Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

[...]ale niestety dla wielu zwolenników spiskowych teorii to nie ma znaczenia, tylko będą powtarzać przekłąmane informacje, z których niebawem wyłoni się spisek tusk+putin+żydzi+michnik

Dla tych, którzy nie zadają pytań:

- Tato, Tato, a to prawda, że kilka lat temu, w 1940-tym, zginęli wszyscy Polscy Żołnierze i Oficerowie?

- Coś tam słyszałem synku, ale jest wojna to i Niemcy, tfu! naziści ich zabili. Ale nie wszystkich, kilku. Bywa.

- No ale Tato, kolega mi mówił, że to nie niemcy tylko rosjanie. Wywieźli do lasu i zastrzelili. Ponad 20.000.

- Taa, zastrzelili... Słuchaj takich teorii spiskowych to tatuś wyląduje w Łubiance, tfu! straci pracę.

- Właśnie tak, kazali się przebrać w mundury i zabili strzałem w potylice.

- A zdjęcia masz? A jakiś artykuł w gazecie? A komunikat był? No to cicho bądź i nie siej wrogiej propagandy!

- A właśnie że był, w jakiejś angielskiej gazecie były zdjęcia z...

- No sam widzisz do czego są gotowe te imprerialistyczne świnie, byle tylko zaszkodzić prawdziwej, socjalistycznej przyjaźni narodów słowiańskich.

- Ale tato, kolegi wujek był Oficerem Wojska Polskiego i Jego właśnie wywieźli rosjanie.

- Fajnych masz kolegów! Pewnie pojechał na szkolenie do Centrali. Rosjanie, synku, to nasi sojusznicy i przyjaciele.

- A tato kolegi mówi, że to prawda, bo Wujek przestał pisać do Żony i zaginął.

- Wujek pewnie się ożenił, zapomniał języka, rosjanki krasiwyje... A tatuś kolegi to co, wróg klasowy pewnie?

- Nie, gdzie tam, chłop...

- A mówiłem, kułak. Każdy kułak znajdzie gułag, hłe hłe...

- No ale tato, 20.000 oficerów przestało pisać, wszyscy się pożenili? Szkolenie?

- Taaa, 20.000... Słuchaj synku, nawet jeśli coś im się stało to rosjanie dokładnie zbadają sprawę i wyjaśnią. Nie będziemy przecież wyręczać specjalistów z NKWD, prawda?

- Ale tato, jeśli to naprawdę oni, to myślisz, że się przyznają?

- Synu, posłuchaj! Hitlerowcy-źli, Armia Czerwona-dobrzy. I tego się trzymajmy, dobra? Bo tatuś zleje tyłek za te teorie spiskowe!

- Aj Waj, Tatku, ja nie jestem jakiś Pawka Morozow. Ja tylko chciałem znać prawdę.

- Prawdę, synku, pokaże historia. A historię piszą zwyciezcy. Zobaczysz za kilkadziesiąt lat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dowody się zbiera tak aby zebrać wszystkie a nie jak najszybciej.

Każdy zebrany fragment ma znaczenie. Ma znaczenie nawet to gdzie i co leżało i w jakiej pozycji.

Ale to jest zadziwiające: http://edition.cnn.com/video/?/video/world....crash.site.cnn

Reporter chodzący sobie po miejscu katastrofy i dotykający/podnoszący metrowe części samolotu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla tych, którzy nie zadają pytań:

 

Jak napisalem wczsniej, niektorzy sa nieroformowalni. Nienawisc stala sie ich sposobem na zycie.

 

Nikt nie mowi zeby nie analizowac dowodow, tylko zeby nie atakowac innych utartymi frazemi, nie wyciagac pochopnie wnioskow.

 

Sorry, chlopie, moze nie chciales, ale myslenie i przyklad ktory przytoczyles szkodzi Polsce.

W obecnym swiecie trzeba szukac tego co nas laczy, a nie wracac do tego co nas dzieli/dzielilo.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak mowa o zaskoczeniach to zaskoczyli mnie Amerykanie. Nie wiem czy przeglądaliście komentarze pod artykułami na ten temat z amerykańskiej prasy. Co trzeci jest utrzymany w stylu: "To na pewno robota KGB, Putin maczał w tym palce, na pewno zrobiły to służby specjalne... Miedwiediew to zorganizował... a Obama zaakceptował." W Polsce mało kto podnosi takie wątki.

