Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

Taka tragedia nie wydarzyła się nigdy i nigdzie w żadnym kraju na całym świecie.

Wydarzyła się w Polsce. Już po raz drugi. (Vide 4 lipca 1943.)

Nie wiem - może nie szanujemy Bohaterów Narodowych i Bóg chce nam dać kolejnych?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka tragedia nie wydarzyła się nigdy i nigdzie w żadnym kraju na całym świecie.

Wydarzyła się w Polsce. Już po raz drugi. (Vide 4 lipca 1943.)

Nie wiem - może nie szanujemy Bohaterów Narodowych i Bóg chce nam dać kolejnych?

Pozdrawiam!

 

 

Być może ...

http://rybitzky.salon24.pl/3849,4-lipca-19...amach-na-polske

Liczby ofiar nie trzeba porównywać. Nawet jedna ofiara to tragedia. Niemniej wtedy, tamta katastrofa odcisnęła piętno na następnym półwieczu. To my mogliśmy siedzieć w Jałcie w "obozie zwycięzców" - gen. Sikorskiego nie sposób było ominąć ... Niestety, staliśmy się daniem na obiad dla Stalina i kolonią ZSRS.

 

----------------

Jak będzie tym razem ..? (W obecnym wypadku, daleki jestem od przeprowadzania analogii dotyczącej przyczyny katastrofy - i proszę, nie imputujcie mi tego w ew. nawiązujących postach).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jak każdy przeżywa tę tragedię to kwestia osobista. Jedni pomimo politycznych animozji i niechęci potrafią w obliczu ludzkiej śmierci wykazać odrobinę szacunku dla drugiego człowieka, inni w swojej zapalczywości i małostkowości będą wściekle ujadać dalej. To tylko świadczy o poziomie człowieka. Natomiast próba wykorzystania tej tragedii do własnych interesów, to już kompletne zeszmacenie się. Nie wiem czy jest w moich oczach coś gorszego od bycia hieną cmentarną.

 

P.S. Gratuluję ci Umberto skompromitowania się na forum. Straciłeś w moich oczach cały szacunek jakim cię darzyłem do tej pory

 

Przemowild, podpisuję się pod każdym zdaniem, które Ty napisałeś.

Dzięki za to. Mój własny wpis byłby tylko powtórzeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blog Wall Street Journal:

 

http://blogs.wsj.com/new-europe/2010/04/11...mod=rss_WSJBlog

 

Matka Lecha Kaczyńskiego ciągle nie wie o śmierci syna. Prezydent dzwonił do brata pół godziny przed katastrofą.

 

-----

 

Jak patrzę na relację TVN24 i tumy ludzi przed pałacem prezydenckim to widzę, że ludzie bardzo potrzebują wspólnoty i poczucia, że są razem i w tym jest ich siła.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny przedsiębiorca -> http://www.zlozkondolencje.pl/

 

 

Smut już o tym wcześniej pisał.

 

Ogólnie olewam to ...kiedy widzę taką przedsiębiorczość (zawsze były i będą hieny)

...ale czasami co niektórzy potrafią ciśnienie podnieść (30zl. za eska.. LOl)

Jeżeli chcesz aby Twoje kondolencje zostały wydrukowane w Historycznej Księdze Kondolencyjnej (Dowiedz się więcej...), która zostanie złożona przed Pałacem Prezydenckim,

 

Wyślij SMS o treści AP.smierc na numer 92568

 

Wpisz kod otrzymany w sms zwrotnym:

 

To już jest ewidentne naciąganie i żerowanie na tej tragedii...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogólnie olewam to ...kiedy widzę taką przedsiębiorczość (zawsze były i będą hieny)

 

To już jest ewidentne naciąganie i żerowanie na tej tragedii...

Są osoby, które potrafią sięgnąć dna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Śmieszny jest również fakt afiszowania się żalem, smutkiem, współczuciem poprzez osoby które przez całe rządy Pana Prezydenta równały go z ziemią, stale krytykując go i wyśmiewając bez względu na to, czy dokonał czegośdobrego, czy też coś mu się nie udało.

[...]

