Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

Jest to bardzo smutne, że 70 lat po wybiciu największych patriotów przez Rosjan co jest m.in przyczyną obecnego stanu gospodarczego Polski, teraz stało się coś podobnego :unsure: Myślę, że nie ma co się więcej o tym rozpisywać.

 

Od siebie dodam, że wchodząc na ten wątek i czekając jak się otworzy, pierwsze co pomyślałem to to czy user o ksywce ubmerto będzie także tutaj narzekał/marudził/nabijał się z głupoty Polski, Polaków jak to ogólnie zwykł robić. Nie zawiodłem się.

Nie ma takiego użytkownika ubmerto na forum. Zamiast jednak myśleć sobie o użytkowniku forum, mogłeś sobie np. pomyśleć o żołnierzach polskich, którzy zginęli w Iraku czy Afganistanie, o ich bezsensownej śmierci w bandyckiej wojnie, na którą nie powinni jechać (nawet jeśli są żołnierzami). Na wojny te posłali ich m. in. ludzie, którzy zginęli pod Smoleńskiem (Szczygło, Szmajdziński, Stasiak, Kaczyński), a którzy nigdy nie stanęli za to przed Trybunałem Stanu. Czy ilość twojego RAMu pozwoliła na wykonanie operacji pomyślunku, ile tragedii rodzinom zabitych i rannych żołnierzy przyniosły te bezsensowne decyzje wyżej wymienionych osób. Wiele osób po prostu przeżywa tę tragedię przykrywając hipokryzję pod płaszczykiem poprawności politycznej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słuchaj no ty @umberto .

To , że masz ileś tam (3 tys ) postów na forum nie upoważnia cię dotak idiotycznych

wywodów cyt:"Chyba się coś koledze w główce pomieszało. Obserwując twoje wypowiedzi na forum , można stwierdzić , że przeważa w nich wyjątkowa zgryźliwość i zadufanie w sobie. Wielu bardziej zaawansowanych i doświadczonych domainerów , odpowiada bardzo szczegółowo i profesjonalnie na zadawane pytania (szczególnie przez początkujących) zaraz pod twoimi sarkastycznymi i zgryźliwymi postami ,które nic nie wnoszą do wątku. Samo wystawienie DZIŚ domeny : kaczyński2010.pl świadczy o tobie nie najlepiej. Moja rada na przyszłość:

Jeśli nic(konkretnego , treściwego )nie masz do powiedzenia w danym wątku to "NIE DOTYKAJ KLAWIATURY". To moje ostatnie zdanie w tym temacie. Nie będę podejmował żadnej dalszej dyskusji z tobą -szkoda czasu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słuchaj no ty @umberto .

To , że masz ileś tam (3 tys ) postów na forum nie upoważnia cię dotak idiotycznych

wywodów cyt:"Chyba się coś koledze w główce pomieszało. Obserwując twoje wypowiedzi na forum , można stwierdzić , że przeważa w nich wyjątkowa zgryźliwość i zadufanie w sobie. Wielu bardziej zaawansowanych i doświadczonych domainerów , odpowiada bardzo szczegółowo i profesjonalnie na zadawane pytania (szczególnie przez początkujących) zaraz pod twoimi sarkastycznymi i zgryźliwymi postami ,które nic nie wnoszą do wątku. Samo wystawienie DZIŚ domeny : kaczyński2010.pl świadczy o tobie nie najlepiej. Moja rada na przyszłość:

Jeśli nic(konkretnego , treściwego )nie masz do powiedzenia w danym wątku to "NIE DOTYKAJ KLAWIATURY". To moje ostatnie zdanie w tym temacie. Nie będę podejmował żadnej dalszej dyskusji z tobą -szkoda czasu...

Nigdy nie czytałem żadnej pracy naukowej, która by wprost dowodziła, iż ilość postów napisanych na forum wpływa na jakość wywodów czy poziom dyskusji i do czegoś by to obligowało. Tak jak nie znam przypadku, aby ilość posiadanych domen czy samochodów wpływała np. na liczbę trzymanych w klaserze znaczków pocztowych czy smak zupy pomidorowej. Ja nie będę się zniżał do Twojego poziomu i mierzył ludzi ilością postów na forum czy ilością znajmych na NK czy liczbą zamieszczonych słitaśnych komentarzykUFF na blogach. Jeśli chodzi o wystawienie mojej domeny, daruj sobie swoją hipokryzję. Jesli nie masz nic do powiedzenia - kliknij "Wyloguj".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staram się nie wypowiadać na tematy polityczne i choć ten wątek jest powiązany z politykami, to jednak przede wszystkim ma związek z katastrofą i ludzkimi tragediami.