 

Zgodzę się w jednym, że Amerykanie wprost mówią to co im leży na myśli. Słuchałem wywiadu Obamy który to nawoływał do szybkiego zbadania sprawy i przedstawieniu przyczyny wypadku, w przeciwnym razie ludność może podejrzewać teorie spiskowe. Tu bym się zgodził, wszyscy czekamy na ujawnienie tych szczegółów, nie chcę myśleć jak zareaguje lud gdy doszło by do jakichś "kombinowańców", z czego Rosja chyba już słynie.

 

Jeśli chodzi o to iż w Polsce nie podnosi się tego typu wątków, to się nie zgodzę.

Media owszem nie ukazują rzeczywistości, ale w kontakcie bezpośrednim z ludźmi opinie są naprawdę całkiem inne. W Polskich mediach przedstawiane są wyłącznie przefiltrowane wywiady z ludźmi, takie które nie wzbudzają podejrzeń i wątpliwości.

 

Ja osobiście odbieram to tak jak "przymrożenie oka". To oczywiste że chcemy prawdy, i ludzie mają prawo do własnej opinii. Ktoś z góry ewidentnie tym manipuluje. Widocznie ktoś uznał, że lepiej trzymać głowę w piasku, niż dociekać prawdy.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak napisalem wczsniej, niektorzy sa nieroformowalni. Nienawisc stala sie ich sposobem na zycie.

 

Nikt nie mowi zeby nie analizowac dowodow, tylko zeby nie atakowac innych utartymi frazemi, nie wyciagac pochopnie wnioskow.

 

Sorry, chlopie, moze nie chciales, ale myslenie i przyklad ktory przytoczyles szkodzi Polsce.

W obecnym swiecie trzeba szukac tego co nas laczy, a nie wracac do tego co nas dzieli/dzielilo.

Spoczęcie na laurach też jest pochopne, a czekanie na wyniki "śledztwa" prowadzonego przez "przyjaciół moskali" mnie nie satysfakcjonuje. Generalnie jak na osobę nie interesującą się polityką to często się o niej wypowiadasz, prawda? Oficer prowadzący mógłby was zluzować, już po godzinach pracy :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze stany boja sie za blisko zblizymy sie do Rosji, nie pomyslales o tym?

Wiadome bowiem ze Lech Kaczynski byl proAmerykanskim politykiem, opowiadal sie za naszym udzialem w Iraku, entuzjastycznie podchodzil do tarczy antyrakiegowej.

Zas Kaszynscy, jak i znaczaca czesc PIS'u, byla bardzo chlodno nastawiona do Rosji/Niemiec.

 

Mozliwe ze Stany, boja sie utraty wplywow. Jakby nie bylo jestesmy najwiekszym panswem wschodniej europy. Laczneikiem miedzy Rosja(panstwami dawnego bloku wschodniego), a zachodem europy. I duzo od nas zalezy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]I duzo od nas zalezy.

Niom. Możemy na przykład zgodzić się na rurociąg albo nie zgodzić. Aż Niemcy i Rosja wstrzymają oddech.

Lodziarnia otwarta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spoczęcie na laurach też jest pochopne, a czekanie na wyniki "śledztwa" prowadzonego przez "przyjaciół moskali" mnie nie satysfakcjonuje. Generalnie jak na osobę nie interesującą się polityką to często się o niej wypowiadasz, prawda? Oficer prowadzący mógłby was zluzować, już po godzinach pracy :(

 

Polityka sie interesuje, ale nie uwazam sie za jakiegokolwiek znawce.

Staram sie podchodzic do wszytkiego obiektywnie, bez osobistych wycieczek.

 

Moge zrozumiec ze historia odcisnela pietno na wielu osobach, ale na szczescie w tym przypadku nie ma cienia watpliwosci ze, w tej tragedii, braly udzial osoby trzecie.

 

Tak jak nie wierze w UFO, tak nie wierze ze w XXIw., gdy informacje przeplywaja bardzo szybko, gdy na miejscu tragedii, byli takze Polacy, jakiekolwiek sluzby ryzykowalyby kompromitacje swojego kraju.

Bo gdyby cos takiego wyszlo na jaw, to dany kraj bylby calkowicie skompromitowany, a tego w obecnych warunkach nie dalo by sie ukryc.