 

 

Każdy może się czegoś nauczyć, w zw. z tą tragedią. Wierzę w to naprawdę, że smutek jest szczery. Po prostu ludzki. Ze wszystkiego można wyciągnąć naukę. Inną kwestią jest, że Prezydent Lech Kaczyński nie był postrzegany poza Polską tak, jak próbowały to wmówić Jej Obywatelom niektóre media. Zwłaszcza, że w świecie PRu czuł się obcy. Świat jednak docenia ludzi, którym o coś chodzi. Nawet jeśli się z nimi nie zgadza. Lech Kaczyński miał bardzo dobre relacje z europejskimi przywódcami. Miał swoje poglądy. Nie był też nieprzekonywalny.

 

Mam nadzieję, że ta upiorna tragedia, która rozegrała się w smoleńskiej i katyńskiej mgle, wzmocni Rzeczypospolitą.

...przeleciał ptak przepływa obłok

 

upada liść kiełkuje ślaz

 

i cisza jest na wysokościach

 

i dymi mgłą katyński las...

 

Zbigniew Herbert "Guziki"

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
DOMAIN: exitus.pl

registrant's handle: mjp_dr_000003b6 (CORPORATE)

nameservers: ns2.fastpark.net.

ns1.fastpark.net.

created: 2008.03.14 15:31:09

last modified: 2010.03.14 07:01:17

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites
DOMAIN: exitus.pl

registrant's handle: mjp_dr_000003b6 (CORPORATE)

nameservers: ns2.fastpark.net.

ns1.fastpark.net.

created: 2008.03.14 15:31:09

last modified: 2010.03.14 07:01:17

 

Jak widać, już się zleciały hieny pełne hipokryzji. Czyżby domeniarz?

 

@ alcant Aleś dowciapny. To cieszy, że w tych trudnych dniach są osoby potrafiące normalnie reagować i funkcjonować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
DOMAIN: exitus.pl

registrant's handle: mjp_dr_000003b6 (CORPORATE)

nameservers: ns2.fastpark.net.

ns1.fastpark.net.

created: 2008.03.14 15:31:09

last modified: 2010.03.14 07:01:17

 

Jak widać, już się zleciały hieny pełne hipokryzji. Czyżby domeniarz?

 

Nie rozumiem tu związku z hienami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@łumbert

 

to NIE cieszy, że w tych trudnych dniach są osoby potrafiące próbować wycisnąć z ludzkiej tragedii najmniejszy nawet grosz. takim również należy się współczucie... za to co dzieje się w ich głowach

Share this post


Link to post
Share on other sites
@łumbert

 

to NIE cieszy, że w tych trudnych dniach są osoby potrafiące próbować wycisnąć z ludzkiej tragedii najmniejszy nawet grosz. takim również należy się współczucie... za to co dzieje się w ich głowach

...czy @umberto próbował wycisnąć z ludzkiej tragedii jakieś grosze? Zrobił "prowokacje"

Wystawił sprzedaż domeny i tyle. Po za tym, czy ktokolwiek w takim dniu kupiłby taką domenę?

 

DOMAIN: kaczynski2010.pl

registrant's handle: adw0000000014271 (INDIVIDUAL)

nameservers: ns1.dropped.pl. [212.91.6.33]

ns2.dropped.pl. [212.91.7.33]

created: 2010.01.14 22:05:21

last modified: 2010.02.23 14:50:57

 

Jak widzisz... domena zarejestrowana w styczniu. (pewnie z myślą o wyborach prezydenckich)

 

Zobaczymy za jakiś czas... u największych żałobników tego forum... jakie to prezydenckie domeny w swoich portfoliach będą oferować :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@epson

chyba kompromitacje, a nie prowokacje...

 

data założenia tematu sprzedaży, cytuję "...okolicznościowej domeny kaczynski2010.pl" przez @łumberto już taka przypadkowa nie jest, podobnie jak data pojawienia się nowej stopki tegoż użytkownika

 

nie wiem kto miałby kupić tą domenę kolego, jakkolwiek jak określił to jej abonent @łumbert, cytuję: "to wyjątkowa okazja", więc ktoś mógłby się znaleźć, może jego brat bliźniak, córka lub matka...

