Jump to content
maryuse

Di.pl schodzi na psss...y

Recommended Posts

Ja nie rozumiem. Żądałeś Szogun zbanowania mnie, za wklejenie piosenki Gracjana Roztockiego. A kontrowersje wywołałem raptem tylko w dwóch tematach - skąd ta histeria, o pajacowaniu?

 

Admin przejrzał wszystkie moje posty i nie dopatrzył się, abym złamał regulamin.

 

Zacznijmy od tego, że ja niczego nie żądam - to nie są moje zabawki, ani mój teren na "dowodzenie", co jedynie mogę coś zasugerować. Co do Gracjana - to może faktycznie, trochę mnie poniosło. Przecież możecie mieć ze sobą wiele wspólnego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do Gracjana - to może faktycznie, trochę mnie poniosło. Przecież możecie mieć ze sobą wiele wspólnego :)

 

Ja podobnie, jak Gracjan Roztocki, marzę o kolorowym, wesołym świecie, w którym ludzie są życzliwi i przyjaciółmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo prawdopodone zeby komus sie udalo przejac ludzi z tego forum na inne. Mialem faktycznie raz sytuacje zobaczyc cos takiego jak forum konkurencyjne przejelo ludzi z innego, nawet na nim moderatorem bylem i bylo rozmiaru podobnego jak di... ale bardzo szbyko ataki ddos zrownaly to forum z ziemia. Nadal ono istnieje mimo wszystko ale nikt tam nie wchodzi.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo prawdopodone zeby komus sie udalo przejac ludzi z tego forum na inne.

 

O, nie miałbym zamiaru kraść ludzi z tego forum. Ja ludzi pozyskiwałbym z wyszukiwarki Google. Taka alternatywa, jakby forum było dobrze wykonane? U nas byłoby wesoło, a tu jest kilka śmiertelnie poważnych osób, handlują, bez uśmiechu na ustach. I nawet można by wzbogacić - artykuły np. co to jest domena internetowa, jak sprzedać domenę, napisać takie FAQ dla kompletnie zielonych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę trzymać się tematu. Użytkownik master17 otrzymał stosowne PW i to tyle na jego temat w tym wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, November 11, 2012 - spam
Hidden by apze, November 11, 2012 - spam

Według mnie przesadzacie ze swoimi komentarzami nt Mastera.

 

Pewnie, że przesadzają. Wiarą można góry przenosić, a ja mam ponad 20 domen do wykonania i wierzę, wierzę, że te strony napiszę i zostanę webmasterem. Bo, kiedy już będę właścicielem 40-tu wykonanych stron, smiało o sobie powiem: jestem webmasterem - chcecie dowodów? Oto 40 stron, jakie prowadzę :P A do tej pory wstęp był: kilka posiadanych portali i for dyskusyjnych, to są nie tylko nierealne fantazje. I mrzonki nie do napisania.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, November 11, 2012 - spam
Hidden by apze, November 11, 2012 - spam

Proszę o skasowanie mojego wpisu powyżej ;)

Share this post


Link to post

Obok mojego miejsca zamieszkania jest bar chiński, który zresztą prowadzą moi dobrzy znajomi wietnamczycy. W naszym mieście takich barów jest około 7-8. Oni chcąc utrzymać przy sobie klienta, non stop wymyślają nowe dania, czytaj: "dania dnia", eksperymentują również z wyglądem opakowań w które wkładają te dania, przyozdabiają stoliki, dokładają lub zmieniają nowe serwetki, zmieniają układ stolików także klient, który tam przychodzi zawsze posmakuje czegoś nowego, widzi cały czas coś nowego i nigdy się nie nudzi :-)

 

Myślę, że skoro jak niektórzy piszą, że forum im się znudziło lub wyczerpało, to warto może by było wprowadzić nowe działy, wymyśleć nową tematykę takich działów aby znów forum żyło jak dawniej a żeby było przynajmniej można było o czymś nowym pisać, uczyć, szkolić się itp.

