Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Ja już kiedyś tu chyba opowiadałem historię znajomego znajomego, który w Irlandii kładł płytki. Tak w dużym skrócie: Najpierw na lewo przez kilka tygodni, ale go sumienie ruszyło i poszedł do urzędu zarejestrować działalność. Pani się go spytała czy żona płaci podatki - tak. To niech sobie kafelkarz przez parę miesięcy popracuje, zobaczy czy faktycznie będzie mógł za to się utrzymać i płacić podatki, jeżeli tak to proszę wtedy przyjść zarejestrować działalność.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale pewnie w coś tym jest. Tam pewnie wiedzą, że siłą gospodarki są przedsiębiorcy. U nas wchodząc do urzędu stajesz się podejrzanym.

 

Ostatnio znajomy zatrudnił pierwszego pracownika na umowę o pracę i opowiadał mi jaki to koszmar - bhp, pomiary światła, okien, zusy itd. generalnie przybył mu na półce cały zapełniony papierami segregator - z powodu zatrudnienia jednej osoby!!! Inny znajomy "pocieszył" go mówiąc "no to od tej pory jesteś oficjalnym przestępcą łamiącym polskie zawiłe prawo", bo podobno nie da się nie złamać jakiegoś prawa zatrudniając kogoś na etat :-) Nic tylko nie spać teraz po nocach, bo pewnie jakiś polecony przyjdzie niebawem ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Człowiek włącza komputer i od pierwszych minut pracy zostaje rozbudzony informacjami o naszej rzeczywistości ...

 

U nas wchodząc do urzędu stajesz się podejrzanym.

U nas nawet w urzędzie pocztowym ciężko czasami list odebrać.

Poszedłem na pocztę po list ( polecony z potwierdzeniem odbioru ) z ZUS i pani zapytała mnie czy jestem właścicielem i czy mam dowód osobisty, pieczątkę firmową oraz imienną.

Potwierdziłem. Tylko, że coś mnie podkusiło aby powiedzieć, że jestem współwłaścicielem oraz prezesem zarządu.

Usłyszałem, że w takim razie nie wyda mi tego listu bo może go odebrać tylko właściciel :P

 

Ale najwidoczniej mój krótki wykład o Kodeksie Spółek Handlowych, prawach wspólników i zarządzie jako organie, który reprezentuje i prowadzi sprawy spółki, musiał zrobić na niej duże wrażenie bo ostatecznie oddała w moje ręce ten jakże ważny urzędowy dokument - zawiadomienie z ZUS, że wpłata jednej składki zawiera błąd w polu "okres deklaracji" :P

 

Pani powiedziała też, że listy polecone kierowane do spółki mogą wydać na podstawie pełnomocnictwa ale już listy polecone z potwierdzeniem odbioru musi odbierać właściciel.

Oczywiście pod warunkiem, że będzie miał ze sobą pieczątkę firmową, imienną oraz dowód osobisty :wacko:

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co w tym śmiesznego?

Ano to, ze widze tam sprzeznosc.

 

Jak to dobrze umieć interpretować słowo pisane.

Po to ono jest by je interpetowac - ucza tego nawet w podstawowce, kazac dzieciakom interpretowac rozne dziela literackie ;-)

 

Zasiłki trzeba zlikwidować natychmiast. ...

No trzeba, ale co w zamian? Moze najpirw stworzmy mozliwosci, by kazdy zarobil na chleb, a dopiero pozniej odbierajmy. Przypomnial mi sie "drugie sniadanie mistrzow" i jak nie lubie Tuska, tak jedna wypowiedz mi sie spodobala - wszyscy ci, co krzycza "zabraz, zlikwidowac",gdy tylko wspomina sie o likwidacji ich przywilejow, nagle milkna... A zeby bylo smieszniej, najglosnej krzycza osoby, ktore sa zamozne, a chca odbierac np. glodowa rente rolnikom.

