Jump to content
pb

kokos.pl

Recommended Posts

Właśnie było o kokos.pl w panoramie :(

A dziś przed siódmą w TVN24. Wspomnieli również o monetto :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.allegro.pl/item335258411_kokos_pl_pozyczaj_i_inwestuj_przez_internet_hit.html

Taka reklama to imho przegięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z treści aukcji:

Kokos (z łac. cocos nucifera) to „drzewo, które zaspokaja wszyskie potrzeby życia“ (za Wikipedia).

Aha ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z treści: Kokos (z łac. cocos nucifera) to „drzewo, które zaspokaja wszyskie potrzeby życia“ (za Wikipedia).

 

Więc po co nam kobiety - łapmy się panowie za kokosy ( bez skojarzeń ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc po co nam kobiety - łapmy się panowie za kokosy ( bez skojarzeń ;-)

Bo kobiety tez maja fajne kokosy (bez skojarzen ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyjmując tok rozumowania , niektórych komentatorów tego wątku , powinienem był już dawno się zgodzic na te 5k € , które mi agora oferuje za deser*pl , a tak to........po moim trupie :ph34r:

 

Odkopałem temat bo teraz skoro już wszyscy wiemy za ile poszedł deser*pl możemy trochę podyskutować o cenach ;)

Post Keyworda raptem sprzed 6 miesięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błędem jakim tu popełniłem było udostępnienie moich domen na sprzedaż przez sedo, podczas gdy trzymałem je tam raczej dla celów parkingowo-zarobkowych. Winę zwalam na swoje lenistwo i na uporczywość sedo w 'domyślnym' oznaczaniu domeny na sprzedaż przy jej dodawaniu, mimo że zawsze gdy o tym pamiętałem, to to zmieniałem. Po tej transakcji ustawiłem na wszystkich swoich domenach 'nie na sprzedaż', a obecnie (po pół roku) włączyłem opcję składania ofert przy wybranych domenach, ale z zaporową ceną minimalną. Jeśli ktoś przebrnie przez zaporę – dobrze. Jeśli nie, to „czego oczy nie widzą...”. Na razie jestem zadowolony z tego rozwiązania, bo nie dostaję żadnych ofert, podczas gdy dawniej dostawałem kilkanaście w miesiącu, z czego prawie wszystkie żenująco niskie.

 

Ze sprzedaży kokos.pl jestem nadal zadowolony, mimo że te pieniądze akurat do niczego nie były mi wtedy potrzebne (w przeciwieństwie do perl.pl, którą świadomie sprzedałem 2,5x taniej niż zakładałem, ale pieniądze od razu zainwestowałem i już inwestycję zwielokrotniłem). Myślę że cena za tę domenę była odpowiednia. Nie wątpię, że ktoś inny mógłby wycisnąć z niej więcej, ale cóż, nie zgłosił się do mnie po nią wcześniej i przez to nie zarobił. Ja się nie martwię. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Błędem jakim tu popełniłem było udostępnienie moich domen na sprzedaż przez sedo, podczas gdy trzymałem je tam raczej dla celów parkingowo-zarobkowych. Winę zwalam na swoje lenistwo i na uporczywość sedo w 'domyślnym' oznaczaniu domeny na sprzedaż przy jej dodawaniu, mimo że zawsze gdy o tym pamiętałem, to to zmieniałem. Po tej transakcji ustawiłem na wszystkich swoich domenach 'nie na sprzedaż', a obecnie (po pół roku) włączyłem opcję składania ofert przy wybranych domenach, ale z zaporową ceną minimalną. Jeśli ktoś przebrnie przez zaporę – dobrze. Jeśli nie, to „czego oczy nie widzą...”. Na razie jestem zadowolony z tego rozwiązania, bo nie dostaję żadnych ofert, podczas gdy dawniej dostawałem kilkanaście w miesiącu, z czego prawie wszystkie żenująco niskie.

 

No niestety Sedo z automatu ustawia chyba na początku opcję "na sprzedaż".

Cena minimalna to najlepsze rozwiązanie. JA na ND miałem wyłączoną sprzedaż a teraz mam ustawioną na "kontakt w właścicielem". Dostaje zapytania ale jak piszę żeby ktoś zaproponował cenę to zazwyczaj kontakt się urywa. Trochę bez sensu. Rozumiem przy opcji "na sprzedaż". Kicha pisać, żeby ktoś coś zaproponował jak wystawiam domenę na sprzedaż. Wtedy rozumiem, że ja podaję cenę. Ale przy opcji "kontakt z właścicielem" wcale nie jest napisane, że jest na sprzedaż więc skoro ktoś pyta to chyba wieczy chce kupić i za ile.

 

Co do kokos to tak jak pisałeś w drugim wątku była to jakaś lekcja :ph34r: Zresztą chyba i tak większość osób stwierdziła tutaj w marcu, że cena była dobra.