 

Jako założyciel tego wątku bardzo proszę o zakończenie w nim politycznych sporów zwłaszcza w prymitywnej formie.

 

Proponuję wziąć przykład z tych, którzy nie kryli swych antypatii do niektórych polityków ale pokazali dzisiaj, że potrafią zachować klasę.

 

O polityce dyskutujcie sobie w innym wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Nie ma takiego użytkownika ubmerto na forum. Zamiast jednak myśleć sobie o użytkowniku forum, mogłeś sobie np. pomyśleć o żołnierzach polskich, którzy zginęli w Iraku czy Afganistanie, o ich bezsensownej śmierci w bandyckiej wojnie, na którą nie powinni jechać (nawet jeśli są żołnierzami). Na wojny te posłali ich m. in. ludzie, którzy zginęli pod Smoleńskiem (Szczygło, Szmajdziński, Stasiak, Kaczyński), a którzy nigdy nie stanęli za to przed Trybunałem Stanu. Czy ilość twojego RAMu pozwoliła na wykonanie operacji pomyślunku, ile tragedii rodzinom zabitych i rannych żołnierzy przyniosły te bezsensowne decyzje wyżej wymienionych osób. Wiele osób po prostu przeżywa tę tragedię przykrywając hipokryzję pod płaszczykiem poprawności politycznej.

W sprawie dzisiejszej nie chodzi tylko o to, iż zgineli ludzie, lecz mówimy tutaj o olbrzymiej utracie dla rządu państwa Polskiego, co stoi wysoko nad samą śmiercią człowieka. To są dwie różne rzeczy, więc nie można tutaj mówić o jakiejkolwiek hipokryzji. Twoje wywody posiadają mocny charakter dziecinny i pokazują brak rozumowania powagi tego wydarzenia oraz jego wpływu na cały naród Polski.

 

Porównujesz rozlanie mleka do upośledzenia krowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sprawie dzisiejszej nie chodzi tylko o to, iż zgineli ludzie, lecz mówimy tutaj o olbrzymiej utracie dla rządu państwa Polskiego, co stoi wysoko nad samą śmiercią człowieka. To są dwie różne rzeczy, więc nie można tutaj mówić o jakiejkolwiek hipokryzji. Twoje wywody posiadają mocny charakter dziecinny i pokazują brak rozumowania powagi tego wydarzenia oraz jego wpływu na cały naród Polski.

 

Porównujesz rozlanie mleka do upośledzenia krowy.

Czy wielkimi elitami nazywasz osoby, które nie potrafią w ponad 2 lata od katastrofy CASY wypracować modelu takiego, aby np. całe dowództwo nie leciało jednym samolotem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym z tym łączeniem w smutku Rosji był ostrożny . Czemu Rosja przywłaszczyła sobie czarne skrzynki ? W Polsce nie ma specjalistów ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym z tym łączeniem w smutku Rosji był ostrożny . Czemu Rosja przywłaszczyła sobie czarne skrzynki ? W Polsce nie ma specjalistów ?

 

Gdybyś był prezydentem oddał byś je? w końcu to w ich kraju doszło do katastrofy!

Edited by Pa4ryk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym z tym łączeniem w smutku Rosji był ostrożny . Czemu Rosja przywłaszczyła sobie czarne skrzynki ? W Polsce nie ma specjalistów ?

Bo to Komisja Badania Wypadków Lotniczych państwa, w którym miał miejsce wypadek/incydent go bada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to bardzo smutne, że 70 lat po wybiciu największych patriotów przez Rosjan co jest m.in przyczyną obecnego stanu gospodarczego Polski, teraz stało się coś podobnego :unsure: Myślę, że nie ma co się więcej o tym rozpisywać.

 

Myślę że to co napisałeś to wielkie nadużycie i dobrze by było aby porównania Smoleńska do Katynia w końcu ustały.

Nie bardzo mi się podoba porównywanie masowega morderstwa na polskich oficerach (w tym mojego wujka po którym nomen omen noszę imię) do katastrofy lotniczej, nawet takiego kalibru.

