Jump to content
AMnews

Domena co.pl wkracza na rynek

Recommended Posts

oj naprawdę - jeżeli Google traktuje te domeny w taki sposób śmieciowy jak kilka postów wyżej to współczuje każdej firmie która zarejstruje taką domenę i zacznie się pod nią PRÓBOWAĆ pozycjonować :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla zwiększenia stabilności działania domen co.pl, dodaliśmy dwa nowe serwery DNS odpowiedzialne za obsługę nazw domen. Oprócz serwerów n1.co.pl i ns2.co.pl, znajdujących się w serwerowni ATMAN w Warszawie, dodaliśmy także dwa serwery w USA: ns3.co.pl w stanie New Jersey oraz ns4.co.pl w Teksasie. W najbliższym czasie delegacja domeny zostanie także uzupełniona o serwery zlokalizowane w Europie Zachodniej.

 

źródło

 

zanim dodacie jeszcze servery w Japonii i na Kamczatce to warto by było zmienić czarne H2 ze strony głównej bo jest czarne na szarym,

i usunać "No tags for this post.".

 

Milion w domenę a $39 za template i to są efekty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę przyznać, że po trzecim portfolio zacząłem nabierać wprawy :P

 

Powiedzmy, że poczułem, że muszę coś takiego zrobić. Może po obejrzeniu grubo ponad setki (lub dwóch setek) zgłoszeń domen na aukcję MD, dorzucił się do tego też Rick Schwartz. Mam nadzieję, że parę osób skorzysta przynajmniej z części moich rad i zaoszczędzi parę (set, tysięcy) złotych na jakieś wartościowe domeny. A jak nie, to ja się przynajmniej czegoś nauczę :P

 

DD

 

Co ciekawe nie dalej jak kilka tygodni temu pisał o tym również Adam Dicker w swoim Dnfcollege'u.

 

Zbieg okoliczności .... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co ciekawe nie dalej jak kilka tygodni temu pisał o tym również Adam Dicker w swoim Dnfcollege'u.

 

Zbieg okoliczności .... :P

Najwyraźniej :P Bo nie czytam Dnfcollege'u (pierwsze słyszę prawdę mówiąc), chociaż Adama kiedyś tam gdzieś chyba poznałem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to zobaczmy co na to rynek

 

wystawiłem na Allegro jedną z nich od 1 zł tak by sprawdzić czy to ma racje bytu :-)

http://allegro.pl/show_item.php?item=1850842459

 

to chyba będzie najlepsza odpowiedź .

 

Subdomeny .co.pl były na allegro już wiele razy, szkoda że nie można już podejrzeć aukcji, ale wydaje mi się, że wystawiona przez ciebie ma szansę na historyczną pierwszą sprzedaż subdomeny na aukcji. ;-)

 

http://www.google.pl/#q=co.pl+site:allegro.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Subdomeny .co.pl były na allegro już wiele razy, szkoda że nie można już podejrzeć aukcji, ale wydaje mi się, że wystawiona przez ciebie ma szansę na historyczną pierwszą sprzedaż subdomeny na aukcji. ;-)

 

http://www.google.pl/#q=co.pl+site:allegro.pl

 

No nie do konca pierwsza, bo juz dawno dawno temu widzialem wiele ofert sprzedazy subdomen i o dziwo byli na to klienci! :P Jest tam nawet taki dzial http://allegro.pl/domeny-subdomeny-17251 Chyba, ze o subdomene .co.pl Ci chodzilo, to zwracam honor :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwis Alexa.com, zajmujący się zbieraniem statystyk na temat serwisów i domen internetowych na świecie, poprawnie rozpoznaje domeny co.pl i prezentuje dla nich wyniki (oto przykład dla domeny domeny.co.pl ). Jest to kolejne potwierdzenie rosnącej rangi domen co.pl w Polsce i na świecie.

