Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

Teraz będzie, że wszystko to wina pilota. Bo to, bo tamto ... najłatwiej zwalić całą winę na tego, który nie żyje.

 

ja nie foruje wyroków, ale jeśli się potwierdzi to co pisałem powyzej to kto ma byc winny ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz będzie, że wszystko to wina pilota. Bo to, bo tamto ... najłatwiej zwalić całą winę na tego, który nie żyje. Tak jest prawie zawsze w katastrofach lotniczych.

Pewnie znajdzie chętny aby przed zakończeniem badań przez PKBWL go osądzić.

Tam podobno nie ma ILS, pas betonowy zniszczony ok 1600 m. Trochę to krótko.

edit

ILS to

"ILS (od ang. Instrument Landing System), radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności i niskiego zachmurzenia"

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja nie foruje wyroków, ale jeśli się potwierdzi to co pisałem powyzej to kto ma byc winny ??

 

a skad wiesz ze decyzji nie podjal ktos za niego: -Prezydent musi byc w Katyniu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuje przeżyć tą katastrofę w sobie i na swój sposób, a nie robić jak wszędzie ostentacyjnej wiochy...

To nie jest wiocha tylko pewien symbol, a skoro temat jest tak szeroko komentowany na tym forum i wszystkim jest przykro z tego powodu to chyba jest właściwe utożsamienie się właśnie takim symbolem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko uwierzyć :unsure:

 

To co się stało nie mieści się w mojej głowie. Tragedia, która nie ma precedensu w polskiej historii. Zginęło >100 ważnych ludzi dla Polski - Prezydent, najwyżsi generałowie, posłowie itd. Ciśnie się do głowy pytanie - JAK DO TEGO MOGŁO DOJŚĆ? Tyle VIPów na pokładzie starego wraku, a nie samolotu? Sam bym się bał do niego wsiąść, a co dopiero wsadzać do niego prezydenta i generałów wojskowych 38 milionowego państwa?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest wiocha tylko pewien symbol, a skoro temat jest tak szeroko komentowany na tym forum i wszystkim jest przykro z tego powodu to chyba jest właściwe utożsamienie się właśnie takim symbolem.

 

Dla mnie komentowanie nie jest oznaką smutku. Komentują wszyscy, dodają znicze na opisy, profile, wypisują miasta, dodają wstążki do logo... By pokazać jak każdy łączy się w bólu i jak bardzo to przeżywa...

 

A może by ktoś do stu beczek rumu poszedł na msze lub zapalił prawdziwy znicz? Anyone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

TVN24 dementuje pogłoski o czterech podejściach do lądowania.

Próba była tylko jedna, niestety nie udana...

Share this post


Link to post
Share on other sites
a skad wiesz ze decyzji nie podjal ktos za niego: -Prezydent musi byc w Katyniu

 

jadąc autem... żona czy dziewczyna Ci powie wyprzedzaj to wyprzedzisz wiedzac ze z naprzeciwka jedzie TIR ?

 

pilot steruje samolotem i to on jest odpowiedzialny za wszystkich na pokładzie bez wzgledu kto sie na nim znajduje

 

P.S. sa tylko informacje ze mimo odradzania z lotniska pilot aż 4 razy probował lądować w złych warunkach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie komentowanie nie jest oznaką smutku. Komentują wszyscy, dodają znicze na opisy, profile, wypisują miasta, dodają wstążki do logo... By pokazać jak każdy łączy się w bólu i jak bardzo to przeżywa...

Nie jesteśmy na Naszej klasie więc bądź uprzejmy nie porównywać tego forum do tego typu portali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jesteśmy na Naszej klasie więc bądź uprzejmy nie porównywać tego forum do tego typu portali.

 

Nikt tu słowa o Naszej Klasie nie powiedział Saint. Włącz internet...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt tu słowa o Naszej Klasie nie powiedział Saint. Włącz internet...

To może przestań się awanturować bo to nie jest najlepsze miejsce do tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może przestań się awanturować bo to nie jest najlepsze miejsce do tego.

 

Nikt się nie awanturuje. Komentarz z mojej strony jest tak samo dozwolony jak komentarz z Twojej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jadąc autem... żona czy dziewczyna Ci powie wyprzedzaj to wyprzedzisz wiedzac ze z naprzeciwka jedzie TIR ?

