Jump to content
domenator

Zbieramy podpisy dla JKM!

Recommended Posts

http://partiawip.pl/sztab/informacje/

 

Wydrukujcie chociaż po 1-2 egzemplarzu:

http://partiawip.pl/m/files/formularz_na_podpisy_pdf.pdf

i pozbierajcie podpisy (rodzina, znajomi, w pracy...)! Jeżeli ktoś z sympatyków jest z Wrocławia to mogę pod koniec przyszłego tygodnia podjechać po listy i wysłać, ew. przekazać lokalnemu koordynatorowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesteś pewny że chcesz się poświęcić dla kandydata chorego na głowę?

 

Możesz podać powody, dla których uważasz, że JKM jest chory...?

Nie mam ostatnio czasu na pogaduszki, więc nie chcę się wdawać w dłuższe dyskusje. Dla mnie to jedyny właściwy kandydat, popieram go od podstawówki, kiedy to zacząłem się interesować polityką.

Jak ktoś chce głosować na kłamców, socjalistów itp. to proszę... Ja wybieram wolność, własność, sprawiedliwość.

Dobranoc :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz podać powody, dla których uważasz, że JKM jest chory...?

Nie mam ostatnio czasu na pogaduszki, więc nie chcę się wdawać w dłuższe dyskusje. Dla mnie to jedyny właściwy kandydat, popieram go od podstawówki, kiedy to zacząłem się interesować polityką.

Jak ktoś chce głosować na kłamców, socjalistów itp. to proszę... Ja wybieram wolność, własność, sprawiedliwość.

Dobranoc :-)

 

JKM jest mocny w gębie, bo nie musi brać odpowiedzialności za swoje słowa. On by dał tam broń każdemu w imię idei, ale konsekwencji tego by już nie ponosił. Jego wizje są tak samo utopijne jak bredzenie p. Ikonowicza. Myślę, że gdyby wprowadzić w życie całość jego postulatów, to każdy kraj pogrążyłby się chaosie. Jego rozumienie gospodarki ma się tak do rzeczywistości jak realność pojęcia "idealnego rynku".

 

Swego czasu UPR postrzegałem jak takich romantycznych ideowców. Ale po mezaliansie z LPR, pokazali mi, że korytko ważniejsze od idei. Przypomnę, że w tym czasie, jeden z posłów LPR postulował 50% podatek dla najbogatszych.

 

Pzdr,

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

proponuję ci zedytować twój mocno nieprzemyślany post, gdyż inaczej wyjdzie, że to ty właśnie jesteś ...

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
JKM jest mocny w gębie, bo nie musi brać odpowiedzialności za swoje słowa. On by dał tam broń każdemu w imię idei, ale konsekwencji tego by już nie ponosił. Jego wizje są tak samo utopijne jak bredzenie p. Ikonowicza. Myślę, że gdyby wprowadzić w życie całość jego postulatów, to każdy kraj pogrążyłby się chaosie. Jego rozumienie gospodarki ma się tak do rzeczywistości jak realność pojęcia "idealnego rynku".

JKM to niewątpliwie człowiek bardzo błyskotliwy i inteligentny, a większość z jego postulatów jest uzasadniona i przemyślana, ale niestety sam ośmiesza się swoimi wypowiedziami jak np. tym, że w jego rozumieniu ocieplenie klimatu = wzrost temperatury, lub że gen. Jaruzelski był poczciwym człowiekiem. Pewnie to ośmieszanie siebie(czyt. pajacowanie) i przy okazji polskiej prawicy jest powodem tego, że jest ciągle akceptowany na scenie politycznej. Szkoda, że na taki komfort nie mogą liczyć mądrzejsi ludzie, jak np. prof. Wolniewicz, którego się nieustannie prześladuje za poglądy i mówienie prawdy.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
JKM to niewątpliwie człowiek bardzo błyskotliwy i inteligentny, a większość z jego postulatów jest uzasadniona i przemyślana

 

Tylko że całkowicie oderwana od rzeczywistości np. pomysł wstąpienia Polski do NAFTA.

