Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

lol koles z dwoma sloneczkiami licytuje :huh:

 

 

Ilość punktów nie świadczy o poziomie kupującego ani tym bardziej o 'poziomie' znajomosci sie na domenach.

Może po coś mu są potrzebne te domeny?

 

 

 

Ale zgodzę sie ze te domeny to "padaka" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Długo ta aukcja się nie utrzyma. Naruszone zostały odpowiednie przepisy z Konstytucji RP ...

to moze podaj jakie? czy gdzieś jest w konstytucji napisane, że nie można sprzedawać rzeczy w których jest zawarta fraza mein kampf czy co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, w celach kolekcjonerskich zarejestrowałem nie tak dawno domenkę nazizm.pl W ogóle większość domen "totalitarnych" jest w posiadaniu użytkowników tego forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to moze podaj jakie? czy gdzieś jest w konstytucji napisane, że nie można sprzedawać rzeczy w których jest zawarta fraza mein kampf czy co?

 

 

Nie mam sily grzebać w Konstytucji, ze wzgl. na prawie 40 stopniową gorączkę ..,

natomiast ogólnie - chodzi o zapis o niepropagowaniu komunizmu i nazizmu.

 

Fraza "meikampf" już na zawsze będzie kojarzona z A.Hitlerem i ideologią NSDAP.

Tak, jak "Auschwitz" już na zawsze z piecami krematoryjnymi.

Faszyzm, przed czasami Auschwitz, był jedną z wielu ideologii, dopuszczalnych i słuchalnych w "cywilizowanym Świecie".

Po II Wojnie, wszystko się zmieniło ...

Czy widziałeś na Allegro "Mein Kampf" w papierowym wydaniu (książkę, z polskim tlumaczeniem)? Kiedyś tak - teraz już nie zobaczysz, gdyż kiedyś Allegro + bodajże ABW przeprowadziło w tym zakresie totalne czystki ... Później chyba sprawy w sądzie.

Owszem, widzę, że jest sprzedawanych kilka oryginałów przedwojennych i "wojennych".

Wydaje mi się, że polskie tlumaczenie ma tutaj jakieś znaczenie (dla przepisów obowiązujących w Polsce), na zasadzie: że jest to wówczas łatwiej "przyswajalne" np. przez dzieci, mlodzież. To tyko moje przypuszczenie.

Autor aukcji informuje, iż postępowanie dot. "[...] zaniechania wydawania książki oraz wycofania nakładu ze sprzedaży [...] ", zostało 22 maja 2007, "[...] warunkowo umorzone na okres dwóch lat[1]".

Oczywiście, ww. postępowanie, dotyczy edycji i wycofania nakladu ze sprzedaży przez Wydawcę książki. Nie przez nabywców książki, którzy ją dalej rozpowszechniaja ...

Bardziej merytorycznie, będę mógł porozmawiać na te tematy, kiedy wyzdrowieję ...

 

Sam, jestem posiadaczem jednego z egzemplarzy "Mein Kampf". Kupiłem legalnie i do celów "historyczno - socjologicznych", wydanie (jedyne w historii) polskie, w polskiej księgarni. Nie mam prawa sprzedać, pokazywać publicznie ...

Z tym się nie zgadzam. To jest źródło historyczne.

Natomiast, kiedy widzę na aukcji mordę Hitlera nachalnie, na pół monitora, i nazwę jego "dzieła" jako nazwę domeny, to mogę sobie śmiało wyobrazić, że pod taką domeną zostaną otworzone strony wychwalające "wodza" i jego "dzielo" pod niebiosy.

Najlepiej zapytać tych, którzy przeżyli II Wojnę a zwłaszcza obozy koncentracyjne, co sądzą o takim obrazku.

Nie posądzam Pana Wiktora (?) o to, że chce sprzedać domenę hitlerowcowi. Nie dyskutuję również z przepisami konstytucyjnyymi. Osobiście, czuję niesmak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/item317687352_jestes_jub...ia_domena_.html

 

Oni tak serio? Jak wystawiałem tę samą domenę osiem miesięcy temu za parę złotych, to nikt nie chciał (potem jej nie przedłużyłem).

Dziwny jest ten biznes...

 

 

Wydaje mi sie, ze tutaj popelniles blad puszczajac ta domene. Nie jestem zaskoczony kwota, choc jestem znany na forum z surowych wycen. Naprawde uwazam, ze cena jest ok. Jubilerow jest cala masa, otwieraja swoje filie itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/item317687352_jestes_jub...ia_domena_.html

 

Oni tak serio? Jak wystawiałem tę samą domenę osiem miesięcy temu za parę złotych, to nikt nie chciał (potem jej nie przedłużyłem).

Dziwny jest ten biznes...

 

 

tez jestem zdziwiony ta cena;) wczoraj widzialem ta aukcje.....

wystawilem na allegro podobna domene zlotnik.net.pl - zobaczymy czy tez bedzie jakies zainteresowanie (od 249zl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi sie, ze tutaj popelniles blad puszczajac ta domene.

 

E tam, aktualny sprzedawca z pewnością tak nie myśli. ;-)

Zresztą zawsze mogę sobie na pocieszenie kupić jubiler2012.net.pl ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie się często wydaje, że wysokie oferty (nie przekraczające ceny minimalnej) w aukcjach z taką właśnie ceną są sztucznie pompowane.

Potwierdzałoby to bardzo duże doświadczenie dwóch najwyżej licytujących Allegrowiczów w tej aukcji.

 

Zapewne PB wystawił tą aukcję beż żadnych tego typu chwytów, co poskutkowało brakiem chętnych, nie było żadnych autosugestii "inni chcą, to na pewno się opłaca".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie są właśnie ceny nawet tych niszowych domen jeśli się taką domenę wystawi na głównej stronie i do odpowiedni opis np. w tym przypadku w stylu Pana Jekerta. Poza tym przy licytacjach w ceną minimalną często się zdarza że licytują znajomi i oni podnoszą sztucznie cenę co nie znaczy że tak musi być i teraz bo uważam że to dość fajna i ładna domena i warta swojej ceny.

 

 

http://allegro.pl/item322023244_rewelacyjn...ystycznej_.html

 

Proszę jak się przydaje parking ;-)

 

 

http://allegro.pl/item320511775_w18_pl_3_l...cjonowanie.html

 

 

http://allegro.pl/item324669434_b0_pl_2_zn...od_1zl_bcm.html

 

Domena koszmarek b0 brrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×