Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Anubis

Festiwale.pl

Recommended Posts

Guest Anubis

Festiwale.pl

 

Witam

 

Proszę o wycenę domeny Festiwale.pl w dwóch wariantach: KK i D2D.

 

Pozdrawiam

Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie się nie podoba.

 

d2d niskie xxx zł maksymalnie..

 

bo z kk myślę że będzie bardzo duży problem, jednak jak już się taki znajdzie średnie do wysokiego xxxx może być do osiągnięcia

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://di.pl/topic/25434-festiwalepl/page__hl__festiwale

 

Skoro keyword napisał, że bardzo dobra to musi być bardzo dobra (albo choć dobra). :)

Domena wydaje mi się trzy klasy gorsza od imprezy.pl, dwie klasy gorsza od koncerty.pl i klasę gorsza od festiwal.pl, ale i tak chyba dobry zakup, mam nadzieję, że nie przepłaciłeś, bo wydaje mi się, że powyżej kilku tysięcy zł to będzie ciężko sprzedać tę domenę (do kk). W każdym razie domena idealna pod serwis i fraza "festiwale" ma dość dużo wyszukań w G (i jest to dużą zaletą domeny).

 

A moja wycena: d2d 1-2 tys. zł, kk 7-9 tys. zł (zapomniałem dodać - optymistyczne warianty, bo sam bym za tyle nie kupił, może z 500-700 zł bym dał i jakbym kupił taniej to i taniej sprzedał, ale obecnie na aukcji jest kilku wysoko licytujących oferentów jak delirium czy kierat i mogłaby osiągnąć cenę 1-2 tys. zł na aukcji).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obym się myliła ale słowo to pachnie mi odrobinę komunizmem. Nie znam ceny za jaką ją kupiłeś ale w moim odczuciu w relacjach d2d ciężko będzie przekroczyć wysokie XXX. Co do KK to moim zdaniem średnie XXXX byłoby ofertą nie do odrzucenia. Nawet 3000 to byłaby uczciwa według mnie cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie się nie podoba.

 

d2d niskie xxx zł maksymalnie..

 

bo z kk myślę że będzie bardzo duży problem, jednak jak już się taki znajdzie średnie do wysokiego xxxx może być do osiągnięcia

Obym się myliła ale słowo to pachnie mi odrobinę komunizmem. Nie znam ceny za jaką ją kupiłeś ale w moim odczuciu w relacjach d2d ciężko będzie przekroczyć wysokie XXX. Co do KK to moim zdaniem średnie XXXX byłoby ofertą nie do odrzucenia. Nawet 3000 to byłaby uczciwa według mnie cena.

Ja wyceniam tak na kwotę między Icebreakerem a Patrycją. Jeśli domena była zakupiona za kwotę powyżej 400 PLN, to moim zdaniem przepłacona.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obym się myliła ale słowo to pachnie mi odrobinę komunizmem.

 

Jest taka możliwość, że się mylisz, bo cały czas się używa słowa festiwal dla szeregu kilku występów / imprez, trudno je zastąpić zresztą innym, za bardzo jest zakorzeniona ta nazwa. Czasem się obecnie mówi po prostu koncert w znaczeniu festiwal (koncert w Opolu / festiwal w Opolu), ale to jest błędne określenie, a jeśli chodzi o filmowe, teatralne i nauki to dalej są tylko festiwale.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

komercyjność domeny jest wątpliwa. Kto miałby się na nią rzucić i dlaczego? Ile na stronie festiwale.pl zarobi? Organizuje festiwale (jest ich niewiele więc nie musi się jednoznacznie nazywać bo i konkurencji nie ma) czy prowadzi portal o festiwalach (będzie miał odwiedziny ale na chleb z nich nie zarobi)?

DD - 200-400

KK - do 2k

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niesprawiedliwie niskie wyceny wynikają pewnie z ograniczenia do PL. A mało to jest festiwali w PL,EU i na świecie?