 

Ceny osiągane przez Keyworda rzeczywiście cieszą. Pytanie tylko ile takich domen sprzedaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny osiągane przez Keyworda rzeczywiście cieszą. Pytanie tylko ile takich domen sprzedaje?

Celna uwaga. To raczej zależy już od strategii - czy sprzedajemy dużo, ale taniej, czy może mniej, ale odpowiednio drożej. Obie strategie są w porządku. Najgorsza strategia to w ogóle nic nie sprzedawać - tak nie można się niczego nauczyć.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Celna uwaga. To raczej zależy już od strategii - czy sprzedajemy dużo, ale taniej, czy może mniej, ale odpowiednio drożej. Obie strategie są w porządku. Najgorsza strategia to w ogóle nic nie sprzedawać - tak nie można się niczego nauczyć.

 

Najgorsza strategia to w ogóle nie inwestować na rynku domen. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najgorsza strategia to w ogóle nic nie sprzedawać - tak nie można się niczego nauczyć.

 

DD

Podobna do mojej ;)

W takim razie sprzedac za grosze 'bo dawno nic nie sprzedalem'?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie sprzedac za grosze 'bo dawno nic nie sprzedalem'?

 

No nie przesadzaj ;)

Pewnie na forum znajdzie się dużo osób, które chciałyby cokolwiek sprzedać w cenie kokos*pl

Druga rzecz to jakość posiadanych przez nie domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobna do mojej ;)

W takim razie sprzedac za grosze 'bo dawno nic nie sprzedalem'?

 

Wiele osób by się obraziło za nazwanie ich dwumiesięcznej pensji groszami... myślę że trochę tu tracimy perspektywę, to są naprawdę konkretne pieniądze... To chyba wina tych horrendalnie drogich przedłużeń... kto to widział żeby cała, a przynajmniej większość kasy z parkingu szła na przedłużenia? :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze faktycznie grosze nie dobre słowo. Mialem na myśli mały % wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze faktycznie grosze nie dobre słowo. Mialem na myśli mały % wartości.

Tak naprawdę nie jest tak bardzo istotne za ile sprzedasz domenę, ale co potem z tymi pieniędzmi zrobisz - i w taki sposób powinno się myśleć w momencie sprzedaży. Co z tego, że sprzedałem domenę za 500 zł czy 5000 zł, czy może 50k zł. Jeśli w pierwszym czy drugim przypadku za zarobione pieniądze kupiłem domenę(y), które zarobią dla mnie na parkingu albo sprzedam je z wielokrotnym zyskiem za rok czy dwa, to może się okazać, że ta pierwotna sprzedaż była świetną decyzją. A jeśli wydam 50k zł ze sprzedaży domeny na nowy samochód (bo stary mi się znudził), to tylko przysporzę sobie dodatkowych kosztów i wyjdę na tym gorzej niż gdybym sprzedał domenę za 10000 zł i zainwestował w.. domeny ;)

 

@pb Masz absolutną rację - mamy skandalicznie drogie przedłużenia ;) Kiedy Polacy będą mieli wreszcie równe szanse w konkurencji z innymi narodami a nie zawsze pod górkę..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polacy za wszystko dużo płacą - taka jest tu tradycja. A NASK zabija domaining w Polsce, ale nie zabija zwykłego użytkownika, który ma kilka domen na stanie. Mam nieodpartą chęć chomikować wszystkie domeny, nie sprzedając ich a mając niezłe zabezpieczenie i inwestycje na później, ale przy tych cenach nie jest to takie proste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak naprawdę nie jest tak bardzo istotne za ile sprzedasz domenę, ale co potem z tymi pieniędzmi zrobisz ...

Przedłużenia mamy skandalicznie drogie natomiast wcale nie jestem pewien, że najlepszym rozwiązaniem jest reinwestowanie wszystkich osiągniętych przychodów.

A co z przyjemnościami ?

Zostawiać je na następne wcielelnie ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A NASK zabija domaining w Polsce

Patrzac wstecz nie moge sie z tym zgodzic... Wszystko idzie caly czas do przodu i to w przyzwoitym tempie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Patrzac wstecz nie moge sie z tym zgodzic... Wszystko idzie caly czas do przodu i to w przyzwoitym tempie.

Zgadzam się.. brakuje tylko postawienia kropki nad "i", czyli obniżenia cen przedłużeń do około 15-20 zł.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Patrzac wstecz nie moge sie z tym zgodzic... Wszystko idzie caly czas do przodu i to w przyzwoitym tempie.

Chodziło mi raczej o cenę przedłużeń czego nie ująłem, bo cała reszta łącznie z cenami rejestracji i DNT jest jak najbardziej ok. Powiedzmy że mam 100 domen ktore nie zarabiają na parkingu, przy tych cenach muszę wziąć kredyt żeby móc je opłacić a nie chce ich sprzedawać, bo chce mieć coś własnego, tak jak inni mają akcje ja chce mieć zabezpieczenie w postaci domen.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×