Zatem, albo likwidujemy wszystko, robimy rozpierduche i budujemy nowy kraj, albo patrzymy trzezwo i wczuwamy sie w los ludzi, ktorzy maja naprawde trudna sytuacje w zyciu. Zlikwidowac NIE, ale uszczelnic, by np. wlasnie wspomnieni przez Ciebie "robotnicy niemieccy", nie mogli pobierac tego typu uposazen.

 

Tutaj też jestem za. Poznałem niedawno psychologa więziennego, otwarcie mówi, że resocjalizacja to fikcja, czegoś takiego nie ma. ...

Psychologowie to ludzie oderwani jeszcze bardziej od rzeczywistosci niz JKM. A wiezienni, to mierni, bierni, byle wierni - zazwyczaj corki, albo ktos z rodziny naczelnika wiezienia.

Tez bylbym za praktykami, jak w Azji, ze jak ukradniesz, to nie masz reki... Ale wowczas 80% polakow byloby bez rak ;-) To co proponuje JKM, to Korea Polnocna.

 

 

Rozumiem, że teraz mamy "normalność"?

 

Zalezy o czym rozmawiamy. jednakze jest jako taka demokracja i nikt kobietom nie nakazuje siedziec w papilotach przy garach...

 

Powiedz mi empireusie na kogo Ty głosowałeś lub będziesz głosował?

Bylem tzw. zelaznym elektoratem PSL ;-) Mozliwe, ze w nadchodzacych wyborach nie zaglosuje na nikogo - rzuce pusta kartke.

 

Zresztą to pytanie kieruję do wszystkich wyśmiewaczy JKMa. Spróbujcie mnie przekonać do Waszych partii. Pokażcie ich program. Czego dokonali, co obiecywali? Albo co obiecują i jak mają zamiar to zrobić?

Napiszcie dlaczego konkretnie głosujecie na te, a nie inne partie?

...

Konkrety poproszę.

Prosze bardzo - glosowalem na PSL, bo jestem ze wsi i bronilem interesow chlopskich. Nawet gdy byla na topie Samoobrona, to popieralem PSL, pomimo, ze nie ze wszystkim z ich programu sie zgadzalem.

Jednakze po wewnetrznym wyrznieciu niektorych politykow przez Pawlaka i obstawieniu sie lemingami, stwierdzam, ze to nie jest juz to. A o wsi to dawno juz zapomnieli. No moze nie calkiem - stali sie partia duzych rolnikow i korporacji przemyslu rolnego, a malych maja w ...

 

Wrzuce pusta kartke, bo nie mam po prostu na kogo glosowac - wszyscy, niezaleznie czy to z PiS, PO, SLD, UPR, PSL i innych tworow, dawno sie sprzedali. Nawet jak ktos gada piekne frazesy, to jest dla mnie spalony, bo doskonale pamietam niejednego POlityka, ktory obiecywal rozne gruszki na wierzbie, a pozniej dbal jedynie o swoj zad.

 

Pusta kartka, to tez wazny glos, bo pokazuje POlitykom, ze czesc narodu ma juz dosyc tego cyrku. Gdyby wiekszosc niezdecydowanych zrobila podobnie, bylby to sygnal dla przekretow, ze cos jest nie tak i ze narod nie chce dluzej tego cyrku, ktory jest obecnie.

 

Jak nie napiszecie to znaczy, ze nie macie jaj. Albo po prostu jesteście otumanieni przez tv i nie potraficie samodzielnie myśleć.

Ktos, kto nie zgadza sie z jedynym slusznym mysleniem JKM, jest otumaniony przez TV i nie potrafi samodzielnie myslec?! Mysle, ze to Ty przesadzasz. Jest DEMOKRACJA i nawet jesli nam sie to nie podoba, to zwycieza ten, kto najwiecej naobiecuje, a nie ten, co dobrze gada. Niech zrobi cos na poparcie swoich tez - wtedy moze bede sklonny uwierzyc w niego. Jak na razie, to glosi jedynie swoje teorie i jest dla mnie na rowni z innymi bajkopisarzami.