 

Pzdr,

 

Edit: Z "najlepszych" występów JKM pamiętam jego wypowiedź w publicznej debacie, że jest za wprowadzeniem chłosty do szkół LoL

Edited by SmartSEO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko że całkowicie oderwana od rzeczywistości np. pomysł wstąpienia Polski do NAFTA.

 

Pzdr,

Dlatego napisałem większość, co świadczy że jest też jakaś mniejszość :lol: i do tego należy np. postulat o wstąpieniu do NAFTA. Teraz patrząc na USA widać w jakim stanie byłaby Polska gdyby jakimś cudem udało się ją wprowadzić kilka/kilkanaście lat temu do NAFTA.

 

Edit: Z \"najlepszych\" występów JKM pamiętam jego wypowiedź w publicznej debacie, że jest za wprowadzeniem chłosty do szkół LoL

To jest akurat bardzo rozsądny postulat.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego napisałem większość, co świadczy że jest też jakaś mniejszość :lol: i do tego należy np. postulat o wstąpieniu do NAFTA. Teraz patrząc na USA widać w jakim stanie byłaby Polska gdyby jakimś cudem udało się ją wprowadzić kilka/kilkanaście lat temu do NAFTA.

 

 

To jest akurat bardzo rozsądny postulat.

 

 

Ja nie mówię wcale o skutkach. Powiedz co byś pomyślał gdyby w Wietnamie jakiś polityk uznał, że Wietnam powinien wstąpić do UE. Pewnie z perspektywy Wietnamu, to też byłby rozsądny postulat. Tyle tylko, że całkowicie oderwany od rzeczywistości.

 

Jednym z podstawowych warunków powstania uni gospodarczej jest bliskość terytorialna - w obu przypadkach brak takowej.

 

Pzdr,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie mówię wcale o skutkach. Powiedz co byś pomyślał gdyby w Wietnamie jakiś polityk uznał, że Wietnam powinien wstąpić do UE. Pewnie z perspektywy Wietnamu, to też byłby rozsądny postulat. Tyle tylko, że całkowicie oderwany od rzeczywistości.

 

Jednym z podstawowych warunków powstania uni gospodarczej jest bliskość terytorialna - w obu przypadkach brak takowej.

 

Pzdr,

Przecież napisałem, że pomysł wprowadzenia PL do NAFTA jest absurdalny, a rozsądny jest postulat chłosty.

 

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież napisałem, że pomysł wprowadzenia PL do NAFTA jest absurdalny, a rozsądny jest postulat chłosty.

 

Zatem sorry, chyba zacząłem odpisywać, przed Twoją edycją postu. Zresztą nieważne.

 

"Rozsądności" argumenty o chłoście nie będę komentował, ale zakładam, że punkt widzenia zależy też od faktu, czy się chłosta czy jest się chłostanym.

 

Pzdr,

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Rozsądności" argumenty o chłoście nie będę komentował, ale zakładam, że punkt widzenia zależy też od faktu, czy się chłosta czy jest się chłostanym.

100 razy bardziej wolałbym być chłostany do nieprzytomności, niż być zamkniętym do więzienia. Pewnie większość przestępców wolałaby bezpłatne sanatorium, czyli więzienie, ale oni powinni mieć akurat najmniej do powiedzenia.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
100 razy bardziej wolałbym być chłostany do nieprzytomności, niż być zamkniętym do więzienia. Pewnie większość przestępców wolałaby bezpłatne sanatorium, czyli więzienie, ale oni powinni mieć akurat najmniej do powiedzenia.

 

 

W niektórych krajach jeszcze oprócz chłosty funkcjonuje publiczne ścięcie mieczem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W niektórych krajach jeszcze oprócz chłosty funkcjonuje publiczne ścięcie mieczem.

