Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Sprawie Sosiński kontra opolska skarbówka stuknęło dziesięć lat na wokandach. Biznesmen policzył, że przez ostatnie osiem lat wobec niego i jego żony UKS prowadził już 30 postępowań, po których skarb państwa musiał mu wypłacić ok. 800 tys. zł odsetek. Później walka toczyła się tylko o to, by fiskus udowodnił podatnikowi, kto ma rację - podsumowuje Sosiński.

 

Co prawda nie każdy lubi Wyborczą ale nagłówek tego newsa sugeruje, że firma ta wcale nie została pogrążona.

 

Sąd Rejonowy ... ogłosił upadłość ... dłużnika "PRONOX TECHNOLOGY" S.A. w Katowicach.

 

co za optymizm, a te 800 tys. to nagroda, czyli happy end, są też tacy co lubią Wyborczą, ... tyle, że nie wychodzi to im na zdrowie :lol:

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
co za optymizm, a te 800 tys. to nagroda, czyli happy end, są też tacy co lubią Wyborczą, ... tyle, że nie wychodzi to im na zdrowie :lol:

dokładnie.... to tylko odsetki a gdzie cala firma i jej potencjalne zyski z tych 10 lat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za "Donald matole...", 43 osoby zatrzymane

 

niedługo za krytykę Donalda do więzienia - przyjdą o czwartej rano

W pierwszej chwili pomyślałem, że to błąd na stronie i wymieszały się newsy o Łukaszence i zatrzymaniach kiboli:

 

"Największej grupie postawiono zarzut demonstracyjnego okazywania w miejscu publicznym lekceważenia narodu polskiego, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnych organów."

 

Jednak nie. Tam jest nowa o Polsce. Przerażające!

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Jednak nie. Tam jest nowa o Polsce. Przerażające!

Eee tam... Cóż to w porównaniu do faszystowskiego reżimu Kaczyńskich, prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W pierwszej chwili pomyślałem, że to błąd na stronie i wymieszały się newsy o Łukaszence i zatrzymaniach kiboli:

 

"Największej grupie postawiono zarzut demonstracyjnego okazywania w miejscu publicznym lekceważenia narodu polskiego, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnych organów."

 

Jednak nie. Tam jest nowa o Polsce. Przerażające!

 

 

W naszym Kraju, tylko niektórzy mają przywilej wyrażania opinii o rządzących. Ktoś mógł bez przeszkód i konsekwencji powiedzieć o kimś np. "dyplomatołek".

 

Na miejscu osób, którym postawiono zarzut odwołałbym się do słownika j. polskiego. Matoł, tuman, to są określenia na człowieka tępego, ciężko myślącego. To są oceny. TAKIE OKREŚLENIA - wg mnie - WG POLSKIEGO PRAWA NIE DAJĄ PODSTAW do oskarżenia osób, które ich używają [tzn. jak ktoś chce skarżyć to może. Np. z powództwa cywilnego].

 

Jednak skąd może o tym wiedzieć Adresat tych haseł skoro spełnia definicję tych terminów?:)

 

 

Wyciąganie naboju o kalibrze: "[...] lekceważenia narodu polskiego, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnych organów" i zatrzymania w zw. z głoszonymi poglądami jest właśnie lekceważeniem prawa. Prawa do swobodnego wypowiadania się i wyrażania opinii.

 

Prawo zastosowane wobec osób, o których mowa to prawo Kaduka.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Największej grupie postawiono zarzut demonstracyjnego okazywania w miejscu publicznym lekceważenia narodu polskiego, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnych organów."

 

Kurna chata nie wiedziałem że Donald jest organem. Chociaż po dłuższym zastanowieniu ;) jest w sumie taki jeden organ który idealnie do niego pasuje...

 

Celnicy, którzy dbają o przestrzeganie ustawy o grach, zarzucili CANAL+ nielegalną reklamę hazardu....Celnicy strofują CANAL+ za użycie wizerunku Cristiano Ronaldo w koszulce reklamującej bukmachera.

