Jump to content
mendoza

brokerdomen.pl

Recommended Posts

Moim zdaniem warto odpowiedzieć dzisiaj nawet tym, którzy wysyłali zgłoszenie dawno temu. To jest właściwie jedyna możliwość naprawienia złego wrażenia jaką widzę ;) Ja bym się nie obraził jakbym dostał odpowiedź dopiero teraz - przynajmniej widziałbym, że idzie ku dobremu.

Masz rację. W przyszłym tygodniu postaramy się trochę "posprzątać" w brokerze domen i skontaktować się ze wszystkimi, którzy przesłali nam propozycje i dać odpowiedź zwrotną odnośnie zaakceptowania domen lub nie. Pamiętajcie też, że to że dziś jakieś domeny nie zostały przyjęte, nie oznacza, że za jakiś czas nie będziecie mieli nowych domen wartych rozpatrzenia.

 

Osobiście mam nadzieję na nawiązanie wielu długoterminowych umów, które zaowocują transakcjami między domainerami i klientami końcowymi. Jako brokerdomen.pl potrzebujemy dwóch rzeczy: dobrych domen i klientów, którzy je zagospodarują (i potrafią to docenić płacąc właściwą cenę).

 

Chcielibyśmy my domainerzy, aby brokerdomen.pl był Brokerem Domen. Nie tylko swoich (własne portfolia i domeny wybrane ze zgłoszonych do serwisu), ale i pośredniczył w sprzedaży domen za odpowiednią prowizję (niemałą zapewne :D )

Tutaj muszę zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz - żeby móc pośredniczyć w transakcjach sprzedaży domen musimy mieć podpisane umowy z domainerami, tak samo jak pośrednicy nieruchomości podpisują umowy o pośrednictwo ze swoimi klientami. Dlatego napisałem, że priorytetowo będą traktowane domeny, które znajdują się w portfolio brokera domen (bez znaczenia czy są to nasze własne domeny czy domeny naszych partnerów - domainerów).

 

Chciałbym zauważyć Danielu, że Waszymi klientami będą nie tylko klienci końcowi z gotówką, ale i domainerzy dostarczający Wam potrzebne kk dobre domeny. Zalecałbym równe i rozsądne traktowanie wszystkich podmiotów.

Oczywiście. Właściwie domainerów wolałbym raczej nazywać w tym wypadku jako Partnerów serwisu brokerdomen.pl, a osoby kupujące domeny jako Klientów. Obie strony są dla nas tak samo ważne.

 

Myślę, że fajną rzeczą dla Waszego serwisu będzie stworzenie sobie podręcznej kartoteki tematycznej, gdzie każdy domainer mógłby dodawać branżowe domeny z podaną ceną (tylko do Waszej informacji).

Pomyślimy jak to zorganizować. Czujemy potrzebę stworzenia czegoś takiego, ale jeszcze nie wiemy jak to dokładnie zorganizować.

 

Podsumowując: mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu skontaktujemy się z większością z Was, którzy przesłali do nas propozycje swoich domen. Chcemy z Wami współpracować i mam nadzieję, że wybaczycie nam nasze pierwsze "potknięcia" :P Przed nami długa droga i dużo pracy, ale chciałbym, żeby w ciągu 2 lat serwis brokerdomen.pl stał się podstawowym miejscem dla przedsiębiorstw, które poszukują dobrych domen dla swoich firm i projektów. A tym samym, żeby brokerdomen.pl stał się ulubionym serwisem, gdzie będziecie sprzedawać swoje najlepsze domeny ;) Myślę, że cel jest ambitny, ale tylko w takie warto inwestować czas i pieniądze.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że cel jest ambitny, ale tylko w takie warto inwestować czas i pieniądze.

Moje ulubione hasło ostatnio: łatwe zadania są dla mało zdolnych.

 

Powodzenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakimi kryteriami kierujecie się dodając domeny do serwisu ? Wystarczy ze domenę nie jest słowotworem ?

Pytam, bo o ile na aukcje MD selekcja była dość ostra to tutaj na liście widzę wiele słabych domen ( prawie brak wyników w google, inne końcówki wolne, żadnej historii), a ceny jak z kosmosu. Czy jak nazbiera się więcej domen to będziecie te słabsze osuwać czy trzymać do końca ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jakimi kryteriami kierujecie się dodając domeny do serwisu ? Wystarczy ze domenę nie jest słowotworem ?

Pytam, bo o ile na aukcje MD selekcja była dość ostra to tutaj na liście widzę wiele słabych domen ( prawie brak wyników w google, inne końcówki wolne, żadnej historii), a ceny jak z kosmosu. Czy jak nazbiera się więcej domen to będziecie te słabsze osuwać czy trzymać do końca ?

Przy wyborze domen brana jest pod uwagę nazwa, długość, branża itd. itp. Bardzo wiele zmiennych. Niektóre rzeczy ciężko zmierzyć - czasami kierujemy się wyczuciem, nie zawsze musimy mieć rację przy naszych wyborach.