To pytanie zadaję już kolejny raz, ale jeszcze NIKT nie miał odwagi napisać otwarcie na kogo głosuje, a przede wszystkim DLACZEGO. Proszę, przekonajcie mnie.

Gdybys czytal uwaznie, to ja juz kiedys tu na forum pisalem, ze glosowalem na PSL... Zatem albo wiecej lecytyny, albo moze musisz nadrobic zaleglosci i dopiero zaczac pisac tym tonem ;-)

 

No i na koniec - po uj te nerwy? Jedno zycie tylko mamy. Dziwia mnie ludzie, ktorzy tak zajadle bronia jakiegos polityka. Moze odrobina krytycyzmu i dystansu do swoich politycznych guru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie niezmiennie dziwi przekonanie, że każdy musi być "za jakąś partią". W przypadku tej dyskusji, jeśli ktoś nie jest za Korwinem, musi być głupcem otumanionym telewizorem, członkiem elektoratu PO-PiS-SLD, a to jest takie uproszczenie, że aż absurdalne.

Proszę wziąć pod uwagę te ulubione przez wszystkich sondaże, które wyraźnie, dużymi literami, pokazują, że największa grupa uprawnionych do głosowania ma tą cała politykę w dupie. Polityka to zawód, a nie misja i trudno oczekiwać, żeby ktokolwiek tak tą profesję traktował. Głosowanie na tego czy innego, też zmieni niewiele, co najwyżej poziom rozczarowania i frustracji. Polityka już dawno straciła rolę którą każdy by chciał jej przypisywać. Prym wiedzie ekonomia, co nie jest wcale tak trudne do zauważenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie Empireus.

Ten kto nie zgadza się z myśleniem JKM jest otumaniony przez TV. Identyczna sytuacja jest w PIS; kto nie przyjmuje wersji o zamachu jest zdrajcą otumanionym przez TVN.

W sumie nie miałem się odnosić do postu Andro z samej góry, bo go nie rozumiem. Nie rozumiem co ma wspólnego jakiś wyjazd :wacko: , jakieś zobaczenie szerszego świata :P i skażenie TVN z dyskusją na temat odbywania kary przez młodocianych przestępców.

Oczywiście Andro wie najlepiej co oglądam i co czytam, chociaż na TVN oglądam tylko programy Rymanowskiego. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Oczywiście pod warunkiem, że będzie miał ze sobą pieczątkę firmową, imienną oraz dowód osobisty :wacko:

 

 

Tak oczywiście, ponieważ kretyni wymyślający przepisy albo regulaminy [Poczta Polska działa zapewne wg jakiegoś swojego wewnętrznego Regulaminu] oraz odmóżdżeni wykonawcy tych przepisów nadal nie pojmują,

że taką pieczątkę może zrobić dzieciak z podstawówki na Zajęciach Praktyczno Technicznych a zwyczajny ludzki podpis jest niepowtarzalny.

 

I jeszcze ten dowód osobisty. W Polsce niezbędny na każdym kroku. Nie wymaga się ewentualnie dowodu tożsamości ale przeważnie i konkretnie dowodu osobistego. Bez dowodu nie ma człowieka. I nie mówię tego z przekąsem. Bez dowodu osobistego w RP człowiek jest jedynie zbitkiem mięsno wodno białkowym. Bez dowodu osobistego, bez praw. Sprawdzone zresztą i niestety przeze mnie, nomen omen osobiście.

 

Edit:

Nie muszę dodawać, że podobnie jest w przypadku braku stałego zameldowania a o braku zameldowania w ogóle, nie wspomnę.

Również przeze mnie przetestowane osobiście. W takich przypadkach, ludzie czują się jak bezdomne wyrzutki społeczeństwa. Niewidzialni i niesłyszalni.

