecnie około 43,700,000+ telefonów komórkowych (aktywnych numerów)...

...już w 2002 roku sam dochód z usług kształtował się na pułapie prawie 20mld zł.

 

Jeżeli ty widzisz jakiekowiek pole do spierania się na temat zakładów sportowych / wyników a telefonów no to chyba nie ma już tego po co komentować ;)

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podejrzewam, ze z automatow tez nie korzystasz a pomimo tego ta branza ma sie calkiem dobrze i pozwala niezle zarabiac wlascicielom lokali uzyczajacych miejsca pod automaty. W tym przypadku pewnie jest podobnie ;)

 

Wiem, że branża ma się dobrze, ale jeśli jakaś branża ma się dobrze to nie znaczy to, że mamy nie sprzedawać klientom tej branży domen za dobre ceny :-) Wręcz przeciwnie.

Poza tym każda branża ma też prawo przeżywać kryzys, więc nie wiadomo czy trafi się druga taka oferta. Nie wiem jaki zarobek daje Betmanowi obecnie ta domena, może faktycznie z samych programów partnerskich ma tyle, że nie opłaca mu się jej sprzedawać za 200k. A może lepiej było sprzedać i wrzucić kasę gdzieś na lokacie na jakiś czas i też na tym zarobić :-)

Ot, takie luźnie przemyślenia :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawia się pytanie czy ktoś w ogóle płaci za możliwość sprawdzenia wyników wydarzeń sportowych? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli kolokwialnie mówiac masz jaja to proszę cie nie unikaj odpowiedzi tylko pokaż mi gdzie dokładnie tak napisałem

 

dokładnie przytoczyłem Twoje słowa, z któych jasno wynika co wynika. moze masz problem z rozumieniem słów i określeń, tóych używasz. ale o jż twoj problem nie mój

 

ja swoje powiedziałem i przytoczyłem twoje wypowiedzi i "argumenty"

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokładnie przytoczyłem Twoje słowa, z któych jasno wynika co wynika. moze masz problem z rozumieniem słów i określeń, tóych używasz. ale o jż twoj problem nie mój

 

ja swoje powiedziałem i przytoczyłem twoje wypowiedzi i "argumenty"

 

Czyli tak jak myslałem ;) Ciężko zreszta abyś mógł przytoczyć coś czego nie napisałem.

Przytoczyłeś jakieś swoje interpretacje , ani pół cytatu w którym było to Twoje "podsumowanie"

 

IMO Jesteś po prostu małym kłamcą który został złapany na kłamstwie próbuje sie jakoś wykrecić

i wypisuje cokolwiek byle nie na temat. Sorry networker, myślałem że jesteś bardziej dojrzały ale jak widać

pomyliłem się i to ostro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja odpowiedź była zwiazana z Twoimi notorycznymi przytoczeniami .com'ów które kompletnie nie są porównywalne z typowo lokalnym Polskim rynkiem

 

 

tu to juz przeszedłęś sam siebie. nie prowónywałem pl do com. a jedynie podałem przykład komercyjnego wykorzystania podobnej domeny/serwisu. z czym Betman (znając jak przypuszczam rynek ) się zgodził: na domenie/serwisie z wynikami da się sporo zarobić i tyle. ty zato wtedy wyskoczyłeś z lekcją geografii.

 

więc bardzo Cie proszę skońćz pie.lić

 

dla ciebie wyniki.pl jest warta 30-50 twoja bajka. moim zdaniem warta jest znacznie więcej i ma konkretne omercyjne zastosowanie i łatwy do wyobrażanie/zastosowania traffic i sposób zarabiania. znacznie przy tym mniej kosztowny we wdrożeniu i obsłudze niż sklep z koniami, telefonami czy historią

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli tak jak myslałem ;) Ciężko zreszta abyś mógł przytoczyć coś czego nie napisałem.

Przytoczyłeś jakieś swoje interpretacje , ani pół cytatu w którym było to Twoje "podsumowanie"

 

 

przcież masz powyżej doładne cytaty z Twoich wypowiedzi. idź spać

 

IMO Jesteś po prostu małym kłamcą

 

wypowiedź w takim stylu sadzę,że tlyko potwierdza, ze powinienś albo iść spać, albo wytrzeźwieć

 

bez pozdrowień i EOT z mojej strony

Share this post


Link to post
Share on other sites
przcież masz powyżej doładne cytaty z Twoich wypowiedzi. idź spa

 

Nie nie mam. Możesz podać numer postu tak abym sobie mógł przeczytać? czy też mi powiesz żebym wytrzeźwiał albo poszedł spać?