Zresztą nasze festiwale z roku na rok są wyżej oceniane.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie, że większość wycenia z perspektywy festiwalu muzycznego, a według mnie to błąd, wielbłąd ;)

 

Festiwal:

myzyczny

kulinarny

filmowy

taneczny

nauki

kultury

komiksu

etc etc

 

Poszczególne działy dzielą się jeszcze "drobniej". Wydaje mi się, że cena dla kk powinna być wysoka jeśli chodzi i l.m (festiwale), natomiast l.p (festiwal) wycenił bym na mniej. Co do kwot to nie zszedł bym poniżej 5k dla kk, a w transakcji d2d bym nie sprzedawał.

 

btw Anubis w ogóle to zostaw te domeny bo widzę, że jedna fajna Ci się trafiła i to wszystko :P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Jeśli domena była zakupiona za kwotę powyżej 400 PLN, to moim zdaniem przepłacona.

 

Tajemnica to nie jest. Domena została kupiona za 2500 złotych netto i kupiłem ją i tak dwa razy taniej niż chciałem.

Edited by Anubis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc przy wycenie D2D dużo się nie pomyliłem.

 

A biorąc pod uwagę, kiedy Janusz miliarder (w wolnych chwilach, domainer) kupiłby domenę lubiejanusza.pl w wysokości 1 mln złoty, to wtedy powiedziałbyś, że cena D2D domeny lubiejanusza.pl to mln złoty?

 

Cenę D2D w tym wypadku można by było określić jeśli domena festiwale.pl byłaby wystawiona na aukcji, w tym wypadku jeżeli się nie mylę Anubis został KK ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A biorąc pod uwagę, kiedy Janusz miliarder (w wolnych chwilach, domainer) kupiłby domenę lubiejanusza.pl w wysokości 1 mln złoty, to wtedy powiedziałbyś, że cena D2D domeny lubiejanusza.pl to mln złoty?

 

Cenę D2D w tym wypadku można by było określić jeśli domena festiwale.pl byłaby wystawiona na aukcji, w tym wypadku jeżeli się nie mylę Anubis został KK ;-)

 

Ale wyceniamy cenę festiwale.pl czy ubiejanusza.pl ?

Twoim zdaniem Anubis jest KK dla mnie była to transakcja D2D proste. Ty masz prawo myśleć tak ja tak.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Tajemnica to nie jest. Domena została kupiona za 2500 złotych netto i kupiłem ją i tak dwa razy taniej niż chciałem.

 

Zdumiewające!

Moim zdaniem bardzo źle zainwestowane pieniądze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liczba mnoga nie przemawia do mnie w ogóle. Nie kupiłbym jej za taką kwotę pod kątem inwestycyjnym. Uważam, że w tym przypadku została osiągnięta cena bliska cenie w sprzedaży do KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Domena zakupiona pod inwestycje ale jeśli nie znajdzie nabywcy w ciągu 2-3 lat to stanę się KK. Jeżdżę na różne festiwale muzyczne po europie i interesuje się tym tematem - zawsze chciałem otworzyć portal dla społeczności festiwalowej.

 

Parę miesięcy temu oferowałem za tę domenę blisko dwukrotnie większą kwotę jednak wtedy sprzedawca nie był zainteresowany transakcją w takiej cenie.

 

EDIT: Dziwi mnie jedynie fakt że domena była 3 lata temu dużo lepiej oceniana przez większość forumowiczów.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim odczuciu jest to domena z tych, które ładnie wyglądają, a nawet bardzo ładnie, ale pod własny projekt. L.poj. lepsza i to sprawa raczej bezdyskusyjna.