 

Rozumiem ze bardzo Cie boli, ze jest duza szansa na zblizenie sie do Rosji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Rozumiem ze bardzo Cie boli, ze jest duza szansa na zblizenie sie do Rosji?

Ja się nie zbliżam do Rosji, ja się mogę zbliżyć/zaprzyjaźnić/pokochać Rosjan, Państwa się nie kochają, mają tylko sprzeczne bądź zbieżne interesy. Dzięki za pomoc w rozumieniu świata, ale gdybym chciał posłuchać tuby ITI/Agory/PO to sobie poszukam w necie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niom. Możemy na przykład zgodzić się na rurociąg albo nie zgodzić. Aż Niemcy i Rosja wstrzymają oddech.

Lodziarnia otwarta.

 

Rozumiem ze w/w kreceniem lodow zajmujesz sie zawodowo, bo w kilku Twoich postach, pada wiele pustych frazesow, utartych oskarzen, ale ani jednego faktu.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się nie zbliżam do Rosji, ja się mogę zbliżyć/zaprzyjaźnić/pokochać Rosjan, Państwa się nie kochają, mają tylko sprzeczne bądź zbieżne interesy. Dzięki za pomoc w rozumieniu świata, ale gdybym chciał posłuchać tuby ITI/Agory/PO to sobie poszukam w necie.

 

Rozumiem ze "Nasz Dziennik" lub Gazete Polska, masz ustawiona jako strone startowa? A na biurku lezy zdjecie z red. Sakiewiczem?

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
A moze stany boja sie za blisko zblizymy sie do Rosji, nie pomyslales o tym?

W obliczu takiej tragedii na ziemi Rosyjskiej mówisz o polepszeniu stosunków Polsko-Rosyjskich? No przestań...

Wątpię by tak obrana taktyka przez USA była spowodowana obawą tego, iż po tragedii nasze narody zbytnio się zjednoczą. Bardziej byłbym za stwierdzeniem że Amerykanie wykorzystują sytuację do popsucia naszych stosunków z Rosją, które i tak są dość chłodne, lecz i w to wątpię.

 

 

Wyobraźcie sobie sytuację że w mediach pokazują ludzi którzy, spekulują i wyrażają opinię zgodną z tym co myślą normalni Polacy. Inni ludzie o podobnych poglądach utwierdzały by się w swoich przekonaniach. To mogło by wywołać nieprzewidziane skutki dla RP.

W obecnej sytuacji, nie dość że dostaliśmy w dupę bo straciliśmy wielu ważnych ludzi, to musimy włazić w dupę mocarstwu, które mogło by nam zagrozić.

Mnie nie podoba się budowanie stosunków z Rosją, strachem i obawą...

 

Poczekajmy na analizę wypadku. Jestem ogromnie ciekaw jaki ruch wykona Rosja, bo to teraz oni wykładają karty...

 

 

PS. Po raz kolejny Media Polskie udowodniły jak bardzo mijają się z prawdą. W mediach usłyszymy tylko to, za co ktoś zapłacił byśmy usłyszeli.

Jadąc samochodem w sobotę rano, pewna stacja radiowa poinformowała mnie iż obaj bracia Kaczyńscy nie żyją. Jako że nie słuchałem mediów aż do następnego dnia rano, zdziwiłem się nieco, widząc P. Jarosława Kaczyńskiego oczekującego na lotnisku.

O co chodzi? pomyślałem... Media kłamią? Czy to zmartwychwstanie?

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
W obliczu takiej tragedii na ziemi Rosyjskiej mówisz o polepszeniu stosunków Polsko-Rosyjskich? No przestań...

Wątpię by tak obrana taktyka przez USA była spowodowana obawą tego, iż po tragedii nasze narody zbytnio się zjednoczą. Bardziej byłbym za stwierdzeniem że Amerykanie wykorzystują sytuację do popsucia naszych stosunków z Rosją, które i tak są dość chłodne, lecz i w to wątpię.

 

 

Wyobraźcie sobie sytuację że w mediach pokazują ludzi którzy, spekulują i wyrażają opinię zgodną z tym co myślą normalni Polacy. Inni ludzie o podobnych poglądach utwierdzały by się w swoich przekonaniach. To mogło by wywołać nieprzewidziane skutki dla RP.