 

Myślałem, że propaganda sukcesu bezpowrotnie zniknęła z naszego życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwis Alexa.com, zajmujący się zbieraniem statystyk na temat serwisów i domen internetowych na świecie, poprawnie rozpoznaje domeny co.pl i prezentuje dla nich wyniki (oto przykład dla domeny domeny.co.pl ). Jest to kolejne potwierdzenie rosnącej rangi domen co.pl w Polsce i na świecie.

 

 

To musi być jakaś nowość że Alexa pokazuje rangę końcówki ;)

 

Ale rozumiem że jest to informacja z kategorii humor i pobożne życzenia.

 

Opowiadanie głupot o jakieś rosnacej randze w Polsce gdy mało kto poza włascicielem tego "cuda" wie co to jest .co.pl jest śmieszne ,

a rozciaganie kwestii rangi na skalę światową jest po prostu żałosne.

 

Dobrego marketingu nie buduje się na kłamstwach...a niektórzy o tym zapominają.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
To musi być jakaś nowość że Alexa pokazuje rangę końcówki :)

 

Ale rozumiem że jest to informacja z kategorii humor i pobożne życzenia.

 

Opowiadanie głupot o jakieś rosnacej randze w Polsce gdy mało kto poza włascicielem tego "cuda" wie co to jest .co.pl jest śmieszne ,

a rozciaganie kwestii rangi na skalę światową jest po prostu żałosne.

 

Dobrego marketingu nie buduje się na kłamstwach...a niektórzy o tym zapominają.

 

 

...na dodatek, ten cały pseudo marketing budowany jest w gnieździe os ;)

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie sprzedaż domen .co.pl, podobnie jak większości nowych domen w początkowej fazie to czysta spekulacja, a nie żadna inwestycja. Po jakimś czasie przychodzi taki moment, że ktoś mówi sprawdzam i okazuje się że te domeny nie mają praktycznie żadnej wartości. Najprawdopodobniej tak też będzie z co.pl, której strategia sprzedażowa bazuje na sztucznej próbie przeniesienia wzorców z obcych rynków domen, które mają zupełnie inną historię niż rynek dot pl. Wg mnie wtórny rynek domen .co.pl nie ma szansy na realny rozwój, ale jak będzie na prawdę to się dopiero przekonamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli sugerując że dropped zrobiło marny interes na bańkę radzicie się zwijać do premium(spekulacje na temat tego czy strata 1mln zł dla dropped może zaważyć na jego istnieniu)? ;)

A tak bardziej na serio, myślałem że te domeny są coś warte, z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu że bardzo dobrze zrobiłem nie kupując ani jednej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strata 1 mln zł? Raporty NASK są jawne i prawdziwe, łatwo więc policzyć kto ile i na czym zarabia ;)

Michau obsługuje 9% wszystkich domen czyli ~ 180 tys. nazw co przekłada się na roczny zysk na poziomie 1 300 000zł (Liczyłem po 7zł zysku z przedłużenia ale wiadomo że ta liczba może się różnić, Home zarabia 60 zł ;) co przy 420 tys. obsługiwanych domen daje 24 mln zł rocznie - to tak jakby ktoś się zastanawiał skąd mają kasę na oplakatowanie internetu :))

Z rejestracji palcówek + zrealizowanych opcji Aftermarket ma dodatkowe ~35 000zł rocznie. Można by policzyć przypływ ID na rok przy tworzonych aukcjach i pomnożyć przez 1,5zł - wyjdzie zysk z giełdy + prowizja. Mi wychodzi różnica z 1033458 - 728832 = 304626 obsługiwanych aukcji rocznie ale duża część z tych ID to aukcje wystawione przez dropped czyli przechwycenia i aukcje holenderskie, niemniej jednak jest to na oko 375 tys. zł, można uśrednić zysk, policzyć że co 100 przedmiot sprzedaje się powyżej 1000zł ale po co :P

Tak więc AM jest rocznie zdolne do zarobienia na siebie powyżej 2 mln zł - możliwe że są to i 3 mln zł rocznie. Podatku w tym nie ma, faktury są takie że niektórzy księgowi dostają wylewu ale co tam. Obrót jest pewnie olbrzymi (40-50 mln zł?) ale to niezły wynik i moje gratulacje :)

