Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Nie jest to aukcja domeny ale mnie powaliła :)

 

A co takiego Cię powaliło bo chyba jestem tępy i nie zrozumiałem tego co napisałeś oraz co znaczy to zdjęcie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co takiego Cię powaliło bo chyba jestem tępy i nie zrozumiałem tego co napisałeś oraz co znaczy to zdjęcie?

 

heh, też nie za bardzo rozumiem ;) ale domyślam się, że to jakiś obrazek autorstwa niejakiego Błażeja Pieczyńskiego przedstawiający wynik fikcyjnej aukcji, któregoś z dzieł Wilhelma Sasnala - taka forma sztuki ;)

Kolega Pakrol chyba dał się nabrać, że to autentyczny dokument, a może to mnie poniosła wyobraźnia ;)

 

może Rocker nam coś powie na ten temat :P

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha. To był "zrzut ekranu" tego obrazu.

 

W skrócie: O karierze w Polsce Sasnal nie miał co marzyć, więc przeniósł się do USA. Tam namalował większość obrazów (+ komiksy, filmy) i dzięki swej aktywności, krytycy ogłosili iż jest on najlepszym malarzem na świecie. Wiadomość dotarła do Polski i Polska przekazała zdawkowe wieści: Wilhelm Sasnal, Polak, najlepszy malarz na świecie, obrazy warte setki tysięcy dolarów. Zapanowała Sasnalomania. Każdy tylko go kojarzył z obrazami wartymi fortunę. Jedni go wielbili, drudzy nienawidzili, wyzywali od mend galeryjnych, dziwek, itp. Nikt nie potrafił zrozumieć jego sukcesu. I mieli rację, bo nikt o nim nic nie wiedział aż do tego momentu. Zamiast radochy, krytycy rzucili się na niego z nożami.

 

... i miałem niezamalowane płótno, więc postanowiłem zrobić mały eksperyment, wykorzystać szum i sprawdzić, czy będą pisać o obrazie. Najpierw trafił na Art.Blox, potem na blog Strasznej Sztuki, do bloga Rzeczpospolitej i jeszcze jakieś radio, czy też internetowa gazeta chciała ze mną wywiad przeprowadzić. Totalna paranoja. Na łamy gazet nie miałem co liczyć. Dopiero udało się grupie The Krasnals . Ba, dom aukcyjny Christies ośmieszył się wyceniając ich obraz-parodię na kwotę 70 tys. funtów (źródło).

 

I tylko skandale zaczęły się liczyć. Nawet wierszyk ułożyłem.

 

Polecam zapoznać się z działalnością The Krasnals: http://thekrasnals.pinger.pl

 

PS: A obraz został sprzedany na aukcji WOŚP za sześćdziesiąt parę złotych. Najchętniej bym go odkupił. ;)

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masakra! Sam miałem ją licytować, ale wpadka :P

Kolejny argument potwierdzający, jak działa aukcja na psychikę i rozwagę człowieka ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×