W obecnej sytuacji, nie dość że dostaliśmy w dupę bo straciliśmy wielu ważnych ludzi, to musimy włazić w dupę mocarstwu, które mogło by nam zagrozić.

Mnie nie podoba się budowanie stosunków z Rosją, strachem i obawą...

 

Poczekajmy na analizę wypadku. Jestem ogromnie ciekaw jaki ruch wykona Rosja, bo to teraz oni wykładają karty...

 

Jaki strach i obawa? Matko, nawet TVP chwali Rosje.

 

Rosja na wlasny koszt wynajela kilkaset miesjc w hotelach dla osob ktore przyjada rozpoznac zmarlych, zatrudniono psychologow itp.

Dzisiaj, w wielkie i radosne swieto rosyjskie(swieto kosmonatuw, rocznica logu gagarina) ogloszono zalobe narodowa. Na stronie MSZ rosyjskiej zamieszczono odezwe do Polakow w jezyku Polskim!!

Widziales zdjecia, z miejsca wypadku, Putina z Tuskiem? Widziales jak Putin przytulil Tuska?

Wczoraj w publicznej telewizji puszczono film Katyń!!!

I tak mozna dlugo wymieniac.

 

Mozna predzej powiedziec ze to Rosja wchodzi nam w tylek, bo te wszyskie gesty sa bez precedensu.

 

 

A co do Jarka, to gdybys sie interesowal, to Jaroslaw takze mial leciec tym samolotem, ale dzien przed wylotem umowili sie ze Jarek zostanie z matka.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Paradny jesteś :(, tak trzymaj! I EOT.

 

Wiem ze pisanie o takich rzeczach moze byc smieczne.

Ale jak sie widzi Putin'a. Faceta ktorzy rzadzi rosja twarda reka. Bylego zapasnika, ktory rzadko ukazuje uczucia.

 

I gdy ten putin, przed wrakiem samolotu, podchodzi do Tusk'a, przytula, i dla otuchy, po "kolezensku" klepie po plecach.

 

To jest sytuacja bez precedensu.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chce tu wchodzic w teorie spiskowe.

Mysle ze jestes w bledzie. Rosyjskie sluzby na przelowmie wiekow doprowadzily do perfekcji wykonywanie bardzo skomplikowanych kombinacji operacyjnych, wlacznie z slepymi watkami i tropami i perfekyjna dezinformacja. Uwiez mi ze inne sluzby na swiecie sa przy nich leszczami.

Osobiscie nie wierze ze wykonali cos takiego ale czulem ze pojawia sie takie teorie.

 

Jesli zakladasz ze Rosjanie potrafia cos takiego, to dlaczego nie wierzyc w UFO?

Zakladajac ze sa bardziej technicznie zaawansowani niz Rosjanie, bez problemu udalo bym sie przybrac ludzka postac. Pewnie zyja w srod nas. Ksawery zaraz napisze ze jednym z UFO'kow jest Tusk z Schetyną.

Zas kto inny ze wszystko, lata temu, przepowiedzial Nostradamus.

 

Wybacz, ale jak bedziemy dalej tak gdybac, i nie ufac nikomu i niczemu, to nigdzie nie dojdziemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ludzie narzekali ze Tusk i Kaczynski nie lataja razem...

A więc odeszliśmy już prawie od czynności żałobnych, pył żałoby powoli opada, a teraz będą miały miejsce klasyczne zjawiska metafizyczno-cudowno-hagiograficzne czyli inaczej powrócimy do codziennej jatki politycznej i produkcji jadu w jadziankach.

 

W dodatku na scenie pojawiła się pierwsza hiena polityczna.

 

Olechowski po katastrofie pod Smoleńskiem

 

Według polityka kampania prezydencka powinna być inna od wszystkich dotychczasowych.

 

Oczywiście najlepiej, gdy wybierzemy Olechowskiego

 

Powinien zmienić się klimat i styl wyborów prezydenckich. Żeby to była poważna merytoryczna debata - proponuje polityk.

