Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

jak latwo łapac kogos za słówka... wczesniej JKM byl jeszcze bardziej radykalny w swych poglądach (kobiety do garów, homo do pierdla), tylko zauwazcie ze jesli doszedłby do wladzy to nikt na takie skrajnosci by nie pozwolil.

Mi najbardziej podoba sie jego podejscie do roli państwa w zyciu szarego czlowieka i dlatego na niego glosowalem jesli tylko startował w wyborach

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł z chłostą może śmieszyć, ale najważniejsza w nim jest koncepcja pręgierza. Jeśli o mnie chodzi [jestem przeciwnikiem kar cielesnych i zwolennikiem nienaruszania nietykalności cielesnej człowieka], wystarczyłoby delikwenta/tkę postawić pod "pręgierzem" publicznie. Wskazać na niego i powiedzieć: to jest złodziej. Reszty dokonają zgromadzeni wokół pręgierza w tłumie innych ludzi, [foto]reporterzy.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

rolą takiej kary jest publiczne napietnowanie, chłosta czy dyby miały pokazac wszystkim: "to jest zlodziej", "to gwalciciel"...

dzis nie trzeba podchodzic do tego dosłownie, wystarczy wystawic takiego delikwenta na widok publiczny, nawet jesli to jest foto w prasie codziennej i ogłoszenie w radio to rola tej kary jest spełniona

 

ps:

we Wrocławiu, w rynku nadal istnieje pręgierz, codziennie mijają go tysiące ludzi

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, nie moglem sie powstrzymac :lol:

"...ludzie wierzący w daną nam od Boga Wolną Wolę" a po chwili:

"Wojsko musi być czysto zawodowe – a kobiety mogą w nim pełnić wyłącznie funkcje sanitarne", a dalej...

"Będziemy walczyli o tradycyjne przywileje dla kobiet, o to, by kobiety miały prawo wyboru: albo korzystają z tych przywilejów – albo je odrzucają, i na równi z mężczyznami konkurują na rynku pracy."

:D

Dziwne, naprawdę bardzo dziwne. Bo jeszcze niedawno JKM:

 

Jakby mi kazano chodzić na "kurs równości", gdzie wbijano by mi w głowę oczywiste kłamstwa o równouprawnieniu - to wychodziłbym z zimną żądzą mordu na sprawczyni tego nieszczęścia

 

On powinien zgadać się z Kaczyńskim, podobne pomysły mają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
rolą takiej kary jest publiczne napietnowanie, chłosta czy dyby miały pokazac wszystkim: "to jest zlodziej", "to gwalciciel"...

dzis nie trzeba podchodzic do tego dosłownie, wystarczy wystawic takiego delikwenta na widok publiczny, nawet jesli to jest foto w prasie codziennej i ogłoszenie w radio to rola tej kary jest spełniona

Kiedyś to przynajmniej prasa odpowiednio traktowała złoczyńców :lol:

(Goniec Częstochowski rok 1935.)

24198309.jpg

 

Goniec Częstochowski (1935r) Klik...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, nie moglem sie powstrzymac :lol:

"...ludzie wierzący w daną nam od Boga Wolną Wolę" a po chwili:

"Wojsko musi być czysto zawodowe – a kobiety mogą w nim pełnić wyłącznie funkcje sanitarne", a dalej...

"Będziemy walczyli o tradycyjne przywileje dla kobiet, o to, by kobiety miały prawo wyboru: albo korzystają z tych przywilejów – albo je odrzucają, i na równi z mężczyznami konkurują na rynku pracy."

;)

 

Co w tym śmiesznego?

 

"służby specjalne w zamian za zwiększone nakłady będą miały służyć państwu – a nie zajmować się np. gospodarką." taaaaa...

 

cooooo...?