 

Ale w tym, to już raczej głowa administratora, aby zrobić to tak, żeby jeśli nie wszystkich, to można by było choć większość zadowolić. Moim zdaniem dobrze byłoby ułożyć jakąś ankietę jak w badaniach rynku, na której byłoby np: 20-40 pytań. Każdy użytkownik wypełnia taką ankietę a administrator mniej więcej wie- co się nie podoba, co się podoba a co można wnieść nowego do forum, tak aby wszyscy z wypiekami na twarzy mogli się znowu zacząć logować i dyskutować :blush: :-)

PS:

No i zróbcie w końcu tą wyszukiwarkę by można było wyszukiwać posty do min. 6 lat wstecz jak dawniej, bo krew może zalać człowieka... :-)))

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja może napiszę co mi w forum nie odpowiada. Wybaczalne są jeszcze off-topiki w prawie każdym wątku - jeśli np. w wycenie jest więcej niż parę postów, to można być pewnym że wywiązał się jakiś off-topik. Nawet ten wątek nie jest inny pod tym względem. Ale najgorsza (szczególnie w połączniu z brakiem możliwości ignorowania wątków) jest wszechobecna polityka, ciągłe kłótnie lewych z prawymi, czy kogo tam jeszcze. Najaktywniejsze wątki, zaraz po Zobaczcie tę aukcję, to Polityka, Smoleńsk i W jakim p* kraju żyjemy. Przewijają się tam ciągle te same nicki, niektórych z nich próżno szukać w wątkach dotyczących domen, siejąc ferment i psując atmosferę. Jak można dziwić się, że środowisko domenowe nie potrafi zająć spójnego stanowiska w ważnej sprawie, np. nie umie podjąć działań ws. szemranego przejęcia domen polska.pl i poland.pl, skoro większość czasu spędza na dyskusji do którego miesiąca płód można usuwać i czy Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej. Gdybym chciał to poczytać, tobym poszedł na onet, poziom identyczny. Dlatego jeśli cokolwiek zamykać, to nie wersję mobilną czy czat, tylko dział "Na każdy temat", albo przynajmniej przywrócić możliwość ignorowania wątków/działów, dla tych, którzy od forum oczekują czegoś konstruktywnego i merytorycznego.

Edited by pb
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja może napiszę co mi w forum nie odpowiada. Wybaczalne są jeszcze off-topiki w prawie każdym wątku - jeśli np. w wycenie jest więcej niż parę postów, to można być pewnym że wywiązał się jakiś off-topik. Nawet ten wątek nie jest inny pod tym względem.

 

Zgadzam się w 100%

 

 

Ale najgorsza (szczególnie w połączniu z brakiem możliwości ignorowania wątków) jest wszechobecna polityka, ciągłe kłótnie lewych z prawymi, czy kogo tam jeszcze.

 

Kłótnie z lewymi i prawymi zazwyczaj kojarzą mi się wyłącznie ( choć nie jestem wytrawnym bywalcem tego forum ) z działem Polityka- przecież żeby tych kłótni nie czytać, to po prostu wystarczy tam nie wchodzić :P

 

Najaktywniejsze wątki, zaraz po Zobaczcie tę aukcję, to Polityka, Smoleńsk i W jakim p* kraju żyjemy.

 

Fakt, dla kogoś kogo takie tematy w ogóle nie interesują lub ma odmienne zdanie na ten temat, to takie rozmowy mogą być denerwujące lub wręcz frustrujące niekiedy... ( ja w tych tematach w ogóle si,ę nie udzielam ) a więc mi to rybka :-)))

 

Przewijają się tam ciągle te same nicki, niektórych z nich próżno szukać w wątkach dotyczących domen, siejąc ferment i psując atmosferę.