 

pilot steruje samolotem i to on jest odpowiedzialny za wszystkich na pokładzie bez wzgledu kto sie na nim znajduje

 

P.S. sa tylko informacje ze mimo odradzania z lotniska pilot aż 4 razy probował lądować w złych warunkach

to jest zle porownanie

moim zdaniem wlasnie dlatego probowal 4 razy, w innym przypadku po 2 probach wyladowalby na innym lotnisku

ale nie o to chodzi w tym watku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Źródła wojskowe podają, że 15 min przed lądowaniem prezydenta służby kontrolne lotniska zabroniły lądować wojskowemu Ił-76 ze względu na złe warunki. On odleciał gdzie indziej. Pilotowi prezydenta tez nie zalecali lądować. Ale zabronić mu nie mogli.

 

gazeta.pl

 

Lech Kaczyński już raz kazał pilotowi lądować w stolicy Gruzji, a pilot odmówił bojąc się o bezpieczeństwo. Może i tym razem było podobnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Winny i tak już jest: pilot. Tym bardziej, że nie może się on już bronić. Tak go osądzili już inni.

 

2. Nalezy odróżnić informacyjny szum od informacji. Dziennikarze już nie komentują w dzisiejszych czasach, tylko spekulują, oceniają. Stąd pojawiające się niezweryfikowane szumy nt. kilkukrotnych podchodzeń do lądowania, o 3 osobach, które mogłyby przeżyć.

 

3. Kto za tym stoi: no oczywiście też wiadomo kto: to Sowieci. "Oni już to planowali podstawiając polskiemu rządowi radzieckiego Tupolewa. Pewnie coś tam majstrowali, specjalnie przedłużali naprawy samolotu, opóźniali" - i takie głosy bedziemy słyszeć w najbliższym czasie. W umysłach niektórych powstaną nawet myśli nt. zestrzelenia samolotu prezydenckiego.

 

4. Prezydent pchał się do Katynia jak nie wiem kto.

 

5. Gdyby był wiedział, co się stanie, zaprosiłby Jaruzelskiego.

 

6,. Niesnaski jak były w społeczeństwie tak będą nadal i po tej katastrofie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej katastrofie zginął także rektor mojego uniwersytetu (UKSW) :unsure: Zginęła senator Fetlińska, którą znałem osoiście i najprawdopodobniej także minister Merta (Generalny Konserwator Zabytków)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tej katastrofie zginął także rektor mojego uniwersytetu (UKSW) :unsure: Zginęła senator Fetlińska, którą znałem osoiście i najprawdopodobniej także minister Merta (Generalny Konserwator Zabytków)

Znałem ks.prof. Rumianka był moim wykładowcą zawsze było bardzo miło i ciekawie na Jego wykładach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie jest to wielka tragedia - bez względu na poglądy polityczne religijne czy jakiekolwiek inne. To dotyka każdego z nas bo ja się mogę niezgadzać z wieloma rzeczami typu polityka PIS, ale jestem Polakiem i to jest moj kraj....więc tragedia dotyka także i mnie w sposób pośredni.

 

A wycieczki osobiste do prezydenta że jakby wiedział ze zginie to by zaprosił Jarezulskiego do samolotu....to jest poniżej pasa umberto - zmień poziom lub wątek bo wstyd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Straszna wiadomość nas dziś zastała .Czynników tragedii mogło być kilka . Nie mniej jednak bardzo mnie zastanawia rozbierzność informatorów polskich i rosyjskich...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Również proszę o lik do TVN (stream)

TVN24

http://www.tvn24.pl/504826,live.html

 

]a szefem komisji d/s wypadku powolanej przez Miedwiedewa zostal Putin.....wszystko to grubymi nicmi szyte.....

 

 

ma ktos moze bezposredni link do tvn?

 

Doszukiwanie się spisków, w mojej opinii jest w tym momencie nie na miejscu.

Na obiektywną ocenę wydarzeń, które nastąpiły przyjdzie jeszcze czas...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A wycieczki osobiste do prezydenta że jakby wiedział ze zginie to by zaprosił Jarezulskiego do samolotu....to jest poniżej pasa umberto - zmień poziom lub wątek bo wstyd...

 

DLACZEGO? Dlaczego mamy teraz po śmierci oceniać prezydenturę pozamerytorycznie? Wcześniej to 70% społeczeństwa miało jakieś "ale" do naszego prezydenta a teraz co? Nagle każdy uważa jakim to on kwiatem polskiej inteligencji był?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×