Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

Ciekawi mnie dlaczego tyle tak ważnych osób leciało jednym samolotem i dlaczego nie mogli się spóźnić na uroczystości i wylądować gdzieś indziej, jak im doradzano.

Ech...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niewiarygodna informacja.Zostałem nią wyrwany ze snu.Nie mogłem na początku uwierzyć że to się stało naprawdę.Szkoda ich wszystkich.Koniec kawałów o kaczorkach :unsure:

 

Trochę faktów:

 

Władzę w kraju po prezydencie Lechu Kaczyńskim obejmie teraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.Nie zastąpi on prezydenta tylko będzie sprawował jego obowiązki - to już się stało.

 

Bronisław Komorowski w 14 dni licząc od dzisiaj musi zapowiedzieć kiedy odbędą się przyśpieszone wybory.Może zapowiedzieć datę wyborów maksymalnie do 60 dni od ogłoszenia tego komunikatu

 

Jak dotąd odnotowano 88 potwierdzonych zgonów

 

Prezydent Miedwiediew ustanowił dzień 10.04 dniem narodowym

 

Żałoba narodowa w Polsce będzie trwać 7 dni

 

Premier Donald Tusk poleciał na spotkanie z premierem Władimirem Putinem

 

 

Szkoda słów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że Rosjanie weszli w ton współczucia a nie tylko w ton suchych faktów. Oficjalna Żałoba w Rosji a dotycząca innego Państwa - to rzecz bez precedensu.

To może być naprawdę "nowe otwarcie" - szkoda, że za tak olbrzymią cenę. Wierzę, iż wszystko ma jakiś sens i cel. Może ta kolejna Narodowa Trauma ma na celu odnowienie relacji z Rosją?

Nie jestem naiwny, polityka pozostanie polityką. Musimy "bić" się o swoje, pilnować interesów Rzeczypospolitej.

Mój osobisty pogląd na otwarcie ze strony Rosjan podczas wizyty premiera Tuska i prezyd. Putina był taki, że pogłębia się u nich kryzys, natomiast my możemy stać się dla nich zagrożeniem związanym ze złożami gazu łupkowego (i dopilnowaniem, czy rzeczywiście RP będzie sprowadzać gaz z Rosji do 2032 r.). Stanowiącymi 45% zasobów gazu w Europie. Rosja istnieje, dopóki eksportuje ropę i gaz.

Teraz, widzę szansę na prawdziwe "otwarcie", ponieważ wykonane gesty są już bardzo ludzkie a nie tylko dyplomatyczne (nie mówię o rosyjskim społeczeństwie ale o politykach).

 

Przepraszam za tę refleksję w takiej chwili. To jest jednak pierwsza z mojej strony chwila, w której cieplej pomyślałem o Rosji.

Dzisiejsze ofiary, mam takie głębokie przekonanie, nie pójdą na marne.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idę dzisiaj pierwszy raz do kościoła od sześciu lat; od chrzcin mojej córki.

...naprawdę Cię to tak poruszyło?że chcesz iść do kościoła? (papież zmarł 5 lat temu.. i nie byłeś)

 

(przepraszam, że się czepiam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawiają się takie komentarze:

 

- Można się pomodlić, nie można o nich zapomnieć. - Zginęli jak patrioci. - To tragedia nas wszystkich - mówią o tragedii pod Smoleńskiem polscy politycy. Kondolencje płyną z całego świata.

TVN24.pl

 

Moim zdaniem trochę przesadzają z tymi porównaniami do bohaterów narodowych :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że markety i sklepy powinny być zamknięte przez cały tydzień żałoby.

 

http://www.tvn24.pl/0,1651613,0,1,zaloba-w...,wiadomosc.html

 

A w pracy powinien być przymusowy urlop bezpłatny też na tydzień.

 

Wtedy będzie można opłakiwać zupełnie jak w Korei Północnej.

 

 

Pożal się jeszcze Miedwiediewowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Tragedia. Brak słów.

 

:unsure:

 

(Nie mieści mi się w głowie styl komentarzy użytkownika umberto. Smutne, że mamy wśród nas takich uczestników.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(Nie mieści mi się w głowie styl komentarzy użytkownika umberto. Smutne, że mamy wśród nas takich uczestników.)

Masz rację Michał.

 

@Umberto - uszanuj proszę śmierć osób, które zginęły w katastrofie w Smoleńsku. Żadna z nich nie zasłużyła na tę śmierć i należy się nad tym wydarzeniem pochylić z należytą powagą i szacunkiem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam że nie należę do grupy sympatyków wielu osób które zginęły.

Niemniej jest to tragedia personalna dla wielu osób i jeżeli nie żałobą to przynajmniej milczeniem

lub wstrzemięźliwoscią w komentarzach należy odpowiedzieć na tego typu tragedie.

 

 

Co do dywagacji na temat samej katastrofy od strony technicznej i teorii spiskowych, nie przesądzałbym winy pilota (co niestety niektóre media sugerują),

tym bardziej na tle psychicznej presji jakiej ci ludzie są wielokrotnie poddawani:

http://wyborcza.pl/1,76842,5705983,Medal_d...ie_nie_bal.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,...t_smieszne.html

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieprawdopodobne i niebywałe, rzecz niepojęta! Nie potrafię dopuścić tej informacji, a właściwie tego zbiegu okoliczności.

 

Współczuję rodzinie zabitych,

 

 

PS. P.Kaczyńscy, za życia krytykowani, pośmiertnie docenieni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak słów po prostu, to straszne :unsure: Dopiero po kilku godzinach to do mnie dotarło.

 

Przypomina się incydent z lądowaniem w Gruzji..., ale na rozmyślania przyjdzie czas później.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, no, nie przesadzaj. Domena ZalobaNarodowa.pl ma szersze zastosowanie niż tylko do dzisiejszej tragedii i nie ma się co oszukiwać - co jakiś czas będzie na topie. Sam miałem w weekend wystawić na allegro Prezydent.org, ale w takim wypadku wolę się powstrzymać do końca żałoby, nie chcę żeby ludzie krzyczeli, że żeruję na ludzkim nieszczęściu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, no, nie przesadzaj. Domena ZalobaNarodowa.pl ma szersze zastosowanie niż tylko do dzisiejszej tragedii i nie ma się co oszukiwać - co jakiś czas będzie na topie. Sam miałem w weekend wystawić na allegro Prezydent.org, ale w takim wypadku wolę się powstrzymać do końca żałoby, nie chcę żeby ludzie krzyczeli, że żeruję na ludzkim nieszczęściu.

 

 

Twój prezydent.org też ma szersze zastosowanie a jednak na razie go nie wystawiasz. Tu nie chodzi o samą nazwę lecz o jej wystawienie akurat dzisiaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to bardzo smutne, że 70 lat po wybiciu największych patriotów przez Rosjan co jest m.in przyczyną obecnego stanu gospodarczego Polski, teraz stało się coś podobnego :unsure: Myślę, że nie ma co się więcej o tym rozpisywać.

 

Od siebie dodam, że wchodząc na ten wątek i czekając jak się otworzy, pierwsze co pomyślałem to to czy user o ksywce ubmerto będzie także tutaj narzekał/marudził/nabijał się z głupoty Polski, Polaków jak to ogólnie zwykł robić. Nie zawiodłem się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko unikałbym porównań w zbyt uproszczony sposób tego wydarzenia, z tym co stało się w Katyniu. Sugeruje się przez to, że winę za wypadek ponoszą Rosjanie, a mam nadzieję że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wykorzystywał takiej tragedii do szczucia pomiędzy naszymi Narodami.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×