"Państwo" nas kocha.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
wie najlepiej co oglądam i co czytam,

jak dotychczas, ci, którzy pojawiali się na forum, i od razu brali się za politykę, a nie domeny, okazywali się agentami władzy, świadomymi lub też nie, tzn. tymi od choroby popromiennej tvn, i po okresie agitacji na forum, znikali, zapewne awansując wyżej, na ważniejsze odcinki frontu, i zawsze byli tacy zdziwieni, że inni już nie kochają tak władzy, jak oni

 

ps. temat pręgierza, to płachta JKM na oszołomów, nie kryje tego, a nie jakiś realny postulat, a swoją drogą, pręgierz świetnie działa, na youtube, złodziej sam zwrócił ukradziony laptop

 

, bo pytanie skąd niby tak naprawdę coś wie o JKM, z tvn, z plotka ? Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dotychczas, ci, którzy pojawiali się na forum, i od razu brali się za politykę, a nie domeny, okazywali się agentami, świadomymi lub też nie, tzn. tymi od choroby popromiennej tvn, i po okresie agitacji na forum, znikali, zapewne awansując wyżej, na ważniejsze odcinki frontu

 

No i właśnie jesteśmy świadkami Twojego szczytowania w dyscyplinie powszechnie zwanej błazenadą.

 

Jak byś nie zauważył to najpierw zacząłem od domen w dziale "Wycena i Opinia", "Sprzedane", "Ogóle Rozmowy". Niestety, jak już się nie ma co napisać to w modzie jest w ostatnich latach pisanie o tym, że ktoś jest agentem. Cóż...wydaje mi się, że musisz mieć bardzo wąski krąg znajomych bo przecież nawet u sąsiada za drzwiami może być obca agentura...... a może masz kota na wzór Alika i tylko jemu ufasz..?

Mam nadzieję, że już rozpracowałeś działającą agenturę w strukturach Twojego idola JKM. :wacko:

 

Jeżeli chodzi o choroby to ja na razie zdiagnozowałem u Ciebie chorobę. To choroba interpunkcyjna; nikt chyba nie nastawiał tylu przecinków co Ty w jednym zdaniu co dwa słowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i właśnie jesteśmy świadkami Twojego szczytowania w dyscyplinie powszechnie zwanej błazenadą.

 

Jak byś nie zauważył to najpierw zacząłem od domen w dziale "Wycena i Opinia", "Sprzedane", "Ogóle Rozmowy". Niestety, jak już się nie ma co napisać to w modzie jest w ostatnich latach pisanie o tym, że ktoś jest agentem. Cóż...wydaje mi się, że musisz mieć bardzo wąski krąg znajomych bo przecież nawet u sąsiada za drzwiami może być obca agentura...... a może masz kota na wzór Alika i tylko jemu ufasz..?

Mam nadzieję, że już rozpracowałeś działającą agenturę w strukturach Twojego idola JKM. :wacko:

 

Jeżeli chodzi o choroby to ja na razie zdiagnozowałem u Ciebie chorobę. To choroba interpunkcyjna; nikt chyba nie nastawiał tylu przecinków co Ty w jednym zdaniu co dwa słowa.

Pierwszy lepszy agencik, który wykazał się nieziemską (nad) aktywnością przed wyborami - Klik...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwszy lepszy agencik, który wykazał się nieziemską (nad) aktywnością przed wyborami - Klik...

Widzę, że CBA zawsze czujne. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że CBA zawsze czujne. :mellow:

... no przecież Cię nie zdradziłem :D

 

-----

-----

 

Nie ma już odwołania. Ministerstwo Infrastruktury od 1 lipca wprowadza opłatę za przejazd wybranymi drogami krajowymi, ekspresowymi, autostradami oraz... obwodnicami miast dla samochodów powyżej 3,5 tony.

Na początek od 3.5 tony...