 

I od razu dodaje, że wie jak to zrobić. - Wyobrażam sobie serię debat w różnych miejscach kraju. Na każdy z ważnych tematów trzeba odbyć solidną debatę - mówi i zapowiada, że zgłosi taką propozycję. - Niektórym wyda się to nudne, bo nie będzie baloników, ładnych dziewcząt w tle, ale to będzie poważne.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...chowski_po.html

 

Kolejne hieny:

 

Gazety zwiększają objętość, by pomieścić nekrologi

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...nekrologi_.html

 

Oczywiście te nekrologi bedą pewnie za darmo, bo gazety nie muszą zarabiać i papier tez dostaną za darmo i redaktorzy popracują za darmo. No i dobrodusznie (bez żalu) rezygnują z reklam. Co za dobroduszność. To może jednak nie hieny?

 

***

 

Zobaczymy za jakiś czas... u największych żałobników tego forum... jakie to prezydenckie domeny w swoich portfoliach będą oferować :(

 

No właśnie, zobaczymy.

 

***

 

Cóż, okazało się, że redakcje polskojęzycznych gazet posiadają zdjęcia Lecha Kaczyńskiego bez rozbieganego wzroku, skrzywionych albo otwartych ust...

...co więcej: posiadają takich zdjęć dużo.

Okazało się też, że o Prezydencie można też powiedzieć coś pozytywnego: na przykład, że był wybitnym prawnikiem, że świetnie znał historię, że skutecznie walczył o silną Polskę i że był wielkim patriotą, że godnie reprezentował Państwo, że miał przyjaciół wśród czołowych polityków na całym świecie i był przez nich bardzo poważany, szanowany i podziwiany...

 

Oczywiście, jawohl! Czy to przyczynek do nowej hagiografii? Nie wątpię w to, iż prezydent miał znajomych, przyjaciół i że był patriotą. Czy był wybitnym prawnikiem, nie wiem. W nauce wybitność mierzy się głównie liczbą publikacji. Ale tego wątku nie chciałbym już kontynuować. Natomiast śmierć prezydenta wielu osobom zasłoniła w umysłach zdolnośc racjonalnego myslenia. Jeszcze niedawne wyniki sondażu ( z listopada 2009 roku), wg którego poparcie dla Lecha kaczyńskiego wyrażało aż... 24% Polaków. Ciekawe ilu z tych, którzy popierali prezydenta, poprawnie kojarzyło, że ich ulubiony prezydent posłał na niepotrzebną wojnę tysiące żołnierzy, którzy choć są żołnierzami, to ginąć nie musieli. No chyba, że wszyscy wyznawali zasadę "Posłać wszystkich, Bóg i tak rozpozna swoich".

 

Kto nie lubi prezydenta?

 

Bogaci, młodzież z dużych miast i ateiści. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (60 l.) krytykują także Polacy o lewicowych poglądach - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

 

Jak wynika z listopadowych badań CBOS, poparcie dla urzędującej głowy państwa spadło. Odsetek osób, które pozytywnie oceniają prezydenta, zmniejszył się od października o 3 pkt proc. i wynosi już tylko 24 proc.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kto-nie-l...nta_119261.html

 

***

Jak widać, już pojawiły się głosy oszołomów sugerujące (bo w końcu info ma charakter otwarty i ma pozwalać snuć domysły), iż mógł to być zamach.

 

Wiele zagranicznych portali internetowych w trakcie relacji na gorąco z miejsca katastrofy informowało o tym, iż "prezydent Polski został zabity".

 

Dla przykładu dziennikarz CNN w rozmowie z korespondentem użył słowa "kill" - co znaczy zabity, nie zaś "die", czyli zginął. Można by uznać to za przejęzyczenie dziennikarza, jednak także część niemieckich portali i telewizji m.in. N24 w swoich relacjach donosiła, że głowa polskiego państwa została zabita - "getoetet. Informacja taka podawana była na głównym pasku informacyjnym.

 

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=2...amp;id=ks18.txt

 

 

Ja nigdzie nie widziałem na niemieckich stronach wzmianki "getoetet", ale może nie przeczytałem wszystkich kilku tysięcy wydań internetowych czasopism.

 

Zapraszam po więcej kwiatków. http://www.wsercupolska.org

 

***

 

Nie uważam żeby Lech Kaczyński był dobrym politykiem. Wynoszony teraz na piedestał, nazywany mężem stanu. W moim odczuciu to słowa na wyrost.