 

 

 

Ja nie czytam działu Polityka a więc nie wiem jakie tam nicki się przewijają ... ;) Każdy temat rodzi się z góra jednego użytkownika... Sukcesem już jest, że jest ich tam minimum kilku :-)))

 

Czy ja wiem czy psują ferment i psują atmosferę ? Na pewno tym, których to denerwuje i nie interesuje, to pewnie tak... :)

 

 

 

Jak można dziwić się, że środowisko domenowe nie potrafi zająć spójnego stanowiska w ważnej sprawie, np. nie umie podjąć działań ws. szemranego przejęcia domen polska.pl i poland.pl, skoro większość czasu spędza na dyskusji do którego miesiąca płód można usuwać i czy Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej.

 

No tak... Gdybym rozmawiał ze znajomymi z branży tylko wyłącznie na temat domen lub mlm, to pomyśleli by pewnie, że już kompletnie sfiksowałem... :-)))

 

 

Gdybym chciał to poczytać, to bym poszedł na onet, poziom identyczny.

 

Nie znam się, ale znajomi mi mówili, że oni są zarejestrowani na różnych formach tematycznych i tam też są działy na "różny temat" a więc chyba i to forum jest sprawiedliwe... :-)

 

 

Dlatego jeśli cokolwiek zamykać, to nie wersję mobilną czy czat, tylko dział "Na każdy temat", albo przynajmniej przywrócić możliwość ignorowania wątków/działów, dla tych, którzy od forum oczekują czegoś konstruktywnego i merytorycznego.

 

Ale takim brutalem to bym nie był... Przypomina mi się głosowanie nad ustawą ACTA i różnych zakazach z tym związanych ;) Przypominam również, że choć dział "na każdy temat" jest odmienny od tematu domen, to w chwilach wolnych pozwala bardziej dowiedzieć się o innych użytkownikach forum, co myślą na inne tematy i pozwala bardziej się poznać. Ja tam po prostu nie wchodzę jeśli mnie coś nie interesuje.

Nie wydaje mi się też, że gdybyśmy usunęli dział "na każdy temat" to forum nagle jak za sprawą czarodziejskiej różdżki odżyłoby i zmieniło się o 180 stopni ( szczególnie z pomocą tych kilku osób ) ^_^ :)

 

Kto wie... Ja tam życzę aby temu działowi aby dzięki możliwości wymiany poglądów na różne tematy- zrodziły się znajomości na długie lata wśród użytkowników naszej społeczności.

 

 

Zgadzam się, że można by wprowadzić opcję aby ignorować wątki. Tą opcję wprowadziło Goldenline jakiś czas temu i to chyba byłoby najrozsądniejsze wyjście z tych wszystkich zakazów... :-)

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam innych do zabierania głosu...

 

PS:

Znowu coś mi się długo łączy gdy wchodzę na forum...

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kłótnie z lewymi i prawymi zazwyczaj kojarzą mi się wyłącznie ( choć nie jestem wytrawnym bywalcem tego forum ) z działem Polityka- przecież żeby tych kłótni nie czytać, to po prostu wystarczy tam nie wchodzić :P"

 

To nie jest takie proste, bo już pomijając fakt, że takie tematy non-stop są na topie "nieprzeczytanych", to przede wszystkim - jak już pisałem - sieją ferment i powodują skłócenie użytkowników. Spójrzmy na forum jak na miejsce pracy - a dla wielu osób poważnie zajmujących się domenami tak poniekąd jest - porównaj teraz dwie sytuacje: 1) przychodzisz do pracy, cały dzień pracujesz z meżczyznami, kobietami, różnych wyznań i narodowości, z różnych opcji politycznych, o różnych poglądach na wychowanie dzieci, politykę, religię, na kontrowersyjne tematy jak eutanazja aborcja itd. - ale nikt nie afiszuje się z tym, wszyscy skupiają się na pracy; 2) przychodzisz do pracy, gdzie wszyscy są skłóceni i połowę dnia poświęcają na kłótnie o to czyja racja jest słuszniejsza. Chyba zbędne jest pytanie, w której pracy efekty byłyby lepsze i w której przyjemniej by się przebywało - wręcz z tej drugiej chyba większość szanujących swoje zdrowie osób przy pierwszej okazji by się zwolniło. Podobnie na forum, jeśli forum jest poświęcone domenom, to chyba byłoby lepiej dla wszystkich, gdyby uczestnicy swoje poglądy na "łatwopalne" tematy zostawiali na progu, inaczej zbędnie wchodzą we wzajemne niesnaski, które potem rozlewają się na inne wątki.