(nie ma to jak w wakacje... takie cukiereczki wdrażać... (prawie) wtedy nikt nie myśli )

 

http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglowna...html#pz_1007834

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma już odwołania. Ministerstwo Infrastruktury od 1 lipca wprowadza opłatę za przejazd wybranymi drogami krajowymi, ekspresowymi, autostradami oraz... obwodnicami miast dla samochodów powyżej 3,5 tony.

By jeździło się lepiej.. wszystkim... przez miasto :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma już odwołania. Ministerstwo Infrastruktury od 1 lipca wprowadza opłatę za przejazd wybranymi drogami krajowymi, ekspresowymi, autostradami oraz... obwodnicami miast dla samochodów powyżej 3,5 tony.

Na początek od 3.5 tony...

(nie ma to jak w wakacje... takie cukiereczki wdrażać... (prawie) wtedy nikt nie myśli )

 

I mają rację.

Primo: jesteśmy krajem tranzytowym i tiry zdzierające nam asfalt powinny się dorzucać. Nie z samej akcyzy fiskus żyje :mellow:

Primo secundo: Może w końcu akcja "tiry na tory" nabierze rozpędu.

Primo duo: do tego powinni dorzucić obowiązek opon zimowych w zimie. To co dzieje się na trójmiejskiej obwodnicy jak śnieg posypie można tylko nazwać "baletem tirów"

Wogóle primo :D

No i tiry powinny mieć zakaz "przez miasto". W miasto tylko jak ma list przewozowy do tego miasta.

Edited by tehet

Share this post


Link to post
Share on other sites
I mają rację.

Primo: jesteśmy krajem tranzytowym i tiry zdzierające nam asfalt powinny się dorzucać. Nie z samej akcyzy fiskus żyje :mellow:

Primo secundo: Może w końcu akcja "tiry na tory" nabierze rozpędu.

Primo duo: do tego powinni dorzucić obowiązek opon zimowych w zimie. To co dzieje się na trójmiejskiej obwodnicy jak śnieg posypie można tylko nazwać "baletem tirów"

Wogóle primo :D

No i tiry powinny mieć zakaz "przez miasto". W miasto tylko jak ma list przewozowy do tego miasta.

pssst.. primo balerino, a co z dostawczakami/meblowozami, autobusami, busami i innymi traktorami?

(zresztą co mają wspólnego zimówki i balet tirów z tym tematem?)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
pssst.. primo balerino, a co z dostawczakami/meblowozami, autobusami, busami i innymi traktorami?

(zresztą co mają wspólnego zimówki i balet tirów z tym tematem?)

 

Proste primo.

Dostawczaki czyli tzw busy są do 3,5 tony więc im nie robi.

Autobusy miejskie na pewno są wyłączone, a inne... płacić!

Traktory... no tu jest problem :mellow: powinny płacić podwójnie. Poza tym mają zakaz na drogach szybkiego ruchu jakimi są obwodnice.

A zimówki w tirach mają tyle do tego tematu co szok, jak popier***ają bokiem na śliskim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tajna instrukcja PO: Przejąć internet

 

A więc nie ma agentów ? Jednak są, jak widać, a im bliżej wyborów pojawi się ich więcej. A nawet, gdyby ich zabrakło, to na pewno starczy ochotników, napromieniowanych telewizją, znanych dawniej jako tzw. pożyteczni idioci, bez nich władza nie dałaby rady.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://satkurier.pl/news/64829/billboard-c...ma-hazardu.html

Celnicy, którzy dbają o przestrzeganie ustawy o grach, zarzucili CANAL+ nielegalną reklamę hazardu.

Zdziwiona stacja telewizyjna dowiedziała się, że urząd wszczął przeciwko niej postępowanie karnoskarbowe - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Celnicy strofują CANAL+ za użycie wizerunku Cristiano Ronaldo w koszulce reklamującej bukmachera.

