Jump to content
mendoza

brokerdomen.pl

Recommended Posts

Guest Anubis

Biorę :P Poczekam na wersję "light". Po niej wybiorę 10 domen do oceny premium.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Proszę doprecyzuj, bo nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. W zasadzie ja widzę tylko dwie strategie: zarabianie na domenach albo kolekcjonerstwo bez znaczenia na wynik finansowy :P Ja oczywiście oceniam pod kątem tej pierwszej strategii :P

Przy całym szacunku ale chyba warto zauważyć, że jest sporo strategii w obrębie zarabiania na domenach. Tak prosto czyli zarabianie i niezarabianie można podzielić każdą dowolną działalność i nie wnosi to zbyt wiele do samego tematu. Są osoby, które gromadzą domeny np tematyczne (ja tego nie robię ale inni tak) i bez sensu z ich perspektywy będzie mocno odsiewać domeny w obrębie danej tematyki gdy niejednokrotnie one bezpośrednio docierają do grona potencjalnych zainteresowanych. Domeny troszkę niższej jakości wówczas w oczach klienta końcowego będą realną alternatywą dla drogich domen od domainera i selekcja solidnych średniaków zmniejsza konkurencję w obrębie danej tematyki. Inni np pod swoimi domenami tworzą miniprojekty i wówczas pewne domeny same się nie obronią a są ciekawym wyjściem na budowę miniprojektu przez co warto je trzymać. Jeszcze inni mają dużo domen bo na przedłużenia zarabiają im np literówki przez co same koszty przedłużenia mają mniejsze znaczenie bo dają możliwość niższych oczekiwań co do stopy zwrotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy całym szacunku ale chyba warto zauważyć, że jest sporo strategii w obrębie zarabiania na domenach. Tak prosto czyli zarabianie i niezarabianie można podzielić każdą dowolną działalność i nie wnosi to zbyt wiele do samego tematu. Są osoby, które gromadzą domeny np tematyczne (ja tego nie robię ale inni tak) i bez sensu z ich perspektywy będzie mocno odsiewać domeny w obrębie danej tematyki gdy niejednokrotnie one bezpośrednio docierają do grona potencjalnych zainteresowanych. Domeny troszkę niższej jakości wówczas w oczach klienta końcowego będą realną alternatywą dla drogich domen od domainera i selekcja solidnych średniaków zmniejsza konkurencję w obrębie danej tematyki. Inni np pod swoimi domenami tworzą miniprojekty i wówczas pewne domeny same się nie obronią a są ciekawym wyjściem na budowę miniprojektu przez co warto je trzymać. Jeszcze inni mają dużo domen bo na przedłużenia zarabiają im np literówki przez co same koszty przedłużenia mają mniejsze znaczenie bo dają możliwość niższych oczekiwań co do stopy zwrotu.

W takim razie ja jednak będę ograniczał się do domen, które mają potencjał zarobić na siebie / nie mają.

 

Każda domena, jak postawić na niej drugie Allegro, będzie warta miliony :P Jak dotrzeć do 1000 firm zajmujących się jakąś tematyką niszową, to może któraś kupi domenę za 100 zł. Pytanie czy takie nękanie firm będzie legalne i czy czas zainwestowany zwróci się. Dlatego tego typu czynników nigdy nie będę brał pod uwagę podczas oceny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to mamy trzech ochotników :P Dziękuję.

Przypominam, że raporty na temat Waszych domen zostaną upublicznione w tym wątku i wyrażacie na to zgodę.

 

Proszę o listy domen na email jak poprzednio: http://brokerdomen.pl/kontakt

 

W przypadku Anubisa czekamy aż zrobię ocenę w wersji "light".

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
W przypadku Anubisa czekamy aż zrobię ocenę w wersji "light".

 

Kiedy mogę się spodziewać oceny? Nie śpieszy mi się ale może mógłbyś podać w miarę konkretny termin :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy mogę się spodziewać oceny? Nie śpieszy mi się ale może mógłbyś podać w miarę konkretny termin :P

Jak się uda to dziś, jak nie, to jutro (raczej dziś).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
eh jak to szybko się tu dzieję;p i na premium niestety się nie wyrobiłem;p

 

nie moze byc dwa razy za darmo :P

 

to wkrotce po takich ocenach okaze sie, ze ilosc zarejestrowanych pl znacznie spadla

szkoda, ze nikt nie mysli o NASK :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja właśnie wysłałem domeny do wersji "light" (płatnej), bo wcześniej nie dałem rady.