 

Na innym forum, troszkę mniejszym niż di, ale też dużym, i też z założenia monotematycznym, mieliśmy podobny problem z polityką. Były dwie czy trzy osoby, które chętnie kłóciły się na polityczne i inne kontrowersyjne tematy, inni użytkownicy chcąc nie chcąc wciągali się w te przepychanki, ogólnie atmosfera robiła się nieprzyjemna. Jasne, niektórzy - tak jak Ty - omijali wątki polityczne szerokim łukiem, ale nie każdy tak umie. To co zrobiliśmy, to założyliśmy osobny dział Polityka, tam przenieśliśmy wszystkie te tematy, zaś dostęp do niego przydzieliliśmy wyłącznie grupie Politykierzy, do której dostęp był otwarty. Tym samym, wszystkie polityczne kłótnie zniknęły z oczu ogółu użytkowników, którzy mogli nadal spokojnie korzystać z forum, a do politykierów zapisało się może z 10 osób, przy czym po napisaniu kilku nowych tematów zrezygnowali całkowicie z udzielania się w dziale Polityka - a tych paru największych mącicieli przestało w ogóle pojawiać się na forum. Okazało się, że bez przypadkowej publiki, kłótnie i flame'y już nie są takie ekscytujące... Minął już, odpukać, rok od czasu zmiany i atmosfera jest bez porównania lepsza. Polecam pod rozwagę tutejszych adminów.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na innym forum, troszkę mniejszym niż di, ale też dużym, i też z założenia monotematycznym, mieliśmy podobny problem z polityką. Były dwie czy trzy osoby, które chętnie kłóciły się na polityczne i inne kontrowersyjne tematy, inni użytkownicy chcąc nie chcąc wciągali się w te przepychanki, ogólnie atmosfera robiła się nieprzyjemna. Jasne, niektórzy - tak jak Ty - omijali wątki polityczne szerokim łukiem, ale nie każdy tak umie. To co zrobiliśmy, to założyliśmy osobny dział Polityka, tam przenieśliśmy wszystkie te tematy, zaś dostęp do niego przydzieliliśmy wyłącznie grupie Politykierzy, do której dostęp był otwarty. Tym samym, wszystkie polityczne kłótnie zniknęły z oczu ogółu użytkowników, którzy mogli nadal spokojnie korzystać z forum, a do politykierów zapisało się może z 10 osób, przy czym po napisaniu kilku nowych tematów zrezygnowali całkowicie z udzielania się w dziale Polityka - a tych paru największych mącicieli przestało w ogóle pojawiać się na forum. Okazało się, że bez przypadkowej publiki, kłótnie i flame'y już nie są takie ekscytujące... Minął już, odpukać, rok od czasu zmiany i atmosfera jest bez porównania lepsza. Polecam pod rozwagę tutejszych adminów.