 

:) :) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tajna instrukcja PO: Przejąć internet

 

A więc nie ma agentów ? Jednak są, jak widać, a im bliżej wyborów pojawi się ich więcej. A nawet, gdyby ich zabrakło, to na pewno starczy ochotników, napromieniowanych telewizją, znanych dawniej jako tzw. pożyteczni idioci, bez nich władza nie dałaby rady.

 

@Andro sympatyczny mój kolego drogocenny.

Agentura będzie zawsze funkcjonowała w mediach.

 

Panie Andro... jak by tak sięgnąć "wzrokiem" tudież pamięcią" w mediach z agenturą będziemy mieli zawsze do czynienia, czy to się Panu podoba czy nie. ;)

 

Nie wiem czy Pan się orientuje ale we wszystkich poczytnych zachodnich dziennikach tak to funkcjonuje.

Nie wiem ile Pan przeczytał na ten temat ale ja sporo.

 

 

Szanując, życzę wszystkiego najlepszego.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tajna instrukcja PO: Przejąć internet

A więc nie ma agentów ? [...]

byli i bądą... ci obcy i ci nasi, partyjni

na zachodzie to jest codziennosc, tyle ze nie za pieniądze podatnika

firmy tez zatrudniają mlodziez do pisania pozytywnych opini o ich marce na forach, czatach, itp

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciąg dalszy wybijania Polaków z ich codziennej próby normalnego funkcjonowania. Tym razem chodzi o podpisik u lekarza rodzinnego - albo Ty złożysz go u lekarza albo lekarz ... zjawi się u Ciebie ;). Musi dać do podpisu porcję druczków wszystkim swoim pacjentom do dnia 3 czerwca br.

 

http://www.gazetakrakowska.pl/pieniadze/38...je-na,id,t.html

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak powódź nie zatopi, to urzędnicy pogrążą firmę

 

Firma Sosińskiego miała siedzibę na pierwszym piętrze kamienicy w części Opola najbardziej zalanej przez powódź w lipcu 1997 r. Poziom wody - 5,5 metra. Popłynęły sprzęt i dokumenty.

 

Rok po powodzi do Sosińskiego przyszedł inspektor z UKS. Cel: kontrola za rok 1996. Poprosił o odtworzenie dokumentacji. Sosiński wysłał listy do 150 kooperantów. Tylko jedna trzecia nadesłała kopie faktur. Pozostałe nie odpowiedziały, zmieniły adresy lub przestały istnieć. Inspektor uznał, że kontroli nie da się przeprowadzić, gdyż brakuje dokumentacji, i zamknął sprawę.

 

Panie wkraczają do akcji

 

Jednak 2 września 2001 r. u Sosińskiego pojawiły się panie z opolskiego UKS - Zofia Chojnacka-Krupa i Teresa Starczewska. Zażądały dokumentacji za rok 1997 i styczeń 1998. Wkrótce zaprosiły biznesmena do siebie na podpisanie protokołu. Wynik kontroli brzmiał: trzeba zapłacić zaległe 2 mln zł podatku VAT oraz 4 mln zł odsetek za cztery lata. Nie pomogło tłumaczenie, że dokumentacja z 1997 r. odpłynęła w czasie powodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak powódź nie zatopi, to urzędnicy pogrążą firmę

Co prawda nie każdy lubi Wyborczą ale nagłówek tego newsa sugeruje, że firma ta wcale nie została pogrążona.

Przedsiębiorca Maciej Sosiński zapłacił 10 mln zł kar, jakie nałożyła na niego opolska skarbówka, za co jej urzędnicy wzięli nagrody. Potem poszedł do sądu, odzyskał całą sumę i jeszcze dostał od państwa odsetki - 800 tys. zł
Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co z nagrodami w US za wtope 800tys ? :lol:

 

 

W nagrodę nadal mogą pracować. Ku chwale Ojczyzny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×