Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Kończy się serial to i domena tanieje.

 

Ciekawe skąd ta informacja :) Serial będzie emitowany dokąd FOX nie będzie tracił widzów - a z tego co wiem -- nie traci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tanio poszła imho.

Chciałem licytować wyżej, ale jak zobaczyłem nazwa.pl to sobie odpuściłem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem licytować wyżej, ale jak zobaczyłem nazwa.pl to sobie odpuściłem :)

Co Wy macie z tym nazwa.pl (już parę razy na forum widziałem)?

 

Robiłem parę cesji i poszło bardzo szybko i sprawnie. Ani razu nie miałem powodów do narzekań.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Wy macie z tym nazwa.pl (już parę razy na forum widziałem)?

 

Fajna domena.

Przy tej cenie nawet nazwa.pl bym przełknął. :)

 

OT

Osobiście mam tam tylko 2 domeny (jeszcze) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem licytować wyżej, ale jak zobaczyłem nazwa.pl to sobie odpuściłem :)

Mam podobnie - czasem wolę nawet stracić, byle tylko nie tracić czasu na papierowe cesje itd. W końcu najcenniejszy jest właśnie czas.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Wy macie z tym nazwa.pl (już parę razy na forum widziałem)?

 

Robiłem parę cesji i poszło bardzo szybko i sprawnie. Ani razu nie miałem powodów do narzekań.

 

Nie sądzę, abym musiał, jako wolny obywatel wolnego kraju, wymachiwać każdemu, kto tego zechce, moim dowodem osobistym.

Wracając do meritum: poczytaj trochę na Forum ... Nie miałeś powodów do narzekań, ale przypuszczam, że nie miałeś również kodów authInfo do swoich domen ...

 

Przepraszam za OT ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
... przypuszczam, że nie miałeś również kodów authInfo do swoich domen ...

 

Albo źle przeczytałem albo wysyłają je pocztą... tradycyjną. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Wy macie z tym nazwa.pl (już parę razy na forum widziałem)?

Robiłem parę cesji i poszło bardzo szybko i sprawnie. Ani razu nie miałem powodów do narzekań.

Główny problem w transakcjach dokonywanych za pośrednictwem Netart to marnowanie czasu i dodatkowe, niepotrzebne koszty.

Jeśli chcę dokonać cesji domeny w tym serwisie, muszę wydrukować dokumenty cesji, pojechać do sądu aby uzyskać aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego ( KRS ) - bodajże 12 stron. Każdorazowy koszt odpisu to 30 PLN. Wracam do domu.

 

Robię ksero NIP'u i Regon'u.

Jeśli robię ksero odpisu ( jest ważny 3 miesiące więc jest szansa, że ponownie go wykorzystam ) to na każdej stronie muszę przystawić pieczątkę i wpisać regułkę: za zgodność z oryginałem oraz złożyć podpis. Pozostałe dokumenty też muszą być oczywiście podobnie wypełnione.

Następnie jadę na pocztę, odczekuję w kolejce by wysyłać komplet 15 stron listem poleconym do mojego kontrahenta i czekam aż on zrobi to samo i odeśle swój komplet do Krakowa.

W międzyczasie martwię się czy kontrahent nie pomyli się lub nie przeoczy czegokolwiek w papierach bo wtedy operacja jest powtarzana.

 

Zazwyczaj taka cesja ( o ile kontrahent mieszka w Polsce ) trwa ok. tygodnia, kosztuje mnie min. 35 PLN i zabiera ok. 2 godzin.

 

Co gorsza - całkiem niedawno przeniesienie domeny do panelu nabywcy wymagało ... powtórzenia powyższej operacji !!

________________________________________________________________________________

 

Cesja u innego rejestratora wygląda tak:

Generuję elektronicznie kod authinfo i wysyłam go via e-mail kontrahentowi, który przenosi domenę do siebie.

Operacja ta zajmuje krótką chwilę.

 

Oczywiście pomijam etap negocjacji, przelewu i wystawienia faktury, który w obydwu przypadkach jest porównywalny.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, w nazwa.pl trochę papierków jest do dodania. Jeśli jednak mówimy o cesji to podobne procedury ma też home.pl i OVH.pl. W OVH trzeba dodatkowo dołączyć dowód osobisty właściciela firmy czego w nazwa.pl w przypadku cesji domeny na firmę nie ma :)

 

I cesja w nazwa.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nazwa.pl to, parę osób nie związanych z rynkiem domen, które kupiło ode mnie domeny, były bardzo zadowolone, że cała procedura odbędzie się z udziałem dokumentów papierowych i poczty tradycyjnej. To był dla nich plus, chcieli mieć w ręku papierek z podpisem. Ta procedura jest uciążliwa jedynie w handlu pomiędzy domenarzami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o nazwa.pl to, parę osób nie związanych z rynkiem domen, które kupiło ode mnie domeny, były bardzo zadowolone, że cała procedura odbędzie się z udziałem dokumentów papierowych i poczty tradycyjnej. To był dla nich plus, chcieli mieć w ręku papierek z podpisem. Ta procedura jest uciążliwa jedynie w handlu pomiędzy domenarzami.

 

Chyba sobie żartujesz... :/

Każdy chce mieć szybko domene w swoim panelu, a netart to uniemożliwia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o nazwa.pl to, parę osób nie związanych z rynkiem domen, które kupiło ode mnie domeny, były bardzo zadowolone, że cała procedura odbędzie się z udziałem dokumentów papierowych i poczty tradycyjnej. To był dla nich plus, chcieli mieć w ręku papierek z podpisem. Ta procedura jest uciążliwa jedynie w handlu pomiędzy domenarzami.

 

Nie widzę problemu ani sprzeczności. Zawsze możesz wysłać wszystkie dokumenty (cesję, umowę, odpisy i co tam jeszcze) kontrahentowi, tylko po co ktoś chciałby wysyłać je do rejestratora?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba sobie żartujesz... :/

Każdy chce mieć szybko domene w swoim panelu, a netart to uniemożliwia.

Nie, nie żartuję, mówię jak było.

 

Sam powoli się stamtąd przenoszę: opłacam na kolejny rok, pobieram authinfo i przenoszę do domeny.tv , niemniej nie mam tak, żeby mnie ta firma odstraszała. Ja po prostu mam czas, przynajmniej do lutego :)

 

Nie widzę problemu ani sprzeczności. Zawsze możesz wysłać wszystkie dokumenty (cesję, umowę, odpisy i co tam jeszcze) kontrahentowi, tylko po co ktoś chciałby wysyłać je do rejestratora?

Dla mnie jako sprzedawcy domen jest to uciążliwe, ale jeśli kupujący by sobie życzył, to tak bym zrobił. Sam mu bym tego na pewno nie zaproponował :)

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha ;x teraz zaczęła się era "gratisów" na alegro, ludzie pozbywają się domen cybersquattingowych, inni zapewne uszkodzonych samochodów itd. W każdym wypadku po sfinalizowaniu transakcji mogą napisać "to był tylko gratis".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×