Jump to content
pb

kokos.pl

Recommended Posts

niektórzy "lekko" przesadzają pisząc, że nie sprzedali by jej za mniej niż xx.xxx (i piszą to przy każdej prawie wycenie dobrej domeny).

Bo dobrych domen nie sprzedaje się tanio i w tym cały biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo dobrych domen nie sprzedaje się tanio i w tym cały biznes.

 

 

Apze, ja uwazam, ze ta domena jest dobra, owszem. Ale jesli Ty wiekszosc domene wyceniasz na xx.xxx to musisz byc wielkim optymista, ale osobiscie uwazam, ze nie sprzedaz ani 1% domen powyzej xx.xxx . W ostatecznym rozrachunku wliczajac w to przedluzenia, wyjdziesz moze niewiele do przodu. A jesli udaje Ci sie sprzedawac juz teraz domeny za takie kwoty - w co nie wierze, to gratuluje i jestem w stanie zaplacic Ci 20% za niamiar do tych firm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kokos prawie jak mango pod Telewizję z produktami wartymi 20 zł za 99 + koszt wysyłki.

 

Czyli wg ciebie pod każdą z domen typu papaja.pl, gruszka.pl, liczi.pl, karambola.pl, kumkwat.pl – powinien działać sklep z badziewiem? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

tak na marginesie: nie wierze, ze social lending sie w polsce przyjmie i raczej bedzie zjawiskiem marginalnym, skoro Polacy nadal nie ufaja bankingowi online oraz kredytom online badz co badz od sprawdzonych bankow, a co dopiero od niezweryfikowanych uzytkownikow portali.

 

ale cena za domene jak najbardziej OK...jednak o kokosach z domen nadal mozna tylko marzyc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak na marginesie: nie wierze, ze social lending sie w polsce przyjmie i raczej bedzie zjawiskiem marginalnym, skoro Polacy nadal nie ufaja bankingowi online oraz kredytom online badz co badz od sprawdzonych bankow, a co dopiero od niezweryfikowanych uzytkownikow portali

 

Jestem podobnego zdania .

 

ale cena za domene jak najbardziej OK...jednak o kokosach z domen nadal mozna tylko marzyc ;)

 

 

To zależy od tego kto jakie ma marzenia .

Ci sami ludzie robili również podchody do : gotowka*pl , kredytgotowkowy*pl , kredytygotowkowe*pl pomimo tego , że ceny minimalne są ustawione na poziomie 5-10k € za domenę .

Fakt , że interesowało ich przejęcie kredytgotowkowy*pl za kwotę 13k € , świadczy to o tym , iż budżet , którym dysponowali był wyższy o kwoty 1k USD .

Prawdopodobnie pb zrobił bląd decydując o tak niskiej cenie wywoławczej za omawianą domenę , podobnie zresztą jak to miało miejsce z włascicielem domeny fly*pl ;)

 

Przyjmując tok rozumowania , niektórych komentatorów tego wątku , powinienem był już dawno się zgodzic na te 5k € , które mi agora oferuje za deser*pl , a tak to........po moim trupie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zależy od tego kto jakie ma marzenia .

Fakt , że interesowało ich przejęcie kredytgotowkowy*pl za kwotę 13k € , świadczy to o tym , iż budżet , którym dysponowali był wyższy o kwoty 1k USD .

Prawdopodobnie pb zrobił bląd decydując o tak niskiej cenie wywoławczej za omawianą domenę , podobnie zresztą jak to miało miejsce z włascicielem domeny fly*pl ;)

Przyjmując tok rozumowania , niektórych komentatorów tego wątku , powinienem był już dawno się zgodzic na te 5k € , które mi agora oferuje za deser*pl , a tak to........po moim trupie ;)

 

Między kredytem gotówkowym a KOKOSem jest "lekka" różnica.