 

zawczasu proponuję porejestrować tusk2010.pl, 2011 i tak gdzieś to 2050. nigdy nie wiadomo kiedy "przyjdzie okazja" zarobienia kilku groszy, a szkoda byłoby przejść obok czyjejś tragedii nawet na niej nie zarobiwszy lub ze świadomością nie podjęcia nawet próby wykrzesania kilku złociszy.

 

SIC!

Edited by alacant

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

To też jest rzecz bez precedensu.

Niepokoją mnie natomiast [w sensie: mogą przekonywać], niektóre komentarze rosyjskich politologów i dziennikarzy [nie zacytuję linkiem, umknęły mi] podchodzące z dystansem do propolskich i ludzkich reakcji swoich własnych elit politycznych. W tych komentarzach przypomina się, że w Rosji było wiele mordów politycznych i katastrof, które nie mają absolutnie żadnego przełożenia na realną politykę Rosji. Na zmianę tej polityki. Politykę, która nie jest zbieżna z polityką Rzeczypospolitej.

Ja osobiście, mam nadzieję na dalsze zwyczajnie poprawne stosunki między naszymi krajami. Dobre stosunki. Faktycznie, nasza polityka nie jest zbieżna i prawdopodobnie nie będzie - i tutaj jako Polska powinniśmy wykazać "czujność".

 

Widzę też, iż bardzo duże wrażenie, nawet na twardogłowych elitach politycznych Rosji zrobił "duch" jaki unosi się nad tą Katastrofą. Oni sami mówią o atmosferze mistycyzmu, irracjonalnym i niewytłumaczalnym zbiegu wypadków. Jedna z dziennikarek polskich pisała o łzach jakie widziała w oczach i szlochu, który słyszała u jednego z kreatorów rosyjskiej "realpolitik". Osobie, która dotąd tylko miała na uwadze terminy takie jak "intryga" czy "strefa rosyjskich wpływów", a która w tym momencie mówi mniej więcej tak, że "dosyć", "to wszystko coś znaczy" i zakrywa twarz w rękach ocierając łzy ...

 

Przypomina mi się trochę przypadek Hitlera i jego świty, którzy przy całym zbrodniczo racjonalnym i cynicznym podejściu do życia politycznego i przecież do życia ludzkiego, bali się negatywnych opinii wróżek czy jasnowidzów [byli bowiem daleko od kwestii religijnych natomiast przywiązywali uwagę do magicznego symbolizmu] ... Dzisiaj, nawet napompowane bolszewizmem i wielkorusycystycznym imperializmem rosyjskie głowy oficjeli, nie są w stanie takiego zestawu zdarzeń katyńsko smoleńskich umiejscowić w jakimkolwiek racjonalnym zakamarku pod wielkimi wojskowymi czapami.

I nie jest w tym momencie ważne dla mnie, czy ktoś, na którego takie wydarzenia wpłyną pozytywnie, interpretuje to religijnie czy niereligijnie [magicznie], czy nawet uważa, iż nie ma różnicy pomiędzy religią i magią. Ważny będzie efekt. Nawet, jeżeli interpretacja będzie mu podpowiadała tylko i wyłącznie "dziwny zbieg okoliczności".

 

To chyba po prostu jest tak, że ta nasza Tragedia musiała się zdarzyć tu i teraz, i w takim zestawie Ofiar, aby mogła nieść ze sobą taki a nie inny ładunek - zdolny do wywrócenia do góry nogami ludzkie światopoglądy albo tylko do przekonania nieprzekonanych, do zmiany sposobu ich patrzenia na Świat.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeka powoli i naturalnie uspakaja swój bieg.

Życzę spokojnego powrotu do codzienności.

Wszystkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rzeka nie wyciaga wnioskow - po prostu plynie dalej... obysmy byli madrzejsi od rzeki.

 

myslec o tym wszystkim ciezko, nie myslec sie nie da - znajdzmy zloty srodek, oddajmy czesc zmarlym i dbajmy o zywych.

 

ku pamieci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umarł Król, niech żyje Król - tak to będzie wyglądało, a wspomniana rzeka szybko płynie i większość o niej będzie pamiętać tylko od święta

Mnie zaskoczyła postawa Rosjan. Wszelkie spiski i słowa pogardy dla Kaczyńskiego są nie na miejscu. I tak jak napisał DD na twiterze media pokazują teraz innego prezydenta co pokazuje jak bardzo są niebezpieczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×