 

Też byłem przeciwny ingerencji w tamten wątek ale powyższym rozwiązaniem mnie przekonałeś :)

Ostatnio często pojawiają się narzekania na wyszukiwarkę, że szuka do roku tylko itd. nie wiem czy tylko u mnie ale działa ok, przed chwilą sprawdzałem parę haseł i szuka do 2006 roku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Kłótnie z lewymi i prawymi zazwyczaj kojarzą mi się wyłącznie ( choć nie jestem wytrawnym bywalcem tego forum ) z działem Polityka- przecież żeby tych kłótni nie czytać, to po prostu wystarczy tam nie wchodzić :P"

 

To nie jest takie proste, bo już pomijając fakt, że takie tematy non-stop są na topie "nieprzeczytanych", to przede wszystkim - jak już pisałem - sieją ferment i powodują skłócenie użytkowników. Spójrzmy na forum jak na miejsce pracy - a dla wielu osób poważnie zajmujących się domenami tak poniekąd jest - porównaj teraz dwie sytuacje: 1) przychodzisz do pracy, cały dzień pracujesz z meżczyznami, kobietami, różnych wyznań i narodowości, z różnych opcji politycznych, o różnych poglądach na wychowanie dzieci, politykę, religię, na kontrowersyjne tematy jak eutanazja aborcja itd. - ale nikt nie afiszuje się z tym, wszyscy skupiają się na pracy; 2)

 

Z takimi ludźmi właśnie pracuję na co dzień, jest czas na pracę i jest czas na rozmowy o wszystkim i niczym w odpowiednim miejscu i momencie :)

 

przychodzisz do pracy, gdzie wszyscy są skłóceni i połowę dnia poświęcają na kłótnie o to czyja racja jest słuszniejsza.

 

Rozumiem, że powyższe zdanie jest analogią do tych użytkowników, którzy piszą w dziale polityka ? To chyba dobrze, że poznali swoje poglądy i piszą w dziale odpowiednio do tego przeznaczonym. Teraz pomyśl, co może się stać z tego forum jeśli usuniemy ich kochany topik ( a oni znają już swoje poglądy i przekonania na dane tematy ) Czy w tematach odnośnie stricte domen internetowych ( gdy będą tam rozmawiać ) będzie spokojniej czy bardziej hucznie i złośliwiej ???

Ja patrzę na to tak, gdyby małego dziecku zabrać zabaweczkę a wtedy podniesie się płacz i lament, który jeszcze bardziej może się przenieść w przypadku tego forum na inne tematy "właśnie te związane z domenami". ( Bo wtedy tam będą musieli się wyszaleć i wyzłośliwiać :-)))

 

Chyba zbędne jest pytanie, w której pracy efekty byłyby lepsze i w której przyjemniej by się przebywało - wręcz z tej drugiej chyba większość szanujących swoje zdrowie osób przy pierwszej okazji by się zwolniło.

 

Zgadzam się, na wszystko jest czas i odpowiednie miejsce.

 

Podobnie na forum, jeśli forum jest poświęcone domenom, to chyba byłoby lepiej dla wszystkich, gdyby uczestnicy swoje poglądy na "łatwopalne" tematy zostawiali na progu, inaczej zbędnie wchodzą we wzajemne niesnaski, które potem rozlewają się na inne wątki.

 

J.w. Obawiam się, że po usunięciu tego działu mogą się zdarzyć nie tylko rozlewiska co powodzie, które trudno będzie potem opanować...

 

Na innym forum, troszkę mniejszym niż di, ale też dużym, i też z założenia monotematycznym, mieliśmy podobny problem z polityką. Były dwie czy trzy osoby, które chętnie kłóciły się na polityczne i inne kontrowersyjne tematy, inni użytkownicy chcąc nie chcąc wciągali się w te przepychanki, ogólnie atmosfera robiła się nieprzyjemna. Jasne, niektórzy - tak jak Ty - omijali wątki polityczne szerokim łukiem, ale nie każdy tak umie. To co zrobiliśmy, to założyliśmy osobny dział Polityka, tam przenieśliśmy wszystkie te tematy, zaś dostęp do niego przydzieliliśmy wyłącznie grupie Politykierzy, do której dostęp był otwarty. Tym samym, wszystkie polityczne kłótnie zniknęły z oczu ogółu użytkowników, którzy mogli nadal spokojnie korzystać z forum, a do politykierów zapisało się może z 10 osób, przy czym po napisaniu kilku nowych tematów zrezygnowali całkowicie z udzielania się w dziale Polityka - a tych paru największych mącicieli przestało w ogóle pojawiać się na forum. Okazało się, że bez przypadkowej publiki, kłótnie i flame'y już nie są takie ekscytujące... Minął już, odpukać, rok od czasu zmiany i atmosfera jest bez porównania lepsza. Polecam pod rozwagę tutejszych adminów.