 

Tak jak już to podkreślałem - serwis jest w fazie beta, dotyczy to również domen, które są obecnie widoczne na stronie brokerdomen.pl. Zależy nam na jakości domen oferowanych przez nasz serwis. Dobrego portfolio nie da się jednak zbudować w miesiąc czy nawet w rok. Poza tym jest to ciągły proces, tak więc wybór domen do serwisu będzie trwał cały czas.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zależy nam na jakości domen oferowanych przez nasz serwis.

 

 

Danielu, jakosci domen nie podniesie sie wygorowanymi cenami - nigdy.

 

Wspolpraca z agencjami to najlepszy kierunek rozwoju rynku domen w Polsce, ale nalezy tez agencjom dac zarobic na domenach. :)Jak to zrobic, powinniscie sie juz chyba domyslic ;). Naprawde polecam ten kierunek. Potrwa kilka lat, ale warto ciagnac temat i cierpliwie czekac na rozwoj wydarzen.

 

Powodzenia z serwisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak obiecałem - wszystkie zaległe zgłoszenia domen już dawno zostały "przetworzone". Innymi słowy - każdy kto przesłał zgłoszenie swoich domen do serwisu brokerdomen.pl powinien otrzymać już odpowiedź (niezależnie czy była ona pozytywna czy negatywna). Jeśli tak się nie stało (z jakichś względów) proszę o przesłanie emaila na kontakt @ brokerdomen.pl - sprawa zostanie szybko wyjaśniona.

 

Zapraszam też do przesyłania propozycji swoich domen - proszę korzystajcie ze strony:

http://brokerdomen.pl/sprzedaj-domeny

 

Dla ułatwienia możecie najpierw przesłać listę (maksymalnie 20 domen) na email, a następnie, po wstępnym zaakceptowaniu wybranych domen, podacie proponowaną cenę. Proszę jednak o rozważne przesyłanie propozycji - lepiej przesłać dwie ciekawe domeny do rozpatrzenia niż 20 "przeciętniaków".

 

Zapraszam do kontaktu w celu poznania warunków i zasad funkcjonowania usługi brokerskiej.

 

Przypominam, że serwis jest cały czas w fazie beta, ale prace postępują - zarówno od strony programistycznej, jak i ofertowej (na dodanie do serwisu czeka ponad 1000 domen). Ruszyła też kampania w Google - na razie niewielkich rozmiarów, ale z czasem budżet i zasięg będą zwiększane.

 

Trwają też rozmowy z Partnerami, u których będą wyświetlane domeny z oferty brokerdomen.pl. Szczególnie ciekawe i korzystne dla Klientów Brokera będą umowy zawarte z firmami, które mają dostęp do klientów końcowych zainteresowanych domenami z rynku wtórnego. Więcej szczegółów wkrótce.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
jaka pobieracie prowizje ?

W serwisie brokerdomen.pl konstrukcja prowizji wygląda inaczej niż np. w serwisach aukcyjnych. Zapraszam po szczegóły.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

brokerdomen.pl to nie tylko pośrednictwo przy sprzedaży domen, to także inne usługi związane z rynkiem domen. Jedną z takich usług jest wycena domen i całych portfolio. Wiem jak większość reaguje na hasło "wycena domen" i zgadzam się, że o wycenie choćby podobnej w trafności do wyceny nieruchomości nie może być mowy, ale taka usługa z powodzeniem sprawdza się w szczególnych przypadkach i mam już takich wycen sporo za sobą. Ich koszt wahał się od 200 zł do 1000 zł zależnie od domeny. Nie wyceniałem jeszcze całych portfolio, ale jestem na etapie takiej wyceny wobec swoich domen :)

 

W tym miejscu i w tym poście chciałbym jednak zaoferować trochę inną usługę, która częściowo opiera się na wycenie, tyle, że w uproszczonej formie. Proponuję ocenę portfolio pod kątem jakiekolwiek przydatności. Sam jakiś czas temu musiałem uporać się z oceną dużej liczby swoich domen i zdecydować, które przedłużyć, a które nie. Z kilkunastu tysięcy pozostawiłem kilka tysięcy i jestem bardzo zadowolony z "wyczyszczenia" portfolio. Dzięki temu mam więcej pieniędzy na inne, ciekawe inwestycje w domeny. Wiem natomiast, że czasami bardzo trudno jest obiektywnie spojrzeć na swoje domeny. Traktujemy je z sentymentem i każda wydaje się być warta tysiące, choć w rzeczywistości może nie być warta przysłowiowego "reg fee".