 

Przyznam, że aż się boję co to wyjdzie, się tak nie bałem chyba od matury. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocena w wersji premium 10 domen radse:

 

1. PrzychodniaRehabilitacyjna.pl

Minusem jest tutaj dość długa nazwa domeny. Brak firm wykorzystujących nazwy generyczne w tej tematyce, popularne są raczej nazwy zakładów medycznych. Alternatywne rozszerzenia z tą frazą są wolne. Nie przedłużałbym.

 

2. AkademiaNarciarska.pl

Mało wyników w Google na tę frazę. Alternatywne rozszerzenia z tą frazą są wolne (.eu na parkingu). Możliwe inne wariacje frazy: np. akademia narciarstwa. Frazę tę łatwo zastąpić inną. Nie przedłużałbym.

 

3. Rehabilitant.com.pl

Mimo wszystko mniej popularne słowo w branży niż np. rehabilitacja, którego domyślnie używamy przy wyszukiwaniu. Rehabilitant to już drugorzędne słowo. Moim zdaniem zbyt słabe słowo kluczowe na com.pl. Pozostałe rozszerzenia na sprzedaż lub na parkingu. Zagospodarowana (średnio) .pl. Gdybym posiadał tę domenę, to próbowałbym ją sprzedać - możliwe że nawet z zyskiem. Jednak nie zostawiałbym jej na długoletnią inwestycję, bo byłaby tylko ciężarem dla portfela (przedłużenia).

 

4. Geriatra.com.pl

Bardzo rozwojowa dziedzina medycyny zważywszy na starzejące się społeczeństwo. Samo słowo krótkie i proste. Zagospodarowane niektóre inne rozszerzenia i wariacje samego słowa. Zostawiłbym w portfolio.

 

5. Spready.pl

 

Dla mnie jest to niekomercyjne słowo. Oczywiście domyślnie wiemy, że chodzi o spready walutowe, jednak w tej tematyce królują nazwy związane ze słowem forex. Ponadto spready to słowo mieszane, trochę polskie, trochę angielskie. Łatwo pomylić, różne zapisy. Gdy zastanawiam się co pod taką domeną mogłoby się znaleźć, to jedyne co mi przychodzi do głowy to strona informacyjna co to są spready. Ale do tego przecież wystarczy Wikipedia. Nie przedłużałbym.

 

6. Animowanie.pl

 

Dobrym słowem byłaby animacja lub animacje. Po prostu nie używa się słowa "animowanie", co najwyżej w środku zdania na określenie czynności związanych z animacją. Alternatywne rozszerzenia wolne. Nie przedłużałbym.

 

7. Bioanaliza.pl

 

Bardzo niszowo używane słowo. Z innych rozszerzeń zajęty tylko .com. Sporo alternatyw dla mało popularnej działalności. Nie przedłużałbym.

 

8. GieldaPatentow.pl+IDN

 

Mało popularne zagadnienie, przynajmniej dla osób, które nie są bezpośrednio związane z tą branżą. Osobiście pierwszy raz słyszę tę frazę. Mnóstwo dostępnych alternatywnych rozszerzeń. Nie przedłużałbym.

 

9. NarciarstwoWodne.pl

 

Dosyć długa fraza. Niepopularna, w użyciu raczej narty wodne. Branża nie korzysta z domen generycznych. Wolne alternatywne rozszerzenia. 91 wyszukań tej frazy w Google w miesiącu. Nie przedłużałbym.

 

10. HaleAluminiowe.pl

 

Niszowa tematyka. 58 wyszukań w Google na tę frazę. Popularniejsze frazy to hale magazynowe, hale stalowe. Dostępne alternatywne rozszerzenia. Zajęta jedynie .com.pl. Nie przedłużałbym.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałbym że Daniel zdziesiątkował (1 domena z 10 nie nadaje się do przedłużenia) portfolio, ale to nieprawda bo z 10 ostała się tylko jedna :P Akurat na moje oko spready.pl mają całkiem sensowny potencjał jako adres na serwis, ale od czego jest bankier.pl :P Przy okazji doszedłem do tego dlaczego płatna ocena domen jest usługą na poziomie domeny.pl - ludzie chcieli by usłyszeć prawdę a otrzymują tylko indywidualną opinię osoby obytej i medialnej aczkolwiek nie wszechwiedzącej, z tego może IMHO wyjść tylko więcej złego niż dobrego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ludzie chcieli by usłyszeć prawdę a otrzymują tylko indywidualną opinię osoby obytej i medialnej aczkolwiek nie wszechwiedzącej,

 

Prawda to na sądzie ostatecznym wyjdzie na jaw ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji doszedłem do tego dlaczego płatna ocena domen jest usługą na poziomie domeny.pl - ludzie chcieli by usłyszeć prawdę a otrzymują tylko indywidualną opinię osoby obytej i medialnej aczkolwiek nie wszechwiedzącej, z tego może IMHO wyjść tylko więcej złego niż dobrego.