Twoje "cytaty" tak jak i to Twoje "podsumowanie" z cytatami nic wspólnego nie mają.

 

 

 

A pytanie jest bardzo proste:

Możesz mi pokazać post w którym napisałem że branza jest kiepska i domena ma słabą wartośc bo jest Polska i niepozycjonowana?

 

podsumowując

 

napisałeś, że wyniki niskie/średnie 5x bo branża kiepska i domena polska i w dodatku domena nie pozycjonowana

 

Jeżeli kolokwialnie mówiac masz jaja to proszę cie nie unikaj odpowiedzi tylko pokaż mi gdzie dokładnie tak napisałem ;)

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm prowadzenie strony z wynikami wcale nie jest tanie, sa firmy, które takie wyniki udostepniaja za 1000 € miesiecznie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pojawia się pytanie czy ktoś w ogóle płaci za możliwość sprawdzenia wyników wydarzeń sportowych? ;)

 

 

W bardzo prosty sposób - podpisujesz umowy z bukmacherami, albo z kilkoma i działasz na zasadzie prowizji, albo z jednym na wyłączność. Bukmacher podaje kursy live da zdarzeń, których wyniki klient może obserwować na serwisie. Standardowa prowizja od buka to 40% przegranych przez zarejestrowanych klientów pieniędzy, duży podmiot może wynegocjować większą + opłatę za sam banner. Statystycznie na plus u buków wychodzi zaledwie kilka procent grających, także od większości rejestracji będzie jakiś zarobek w zależności od zasobności portfela użytkownika. Dodatkowo rzadko zdarza się tak, żeby ktoś postawił raz i dał sobie spokój, będzie raczej próbował się odkuć co oznacza dosyć stałe zyski dla portalu. W przypadku wyłączności roczna umowa z bukiem może być warta nawet kilkaset tysięcy złotych przy dużej oglądalności serwisu.

 

Przykład livescore.com był już przywoływany, więc pokażę również inne. Zwróćcie uwagę jaką oglądalność mają te serwisy.

 

http://www.livesports.pl/

 

http://www.livemecz.pl/

 

http://www.scorespro.com/

 

http://www.livescore.cc/

 

http://www.soccerstand.com/

 

http://www.goals365.com/index.php

 

Plus całe mnóstwo innych o mniejszej oglądalności. Takie portale naprawdę zarabiają mnóstwo kasy, bo ludzie autentycznie się rejestrują. Widzą np., że Barcelona prowadzi z Realem 2:0 a kurs na jej zwycięstwo to 1.44 i widzą łatwy zarobek. Nawet jeśli wtedy wygrają, to później i tak buk sobie to odbije i to z reguły na większą kwotę. Mój znajomy przegrał w trakcie Euro 2004 prawie 5k PLN. Najpierw był na plusie chyba o 3k, a potem zaczął grać na takie stawki i kursy, żeby to rozmnożyć do 20k. Przegrał oczywiście cały poprzedni zysk plus postawił jeszcze więcej, żeby się odkuć - w jego przypadku zysk dla portalu, z którego by się zarejestrował (wtedy jeszcze rządził STS i tam grał) to 2000zł w przeciągu miesiąca. Są ludzie, którzy stawiają jeszcze więcej, czytałem kiedyś na forum bukmacherskim wątek założony przez gościa, który chciał postawić 10k na pewny typ w boksie, bo wydawało mu się, że jest to bardzo dobry pomysł na pomnożenie pieniędzy. Jak napisał wcześniej networker branża bukmacherska jest nieodłącznie związana z wynikami na żywo, niemal każdy duży buk ma dedykowany serwis z wynikami (livescore.cc jest własnością B-a-H). Nie wiem czy jest na polskim rynku domena, która byłaby lepsza pod taki serwis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
....