 

No tak, ale Tobie chodzi nie tylko o usunięcie działu "Polityka" tylko optujesz za tym aby usunąć cały dział "Każdy Temat" a to już zmienia postać rzeczy i wprowadza nie lada restrykcje, zakazy, które mogę spowodować to, że użytkownicy piszący dziś w dziale "Na każdy temat" na różne tematy- będą przelewać swoje żale i inne niezwiązane dyskusje z domenami właśnie tam, gdzie nie chcielibyśmy wszyscy, aby one tam były... ( To też wziąłbym pod rozwagę )...

 

Polecam też czasem wszystkim aby nie popadać w przesadne skrajności...

 

 

 

Myślę, że taka ankieta, o której pisałem wyżej byłaby dobrym rozwiązaniem w zaistniałej sytuacji :-)

 

Tylko gdy zobaczycie pytanie w tej ankiecie, czy usunąć dział na "Na Każdy Temat" to przed odpowiedzią, może warto byłoby troszkę ochłonąć i dobrze się namyśleć- przewidując późniejsze skutki i konsekwencje wszelkich zakazów i nakazów... :)

 

Pozdrawiam.

 

mlm

Edited by apze
gruba czcionka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem "jeśli cokolwiek usuwać", bo niektórzy już tu mieli pomysł żeby zamknąć wersję mobilną. To dopiero wylewanie dziecka z kąpielą. :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech najpierw poprawią działanie tego forum, bo przez to naprawdę zejdzie na psy... Bardzo mnie to irytuje, a problem narasta. Co chwilę muszę odświeżać stronę przy otwarciu działu lub tematu...

 

Co do usuwania działów i zabraniania pisania o pierdach typu polityka to Przemek ma sporo racji. Ja osobiście w ogóle nie czytam działów, które mnie nie interesują. Tak jak Przemek to ujął wchodzę tutaj można powiedzieć w ramach swojej pracopasji poczytać o sprawach dot. tylko i wyłącznie biznesu domenowego, a nie pieprzenia o dupie Maryny. Nie mam po prostu na to czasu. Zazwyczaj czytam kategorię "Domeny Internetowe" z wyłączeniem "Parkingu", działy "Sprzedane", a jak mam czas to "Wyceny i Opinia". Czasami wejdę w "Domeny Polskie" i "Inne Ogłoszenia", jako, że średnio preferuję D2D. Nigdzie indziej praktycznie nie zaglądam lub robię to bardzo rzadko. No może jeszcze dział "Opinie o Rejestratorach" odkąd została tam przeniesiona dyskusja nt. sytuacji finansowej AM... Tyle.

 

Pozdrawiam!

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja udzielam się w luźnych tematach z racji innych zainteresowań niż tylko domeny. ;) Bardzo pilnuję się żeby tego nie robić w działach i tematach do tego nie przeznaczonych. Przyznaję, że liczyłem na to, że komuś może się to czasem przydać, ale miałem do tej pory przeświadczenie, że raczej nie więcej niż parę osób tam zagląda. Jeżeli społeczności forum to przeszkadza, to naprawdę wystarczy powiedzieć - nie mam najmniejszego zamiaru nikomu się narzucać. :)

 