 

Np. Singapur(chłosta, kara śmierci) - praktycznie zerowa przestępczość. No ale rozumiem, że dla Ciebie wzorem są inne kraje, gdzie już w pełni zapanował tzw. oświecony humanizm, inaczej lewactwo - no to w takim razie się nie dogadamy :lol:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Np. Singapur(chłosta, kara śmierci) - praktycznie zerowa przestępczość. No ale rozumiem, że dla Ciebie wzorem są inne kraje, gdzie już w pełni zapanował tzw. oświecony humanizm, inaczej lewactwo - no to w takim razie się nie dogadamy :lol:

 

Wymieniaj dalej...Jemen, Arabia Saudyjska...

Nie wiem czy to dobre wzorce do naśladowania ;)

 

Edit: A jeżeli pytasz o gospodarkę, to najbliżej mi do poglądów von Hayka i austriackiej szkoły ekonomicznej.

Edited by SmartSEO

Share this post


Link to post
Share on other sites
proponuję ci zedytować twój mocno nieprzemyślany post, gdyż inaczej wyjdzie, że to ty właśnie jesteś ...

 

ja się zastanawiam dlaczego Ty edytowales swój zmieniając kompletnie sens swojej wypowiedzi. Dziękuje za radę ale chyba wiesz ze z niej nie skorzystam.

Nie dla drugiego kononowicza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz patrząc na USA widać w jakim stanie byłaby Polska gdyby jakimś cudem udało się ją wprowadzić kilka/kilkanaście lat temu do NAFTA.

 

Widać jasno że bladego pojęcia o NAFTA nie masz.

Jakbyś choć chwilę mieszkał w jakimkolwiek kraju objętym NAFTA to byś takich bzdur nie pisał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać jasno że bladego pojęcia o NAFTA nie masz.

Jakbyś choć chwilę mieszkał w jakimkolwiek kraju objętym NAFTA to byś takich bzdur nie pisał.

Czy poza oceną stanu wiedzy mojej osoby masz cokolwiek sensownego do dodania na temat ewentualnych korzyści jakie Polska mogłaby osiągnąć będąc w NAFTA? :lol: Takiego znawcy chętnie wysłucham.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ewentualnych korzyści jakie Polska mogłaby osiągnąć będąc w NAFTA? :...

 

Może widy do USA lol, chociaż nie, myślę że to by nie pomogło hehehe ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już jest jeden wątek na temat wyborów prezydenckich. Proponuje tam się przenieść. Tu jest wątek o zbieraniu podpisów a nie na temat kandydata.

 

ps. Do kiedy zbierasz podpisy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy poza oceną stanu wiedzy mojej osoby masz cokolwiek sensownego do dodania na temat ewentualnych korzyści jakie Polska mogłaby osiągnąć będąc w NAFTA? :lol: Takiego znawcy chętnie wysłucham.

 

Nie musisz być zgryźliwy.... nie mam nic do Ciebie personalnie ale, z założenia nie dyskutuję o zaletach przykładowo systemu socjalnego Mozambiku jeżeli nigdy tam nie byłem ;)

 

....jakbyś na codzień korzystał z NAFTA tak jak to robi w US/CA tysiące ludzi dziennie, to byś sie 2 razy zastanowił zanim byś takie bzdury napisał.

 

Zakładajac ....(co jest niemozliwe chocby ze względu na założenia NAFTA) ....że Polska jest w NAFTA...Zwykły Kowalski mógłby wjechać do USA na prawie jazdy a nie sterczeć w kolejce po wizę, podjąć pracę korzystając z uproszczonych procedur, korzystać z ruchu bezcłowego, etc etc

 

Tak na marginesie odkąd NAFTA powstał to FDI w Kanadzie i Meksyku wzrosło trzykrotnie do ponad $348 bilionów,

FDI w USA wzrosło do ponad $219 bilionów.

Można by wyliczyć....$17 trylionów zysku z towarów i usług rocznie, zredukowanie kosztów wymiany i inwestycji m.in. dla małego biznesu.....etc etc

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×