 

Przecież to nie chodzi o jakąś niepodważalną opinię na temat domen (najlepiej jeszcze z certyfikatem i "laurką") tylko o inne spojrzenie, które pozwoli nabrać dystansu do swoich niektórych domen, ja tego właśnie oczekuję po tej opinii, szczególnie, że od osoby bardziej doświadczonej od siebie, może ktoś oczekuje czegoś innego, ale ja tego. Nie widzę więc żadnych przesłanek do tego, żeby coś złego miało z tego wyjść, samo zło to są koszty utrzymania jakiegoś większego ilościowo portfolio, szczególnie jeśli w puli przedłużanych są ninje lub prawie ninje, bo zarobią na tym tylko rejestratorzy i NASK.

 

Tam gdzieś zresztą wyżej był cytat z e-maila od Daniela:

"Uwagi: nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za przeprowadzoną ocenę domen. Ocena może być błędna. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Mam nadzieję, że moja ocena będzie przydatna."

 

I jest to moim zdaniem uczciwe stwierdzenie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sie zaczelo (ciekawe czy jeszcze beda chetni do oceny)

 

zastanawiam sie tylko czy domena radse miala byc geriatria.pl

czy tak jak jest geriatra.pl

 

4. Geriatra.com.pl

Bardzo rozwojowa dziedzina medycyny

Share this post


Link to post
Share on other sites
i sie zaczelo (ciekawe czy jeszcze beda chetni do oceny)

 

zastanawiam sie tylko czy domena radse miala byc geriatria.pl

czy tak jak jest geriatra.pl

Od razu się wytłumaczę, że był to skrót myślowy z mojej strony. Domena to nazwa zawodu, ale komentarz dotyczył całej "branży", co jednak rzutuje też oczywiście na nazwy zawodów :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od razu się wytłumaczę, że był to skrót myślowy z mojej strony. Domena to nazwa zawodu, ale komentarz dotyczył całej "branży", co jednak rzutuje też oczywiście na nazwy zawodów :P

 

DD

 

bralem pod uwage taki skrot, ale zdecydowane odrzucenie rehabilitanta a "zatwierdzenie" geriatry wywolalo moja konsternacje

ale byc moze Daniel starzeje sie szybciej od nas i ta dziedzina jest jemu blizsza :P

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites
bralem pod uwage taki skrot, ale zdecydowane odrzucenie rehabilitanta a "zatwierdzenie" geriatry wywolalo moja konsternacje

ale byc moze Daniel starzeje sie szybciej od nas i ta dziedzina jest jemu blizsza :P

Masz rację, różnica między tymi domenami nie jest aż tak znaczna. Chociaż parę kwestii przemawia jednak za geriatrą, a ponieważ to "tylko" com.pl, dlatego taka a nie inna decyzja. Ale ktoś inny mógłby ocenić je dokładnie na odwrót - ot, kwestia indywidualnych preferencji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje potężne portfolio wypadło wręcz świetnie - na 24 domeny tylko 4 do odstrzału :P z czego dwie "z palca".

Przydatna sprawa, jeśli ktoś chce poznać zdanie innych, bardziej doświadczonych.

Edited by Slawko

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie usluga fajna. Jest to nic innego, jak "dzial opinii i wycen", z ta roznica, ze tam jest niby za darmo, ale pokazujemy wszystkim swoje domeny (nie zawsze jest to dobre rozwiazanie) i nie zawsze otrzymamy odpowiedz, a tutaj placac, taka dyskretna opinie dostajemy. W sumie, to przydaloby sie, by powstala konkurencja, albo do Daniela dolaczyly inne osoby. Ocena jednej osoby jest subiektywna i nie zawsze musi byc trafna, pomimo duzego rozeznania i doswiadczenia Daniela.

 

I jeszcze taka mala rada dla wszystkich. Sam swego czasu padlem "ofiara" ocen moich domen przez innych, jak i sztuczne forumowe "trendy". Gdybym jednak te domeny zachowal, mialbym dzisiaj kilka fajnych perelek, a tak... ;-) Zabawa w domeny to poniekad oparcie sie tez o swoj instynkt.

Poleganie jedynie na takiej opinii to pojscie na latwizne, a to nie wrozy dobrze. Najlepsza nauka jest nauka na wlasnych bledach. Jesli ktos bedzie kisil ninje latami, to znaczy ze nie nadaje sie do tego, albo nauczy sie, zeby od czasu do czasu wietrzyc magazyn. Jak ktos pusci kilka dobrych domen, to tez powinno zaprocentowac, bo pozniej zastanowi sie kilka razy co rejestruje i co puszcza.