Odnosnie forum uważam, że pewnego rodzaju marazm jest raczej skutkiem ogólnej sytuacji na rynku domen. Kiedy ja się zainteresowałem tym tematem - 4-5 lat temu - było to tuż przed i na początku sporych obniżek rejestracji/odnowień, promocji. Wtedy był boom na rynku i zdecydowanie na tym forum. ;) Od tego czasu ilość zarejestrowanych domen pewnie się podwoiła (nie chce mi się sprawdzać - strzelam ;) ), obecnie przeglądanie spadów - ze względu na jakość - jest na granicy tortur, do tego każdą nawet największą ninję łapią łapacze. Rejestrowane domeny są siłą rzeczy coraz gorsze i to widać w odpowiednich tematach. Zapytania o ciekawą domenę, nawet nie generyk, ale domenę na brand, kończą się często wielostronicowymi listami pobożnych życzeń przy czym w mojej ocenie większość z tych domen wziąłbym wyłącznie gdyby mi ktoś do nich dopłacił. Stara wiara też się już nie udziela; z jednej strony nie potrzebuje wycen ich domen czy innej pomocy, z drugiej - dzielenie się wiedzą z innymi nie jest w ich interesie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

='pb' timestamp='1352681802' post='527100']

[...] Najaktywniejsze wątki, zaraz po Zobaczcie tę aukcję, to Polityka, Smoleńsk i W jakim p* kraju żyjemy. Przewijają się tam ciągle te same nicki, niektórych z nich próżno szukać w wątkach dotyczących domen, siejąc ferment i psując atmosferę. [...]

 

 

 

Miło, że w końcu zauwżyleś, że po Forum harcują kapusie służb specjalnych. Jest to o tyle istotne, że oznacza, iż środowisko inwestorów domen jest przez te slużby rozpracowywane. Wielowątkowo. Nie tylko "politycznie". "Między innymi "gospodarczo", jeśli można to tak nazwać ...

 

Jest to największe w Polsce Forum dotyczące tej branży. "Musialo" przyciągnąć.

 

Likwidacja tematów niedomenowych nie usunie przedstawicieli i donosicieli "służb" z Forum.

 

 

 

[...] Jak można dziwić się, że środowisko domenowe nie potrafi zająć spójnego stanowiska w ważnej sprawie, np. nie umie podjąć działań ws. szemranego przejęcia domen polska.pl i poland.pl, [...]

 

Zgadza się. Świadczy to o Środowisku. Problemu nie można rozmywać ale należy go konkretnie nazywać. Jest w konkretnych ludziach. W nas. Jest to sytuacja o tyle do przełamania, że nie ma ludzi niezastąpionych.

 

 

 

 

[...] Dlatego jeśli cokolwiek zamykać, to nie wersję mobilną czy czat, tylko dział "Na każdy temat", albo przynajmniej przywrócić możliwość ignorowania wątków/działów, dla tych, którzy od forum oczekują czegoś konstruktywnego i merytorycznego. [...]

 

Odpowiem tak: welotematyczna różnorodność zaleje Dzialy "merytoryczne".

 

"Na każdy temat", kanalizuje ludzkie emocje, umożliwia zbliżenie pomiedzy ludźmi i patrzenie na siebie przez pryzmat inny niż tylko domenowy.

 

Bez tego Dzialu, Administracja będzie musiala zatrudnić wielu Moderatorow aby mogli opanować wstawki niemerytoryczne do tematów stricte związanych z domenami.

Moim zdaniem, usunięcie tego Działu a w szczególności wątków "politykujących" spowoduje niekontrolowany upust emocji w innych miejscach Forum.

 

 

Jestem za tym, aby Forumowicze mnie nie czytali w topic'ach politycznych. Ci Użytkownicy, którzy tego nie chcą.