 

No to nielubiany sąsiad ma przewalone, już ja mu walnę reklamę buka na płocie ;)

 

Rudy volksdeutsch niedługo pobije kwakacza w obłędnym poszukiwaniu afer i wrogów

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Donald walczy, ale tym razem chyba źle wybrał przeciwników do swojej szopki przykrywania problemów z gospodarką, a za tę fotkę też powinni wsadzić i mandat z 1000 zł, jak dla kibiców za te okrzyki, dług trzeba przecież jakoś spłacać. Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz Bartoszewskiego, którego należałoby skazać za "dyplomatołków" powinni dołączyć jeszcze:

Wałęsa za: "durnia mamy za Prezydenta" i Korwin Mikke za: "Rząd rżnie głupa" ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZUS w obecnym kształcie to piramida finansowa a na jej czele stoi Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. Złożony zostanie pozew zbiorowy do Sądu przeciwko Rządowi Donalda Tuska:

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualno...-finansowa.html

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z zycia wziete:

 

w czwartek rano, podczas prysznica, zauwazylem, ze mam kleszcza w prawej stopie. No to siup do osrodka zdrowia, zeby mi to ustrojstwo wydziergali...

 

Po przybyciu na miejsce, recepcjonistka mi oswiadcza, ze moja karta [1] jest zablokowana, poniewaz nie mam ubezpieczenia.

Zdziwilem sie, bo oplacam skladki zawsze w terminie i nawet gdyby nie byly oplacone w terminie, to byloby upomnienie.

Wyciagneli mi to ustrojstwo, ale powiadomili mnie, ze jesli nie dostarcze zaswiadczenia o ubezpieczeniu w ciagu 7 dni, to wystawia mi rachunek za wizyte.

Ok, pojechalem do KRUS, a tam sie okazuje, ze wszystko jest jak najbardziej w porzadku. Polecono mi odwiedzic NFZ. No i fatycznie, okazalo sie, ze "nie przeszlo im cos w systemie" i stad blokada. Ale przy okazji, przetrzepano mnie bardziej niz w skarbowce! Skad mam dochody, na jakiej podstawie jestem ubezpieczony, czy mieszkam sam etc Szanowna pani oswiadczyla, ze odblokowanie nastapi, gdy dostarcze im dwa egzemplarze zaswiadczenia z KRUS o ubezpieczeniu. No to z powrotem do KRUS, a tam mi kobitka mowi, ze moze mi tylko jedno wypisac, a NFZ niech sobie po prostu dokseruje. Ponownie do NFZ, a kobita do mnie, ze jej wystarczy tylko ksero, wiec oryginal moze mi zwrocic :/ Kliknela raz w jakies okienko i karta miala byc aktywna w ciagu kilku godzin...

 

[1] W slaskim zamiast ksiazeczek sa karty chipowe , ktore nie sa respektowane w reszcie kraju ;-) By moc sie leczyc poza granicami wojewodztwa, trzeba latac do ZUS/KRUS i za kazdym razem brac zaswiadczenie o ubezpieczeniu...

 

 

Powyzsze pokazuje, ze w naszym kraju naprawde potrzeba rewolucji, bo jak na razie, to od nastania Millera, w tym kraju jedynie sie kradnie i nic wiecej nie robi! Zero reform... A wrecz przeciwnie - cos, co bylo dobre, psuje sie (wspomniany chory NFZ, ktory zastapil kasy chorych)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak zniszczono pana Edka

"Firma Marciniaka nazywa się Chemia-Bomar, siedzibę ma w Skorogoszczy pod Brzegiem."

 

dopóki JKM nie wsadzi bandy czworga za kraty, porządku w tym kraju nie będzie :)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadyma w finale PP w Bydgoszczy nikogo, niczego nie nauczyła. Dalej leśne dziady wyskakują w pomysłami z 4 liter.

A potem rudy POmyleniec będzie znów zamykał stadiony w całej Polsce i w Zambii ...

http://www.weszlo.com/news/6924

 

Proponuję brnąć dalej w paranoję: mecz koszykówki rozegrać na stole do ping-ponga, Speedway GP na skoczni w Szczyrku, zawody pływackie na stadionie miejskim w Poznaniu a bieg maratoński na lodowisku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadyma w finale PP w Bydgoszczy nikogo, niczego nie nauczyła. Dalej leśne dziady wyskakują w pomysłami z 4 liter.