 

"W oparciu o wzmocnione siły zbrojne będziemy prowadzić politykę zagraniczną opartą o egoistyczny interes państwowy – bez jakichkolwiek uprzedzeń w stosunku do sąsiadów." - na kogo napadniemy? Na Litwe, Bialorus, Ukraine? Odbijemy Lwow i Wilno jak za Pilsudzkiego? ;)

 

Jak to dobrze umieć interpretować słowo pisane.

 

"zlikwidujemy zasiłki dla bezrobotnych, skłaniające ludzi do wegetowania na koszt społeczeństwa." - no tak, niech zdychaja...

 

Zasiłki trzeba zlikwidować natychmiast. Nie wiem czy wiesz, ale tylko część bezrobotnych dostaje zasiłek. Więc wytłumacz mi za co żyją pozostali (którzy są tak naprawdę w większości?). Odpowiem Ci - szara strefa. Ci, którzy pobierają zasiłki też pracują, uwierz mi. Znam wiele takich przypadków, zresztą mam znajomych którzy pracowali bądź pracują w PUPach. Tak zwani "bezrobotni" przychodzą podpisywać listy jeszcze przed otwarciem urzędu, w ubraniach roboczych i popędzając urzędników, bo "się spieszą".. Mhm.. ciekawe gdzie :-)

Stamtąd, skąd pochodzę, jest pełno "bezrobotnych" pracujących w Niemczech, a u nas są zarejestrowani jako bezrobotni tylko po to, by mieć ubezpieczenie.

Zasiłki to jest choroba, jak najszybciej trzeba to zlikwidować, tak samo jak PUPy, które nie spełniają swojej roli. Ew. trzeba byłoby zmienić ich profil.

 

"Domagać się będziemy wprowadzenia kary chłosty dla młodocianych przestępców" - a skazanych na chloste bedzie sie batorzyc na dziedzincu w Krakowie :D

 

Tutaj też jestem za. Poznałem niedawno psychologa więziennego, otwarcie mówi, że resocjalizacja to fikcja, czegoś takiego nie ma. Może 2% skazanych się do tego nadaje. A młodociani przestępcy po więzieniu stają się jeszcze gorsi i mają dużą szansę na powrót za kratki za cięższe przestępstwa. Więzienie ich demoralizuje. Jest wielu skazanych, którzy zgodziliby się na karę chłosty. Poza tym taka kara bardziej by odstraszała niż ciepła, przytulna cela z tv, siłownią (tak tak, oni tam mają lepiej wyposażone siłownie niż można spotkać "na mieście" - to także wiem od ludzi "z branży" więziennej), żarełkiem i innymi rozrywkami.

 

"Nowa Prawica to ruch otwarty dla wszystkich chcących przywrócenia w Polsce normalności." - powyzsze nie ma nic wspolnego z normalnoscia...

 

Rozumiem, że teraz mamy "normalność"?

 

Powiedz mi empireusie na kogo Ty głosowałeś lub będziesz głosował? Zresztą to pytanie kieruję do wszystkich wyśmiewaczy JKMa. Spróbujcie mnie przekonać do Waszych partii. Pokażcie ich program. Czego dokonali, co obiecywali? Albo co obiecują i jak mają zamiar to zrobić?

Napiszcie dlaczego konkretnie głosujecie na te, a nie inne partie? Ale nie oczekuję odpowiedzi w stylu "bo Tusk jest spoko", "bo Jarek chce prawdy", "bo Napieralski musi się rozprawić z Kościołem", "bo oni mi odpowiadają", "bo nie mam na kogo głosować", "bo jak nie oni to kto" itd.. Konkrety poproszę.

 

Jak nie napiszecie to znaczy, ze nie macie jaj. Albo po prostu jesteście otumanieni przez tv i nie potraficie samodzielnie myśleć.

To pytanie zadaję już kolejny raz, ale jeszcze NIKT nie miał odwagi napisać otwarcie na kogo głosuje, a przede wszystkim DLACZEGO. Proszę, przekonajcie mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

To pytanie zadaję już kolejny raz, ale jeszcze NIKT nie miał odwagi napisać otwarcie na kogo głosuje, a przede wszystkim DLACZEGO. Proszę, przekonajcie mnie.