 

Przechodzę do sedna, oferta oceny portfolio wygląda następująco (wersja podstawowa "light"):

 

- wybiorę domeny, które moim zdaniem warto zostawić w portfolio

- wskażę nazwy, które moim zdaniem nie są warte przedłużenia - zaproponuję formę sprzedaży, jeśli będzie to miało sens

- wybiorę nazwy, które mogą mieć jakąś wartość, ale lepiej je sprzedać teraz i nie trzymać jako inwestycja

 

Promocyjna cena usługi: 50gr netto za ocenę 1 domenę.

Minimalne zamówienie: 50 PLN netto (czyli ocena 100 domen)

 

Dodam jeszcze, że najlepiej gdyby to były domeny .pl, lecz ocenię też polskie słowa kluczowe w innych rozszerzeniach.

 

Druga uwaga: jeśli domena posiada ruch, zarabia na parkingu lub ma wartość z innego powodu (np. wysoki page rank w Google), to ja tego nie sprawdzę i nie będę mógł właściwie ocenić takiej domeny. Proszę więc o nie dawanie do oceny tego typu nazw, bo moja ocena będzie błędna.

 

Wersja rozszerzona usługi oceny (wersja premium) w cenie 5 PLN netto za domenę. Minimalne zamówienie: 50 PLN netto (10 domen). W wersji premium do każdej domeny będzie dołączony krótki opis. Domeny zostaną też poddane bardziej szczegółowej analizie.

 

Obie usługi możecie łączyć, bo wersję "light" można zastosować dla większej liczby domen, a potem dla wybranych zamówić ocenę premium.

 

Opłata jest symboliczna. Teoretyczna oszczędność dla Twojego portfela: ogromna.

 

Na koniec: nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wykonywane oceny. To są domeny, a moje oceny mogą być błędne. Dlatego zresztą dla każdej domeny, którą ocenię jako bezwartościową, a ktoś mnie posłucha - dla bezpieczeństwa zamiast jej po prostu nie przedłużać, lepiej wystawić na Last Minute. Może się sprzeda za 10 zł, może wcale, a może za 1000 zł. Jedyny minus to 1 PLN za taką usługę w AM.

 

Pierwsze pięć osób otrzyma ocenę portfolio do max 100 domen ZA DARMO (proszę o wpis w tym wątku, kto pierwszy ten lepszy).

 

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi proszę o kontakt: http://brokerdomen.pl/kontakt

 

Pomysł usługi zainspirowany wpisem na blogu Ricka Schwartza (warto przeczytać przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usługi):

http://www.ricksblog.com/my_weblog/2011/09...main-names.html

 

Przykładowe oceny domen w wersji podstawowej "light":

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=447887

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=447866

 

Przykładowe oceny domen w wersji rozszerzonej "premium":

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=448019

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=448400

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Pierwsze pięć osób otrzyma ocenę portfolio do max 100 domen ZA DARMO (proszę o wpis w tym wątku, kto pierwszy ten lepszy).

 

Zgłaszam chęć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze względu na duże zainteresowanie zwiększam pulę do 10 darmowych ocen do maks 100 domen. Zostały jeszcze 3 :)

 

Dodam jeszcze, że najlepiej gdyby to były domeny .pl. Mogą to być jednak również domeny funkcjonalne w .pl lub domeny .com i .eu z polskimi słowami kluczowymi.

 

Druga uwaga: jeśli domena posiada ruch, zarabia na parkingu lub ma wartość z innego powodu (np. wysoki page rank w Google), to ja tego nie sprawdzę i nie będę mógł właściwie ocenić takiej domeny. Proszę więc o nie dawanie do oceny tego typu nazw, bo moja ocena będzie błędna.

 

Aha, no i na koniec: nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za wykonywane oceny. To są domeny, a moje oceny mogą być błędne. Dlatego zresztą dla każdej domeny, którą ocenię jako bezwartościową, a ktoś mnie posłucha - dla bezpieczeństwa zamiast jej po prostu nie przedłużać, lepiej wystawić na Last Minute. Może się sprzeda za 10 zł, może wcale, a może za 1000 zł. Jedyny minus to 1 PLN za taką usługę w AM.

 

Żeby nie pisać osobno do wszystkich, którzy korzystają z oceny za darmo: proszę prześlijcie maksymalnie do 100 swoich domen do oceny na adres email z tej strony: http://brokerdomen.pl/kontakt

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ja poproszę dla Anubisa

Trzeba osobiście, nie bawimy się w zajmowanie dla Kolegów :)

 

Czyli pula wyczerpała się na krystekm.

 

Gratuluję refleksu i proszę o emaile z domenami ;)

 

Powinienem je ocenić w 24h, ale za niewielkie opóźnienie z góry przepraszam.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba osobiście, nie bawimy się w zajmowanie dla Kolegów :)

 

Czyli pula wyczerpała się na krystekm.

 

Gratuluję refleksu i proszę o emaile z domenami ;)

 

Powinienem je ocenić w 24h, ale za niewielkie opóźnienie z góry przepraszam.

 

DD

 

 

oj tam oj tam, mam szybsze palce

 

odpisuj na priva Daniel ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×