A potem rudy POmyleniec będzie znów zamykał stadiony w całej Polsce i w Zambii ...

http://www.weszlo.com/news/6924

 

Proponuję brnąć dalej w paranoję: mecz koszykówki rozegrać na stole do ping-ponga, Speedway GP na skoczni w Szczyrku, zawody pływackie na stadionie miejskim w Poznaniu a bieg maratoński na lodowisku :)

 

 

Pełna zgoda odnośnie Twojej wypowiedzi wobec polityki Rządu.

 

Jestem ostatni, który mógłby bronić PZPN-u ale z drugiej strony może nie przesadzajmy z metropolitalnym centralizmem. Osobiście jestem jego przeciwnikiem. Rzeszów, to jak na warunki polskie duże miasto [a nawet gdyby nim nie był to i cóż z tego?] z tradycjami, piłkarskimi również [m.in. zdobywca Pucharu Polski, uczestnik PZP].

 

W Rzeszowie na stadionie "Stali" przeprowadzane są na co dzień rozgrywki Ekstraligi Ligi żużlowej [będzie budowany również nowy stadion]. W składzie speedway'owym "Stali" są m.in. Jason Crump, Chris Harris, Lee Richardson, David Lampart.

 

Poza tym, żadne polskie miasto nie powinno mieć monopolu na Reprezentację Polski. Mecz z Zambią nie będzie spotkaniem z przeciwnikiem "topowym" a obowiązkiem PZPN-u jest promowanie piłki nożnej.

W 2009 r. w Rzeszowie kilkukrotnie grała reprezentacja piłkarska kobiet [eliminacje do ME]. Mecz z Zambią byłby świetnym "pretekstem" do przyspieszenia prac na tym stadionie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tym że reprezentacja nie powinna grać tylko na kilku stadionach i nie chciałbym niczego ujmować Rzeszowowi ale należy wziąć pod uwagę to że inna publika bywa na żużlu a inna na piłce.

Jako że zaliczyłem dość duża liczbę meczy w swoim życiu, w tym kilka takich na których doszło do zadym które do dziś byłby wysoko w rankingu na największa zadymę uważam, że stadion w Rzeszowie o ile nie przejdzie gruntownej modernizacji pod kątem zabezpieczeń nazwijmy to antychuligańskich nie powinien być miejscem do rozegrania meczu kadry. Kolejną sprawa jest to że miejscowi "kumaci" dotychczas mieli mało okazji do pokazania swoich wybryków w TV i może być tak że uznają że to jedyna okazja by się "zareklamować" szczególnie że wątpię by na taki mecz fatygowały się topowe krajowe bojówki, więc możemy mieć do czynienia z "popisami" gimbusów.

Rozegranie na stadionie w obecnym stanie meczu kadry to nic innego jak prowokowanie kolejnej zadymy, po której gadające głowy w TV znów będą podawać milion genialnych pomysłów na walkę z bandytami stadionowymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='promedica' date='pon, 23 maj 11' post='421219']

Zgadzam się z tym że reprezentacja nie powinna grać tylko na kilku stadionach i nie chciałbym niczego ujmować Rzeszowowi ale należy wziąć pod uwagę to że inna publika bywa na żużlu a inna na piłce. [...]

 

Tak, to inna publika. Z tym, że tam grają również piłkarze nożni. To, że inne kluby pozbyły się lekką rączką bieżni lekkoatletycznych i żużla (oraz stadion zwany przez Rząd "narodowym" a przez PZPN "stadionem" - na korzyść, w przypadku zachowania bieżni wokół Stadionu Śląskiego - Narodowego) nie oznacza, iż tam gdzie pozostały bieżnie lub tory żużlowe nie ma kibiców piłki nożnej.