 

 

masz rację Misiu nie napisałeś że kiepska

 

napisałeś tylko, że warta max30-50k

napisałeś też, że m.in dlatego, że nie ejst niczym innym poza dobrym adresem, który nie ma wartości SEO (pozycjonowanie)

potem na przykład livescore napisałeś, ze polski rynek to nie anglojęzyczny - probując przy tym "nauczać" geografii

 

w między czasie napisałeś, że tylko "toś tam ktoś tam" może twierdzić, że branża bukmacherska jest lepsza od telefonów

 

czy to co napisałem powyżej się zgadza ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba straciliscie perpektywę. Livescrore obsługuje "by default" wszystkie kraje anglojęzyczne (native: USA / CANADA / UK / AUSTRALIA + esl: GERMANY / SWEDEN / HOLLAND i kilka innych)

Nie wiem czy uważaliście na geografii ale widzicie róznicę pomiędzy populacją Polski a tych wsztystkich krajów do kupy? W samym USA jest ponad 300 milionów ludzi z czego gry liczbowe czy zakłady sportowe to praktycznie tradycja narodowa...Setki milionów ludzi ....z kilku krajów versus kilkansscie milionów w Polsce :rolleyes:

 

Twierdzenie że domena wyniki.pl jest bardziej komercyjna niż np. telefony.pl swiadczy tylko o kompletnym braku znajomosci lub ignoracji względem rynku komercyjnego.

Weźmy oto takie zdanie:

 

 

 

:) lol ... a teraz policz ile w Polsce jest telefonów a ile osób interesuje się wynikami.

Teraz policz ile produktów można zaoferować dla tych telefonów i to mówię o direct monetization services jak: dzwonki, tapety, akcesoria, gry, etc etc etc

Pomnóż te opcje przez liczbę telefonów w Polsce i powiedz mi z czystym sumieniem jeszcze raz że wyniki to zwrot bardziej komercyjny niż telefony.

 

Wybaczcie mi że nie zachłysnąłem się tą domeną i wyceniłem ją raptem na niskie srednie xx.xxx, ale jestem realistą i lubie operować faktami / liczbami a nie hipotezami.

Są domeny gdzie ROI jest wysoki ze względy na ich łatwość monetyzacji / prowadzenia serwisu , a sa takie gdzie stosunek włożonej pracy do zysków jest trochę mniejszy.

Dlatego uwazam że za wyniki.pl każda oferta powyżej 50K pln jest dobra, a każda szescio cyfrowa (o ile zaistnieje) jest powalajaca i osobiscie z pozycji domainer'a nie zastanawiałbym się ani sekundy aby jej sprzedac.

 

Ale ze względu na to że jest to domena Betman'a (wiec sytuacj ajest specyficzna) a prowadzi on od dłuzszego czasu pokrewne portale i ma dostęp i rozeznanie co do treści / tematyki...zakładam ze sobie ją zostawi i stworzy na niej serwis.

 

Będę się upierał, że wyniki to tak samo komercyjny zwrot jak telefony. Nie znam dokładnych danych, więc nie będę strzelał ile w Polsce dokładnie jest telefonów. Mamy jednak w naszym kraju taką sytuację, że operatorzy dopłacają do aparatów dla klientów zarówno przy pierwszej jak i kolejnych umowach. Komórkę posiadam gdzieś z 10 lat i nie wiem czy w tym czasie wydałem w sumie 100zł na telefony i gadżety z nimi związane, całość tych pieniędzy powędrowała do Ery, w której mam abonament, podobnie zresztą pieniądze całej mojej najbliższej rodziny wydawane na telefony wędrują do Ery. Przypuszczam, że większość osób, które posiadają abonament w którejś z sieci postępuje podobnie, co zmniejsza nieco rynek o którym piszesz.

 