Edited by yarowa
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Coś czuję, że dział "na każdy temat" staje się działem, na który co raz więcej ludzi będzie zaglądać i otwierać się na innych... :P

 

PS:

Tylko nie wylejcie nikogo stamtąd z kąpielą... :P :P:P

 

Edit:

Mnie również ;)

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tym temacie można odnieść wrażenie, że domeny są już passe, i że to jest taki łąbędzi śpiew, więc trzeba szukać winnych. Po przeczytaniu tego tematu raczej nikt nie zainteresuje się domenami, także wypadałoby go przenieść tam, gdzie jest jego miejsce, czyli do działu ... Na każdy temat, bo tak naprawdę to Ogólne Rozmowy coraz bardziej schodzą na psy. :)

 

ps. poza tym wystarczy umożliwić ignorowanie wybranych działów lub tematów, oraz usuwać wszystkie sprawy nie dotyczące domen, właśnie do działu Na każdy temat, inaczej na tym forum nic już godnego uwagi nie zostanie, spory w dziale Na każdy temat można zrozumieć, ale tutaj to fatalny pomysł, bo zraża ludzi do domen.

Edited by Andro
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

- zamknąć czat,

- utworzyć grupę "politikers" wzorem propozycji PB,

- przenieść ten wątek do "na każdy temat",

- udzielać się w działach istotnych dla "newbie" [dotyczy administracji],

- częściej dawać warny/bany za zachowania "nieprzystające",

 

- jeśli powyższe zajmuje zbyt dużo czasu, zorganizować konkurs na moderatorów, którzy zrobią to za nas (obejdzie się nawet bez konkursu - wystarczy zaproponować odpowiednie funkcje osobom aktywnym, częściowo bezinteresownym i częściowo obiektywnym jak np. bart i alpine)

 

Sorry za wtrącanie się ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- zamknąć czat,

 

Kolejny, może Tobie uda się uzasadnić co ma czat do poziomu na forum i czym podyktowana jest taka kuriozalna propozycja?

 

Jak komuś nie pasuje czat to niech nie wchodzi, bo tam się o domenach rzadko rozmawia, a jeśli już to można porozmawiać o tematach, o których nie można rozmawiać na forum, bo Google wciąga wszystko jak szalone (np. o dziś sprzedanej domenie espumisan*pl, o której nie można rozmawiać na forum, bo regulamin). ;)

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny, może Tobie uda się uzasadnić co ma czat do poziomu na forum i czym podyktowana jest taka kuriozalna propozycja?

:)

nie uda mi się, może jedynie poprze osobistą awersję do tego typu aktywności, która jest bardziej "towarzyska" niż "merytoryczna". Kilka razy tam wszedłem i jakoś nie znalazłem tzw. argumentów "za". Zbliżając się do sedna sądzę, że osoba "marnotrawiąca" czas na czacie mogłaby go lepiej spożytkować w jakimkolwiek innym wątku, zamiast gapić się w ekran na którym bardzo rzadko pojawia się jakaś sensowna wypowiedź...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- zamknąć czat,

 

Możesz to uzasadnić czymś więcej niż "bo nie korzystam" ??

Nie wiem co Wam ten czat przeszkadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamknąć czat, wersje mobilną, na każdy temat... Dlaczego nie zamknąć od razu całego forum? Forum zawsze opierało się na aktywności kilku, kilkunastu osób dla których pasja stała się teraz rutyną, albo znaleźli sobie inne zajęcie( domaining jest fajny jako start w biznesie albo dodatkowe zajęcie, ale na główne źródło utrzymania to trochę mało.) Nowych osób nie przybywa bo jak zauważył deha boom na tę formę inwestycji się skończył, zainteresowanie mediów domenami spadło, brak ciekawych wydarzeń, ogólnie kryzys na rynku więc mniej pieniędzy na inwestycje i tyle.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz to uzasadnić czymś więcej niż "bo nie korzystam" ??

Nie wiem co Wam ten czat przeszkadza.

czepiliście się...

 

a Ty korzystasz?

warto? czy wystarczy GG lub telefon?

 

tak na marginesie to można usunąć ten punkt moich "postulatów" i skupić się na innych bo wałkowanie "czatu" odwraca uwagę i w efekcie do niczego nie prowadzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×