 

[...] Jako że zaliczyłem dość duża liczbę meczy w swoim życiu, w tym kilka takich na których doszło do zadym które do dziś byłby wysoko w rankingu na największa zadymę uważam, że stadion w Rzeszowie o ile nie przejdzie gruntownej modernizacji pod kątem zabezpieczeń nazwijmy to antychuligańskich nie powinien być miejscem do rozegrania meczu kadry. [...]

 

 

Również w przeszłości takie życie "zaliczyłem" ;). Nie jestem z Rzeszowa [ze Śląska również nie pochodzę] a i rzeszowski obiekt "wizytowałem" w moich "starych czasach" w takim kontekście, o którym wspomniałeś.

 

Takie ujęcie [bezpieczeństwo], dotyczy każdego polskiego stadionu. W przypadku zaistnienia odpowiednich zabezpieczeń, nie widzę problemu.

 

[...] Kolejną sprawa jest to że miejscowi "kumaci" dotychczas mieli mało okazji do pokazania swoich wybryków w TV i może być tak że uznają że to jedyna okazja by się "zareklamować" szczególnie że wątpię by na taki mecz fatygowały się topowe krajowe bojówki, więc możemy mieć do czynienia z "popisami" gimbusów. [...]

 

To, że istnieją we Wszechświecie takie osoby nie powinno mieć wpływu na organizację lub jej brak, meczu Reprezentacji Polski na danym obiekcie. Tak jak wspomniałeś wyżej, obiekt powinien spełniać odpowiednie kryteria a "służby porządkowe" spełniać swoje powinności :)

[...] Rozegranie na stadionie w obecnym stanie meczu kadry to nic innego jak prowokowanie kolejnej zadymy, po której gadające głowy w TV znów będą podawać milion genialnych pomysłów na walkę z bandytami stadionowymi.

 

Być może a prawie na pewno, pojawią się takie gadające głowy jeśli dojdzie do zadymy - niezależnie od tego czy stadion spełniał będzie normy zabezpieczeń czy nie będzie ich spełniał. Oczywiście, również nie wyobrażam sobie aby rozegrano mecz Kadry na stadionie, który nie posiada odpowiednich certyfikatów w zakresie bezpieczeństwa.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Młodzi mieszkańcy osiedla Habenda na gdańskich Łostowicach są załamani. Ich okolica przypomina pustynię. W pobliżu nie ma obiecanych żłobków, przedszkoli, sklepów, punktów usługowych ani przychodni zdrowia. Jest za to aż sześć kościołów, a wkrótce powstanie kolejny.

 

Ziemia warta około 3 miliony złotych została sprzedana za 28 tysięcy złotych. Prezydent miasta sprzedał ją sam. Wszyscy radni dowiedzieli się o sprzedaży ziemi na cele sakralne po fakcie, kiedy to prezydent złożył wniosek o zmianę planów zagospodarowania przestrzennego. Plan ten nie uwzględnia w tej części Gdańska budynków wyższych niż 14 metrów, a świątynia miała mieć wstępnie, bagatela - 50 metrów wysokości.

 

http://interwencja.interia.pl/news?inf=1644887

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się czy namalowanie ch..a na ścianie nie podpada pod obrazę pewnego rudego volksdeutscha...

jesli z rudą grzywką to tak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/pzpn-uzna...,wiadomosc.html

 

Dziadek-zdrajca się w grobie przewraca co ten wnuk wyprawia :) Żeby ścigać za nazizm, nawet taki wyimaginowany? Toż to rudy niedługo własnego dziadka postanowi ekshumować i spalić pozostałości na stosie byle tylko przy korycie się utrzymać ;)

 

Czas na uznanie za zakazane symbole liczby 36, 54, 72 itd bo zapewne oznaczają kilku Adolfów Hitlerów, 88, 176 itd czyli kilka razy Heil Hitler a przede wszystkim wprowadzic zakaz używania liczb stanowiących potęgę liczy 18 bo to liczby sławiące potęgę Hitlera.

A może być tak zlikwidować alfabet i cyfry wtedy nikt nie będzie w zakonspirowany sposób wychwalał Hitlera?

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×