 

Kaczyński nigdy nie mógłby być meżem stanu, bo takowy mysli o następnych pokoleniach, a nie o następnych wyborach, więc słusznie prawisz, że to byłoby na wyrost, tym bardziej, że nie był on prezydentem wszystkich Polaków, tylko jakiejś połowy, z której to połowy połowa się wykruszyła i (patrz wyżej) w listopadzie 2009 roku popierała go już tylko garstka 24% (+/- 3% błędu) Polaków.

 

***

 

Z reszta, zobacz co pisza na stronach internetowych znanych zachodnich dziennikow. Wszedzie oddaja czesc Kaczynskiego, ale takze okreslaja go mianem "kontrowersyjnego".

 

Nalezy sie Mu szacunek, ale to wybielanie i przy okazji atakowanie osob ktore go krytykowaly staje sie niesmaczne.

 

Dokładnie, zwłaszcza w brytyjskich mediach zawsze z określeniem "kontrowersyjny". A u nas już santo subito bis.

 

S. Sorry, ze pisze zle o zmarlym, ale uwazam ze wybielanie jest niespawiedliwe, i szkodzi nawet samemu Kaczysnkiemu, poza tym wyniklo z dyskusji.

 

Jeden z niewielu racjonalnych głosów.

 

NIe ukrywajmy, że Kaczyński nie nadawał się na prezydencję. Od prezydenta w naszym porządku konstytucyjnym należy oczekiwac, że nie będzie mieszał się do kompetencji rządu ani szukał spisków, tylko że będzie godnie prezentował sie również w mediach. Tak, bo to reprezentacyjne stanowisko, więc oczekuję, że będzie się również ładnie uśmiechał. Tymczasem było odwrotnie. Kaczyński bojący się mediów, bojący sie ludzi, niezdarny, taki biedny przed kamerami i dziennikarzami, z których najchętniej wybrałby tylko niektórych do rozmowy (no ale dla piaru zrobił wszystko, żeby jako tako nie robić dymu z faworyzowania niektórych). No i do tego Kaczyński otoczony spiskowcami z BBNu i śpiący na aktach WSI wywiezionymi potajemnie do BBNu.

 

***

 

Mason Narutowicz Mężem Stanu? :D

 

hehe, nie, Eligiusz NIewiadomski mężem stanu. Nie wiedziałeś?

 

***

 

Czarne skrzynki są zaplombowane w taki sposób, że ich otwarcie powoduje widoczne ślady i zniszczenie obudowy, a z informacji medialnych wynika, że czarne skrzynki zostały otworzone w obecności polskich specjalistów więc ... tak czy owak teorii na ten temat będzie pewnie milion.

 

Masz mało wybujałą wyobraźnię. No wyobraź sobie, że tacy polscy specjaliści to przecież mogli być agentami KGB niezweryfikowanymi przez Macierewicza. No co, nie znajdą się odważni, żeby to ogłosić?

 

***

 

A jakby ktoś chciał się zdziwić to Gazeta Wyborcza zaczyna patronować propozycji nazwania Stadionu Narodowego imieniem Lecha Kaczyńskiego. ( http://www.sport.pl/sport/1,65025,7761191,...czynskiego.html ). Ta sama Gazeta, która jeszcze kilka dni temu... sami zresztą wiecie, co GW pisywała o Kaczyńskich.

 

Wyborcza tylko podała informację, natomiast nie patronuje. Natomiast nie ulega wątpliwości, że nie można dopuścić do tego, aby nazwać Stadion Narodowy, stadion, który ma łączyć Polaków, na którym spotykać się będą Polacy różnych opcji i poglądów, imieniem ksenofoba i w ogóle wielkiego foba odnośnie różnych kwestii w dodatku wybranego tylko przez połowę Polaków i mającego (jeszcze niedawno) spadające poparcie 25% społeczeństwa.

 

***

 

W sytuacji Polaka, który zna historię trudno nie być Rusofobem. Zauważ tylko 123 lata zaborów, wojnę polsko-bolszewicką, 17 września i jego następstwa łącznie z Katyniem, ponad 50 lat komunizmu... nie, no nie mamy żadnych a to żadnych powodów do bycia rusofobami. Nasza rusofobia wynika tylko i wyłącznie z bezpodstawnej nienawiści.