 

EDIT: Premium wypada znacznie gorzej ale to przybudówka do Home więc potencjał jest podobny jak nie większy. Może 3 mln zł to cena jednego superauta, ale pamiętajcie że przy sprzedaży całości AM warte by było i 70 mln zł, gdyby nie głodowe prowizje (co w każdej chwili może się odmienić) zarabiał by znacznie więcej. Dropped działa od 2006r. więc na pewno było zdolne kupić .co.pl na jeden raz, decyzja o zakupie dalej jest dla mnie zagadką ale rozumiem że była podyktowana jakąś strategią długofalową.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Ciekawe wyliczenia, ale tu http://www.co.pl/o-nas/kim-jestesmy jest napisane, że Michau Enterprises Limited jest powiązane z EuroDNS kapitałowo, więc kapitał mają na pewno większy niż z tych wyliczeń (EuroDNS to dużo większa firma, która nie odczułaby dotkliwie straty miliona zł i może oni wyłożyli większą część z tego miliona zł, nie można tego wiedzieć, ale można tak zakładać).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

...tak czy inaczej na marketing muszą pójść kolejne, grube pieniądze - sam adres do sukcesu nie wystarczy.

Skuteczna promocja .co.pl wpłynie pośrednio na rozwój rozszerzenia .CO - przynajmniej w Polsce ;)

 

Ja od siebie życzę jak najlepiej.

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites
...tak czy inaczej na marketing muszą pójść kolejne, grube pieniądze - sam adres do sukcesu nie wystarczy.

Skuteczna promocja .co.pl wpłynie pośrednio na rozwój rozszerzenia .CO - bynajmniej w Polsce.

 

Ja od siebie życzę jak najlepiej.

 

 

Czyli wpłynie czy nie wpłynie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli wpłynie czy nie wpłynie?

 

Wpłynie, ale w Kolumbii. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idąc krok dalej można powiedzieć, że nieskuteczna promocja domen co.pl wpłynie pośrednio na rozwój rozszerzenia .pl, lepiej więc dla dropped.pl, żeby była skuteczna.

 

Również życzę powodzenia - oczywiście.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli wpłynie czy nie wpłynie?

 

 

...to zależy od dropped ;)

 

Jeżeli wyłożą kolejne duże pieniądze, na odpowiednie kampanie reklamowe - to "masa" prędzej, czy później to kupi.

Nam nie pozostanie nic innego, jak się podłączyć.

 

Jeżeli natomiast dropped biznes z co.pl chce oprzeć na nas - będzie klapa.

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, iż nie myślicie że Michau Enterprises LTD wyłożył ostatnie pieniądze na domenę .co.pl.

Każdy produkt wymaga promocji. 1/3 na produkt, 2/3 na promocję.

Sprzedaż domen co.pl w pierwszej kolejności została udostępniona naszym użytkownikom. Kto ma nosa ten zainwestował, choć tak jak pisałem wcześniej domena co.pl głównie skierowana jest dla klientów końcowych. A czy promocja wypali - czas pokaże.

Niemniej jednak tak jak w latach 90-tych kilka osób zainwestowało w domeny .pl tak i teraz pojawiła się szansa by nabyć ciekawe domeny. Oczywiście nie przewiduję by najlepsze domeny co.pl osiągnęły kiedyś takie kwoty na rynku wtórnym jak .pl ale zapewne dadzą godziwy procent zysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli rozumiem, że przeznaczone macie 2 000 000 PLN na promocję?? w perspektywie roku, kwartału??

 

Dużym minusem dla klienta końcowego jest brak możliwości pozycjonowania tej domeny i dopóki się nie dogadacie z Googlem i NASKiem, /bo Google tego nie zmieni bez zgody NASKU jako krajowego rejestru/ to widzę tu duży problem. Po co mi strona: hydraulik.co.pl jeśli nie mogę jej pozycjonować na hasło: usługi hydrauliczne??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×