 

Taka usluga powinna byc jedynie porownaniem naszych odczuc, jednak nie powinna byc wyznacznikiem.

 

Ale jak juz wspomnialem, usluga fajna i sam kiedys z tego skorzystam :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] W sumie, to przydaloby sie, by powstala konkurencja,[...]

 

... a zachęcano mnie kiedyś na Forum, żebym wyszedł do ludzi z moją formułą wyceny domen :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a zachęcano mnie kiedyś na Forum, żebym wyszedł do ludzi z moją formułą wyceny domen :P

 

Hahaha zeby sie teraz nie rozpetala "wojna" na usluge wycen :P Zamiast rywalizowac o domeny, to bedziemy rywalizowac o klienta na usluge :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jeszcze taka mala rada dla wszystkich. Sam swego czasu padlem "ofiara" ocen moich domen przez innych, jak i sztuczne forumowe "trendy". Gdybym jednak te domeny zachowal, mialbym dzisiaj kilka fajnych perelek, a tak... ;-) Zabawa w domeny to poniekad oparcie sie tez o swoj instynkt.

 

Każda ocena czy wycena to de facto tylko "zabawka". Płatna czy nie - różnica taka sama jak między papierowym samolotem a modelem z kiosku ;-)

Domeny są zwyczajnie nieodgadnione, i jeśli ktoś chce się nimi zajmować dłużej niż "do pierwszego przedłużenia", to musi w nie wierzyć. Większość moich największych sprzedaży to domeny wyszukane i zarejestrowane kilka lat temu, niektóre co roku przechodziły "próbę" gdy przychodziło do przedłużenia, jak choćby wyceniana tu na forum na 100 zł domena e-faktury.pl przy przedłużeniu w 2007. Gdybym przez tych parę lat w nią nie wierzył, nie doczekałaby się nowej ustawy o e-fakturach i sprzedaży za pięć iksów. Inny przykład: zestaw domen związanych z usługą która pojawiła się w Polsce kilka lat temu i oferowała ją podówczas jedna firma w kraju - zarejestrowałem kilka domen i przedłużałem mimo niemal zerowego ruchu czy zainteresowania; usługa wciąż się popularyzuje, w tym roku jedną z domen sprzedałem za mocne pięć iksów, reszta nadal na sprzedaż. ;-) Są też oczywiście domeny, które próbę przechodzą, ale do czasu. Mimo że domeny z 2008 roku (zarejestrowane w 2008 + te z 2007 ale przedłużane przez opcję) stanowią największy odsetek w moim portfolio, to w tym roku postanowiłem poddać je ostrej selekcji i wiele z nich puszczam. Niektóre po prostu się przeterminowały (miały szansę na wykorzystanie, ale moment minął; albo jakaś technologia się nie przyjęła etc.), niektóre przestały mi się podobać, na niektórych ruch się skończył lub przestał być opłacalny przy obecnych stawkach, w niektóre po prostu przestałem wierzyć. W sumie niezły off-topic mi wyszedł, tym bardziej że nie zamierzam podejmować się wyceny/oceny czyichś domen, ale rzucę jeszcze parę tipów na koniec, kto chce, ten skorzysta:

 

1. nie inwestuj w odzyskanie kosztów. jeśli zarejestrowałeś czy przechwyciłeś domenę, która nie spełniła pokładanych oczekiwań, ten koszt jest już nie do odzyskania, nie przedłużaj jej tylko po to żeby "nie stracić" - stracisz jeszcze więcej, i więcej, i więcej...

 

2. jeśli wierzysz w domenę, przedłużaj ją mimo krytycznych opinii, mimo braku zainteresowania na LM itd. pod warunkiem że ta wiara ma jakieś racjonalne podstawy :P

 

3. rejestruj domeny z myślą o przyszłości, nie o teraźniejszości. w tym drugim przypadku już jesteś spóźniony i wątpliwe byś załapał się na podium

 

4. rejestrując domenę zastanów się dwa razy czy będziesz chciał ją przedłużyć (zmiana cennika nask dopiero w 2013 ;-) - nie dotyczy to oczywiście domen intencjonalnie rejestrowanych "na teraz"

 

5. jeśli mimo wszystko udało ci się stworzyć potworka, lepiej go schowaj głęboko (np. opcja "ukryj" w premium.pl ;-) zamiast epatować nim na forum, giełdzie, czy w mailingach :P

 

aha, tak już zupełnie na koniec, przypomnę swoją stronę, gdzie pisałem już coś na ten temat: http://przekombinowane.pl/

 

@Daniel - przepraszam za śmiecenie w wątku, powiedz tylko słowo, a wydzielę post jako osobny temat. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×