Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Nawet nie wiesz jak mnie to denerwuje. To zwykłe 'słowa kluczowe' do wyszukiwarki. Dziś szukałem czegoś z 'puma' i pokazywało mi ubrania reeboka itd. :|

 

Widzę, że powoli zaczynasz rozumieć ludzi, którzy w nadzieji na znalezienie czegoś ciekawego wpisują adres i denerwują się trafiając na strony z parkingów.

 

 

puna.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet nie wiesz jak mnie to denerwuje. To zwykłe 'słowa kluczowe' do wyszukiwarki. Dziś szukałem czegoś z 'puma' i pokazywało mi ubrania reeboka itd. :|

 

Z betami to akurat się nie dziwie, bo same tytuły aukcji niezależnie od marki danego ciucha wyglądają "reebok puma nike adidas umbro" itd ;-)

Przy aukcji domenowej pierwszy raz się spotykam z taką praktyką. Godne pożałowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są i tacy ;) Nauczy się na własnych błędach.

Koleś wciska subdomeny... Dobry jest.

Sam zarejestrował ycom.pl 20 lutego i teraz próbuje zrobić biznes ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koleś wciska subdomeny... Dobry jest.

Sam zarejestrował ycom.pl 20 lutego i teraz próbuje zrobić biznes ;) ;)

A ja w sumie uważam, że przedsiębiorczość trzeba popierać ;) I mówię całkiem poważnie. Ciężko od razu wpaść na dobry pomysł, przemyślany model biznesowy i zbudować przedsięwzięcie, które zacznie dla nas zarabiać miliony. "Ten się nie myli, co nic nie robi" i tak jak napisał kamil2n - nic tak nie uczy jak własne błędy ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja w odpowiedzi na moje zapytanie odnośnie aukcji dostałem wiadomość, że to jest żart primaaprilisowy... szlag by takich ludzi trafił... :|

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=338784700

i teraz zagadka

Jaka domena zostala sprzedana? cnc.pl czy cncpolska.pl?

Badzcie ostrozni.

 

To jest wlasnie domena, ktora kupilem na Allegro. Ostrozny musi byc rowniez sprzedajacy. W dwoch miejscach: w temacie oraz w opisie - tlustym drukiem pojawia sie cnc.pl.

 

To ta aukcja miala byc z okazji Prima Aprilis?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest wlasnie domena, ktora kupilem na Allegro. Ostrozny musi byc rowniez sprzedajacy. W dwoch miejscach: w temacie oraz w opisie - tlustym drukiem pojawia sie cnc.pl.

 

nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale ja w aukcji widze cnc[spacja].[spacja].pl i cnc[spacja].pl ;]

Moze w ten sposob wlasnie sprzedajacy chcial zabezpieczyc swoj interes? Trudna sprawa, ale ja bym nie odpuscil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ale dla mnie jasne jest, że sprzedać "CNCPolska.pl". Wiadomo, że każdy próbuje za wszelką cenę zwrócić uwagę przy pomocy chwytliwych tytułów lub obrazków, ale najważniejszy jest opis.

 

Domena CNCPolska.pl - obrabiarki, tokarki, frezarki

 

Jego wina, bo manipulował słowami, co nie jest mile widziane na aukcjach i niestety Twoja za nieuwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale ja w aukcji widze cnc[spacja].[spacja].pl i cnc[spacja].pl ;]

Moze w ten sposob wlasnie sprzedajacy chcial zabezpieczyc swoj interes? Trudna sprawa, ale ja bym nie odpuscil.

Nie ma domen w postaci cnc[spacja].[spacja].pl . Moze sprzedajacy nie wie w jakiej postaci wpisuje sie domeny, a moze zrobil odstepy, zeby bardziej czytelna i wyrazista byla nazwa, a moze zastosowal czcionke, ktora sprawia, ze litery sa w wiekszych odstepach od siebie? Tlumaczen moze byc wiele. Jesli intencja sprzedajacego bylo swiadome wprowadzenie w blad, to nie mam wiecej pytan.

Co bedzie to bedzie, uwazam, ze tego typu praktyki trzeba tepic. To wszystko odbija sie na nas, na porzadnych domainerach. Kto raz wezmie udzial w takiej aukcji i poczuje sie oszukany, na pewno nie przeprowadzi drugiej transakcji, a nie po to dbamy o dobry wizerunek dombiznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale najważniejszy jest opis.

 

W opisie jest rowniez cnc.pl , a nie powinno byc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena CNC .pl - obrabiarki, tokarki frezarki

 

Domena CNCPolska.pl - obrabiarki, tokarki, frezarki

Dobre miejsce na serwis ofert firm z branży cnc

Baza danych firm.

Serwis mechaniki precyzyjnej CNC

obrabiarki, tokarki, frezarki, ploter cnc, maszyny cnc, skaner 3D, obróbka metali, cięcie

 

obrazek: CNC . PL

 

W opisie jest CNCPolska.pl. Jedynie w mało ważnym tytule i obrazku jest "CNC .PL" / "CNC . PL"

Share this post


Link to post
Share on other sites
W opisie jest CNCPolska.pl. Jedynie w mało ważnym tytule i obrazku jest "CNC .PL" / "CNC . PL"

Tytul i obrazek, ktory finalnie jest czescia opisu nie jest malo wazny, tym bardziej, ze sprzedajacy jest abonentem cnc.pl , co kupujacego moze utwierdzac w przekonaniu, ze oferowane sa dwie domeny, lub ze pomylka jest cncpolska.pl, gdyz nazwa tej domeny pojawia sie w aukcji tylko raz, a cnc.pl - dwa razy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W opisie jest CNCPolska.pl. Jedynie w mało ważnym tytule i obrazku jest "CNC .PL" / "CNC . PL"

 

w MAŁO WAŻNYM tytule? MAŁO WAŻNYM OBRAZKU? a jak kupujesz coś online, np. telefon komórkowy i na zdjęciu jest czarna nokia, a przyślą Ci niebieskiego sagema to też powiesz "e w sumie to mało ważne"? tłumaczenie ze spacjami też niepoważne.

spraw jest oczywista, koleś sprzedawał cnc.pl i jest to do udowodnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przedmiotem nie była rzecz materialna, tylko wirtualna. (eot)

 

aha... to przepraszam wszystkich urażonych :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×