 

Domenator,

ten fragment dotyczy głosów krytycznych czy wszystkich w tym wątku? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytam tego wątku ale przypomniałem sobie, że kiedyś w na jednym z centralnych murów dolnośląskiego miasta, w którym stacjonowało wojsko rosyjskie, ktoś namalował na murze duży napis: Все в космос !

Po kilku latach tego wojska już tam nie było.

 

Gdzie warto by umieścić napis: Wszyscy w kosmos ! żeby politycy zniknęli nam z oczu ?

Albo chociaż z mediów :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

byłem przekonany, że JKM nie ma żadnych szans, a tu widzę jakie emocje pojawiają się przy paru kontrowersjach, a wtedy szanse szybko rosną, kiedy mówi o gospodarce, to brak jest zainteresowania, ale wystarczy pręgierz, a pojawiają się harcownicy, emocje i dyskusje,

 

stąd jest wniosek, w Polsce jest żelazna cenzura, gdyby inne siły polityczne, takie jak JKM, miały dostęp do telewizji, tak jak partie sejmowe, to polski sejm miałby po wyborach zupełnie inny skład, w czasach większego kryzysu byłaby to rewolucja, ale dzięki cenzurze (kontroli dostępu, doborze gości i tematów) nie będzie żadnych zmian, i jedynie na takim niszowym forum można poharcować,

 

ps. co do pręgierza, to obawiam się jednak, że byłby skuteczny w zwalczaniu przestępczości, ta koncepcja zakłada, że dla młodocianego przestępcy mniejszą szkodą jest pręgierz, niż tak jak jest teraz, deprawacja w więzieniu razem z recydywistami, a obawiam się w trosce o jedyną słuszną wiarę, która w mniejszym lub większym stopniu jest udziałem wszystkich, może temat jest i śmieszny, ale nie znaczy, że nieprawdziwy,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
b

 

ps. co do pręgierza, to obawiam się jednak, że byłby skuteczny w zwalczaniu przestępczości, ta koncepcja zakłada, że dla młodocianego przestępcy mniejszą szkodą jest pręgierz, niż tak jak jest teraz, deprawacja w więzieniu razem z recydywistami,

 

Jeżeli już piszesz takie rzeczy to warto żebyś wiedział o czym piszesz.

Młodociani przestępcy nie odsiadują wyroków z recydywistami. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł z chłostą może śmieszyć, ale najważniejsza w nim jest koncepcja pręgierza. Jeśli o mnie chodzi [jestem przeciwnikiem kar cielesnych i zwolennikiem nienaruszania nietykalności cielesnej człowieka], wystarczyłoby delikwenta/tkę postawić pod "pręgierzem" publicznie. Wskazać na niego i powiedzieć: to jest złodziej. Reszty dokonają zgromadzeni wokół pręgierza w tłumie innych ludzi, [foto]reporterzy.

W tych czasach dla wielu to będzie wręcz powód do dumy, że zostali "pokazani"...

 

Zamiast pręgierza trzeba na roboty skierować, niech kara wnosi coś produktywnego, rekompensowała straty itp. Dla niektórych uczciwa praca to największa kara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to otworzy nie którym internetowym i ebiznesowym stróżą prawa którzy doszukują się dziury w całym u kazdego uczciwego e-biznesmena (który poprostu chce robić dobrą robotę zamiast być książką prawniczą), czy aby napewno ma działalność gospodarczą, czy aby napewno zapłacił ten absurdalny podatek itd.

