Jump to content
AMnews

Domena co.pl wkracza na rynek

Recommended Posts

...obiecywano różne rzeczy ale dynamika wzrostu rzędu 7% chyba przekonała michaua że ta inwestycja nie ma szansy na zwrot ...

Możemy mówić dopiero o inwestycji, jeżeli na prawdę domena co.pl została kupiona za milion złotych.

Info od AMnews o tej sprzedaży nie jest dla mnie wiarygodne.

http://www.di.pl/index.php?showtopic=74101...;hl=co\.pl

 

Moim zdaniem doszło do zawiązania" nieformalnej spółki"... ktoś miał pomysł, ktoś domenę a jeszcze inny ktoś doskonałe warunki do tego, aby ten projekt mógł wprowadzić w życie.

 

Forum posłużyło za tubę propagandową (bo tylko w tym miejscu owa subdomena jest kojarzona)...

Użytkownicy to podłapali i "inwestowali" z myślą o szybkim zarobieniu dużych pieniędzy......."kupię jedną", "kilka na sprawdzenie wziąłem", "przecież to żadne pieniądze"..."mocne keywordy wolne, trzeba brać" itd.

 

I z tych drobnych zakupów, na konto "nieformalnej spółki" wpłynęło kilkaset tysięcy złotych.

I jeśli nie jest to "zwrot z "inwestycji" (czyt: z pomysłu) ... to sam już nie wiem co to jest.

Straty to są?

 

Do tej pory nic się z tą subdomeną nie działo i nie dzieje, nikt również oficjalnie nie informował o sprzedaży dla KK (może mi umknęło)

(przede wszystkim nie ma praktycznie zainteresowanych zakupem .co.pl (KK) )

Śledząc losy i poczynania pana Michała P. odnoszę wrażenie że, ta subdomena to taka chwilówka, stworzona z premedytacją po to aby... mówiąc wprost "zarobić szybki hajs" bez praktycznie żadnego wkładu i wysiłku.

 

Oczywiście to tylko moje hipotezy i nikt nie musi się z tym zgadzać. Domena co.pl mogła faktycznie zostać kupiona za milion a pan Michał P. poniósł ogromne straty związane z brakiem promocji i nnych kwestii z tym związanych (bo np: zapomniał o niej?).

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce byc obronca AM, aczkolwiek nie tylko on jest winien takiego stanu. Mowie tu o wszystkich gieldach. O ile rozgoryczenie abonentow .co.pl mozna zrozumiec, o tyle nie rozumiem, czemu nikt nie domaga sie od gield ogolnej promocji. Wystarczyloby kilka reklam poza internetem (glownie w prasie), by wzroslo zainteresowanie rynkiem wtornym, a przez to pieniadze wydane na reklame zwrocilyby sie w postaci prowizji. Do tej pory nic w tym temacie nie zrobiono, pomimo ze kwoty na reklame bylyby naprawde male. Totez bede bronil AM,bo skoro my, klienci, ale jednoczesnie partnerzy (bo to glownie nasze domeny sa sprzedawane i to glownie my korzystamy z uslug dodatkowych),nie domagamy sie nalezytej promocji w ogole, to nie dziwie sie ze wszystkie gieldy wola spoczac na laurach i strzyc nas rowno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

niedługo będzie pierwszy rok i odnowienia - biorąc pod uwagę że dropped przestał w ogóle komunikować domeny .co to widzę tylko równię pochyłą w tym kontekście....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla zainteresowanych domenami co.pl - pojawiły się informacje o nowo rejestrowanych i wygasających domenach. Z ciekawości można zobaczyć :mellow:

 

http://www.co.pl/dokumenty/statystyki/

 

DD

 

Moim zdaniem sukcesem końcówki takich statystyk nie można nazwać.

 

W listopadzie (post epsona kika postów wyżej) było 8 tys. domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
..wychodzi na to że, owe rozszerzenie kosztowało "nic" (słownie: zero)

 

Ciekawy jestem co teraz "chłopaki pazerniaki" wymyślą przed końcem ważności tych subdomen?