Szacuje się, że na dzień dzisiejszy wyłącznie w internecie obstawia ok. 100-150 tysięcy Polaków a dynamika wzrostu tego rynku to 30-50% rocznie. Dodatkowo kilkaset tysięcy obstawia zarówno online jak i offline. Jeśli pamięć mnie nie myli około 10% grających wychodzi na zakładach na plus. Kilka wcześniej pisałem o prowizjach jakie dają bukmacherzy - beż żadnego zakręcania się wokół tematu 40% od przegranych zakładów obstawiającego. Zainteresowanych wynikami jest oczywiście znacznie więcej, bo dochodzą do tego wszyscy, którzy obstawiają offline plus Ci, którzy nie obstawiają, ale interesują się sportem.Część z nich zapewne spróbuje również typowania w pewnym momencie. Wyniki.pl to bez wątpienia najlepsza domena na serwis typu livescore na rynku polskim. Załóżmy, że osiągnie połowę oglądalności livesports.pl, czyli jakieś 120 tysięcy użytkowników miesięcznie. Powiedzmy, że 1% z nich zarejestruje się poprzez bannery u różnych bukmacherów. Daje to liczbę 1200 rejestracji miesięcznie. 10% z tych użytkowników wygra u buka i nie będzie na nich żadnego zarobku - zostaje 1080. Przypuśćmy, że każdy obstawi średnio 10zł miesięcznie, czyli w sumie 10800 na miesiąc, z czego ponad 4k idą dla portalu aż dany użytkownik przestanie obstawiać - co najczęściej nie dzieje się prędko. Zyski rosną lawinowo, bo w kolejnym miesiącu mamy już zysk z następnych rejestracji + zachowujemy większość tego z poprzednich. Dodatkowo możemy dogadać się z bukmacherem na wyłączność, albo wyższe prowizje itd. Telefony zapewne przyniosą większy obrót, ale do ich sprzedaży i wysyłki trzeba zatrudnić zdecydowanie więcej osób, wynająć biuro czy przestrzeń w magazynie, podczas, gdy wyniki.pl jest w stanie obsługiwać kilka osób, każda z nich pracująca zdalnie. Dodatkowo myślę, że zamieściłem tutaj dość ostrożną prognozę zysków, podmiot z dużymi pieniędzmi na promocję takiego portalu mógłby z niego wyciągnąć dużo więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako, że branża bukmacherska jest mi bliska uważam, że domena wyniki.pl jest sporo warta.

Osobiście jeśli dostałbym ofertę za nią w wysokości 200k nie zastanawiałbym się nawet minuty i z pocałowaniem ręki sprzedał.

Jeśli chodzi o przytoczone liczby przez blaugrana to wygląda to wszystko ładnie jednak w rzeczywistości jest zdecydowanie trudniej. Liczba rejestracji rzeczywiście jest spora jednak osób dokonujących depozytu już znacznie mniej stąd mówienie o zyskach rzędu 4000zł/mc przy statystykach odwiedzin 100tys uu/mc jest istną fikcją i błądzeniem w chmurach(wiem to z własnego doświadczenia). Jednak moim skromnym zdaniem wygenerowanie 100tys uu/mc przez serwis stojący na takiej domenie nie będzie jednak większym wyczynem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
masz rację Misiu nie napisałeś że kiepska

 

trochę to zajeło ale w końcu doszliśmy do prawdy :D

 

 

no może nie do końca...

napisałeś tylko, że warta max30-50k

 

nie max tylko

 

bardzo ładna

 

IMO okolice 30k~50k pln

 

 

dalej...

napisałeś tylko, że warta max30-50k

napisałeś też, że m.in dlatego, że nie ejst niczym innym poza dobrym adresem, który nie ma wartości SEO (pozycjonowanie)

 

słowem nie było o tym ze brak SEO zaniza jej wartość :rolleyes:

 

Jak na dzień dzisiejszy to nic innego tylko domena na której ani nic nie stoi, ani nie była nigdy reklamowana (nia ma wartości SEO).

Nie ma innej wartości poza łatwą do zapamiętania krótką nazwą.pl którą łatwo promować dla okreslonej grupy.

Biorąc pod uwagę za ile sprzedają (ły) się takie keywordy jak konie.pl , historia.pl, telefony.pl, wynajem.pl baza.pl etc etc etc

grloryfikacja, pianie z zachwytu i wyceny na poziomie kwot 6-cio cyfrowych jest IMHO nieuzasadnione i nie podyktowane uwarunkowaniami rynku.

 

natomiast w tym tekscie jest jasno (miałem taką nadzieje przynajmniej) napisane że od innych keywordowych domen nie wyrózniają jej dodakowe czynniki takie jak choćby SEO czy traffic. Słowem o zaniżaniu jej wartości przez brak SEO nie było.