 

 

No i w związku z tym twoja rusofobia upoważnia cię do nienawiści wobec Rosjan, tak? Super, gratuluję chrześcijańskiej postawy! Bo zakładam, że masz siebie za prawdziwego chrześciajńskiego patriotę. Super. Ja co prawda w życiu kieruję się zasadmi humanitaryzmu i choć mój dziadek pracował ciężko niewolniczo dla nazistów w czasie II wojny światowej, to by mi do głowy nie przyszło, żeby 70 lat później siać nienawiść. Rozumiem osoby, które osobiście przezyły tragedię tamtych lat, kiedy np. rozstrzelano ich ojców czy matki (nieważne czy w Niemczech, w Polsce pod okupacją czy w Katyniu) i widzieli to jako małe dzieci i pamiętają to. Ale domyślam sie, że ty nie ejsteś w takiej sytuacji i mienisz się przedstawicielem nieistniejącego pokolenia JPII i w związku z tym tak bardzo siejesz nienawiść np. w postaci rusofobii.

 

***

 

Dobrze, dowalę do pieca i ja ;). I to już będzie chyba absolutny maksymalizm w drugą stronę. Tylko, żeby było jasne: przy mojej zawsze ostrożności w stosunku do Rosjan, jestem pełen głębokiej wiary, w to co napisałem w postach wcześniejszych.

 

To cytat z jakiegoś forum: "[...] Nostradamus: I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy. [...]"

 

Super. Metafizyka kwitnie w pełni. Poza racjonalizmem. Wydawało mi sie, że wspomniałeś, że śmierć JPII i Kaczyńskiego miała miejsce w to samo kościelne święto z 5 letnią przerwą. teraz tylko brakuje, żeby za 5 lat, w 2015 roku zamarł cały lotniczo-samochodowy ruch w Polsce, bo nie wiadomo, kto zginie w to kościelne święto, no chyba, że ktoś zechce się poświęcić.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rosja na wlasny koszt wynajela kilkaset miesjc w hotelach dla osob ktore przyjada rozpoznac zmarlych, zatrudniono psychologow itp.

Dzisiaj, w wielkie i radosne swieto rosyjskie(swieto kosmonatuw, rocznica logu gagarina) ogloszono zalobe narodowa. Na stronie MSZ rosyjskiej zamieszczono odezwe do Polakow w jezyku Polskim!!

Widziales zdjecia, z miejsca wypadku, Putina z Tuskiem? Widziales jak Putin przytulil Tuska?

Wczoraj w publicznej telewizji puszczono film Katyń!!!

I tak mozna dlugo wymieniac.

 

Miszczostow świata :( Ja myślę, ze po tym wszystkim to gruba krecha na naszych dziejach i do przodu!

Z całym szacunkiem ale zamiast ślepo spijać z dzióbków jedynie słusznym mediom i wzruszać kiedy one karzą się wzruszać,

obrażać kiedy one obrażają, wyśmiewać kiedy one wyśmiewają czasem warto włączyć myślenie. Tak po prostu.

Gardzisz Naszym Dziennikiem czy GaPol'em ale to właśnie ludzie którzy czytają także te gazety (oprócz jedynie słusznych) mają w mojej

opinie szerszy horyzont i widzą więcej. Lepsze to niż klapki na oczy i wiśta wio.

 

Przepraszam za OT jeżeli post się nie nadaje w tym temacie proszę o jego przeniesieni gdzie uznacie za stosowne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rosja na wlasny koszt wynajela kilkaset miesjc w hotelach dla osob ktore przyjada rozpoznac zmarlych, zatrudniono psychologow itp.

Dzisiaj, w wielkie i radosne swieto rosyjskie(swieto kosmonatuw, rocznica logu gagarina) ogloszono zalobe narodowa. Na stronie MSZ rosyjskiej zamieszczono odezwe do Polakow w jezyku Polskim!!

Widziales zdjecia, z miejsca wypadku, Putina z Tuskiem? Widziales jak Putin przytulil Tuska?

Wczoraj w publicznej telewizji puszczono film Katyń!!!

I tak mozna dlugo wymieniac.

 

I powiedz mi jakie to ma znaczenie? To że Putin przytulił tuska o czym świadczy? O tym że jest może dobrze wychowany, może mu tak kazano a może poprsotu lubi się przytulać, to niczego jednak nie wyjaśnia. Nie ma to absolutnie nic do rzeczy i przyczyn wypadku.

 

Nie jestem w żadnym przypadku za tym, że to spisek. Nie podoba mi się postawa ukrywania opinii publicznej!