 

 

 

# InternetowePozyczki.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
--------------------

Domeny pod lupą || Jak dobrze kupić domenę (aktualizacja)

 

Kupię domeny – ładne i/lub zarabiające; kontakt: domeny—@—varia.pl

W jakich cenach Ty kupujesz domeny, skoro tak tanio sprzedajesz? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jakich cenach Ty kupujesz domeny, skoro tak tanio sprzedajesz? ;)

 

W różnych. Sprzedaję też w różnych. Pewnie dlatego, że domeny są różne. ;-)

 

To pozytywne, że ta cena jest dla wielu osób niska. Chętnie sprzedam za podobną kwotę wiele innych domen. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W różnych. Sprzedaję też w różnych. Pewnie dlatego, że domeny są różne. ;-)

 

To pozytywne, że ta cena jest dla wielu osób niska. Chętnie sprzedam za podobną kwotę wiele innych domen. ;-)

 

 

to ja poproszę listę na PW

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT: Chyba mały OT nam się zrobił ;)

 

Nie szkodzi, to ważna dyskusja i chyba nikt nie ma nic przeciwko, a jakby co, to się wątek przeniesie do off-topików. ;-)

Myślałem już o podzieleniu tematu, ale nie bardzo wiem jak, więc jeśli ewentualnie ktoś się czuje na siłach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie szkodzi, to ważna dyskusja i chyba nikt nie ma nic przeciwko, a jakby co, to się wątek przeniesie do off-topików. ;-)

Myślałem już o podzieleniu tematu, ale nie bardzo wiem jak, więc jeśli ewentualnie ktoś się czuje na siłach...

No właśnie myślałem o podzieleniu tematu i z wydzielonej części można dać temat: Broker domen na polskim rynku - na przykład albo coś podobnego - usługi brokerskie na rynku domen. Proponuję zacząć od Twojego postu z Wczoraj, 22:31.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie myślałem o podzieleniu tematu i z wydzielonej części można dać temat: Broker domen na polskim rynku - na przykład albo coś podobnego - usługi brokerskie na rynku domen. Proponuję zacząć od Twojego postu z Wczoraj, 22:31.

 

Dyskusja o brokerze tutaj: http://www.di.pl/index.php?showtopic=10111

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nie ma żadnych ostatecznych reguł, zwykle są te, które sami przyjmujemy.

 

2) Wycena jest silnie obarczona punktem widzenia wyceniającego. Punkty widzenia są różne.

 

3) O wycenie decydują w największym stopniu emocje.

 

4) Ceny nieruchomości zmieniają sie w czasie, ceny domen też, tylko czas dla nich biegnie dużo szybciej.

 

ps. dział wycen służy to tworzenia sztucznego ruchu na forum i jest to co najwyżej zabawa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1) Nie ma żadnych ostatecznych reguł, zwykle są te, które sami przyjmujemy.

 

2) Wycena jest silnie obarczona punktem widzenia wyceniającego. Punkty widzenia są różne.

 

3) O wycenie decydują w największym stopniu emocje.

 

4) Ceny nieruchomości zmieniają sie w czasie, ceny domen też, tylko czas dla nich biegnie dużo szybciej.

 

ps. dział wycen służy to tworzenia sztucznego ruchu na forum i jest to co najwyżej zabawa. :(

 

Zgadzam sie z tym. Bardzo dobrze napisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokladnie tez tak uwazam - dajac domene pod opinie innych chce poznac ich zdanie - to ze kots powie x.xxx to nie znaczy ze sie za taka kwote sprzeda i odwrotnie dlatego to raczej zabawa niz wyrocznia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasami dobrze jest wyjechać na weekend i odpocząć od komputera ale z drugiej strony żałuję, że przagapiłem tą zabawę.

Trudno postawić się na miejscu sprzedającego zwłaszcza jeśli ma mnóstwo domen, zbliżają się przedłużenia a po tą konkretną długo nikt się nie zgłaszał.

Domenka co prawda jest ładna, prosta i bez polskich znaków a ponadto może mieć uniwersalne zastosowanie ale z drugiej strony można ją zastąpić wieloma innymi.

Prawdopodobnie na miejscu pb zaproponowałbym wyższą kwotę wyjściową do negocjacji ale ostatecznie takiej oferty bym nie odrzucił.

 

Czekam na kolejne propozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie było o kokos.pl w panoramie :(

 

Nie pytał się prezenter za ile pb sprzedał domene tylko było o pożyczkach tego typu i m.in. serwis kokos.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie było o kokos.pl w panoramie :(

 

Nie pytał się prezenter za ile pb sprzedał domene tylko było o pożyczkach tego typu i m.in. serwis kokos.pl :)

 

Cieszy mnie gdy ze sprzedanymi przeze mnie domenami coś fajnego się dzieje, a nie tylko leżą odłogiem albo stoją na parkingu. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×