 

 

potem na przykład livescore napisałeś, ze polski rynek to nie anglojęzyczny - probując przy tym "nauczać" geografii

 

tak....w odpowiedzi na przykład który nie ma nic wspólnego z lokalnym rynkiem. Rozumiem że chodziło o porównywanie schematów biznesowych a nie samej domeny, ale tak czy inaczej nie było to adekwatne porównanie i nie wiem po co wogóle było przytoczone. Mow była (i jest) tylko i wyłacznieo Polskim rynku i polskich domenach.

 

 

w między czasie napisałeś, że tylko "toś tam ktoś tam" może twierdzić, że branża bukmacherska jest lepsza od telefonów

 

znowu przekrecone...w oryginale brzmiało to tak:

Twierdzenie że domena wyniki.pl jest bardziej komercyjna niż np. telefony.pl swiadczy tylko o kompletnym braku znajomosci lub ignoracji względem rynku komercyjnego.

 

i dalej podpisuję się pod tym obiema rekami ;)

 

 

 

czy to co napisałem powyżej się zgadza ?

 

nie do końca, ale bliżej niż dalej :)

 

 

 

============================================

 

Będę się upierał, że wyniki to tak samo komercyjny zwrot jak telefony.

 

Upierać zawsze się można ;) Chciałbym poznać fakty ...pokażchociaż jeden raport który mówi że dochody z rynku buchmacherskiego w Polsce sąwiększe niż z biznesu opartego o rynek telefonów? Penetracja rynku na rok 2006 przez telefony to ponad 77% (spodziewam się że na dzień dzisiejszy to o wiele wiecej) ... pokaż jakikolwiek raport który pokazywałby wiekszą penetrację rynku przez biznes bukmacherski.

 

Ha...prościej ...zapytaj się 10 twoich najbliższych znajomych ile ma telefon komórkowy lub inny a ilu używa serwisów buchmacherskich i już będziesz miał odpowiedź. Ale tak jak napisałem ...upierać zawsze się można ;)

 

 

 

 

Nie znam dokładnych danych, więc nie będę strzelał ile w Polsce dokładnie jest telefonów. Mamy jednak w naszym kraju taką sytuację, że operatorzy dopłacają do aparatów dla klientów zarówno przy pierwszej jak i kolejnych umowach. Komórkę posiadam gdzieś z 10 lat i nie wiem czy w tym czasie wydałem w sumie 100zł na telefony i gadżety z nimi związane, całość tych pieniędzy powędrowała do Ery, w której mam abonament, podobnie zresztą pieniądze całej mojej najbliższej rodziny wydawane na telefony wędrują do Ery. Przypuszczam, że większość osób, które posiadają abonament w którejś z sieci postępuje podobnie, co zmniejsza nieco rynek o którym piszesz.

 

Ja znam dokładne dane (na tyle dokładne na ile są podawane do wiadomości publicznej) i nie przypuszczam....zresztą są one podawane przez wiekszośc portali w internecie.

Ponad 20 Miliardów dochodu (i to dane sprzed kilku lat) tylko z samego serwisu, nie wliczajac sprzedazy akcesorii (futerały, smycze, skin'y itp.) i mediów (dzwonki, tapety etc)... ponad 77% penetracji rynku i ciagły wzrost.

 

 

Telefony zapewne przyniosą większy obrót, ale do ich sprzedaży i wysyłki trzeba zatrudnić zdecydowanie więcej osób, wynająć biuro czy przestrzeń w magazynie, podczas, gdy wyniki.pl jest w stanie obsługiwać kilka osób, każda z nich pracująca zdalnie.

 

Słyszałeś kiedyś o technice DROP SHIPPING? Bardzo popularna metoda sprzedaży. Firmy handlujace telefonami nie posiadają swoich magazynów, zatrudniają po kilka osób zdalnie i koncentrują sie na obsłudze klienta a nie dystrybucji towaru. Pozatym w przypadku takich firm co sprzedają tapety , dzwonki, programy itp...co chcesz wysyłać i po co ci biuro?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z ciekawości - jaki ruch ma sama domena wyniki.pl ?

 

W chwili obecnej jest zaparkowana na serwisie głównym. Czy jest jakaś skuteczna metoda na pozostawienie domeny ze skrzynią biegów na "P", ale jednocześnie zliczać dokładne dane dotyczące ruchu (tylko przez tę domenę)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×