Ja osobiście poczekam, do ujawnienia przyczyn wypadku do głoszenia jakichkolwiek opini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś o 23:00 TVN pokaże serial dokumentalno - fabularny pod tytułem "Generał"

Czy Władysław Sikorski, Naczelny Wódz, premier Rządu Polskiego na Uchodźctwie zginął w katastrofie samolotu? Czy może został zamordowany? Historyk i publicysta Dariusz Baliszewski przez wiele lat badał historię katastrofy gibraltarskiej...

 

Zaczyna się... ("sugerowanie")

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miszczostow świata :( Ja myślę, ze po tym wszystkim to gruba krecha na naszych dziejach i do przodu!

Z całym szacunkiem ale zamiast ślepo spijać z dzióbków jedynie słusznym mediom i wzruszać kiedy one karzą się wzruszać,

obrażać kiedy one obrażają, wyśmiewać kiedy one wyśmiewają czasem warto włączyć myślenie. Tak po prostu.

Gardzisz Naszym Dziennikiem czy GaPol'em ale to właśnie ludzie którzy czytają także te gazety (oprócz jedynie słusznych) mają w mojej

opinie szerszy horyzont i widzą więcej. Lepsze to niż klapki na oczy i wiśta wio.

 

Przepraszam za OT jeżeli post się nie nadaje w tym temacie proszę o jego przeniesieni gdzie uznacie za stosowne.

 

Masz racje, czytelnicy Naszego Dziennika(medium Ojca Rydzyka), czyli rodzina radia maryja, oraz GaPol'a (skrajna prawica) maja bardzo szerokie horyzonty.

 

Pewnie i dzisiejszy tekst posla Gorskiego o "matactwach" Rosjan i dobieraniu sie PO do wladzy tez uwazasz za obiektywny i rzetelny.

 

Dla innych tylko przypomne ze posel Gorski(PiS) to ten ktory zaslynal m. in.

- tekstem: "Obama to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka" ktory wyrecytowal, o zgrozo w Polskim Sejmie!!!

- zrownaniem gejow, z pedofilami, nekrofilami i zoofilami, za co od kilku miesiecy codziennie dostaje po kilkanascie "wesolych" sms'ow.

- Pomyslem aby patronem Polski byl Chrystus.

- i wiele podobnych akcji, wpiszczie jego nazwisko w google, a bedziecie mieli przynajniej godzine rozrywki.

 

To sa szerokie horyzonty???? Tuz to zasciankowosc, homofobia, i rasizm w czystej postaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rosja na wlasny koszt wynajela kilkaset miesjc w hotelach dla osob ktore przyjada rozpoznac zmarlych, zatrudniono psychologow itp.

O, k...a! Niech no policzę... to będzie ich kosztowało strasznie dużo ...jakieś dwie cysterny ropy może nawet.

(W skali państwa wielkości Polski czy Rosji takie wydatki stanowią ułamek ułamka procenta codziennych kosztów funkcjonowania administracji.)

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
O, k...a! Niech no policzę... to będzie ich kosztowało strasznie dużo ...jakieś dwie cysterny ropy może nawet.

(W skali państwa wielkości Polski czy Rosji takie wydatki stanowią ułamek ułamka procenta codziennych kosztów funkcjonowania administracji.)

 

Pozdrawiam!

Ale fakt ze zrobili to z wlasnej inicjatywy, juz cos znaczy.Jak ktos napisal wyzej, ofiary ataku terrorystycznego w Moskiewskim metrze nie dostaly takiej opieki, jak Polacy. A operacja zabezpieczenia dowodow, identyfikacji zwlok zostala przeprowadzaona znacznie sprawniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I powiedz mi jakie to ma znaczenie? To że Putin przytulił tuska o czym świadczy? O tym że jest może dobrze wychowany, może mu tak kazano a może poprsotu lubi się przytulać, to niczego jednak nie wyjaśnia. Nie ma to absolutnie nic do rzeczy i przyczyn wypadku.

 

Ale bzdury piszesz.... DOROŚNIJ

 

 

Nie jestem w żadnym przypadku za tym, że to spisek. Nie podoba mi się postawa ukrywania opinii publicznej!

Ja osobiście poczekam, do ujawnienia przyczyn wypadku do głoszenia jakichkolwiek opini.

 

Tutaj się z Tobą zgadzam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×