 

Jeśli o mnie chodzi to mam kompletnie w d. czy ktoś płaci te złodziejskie podatki a już na pewno czy prowadząc biznes ma 'działalność gospodarczą'(jak umie uczciwie, niech zarabia) a pomyśleć że są jeszcze jacyś kapusie którzy potrafią zakablować takiego biednego, szarego człowieka, całkiem bezinteresownie :lol: tylko dla tego że nie ma jakiegoś kwitku który nie jest potrzebny w żadnym z przypadków do uczciwego wykonywania pracy.

 

Na pewno nie będę głosował na te złodziejskie plemiona i każdemu polecam, dopóki nic się nie zmieni, przynajmniej w kwestii prowadzenia interesu bez martwienia się że za każdą pomyłkę można trafić za kratki albo płacić jakieś gigantyczne kary.

 

Czy jest inna partia niż upr-wip która promuje (prawie) całkowitą wolność dla biznesu?

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest inna partia niż upr-wip która promuje (prawie) całkowitą wolność dla biznesu?

Nie ma.

 

Każda inna parta w programie ma redystrybucję a to wyklucza jakiekolwiek myślenie o gospodarce wolnorynkowej.

 

Wszyscy tu - niby "wolno myślący" inaczej - narzekają na JKM ale sami nie chcą przyłożyć ręki do tego aby zlikwidować ten janosikowy bandytyzm.

Żeby była jasność: redystrybucja dotyczy nie tylko pieniądza ale każdego bzdurnego przepisu prawnego, dobra materialnego i niematerialnego.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli już piszesz takie rzeczy to warto żebyś wiedział o czym piszesz.

Młodociani przestępcy nie odsiadują wyroków z recydywistami. :lol:

 

widać akurat ty miałeś takie szczęście, i nawet do internetu masz dostęp, nic tylko chwalić władzę

Share this post


Link to post
Share on other sites
widać akurat ty miałeś takie szczęście, i nawet do internetu masz dostęp, nic tylko chwalić władzę

 

Widzisz i nawet się czegoś dowiedziałeś i nie musisz już bezmyślnie powtarzać tego co JKM głosi oraz kilku psychologów i socjologów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzisz i nawet się czegoś dowiedziałeś i nie musisz już bezmyślnie powtarzać tego co JKM głosi oraz kilku psychologów i socjologów.

 

jak już wyjdziesz, to daj znać, może wtedy zobaczysz szerszy świat, bo tam to jesteście skażeni tvn

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]i socjologów.

 

 

To chyba o mnie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On powinien zgadać się z Kaczyńskim, podobne pomysły mają.

widac ze nie rozumiesz... przeciez nie powiesz ze równosc istnieje, kiedy nigdy jej nie bylo i nie bedzie, to jest mrzonka "dupokracji", iluzorycznego systemu opartego niby na równosci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenator,

ten fragment dotyczy głosów krytycznych czy wszystkich w tym wątku? :lol:

 

Każdy może napisać. Generalnie interesuje mnie (i piszę to bardzo serio) dlaczego ludzie głosują tak jak głosują. Czym kierują się stawiając krzyżyk na kacie wyborczej. W życiu jeszcze nie usłyszałem niczego konkretnego od wyborców partii socjalistycznych, może na tym forum znajdzie się ktoś odważny. Wciąż czekam i wciąż nie ma żadnej odpowiedzi.. Tak przypuszczałem.

Natomiast do wyśmiewania poglądów Korwina długa kolejka. Czekam na odpowiedzi tych prześmiewców, ciekawe co mają do powiedzenia w temacie programów swoich partii. Czekam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy może napisać. [...]

 

 

To już piszę, skoro wystąpiło tutaj słowo "może".

W polemice tuż przedwyborczej [prezydenckiej] z Andro stwierdziłem chyba, że moje poglądy to sprawa moja. I to prawda.