Jest poważna różnica pomiedzy strzałem w tył głowy i dobijaniem kolbą karabinu, sypaniem wapna na ciała w masowych mogiłach a wypadku lotniczego w drodze na państwową uroczystość.

 

Uszczerbek polityczny niewątpliwie jest, ale nie intelektualny. Polska jest pełna wykształconych i inteligentnych ludzi i nic nie zagraża tej grupie tak jak to było w latach 40tych.

Niektórzy zamiast wypisywać bzdury, wklejać godła, wstążeczki i inne gadgety .....powinni pokazać prawdziwy patriotyzm poprzez ruszenie tyłka z kanapy i zagłosowanie w wyborach.

Jakikolwiek by to głos nie był. Patriotyzm przejawia sie w podtrzymywaniu demokracji, codziennej postawie i w świadomosci młodego pokolenia na temat własnej historii, a nie w akcjach wizerunkowych.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo to Komisja Badania Wypadków Lotniczych państwa, w którym miał miejsce wypadek/incydent go bada.

 

To jest zrozumiałe nie mniej Polscy specjaliście powinni również mieć do tego dostęp z uwagi na powagę sytuacji oraz osoby które w niej zginęły.

 

Niechaj zmarli spoczywają w pokoju nie mniej jednak dla mnie cała ta akcja ratunkowa to dla mnie jedna wielka farsa . Zaraz po katastrofie nie sprawdziwszy szczątek , ba nawet w reportażach nie widziałem żadnej karetki ani sanitariuszy odrazu podali że wszyscy zginęli .Jedynie było widać strażaków któzy dogaszali szczątki oraz rosyjskie władze które szczelnie pilnowali aby nic nie było nagrywane...

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Nigdy nie czytałem żadnej pracy naukowej, która by wprost dowodziła, iż ilość postów napisanych na forum wpływa na jakość wywodów czy poziom dyskusji i do czegoś by to obligowało. Tak jak nie znam przypadku, aby ilość posiadanych domen czy samochodów wpływała np. na liczbę trzymanych w klaserze znaczków pocztowych czy smak zupy pomidorowej. Ja nie będę się zniżał do Twojego poziomu i mierzył ludzi ilością postów na forum czy ilością znajmych na NK czy liczbą zamieszczonych słitaśnych komentarzykUFF na blogach. Jeśli chodzi o wystawienie mojej domeny, daruj sobie swoją hipokryzję. Jesli nie masz nic do powiedzenia - kliknij "Wyloguj".

Poziom Twój jako osoby jest żenujący. Z wiadomych mi źródeł jesteś związany z Uniwersytetem Jagiellońskim i aż wstyd mi, że moi znajomi pracują z Tobą w labie a mnie z Tobą łączy ta instytucja. Uważam Cię jako degenerata kultorowego i człowieka który powinien milczeć tylko i wyłącznie po to aby innym nie sprawiać przykrości. Z drugiej strony nie ma dla ciebie znaczenia tragedia ludzka to znaczy ze pozbawiony jesteś kultury i nie zrobisz nic co jest adekwatne do Twojej sytuacji. Zachowujesz sie jak hiena cmentarna i uważam że minimum solidności i jakości tego forum to byłoby ukaranie Cię ostrzeżeniami o które bardzo gorąco proszę. Cały dzień poświęciłeś na szydere i nie tylko w stosunku do jednej osoby użyłeś słów w których ewidentnie przeginasz. Wobec mnie sam pierwszy użyłeś słowa które mnie osobiście uraziło dlatego z pełną świadomością mówię że jesteś ZEREM TOTALNYM DEGENERATEM CHAMEM I KOMPROMITUJESZ FORUM NA KTÓRYM PISZESZ. Te slowa napisane dużą literą nie są obrażaniem Ciebie a tylko i wylacznie PLURALIZMEM poglądów.

 

PROSZĘ O TO ABY TEN UŻYTKOWNIK DOSTAŁ UPOMNIENIE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

trochę poczytałem postów trochę mi jest przykro i wstyd za niektórych ..... nie mam zamiaru przeklinać ale ludzi którzy naogądali się za dużo filmów kryminalnych made in usa i wierzą w teorie spiskowe. Cały dzień oglądałem tvn24 winą była mgła to było 2 podejście do lądowania w sumie lewe skrzydło zahaczyło o drzewo jak pilot chciał "podnieść" maszynę było słychać przerażający ryk silników. niestety prawe skrzydło zahaczyło o ziemię .... [*] nie ma co wstawiać nieprzemyślanych postów bo kto mądry uwierzy że rosjanie wyprodukowali mgłę i zasadzili drzewo które spowodowało śmierć tylu osób. Przestarzała maszyna bez wielu przydatnych funkcji i przestarzałe lotnisko bez funkcji naprowadzania na pas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajcie Panie i Panowie spokój. Nie warto z niektórymi żenującymi opiniami dyskutować. Jak takie opinie zignorujemy to autor pójdzie sobie wylewać swe frustracje na forum Onetu i problem tutaj się rozwiąże.