 

Wyceny zasadniczo były podane. Mój typ obecnie w d2d 500zł, a KK zależy kto się zgłosi. Samo mówienie, że sam mogłeś stać się KK są trochę na wyrost zbyt szybkie. Jeśli takowy KK końcowy się pojawi, a będzie mozliwość go rozszyfrować to sam wiesz ile napisać. Gdybym jednak nie był pewny kto, moja wycena byłaby 5k.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: To iż wycena uprzednio była większa mogło oznaczać iż tak jak w przypadku rynku nieruchomości, tak i na rynku domen mamy obecnie bessę i te mniej atrakcyjne choć nie beznadziejne, tracą na swojej wartości;)

Edited by saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oceniana domena jest bardzo dobra, ale jak zauważyłem l.poj. lepiej sprawdza się na samodzielny brand który faktycznie ma siłę przebicia z powodu swojego słownikowego znaczenia - to takie kręcenie nosem bo to nie festiwal.pl jest tu przedmiotem oceny (a szkoda, choć w mojej opinii festiwal.pl jest wart pow. 100 k PLN - zakup w cenie kilku tysięcy byłby legendarną inwestycją ;)).

 

Anubis piszesz o swoich staraniach przy próbie nabycia tego adresu - musiałeś nieźle wynudzić poprzedniego abonenta że zszedł jeszcze z ceny ;) Zauważ że skoro sprzedał ten adres w takiej cenie to nie otrzymywał na niego lepszych propozycji (przynajmniej tak zakładam ;)) w związku z tym ciężko powiedzieć czy zgłosi się po niego KK z ciekawszą ofertą. Pod Festiwale.pl spodziewałby się znaleźć ofertę związaną z wydarzeniami artystycznymi, możliwość kupna biletów na takowe - ale na ten moment ta branża jest bardzo konkurencyjna (a konkurencja też nie śpi i przykładowo eventim.pl ma bilet.pl - świadomość rynku domen jest tutaj bardzo wysoka), zapewne to odstrasza potencjalnych inwestorów przed wejściem z kolejną tego typu inicjatywą.

 

BTW: Wydaje mi się że w 2009r. o domenach .pl było wiadomo znacznie mniej, wyceny były bardziej optymistyczne, część wysokich sprzedaży jak pokazał czas okazała się nieprawdziwa - może dlatego łatwiej było wycenić dobry adres z IMHO drobną wadą na wyższe pieniądze.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Anubis piszesz o swoich staraniach przy próbie nabycia tego adresu - musiałeś nieźle wynudzić poprzedniego abonenta że zszedł jeszcze z ceny ;)

 

Przy poprzedniej próbie nabycia tego adresu moja oferta została po prostu odrzucona. Teraz pojawiła się sposobność nabycia go taniej niż proponowałem toteż nie zastanawiałem się długo.

 

Nie sprzeciwiam się wycenom i opiniom jednak, mimo tego, nie żałuję zakupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również obstawiam ciut wyższe x xxx, jednak szczególnie ze względu na Twoją wspomnianą pasję mocno bym się zastanowił nad portalem, bo to właśnie może być strzał w 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to ładna ale mało komercyjna domena. Nie są to: imprezy ani bilety. Festiwale to nie jest odrębna dziedzina rozrywki tylko inna forma organizacyjna. Po prostu zamiast jednego konkretnego wydarzenia, mamy do czynienia z kilkoma odbywającymi się w jednym czasie. Ludzie raczej szukają wydarzeń związanych ze swoimi zainteresowaniami. Np. kinomaniak będzie szukał generalnego info na temat wydarzeń filmowych: przeglądów, nocy filmowych, festiwali etc.i będzie raczej szukał tego info na stronach związanych z tematyką filmową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się domena naprawdę podoba, zadanie guglarzowi kilku pytań w stylu "organizacja imprez masowych" pozwala stwierdzić, że parę osób się tym jednak zajmuje. Dla tych ludzi na przykład liczba mnoga raczej lepsza niż pojedyncza. KK - wydaje mi się, że nawet okolice 10k nie są nierealne, acz to jak zawsze kwestia cierpliwości :)

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×