(pewnie będzie coś w ten deseń - ... "w proroczym śnie zobaczyliśmy bilion euro leżące na ulicy.. i było przeznaczone na promocję naszej umiłowanej subdomeny... już wiemy jak ten szmal przenieść "do naszego świata"... jest tylko małe "ale", musicie koniecznie przedłużyć wszystkie zakupione wcześniej subdomeny na kolejny rok" (wtedy sen "Nam" się spełni) :mellow: )

 

 

 

 

33z7bfb.jpg

 

 

 

Przepraszam za OT

Witam,

masz może gdzieś to na jakimś filmiku aby posłuchać?

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będąc przy tym temacie, skąd się bierze ruch na domenach .co.pl?

Mam paredziesiąt domen i na niektórych widzę spory ruch.

 

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będąc przy tym temacie, skąd się bierze ruch na domenach .co.pl?

Mam paredziesiąt domen i na niektórych widzę spory ruch.

 

Krzysztof

 

Przecież to proste - jeśli jest serwis powiedzmy na http://auto.com.pl to jeśli ktoś ma domenę http://auto.co.pl to będzie ona miała część tych wejść jako literówka od com.pl. Podobnie domeny .co mają część ruchu z domen .com

 

Domena całkowicie przykładowa.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to proste - jeśli jest serwis powiedzmy na http://auto.com.pl to jeśli ktoś ma domenę http://auto.co.pl to będzie ona miała część tych wejść jako literówka od com.pl. Podobnie domeny .co mają część ruchu z domen .com

Domena całkowicie przykładowa.

 

dzięki, to moja domena :mellow:

i masz racje, jest dokladnie tak jak mówisz

Share this post


Link to post
Share on other sites

odświeżając temat jak tam domeny z końcówką co.pl się mają ??

Tak jak CO czyli chemiczny symbol tlenku węgla. Zaczadzenie po prostu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Statystyki są nieubłagane:

 


Liczba ogółem zarejestrowanych domen (co.pl): 1445
Liczba domen zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin: 0
Liczba domen zarejestrowanych w ciągu ostatnich 30 dni: 25
Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 24 godzin: 7
Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 30 dni: 187

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbyt dużo trzeba by zainwestować aby końcówka miała szansę się przebić. A i tak nie jest powiedziane, że tak by się stało.

Może kiedyś coś w tej końcówce się sprzeda.... jednak to trochę jak z oczekiwaniem na koniec świata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki był w ogóle zamysł tej pseudo-subdomeny? Alternatywna domena internetowa dla Polski? - że niby jak jest .com, a my mamy .com.pl, to jak jest .co, my powinniśmy mieć .co.pl? Wszystko fajnie z tym, że .com to domena generyczna, a .co krajowa - Kolumbii. Równie dobrze można by wystartować z projektem .pt - Polant - piersza alternatywna domena internetowa dla polskich anal fabetów!

 

Jedyny w miarę fajny adres jaki mi przychodzi do głowy to instalacje.co.pl, chociaż na pierwszy rzut oka i tak wygląda jak z generatora stron - podobne "rozszerzenia" dorzucał każdy darmowy hosting - z tym, że żaden nie opakował tego w marketingowy papierek całkiem nowej końcówki. To się nie mogło udać... i do tego WordPress na darmowej templatce, pasującej jak pięść do nosa.

 

Sorry chłopaki - mam za to dla Was propozycję. Mogę ją zutylizować, całkiem za darmo! Przekażcie tylko odpowiednie dane administracyjne na PW i jeden kłopot z głowy.

Nie musicie mi dziękować, ja tak z dobrego serca :D

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie interesuje fakt inwestycji w domenę za podobno 1mln złoty, a postawienie projektu na darmowym szablonie. Nie było już na czym oszczędzić? W jaki sposób w takim razie domena ta miała się nie kojarzyć ze zwyczajnymi subdomenami typu xt.pl, prv.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry chłopaki - mam za to dla Was propozycję. Mogę ją zutylizować, całkiem za darmo! Przekażcie tylko odpowiednie dane administracyjne na PW i jeden kłopot z głowy.