 

Mnie dalej jest trudno zrozumieć i uwierzyć w to co się stało :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
trochę poczytałem postów trochę mi jest przykro i wstyd za niektórych ..... nie mam zamiaru przeklinać ale ludzi którzy naogądali się za dużo filmów kryminalnych made in usa i wierzą w teorie spiskowe. Cały dzień oglądałem tvn24 winą była mgła to było 2 podejście do lądowania w sumie lewe skrzydło zahaczyło o drzewo jak pilot chciał "podnieść" maszynę było słychać przerażający ryk silników. niestety prawe skrzydło zahaczyło o ziemię .... [*] nie ma co wstawiać nieprzemyślanych postów bo kto mądry uwierzy że rosjanie wyprodukowali mgłę i zasadzili drzewo które spowodowało śmierć tylu osób. Przestarzała maszyna bez wielu przydatnych funkcji i przestarzałe lotnisko bez funkcji naprowadzania na pas.

Właśnie chyba najbardziej boli, że to nie była katastrofa, której nie można było uniknąć. Można było. Mogło do niej nie dojść. Myślę, że żaden "normalny" samolot by nie wylądował w takiej sytuacji. W każdym innym przypadku samolot zostałby zawrócony lub wysłany na lotnisko w Mińsku lub Moskwy.

 

I dla mnie jako Polaka to jest największa porażka, że można było uniknąć śmierci tylu ważnych dla Polski ludzi, ale ze względu na jakieś zaniedbanie - nie uniknięto.

 

No i ostatnia już poruszana sprawa - jak prezydent i cała generalicja (o innych bardzo ważnych osobach nie wspominając) mogła polecieć jednym samolotem? Przecież nawet dużych korporacjach mają specjalne procedury, które zabraniają podróżowania ważnych osób z firmy jednym środkiem transportu. A 38 milionowy kraj nie ma takich procedur. To mnie boli.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niechaj zmarli spoczywają w pokoju nie mniej jednak dla mnie cała ta akcja ratunkowa to dla mnie jedna wielka farsa . Zaraz po katastrofie nie sprawdziwszy szczątek , ba nawet w reportażach nie widziałem żadnej karetki ani sanitariuszy odrazu podali że wszyscy zginęli .Jedynie było widać strażaków któzy dogaszali szczątki oraz rosyjskie władze które szczelnie pilnowali aby nic nie było nagrywane...

 

Co z tego że widziałeś na TV filmik? Skąd wiesz że pochodzi on akurat z tej katastrofy?

Przeanalizuj wszystkie doniesione informacje i spekulacje, dojdziesz do wniosku że jednak wiesz mało na ten temat.

 

Cały dzień oglądałem tvn24 winą była mgła to było 2 podejście do lądowania w sumie lewe skrzydło zahaczyło o drzewo jak pilot chciał "podnieść" maszynę było słychać przerażający ryk silników. niestety prawe skrzydło zahaczyło o ziemię ....

 

Szkoda że tylko TVN24, bo przeglądając różne stacje, wpadł byś na to że nie ma w nich zgodności. Jednym słowem to tylko spekulacje. Telewizja niestety nie mówi prawdy.

 

 

Ja uważam że nie ma sensu spekulować i debatować na ten temat. Będą wyniki badań i dowody potwierdzające fakt xxx, wtedy można o nim mówić. Szkoda czasu teraz "trąbić" o rzeczach które w większości są wymysłem wyobraźni.

 

 

 

Co do użytkownika umberto, niech robi co chce!

Zarzucacie mu że chce zarobić na ludzkiej krzywdzie? Telewizja, media, grabarze i cała lista innych podmiotów również to robi, w mniej lub bardziej gorszący sposób. Nawet taki producent świec nagrobkowych, dziś w chwili wielkiej żałoby i tragedii może powiedzieć iż zrobił dobry biznes.