Teraz, akurat mam ochotę się wywnętrzyć :lol:

 

Sięgnę niedaleko: w ostatnich wyborach samorządowych głosowałem na "korwinowców" a w przytoczonych wyborach prezydenckich [w I turze] na Pana JKM. Z uwagi na głoszone przez niego poglądy gospodarcze, prawne. Nie dlatego, że to był JKM ale dlatego, że akurat on ma w dużej mierze spraw poglądy bliskie moim. Przekonywał nie będę, zwłaszcza przekonanych.

 

Jeśli chodzi np. o politykę międzynarodową można mnie nazwać piłsudczykiem. Na pewno to odbiega od poglądów UPR.

Mój idealny kandydat musiałby być swoistym mieszańcem aby sprostać moim poglądom. Takiego nie ma.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
To już piszę, skoro wystąpiło tutaj słowo "może".

 

Ale wcześniej Ci wcale nie broniłem pisać przecież ;-)

A ja też w 100% nie zgadzam się z Korwinem, nie jestem w niego zapatrzony jak w święty obrazek. Głosuję na niego, bo chcę, żeby było w końcu normalnie. A że ma kilka poglądów, z którymi się nie zgadzam to mi to nie przeszkadza. Z socjalistami nie zgadzam się w 100%, więc wyboru większego nie mam. Jak nie masz na kogo głosować, bo nikt nie spełnia całkowicie Twoich oczekiwań to sam załóż partię i kandyduj.

 

http://www.youtube.com/watch?v=x30DgDS6pm8

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='domenator' date='pon, 28 mar 11' post='405797']

Ale wcześniej Ci wcale nie broniłem pisać przecież ;-) [...]

 

Tak, wiem - ale nie miałem takiej wewnętrznej potrzeby. :lol:

 

[...] Jak nie masz na kogo głosować, bo nikt nie spełnia całkowicie Twoich oczekiwań to sam załóż partię i kandyduj.

 

http://www.youtube.com/watch?v=x30DgDS6pm

 

Tam pod linkiem nic nie ma. ;)

 

Wracając do kwestii kandydowania ... Może już kandydowałem? :D

 

Na dziś, zbyt mnie absorbują problemy bytowe. W tym momencie mój czas zwyczajnie musi być przeznaczony dla mnie i moich bliskich. Może kiedyś ... Jeśli nie będę miał demencji starczej i jeśli nadejdzie to kiedyś.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tam pod linkiem nic nie ma. :lol:

 

Już poprawiłem, zabrakło jednego znaku. Cieszy mnie, że mimo iż JKM ma różną opinię to tylu młodych ludzi przychodzi go słuchać i jestem pewien, że po takim spotkaniu nie jeden się do niego przekona. Co innego słuchać o nim brednie we wrogich mu mediach, a co innego posłuchać na żywo.

Jest coraz większa szansa na wejście do parlamentu, a wtedy będzie już łatwiej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem ludzie głosują, jak głosują, bo mają takie, a nie inne, źródła informacji, a one mają na nich bardzo duży wpływ, człowiek nie jest w stanie ocenić kiedy zaczyna myśleć zgodnie z nimi,

 

internet sporo zmienia, choć tu też największe media głoszą poglądy te same co w telewizji, jednak zakres tematów jest szerszy, a jeżeli ktoś chce, także pod wpływem innych, może sięgnąć po opinie zupełnie inne od tych powszechnych, więc jest spora grupa ludzi, którzy mają poglądy niepasujące do tych popularnych,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodzę sobie na stronę Urzędu Skarbowego w Irlandii http://www.revenue.ie a tam duży slogan:

 

"How can we help you?"

 

... i tak sobie myślę to jakiś dziwny naród musi być :wacko:

 

Na podstronie eRegistration znajdują się filmy instruktażowe, jak sobie poradzić z rejestracją

 

W zakładce Other Languages znajdziemy język polski i kilka dokumentów informacyjnych w naszym języku

 

Kolega, którego żona ma założoną firmę na "Zielonej Wyspie" opowiadał mi ostatnio o kontaktach w tamtejszymi urzędnikami ... bajka, aż się wierzyć nie chce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×