Nie musicie mi dziękować, ja tak z dobrego serca :D

nie widzę powodu aby utylizować domenę, która bez pracy przynosi 20-30k rocznie.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie widzę powodu aby utylizować domenę, która bez pracy przynosi 20-30k rocznie.

To trzeba było zrobić optymalizację podatkową w inny sposób, jakąś firmę wziąć, która taniej to zrobi, a nie wydać kasę na coś, co będzie się spłacać 30 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To trzeba było zrobić optymalizację podatkową w inny sposób, jakąś firmę wziąć, która taniej to zrobi, a nie wydać kasę na coś, co będzie się spłacać 30 lat.

 

Jeśli liczba nowych rejestracji nie zacznie rosnąć a utrzyma się tendencja spadkowa jesli chodzi o liczbę przedłużeń, to za parę miesięcy przestanie ona przynosic jakiekolwiek dochody a utrzymywanie tej usługi minie się z celem.

Aftermarket nie przyłożyło się ( problemy z budżetem itp) do promocji domeny i zdecydowana większość rejestracji to były zakupy spekulacyjne dokonane przez domainerów. Bańka pękła, domainerzy nie widzą już w tej domenie potencjału a end userzy w ogóle o niej nie wiedzą i również nie są świadomi potencjalnych korzyści (*jeśli takowe w ogóle istnieją).

Tutaj potrzeba sporego budżetu i speca od marketingu (* a jeśli chodzi o marketing to dla AM nadal czarna magia) żeby uratować tę końcówkę.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

To trzeba było zrobić optymalizację podatkową w inny sposób, jakąś firmę wziąć, która taniej to zrobi, a nie wydać kasę na coś, co będzie się spłacać 30 lat.

AfterMarket.pl działa na rynku domen i nie ucieka od podatków kupując limuzyny czy domy w ciepłych krajach.

Inwestycja w tę domenę przyniosła korzyść inwestorowi, który ją odsprzedał, przyniosła i przynosi korzyść AM, a także przyniosła korzyść całemu rynkowi wtórnemu, gdyż po zakupie zrobił się szum medialny a przykład tej transakcji do tej pory pojawia się raz po raz w mediach.

Uważam, że to lepsze dla środowiska inwestorów niż sprzedawanie domen po 0 -1 pln.

Za ile lat i czy w ogóle się spłaci - zobaczymy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli liczba nowych rejestracji nie zacznie rosnąć a utrzyma się tendencja spadkowa jesli chodzi o liczbę przedłużeń, to za parę miesięcy przestanie ona przynosic jakiekolwiek dochody a utrzymywanie tej usługi minie się z celem.

Aftermarket nie przyłożyło się ( problemy z budżetem itp) do promocji domeny i zdecydowana większość rejestracji to były zakupy spekulacyjne dokonane przez domainerów. Bańka pękła, domainerzy nie widzą już w tej domenie potencjału a end userzy w ogóle o niej nie wiedzą i również nie są świadomi potencjalnych korzyści (*jeśli takowe w ogóle istnieją).

Tutaj potrzeba sporego budżetu i speca od marketingu (* a jeśli chodzi o marketing to dla AM nadal czarna magia) żeby uratować tę końcówkę.

Zgadzam się, po kilku miesiącach od zakupu złapał nas kryzys i trzeba było skoncentrować się na podstawach działalności AfterMarket.pl. Jeżeli chodzi o inwestowanie w te domeny, to od samego początku pisałem na tym forum, że nie jest to domena dla inwestorów. Cena tak została ustawiona by domena też nie służyła zapleczom (są naskowe regionalki po kilka złotych lub darmówki).

Zgadzam się też co do budżetu i marketingu kilka naszych prób promocji przyniosło słabe efekty, nie jest to łatwe co zresztą widać po nowych globalnych TLD również - dlatego domena sobie leżakuje i czeka na lepsze czasy zarabiając lepiej niż nie jedna inwestycja domenowa na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×