To że umberto zrobił tak czy inaczej, świadczy o nim, o jego kulturze, podejściu do sprawy itd. Każdy ma swoje życie, umberto jest świadom tego co czyni, nie jest małym dzieckiem, a Wy nie jesteście jego rodzicami.

 

 

Jak patrzę na wypowiedzi tak "z góry", w neutralny sposób to odnoszę wrażenie że macie dobrą rozrywkę szarpiąc kawałkiem mięsa, jak wściekłe psy.

W obliczu tragedii, gdzie zginęli Polacy naród gryzie się sam ze sobą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież nawet dużych korporacjach mają specjalne procedury, które zabraniają podróżowania ważnych osób z firmy jednym środkiem transportu. A 38 milionowy kraj nie ma takich procedur.

DD

Procedur nie ma bo i samolotów nie ma. Już widzę co by się działo gdyby Kaczyński kupił parę miesięcy temu nowy samolot. Przecież nawet na tym forum go ze strony internetowej rozliczano.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Procedur nie ma bo i samolotów nie ma. Już widzę co by się działo gdyby Kaczyński kupił parę miesięcy temu nowy samolot. Przecież nawet na tym forum go ze strony internetowej rozliczano.

Wiem, że byłoby tak jak mówisz. Przykro, że trzeba było takiej tragedii, żeby już nawet jednym słowem nie skrytykował zakupu nowych samolotów przez polski rząd i kancelarię prezydenta.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykro, że trzeba było takiej tragedii, żeby już nawet jednym słowem nie skrytykował zakupu nowych samolotów przez polski rząd i kancelarię prezydenta.

 

Bardziej przykro, że potrzeba było tak wielkiej tragedii żeby ludzie potraktowali z należytym szacunkiem Prezydenta RP (mimo różnych poglądów). Żeby zaprzestali obelg, wyśmiewania ad persona co do wzrostu, stylu bycia czy mówienia...

 

Zresztą, ładnie to napisała na swoim blogu Kataryna

 

I gdy dzisiaj go opłakuję, metaforycznie i całkiem dosłownie, z dala od mediów, gdzie pewnie trwa parada kolejnych polityków i publicystów, którzy przez ostatnie 5 lat zajmowali się w dużej mierze opluwaniem prezydenta, za wszystko co zrobił, powiedział, pomyślał, lub ewentualnie hipotetycznie mógłby mieć zamiar pomyśleć w niedającej się przewidzieć przyszłości, a dzisiaj czują ogromną potrzebę połączenia się w żalu, na pocieszenie po stracie wspaniałego człowieka myślę sobie, że teraz z Nieba może przynajmniej posłuchać o sobie trochę ciepłych słów, których tmu tak szczędzono przez większość jego politycznego życia, w kraju, w którym dla takich jak on nie ma w polityce miejsca. W najbliższych dniach nareszcie padną pod jego adresem słowa, na które bardziej zasłużył, niż na to czego przez lata słuchał. Pozostaje mieć nadzieję, że i te usłyszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic...trzeba po prostu czekać na dalszy rozwój wypadków. Tj. ustalenia przyczyn.

Dla mnie wiele z wiadomości przekazywanych przez różnych maści redaktorów z różnych przyczyn nie ma racji bytu.

Np. samolot nie mógł cztery razy podchodzić do lądowania bo nie starczyłoby czasu na to. Góra to 2 razy.

Poza tym nie wiem czemu ludzie łączą tragedie z przed 70 lat z dzisiejszą.

Dla mnie to mimo wszystko inny wymiar a i Smoleńsk od Katynia dzieli parę dobrych kilometrów. Zatem słowa Kwaśniewskiego i innych polityków są dla mnie nie tylko nie zrozumiałe ale wprost żenujące.

Oglądając TV w pewnym momencie w studiu TVP chyba, pojawił się jakiś ekspert. i ów ekspert nawet nie wiedział która to rocznica wydarzeń Katyńskich była. Najgorsze było na koniec. Facet mówi....zginęła niemal cała kancelaria prezydenta, ale oni i tak byli do wymiany przy najbliższych wyborach...Wyłączyłem odbiornik.

Bo choć nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego i moje sympatie polityczne są całkiem inne to uważam że jako polak trudno mi przejść obojętnie nad tragedią prezydenta mojego narodu i w ogóle mojego narodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×