Jump to content
Alexis

mobile.co - nie uwierzysz za ile się sprzedała!

Recommended Posts

Z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi należy się zgodzić choć ten globalny rynek chyba jest zawężony głównie do USA, prawda ?

Nawet gdyby tak bylo, to chyba zgodzisz sie ze mna, ze ilosc kupcow w usa i zawartosc ich portfeli jest zdeczka wyzsza, niz w polsce ;)

Natomiast moim zdaniem takimi przekonaniami bardzo ograniczasz swoja fantazje. Duzo sprzedazy idzie do chin. Poza tym widze, ze wiekszosc czytelnikow tego forum nie jest swiadoma istnienia hiszpanskojezycznego rynku globalnego. Ja osobiscie sprzedawalem juz domeny .co poza kolumbia do meksyku, uk, niemiec, hiszpanii, nowej zelandii, francji, us, szwajcarii i moze jeszcze cos zapomnialem...

Ale chętnie dowiem z jakich rzetelnych danych korzystałeś przy użyciu porównań w końcowej części cytowanej przeze mnie, Twojej wypowiedzi ?

Tutaj wyciag 100 najwyzszych sprzedazy ccTLD roku 2013 (wszystkie opuglikowane domeny .co i .pl w top100 tld):

http://dnjournal.com/ytd-sales-charts.htm

8. Mega.co 60000

11. Ed.co 50000

12. Grydladzieci.pl 48870

14. Pay.co 46807

21. XE.co 37500

24. Dating.co 30000

33. Home.co 26000

40. SMS.pl 23616

48. Mozart.co 21000

59. Bark.co 19532

74. Battery.co 18000

79. Choinki.pl 17290

85. Together.co 17000

90. Garnki.pl 16192

 

W sumie 4 domeny .pl w lacznej sumie 106.000 USD

W sumie 10 domen .co w lacznej sumie 325.000 USD

 

Domeny .co sprzedaja sie w 2013 okolo 3-krotnie lepiej niz .pl i do tego za wyzsze ceny.

W roku 2014 sytuacja wyglada jeszcze bardziej dramatycznie na niekorzysc pl.

Jeżeli masz czas aby analizować domeny .pl, to zapewne zauważasz, że niemało z nich zmienia abonenta ale dane o transakcjach najczęściej nie są nigdzie oficjalnie publikowane. Jak więc dokonałeś tego porównania ?

Nie ma absolutnie podstaw do przypuszczenia, ze procent opublikowanych transakcji .co jest wyzszy niz .pl. U mnie jest wrecz odwrotnie. Ja staram sie trzymac wszystkie moje transakje jako utajnione, ale w przypadku .pl czesto znajdzie sie jakis nadgorliwiec, ktory dla udowodnienia swojej genialnosci taka transakcje upubliczni, takze z moich transakcji duzo wiekszy procent wsrod transakcji .pl jest upublicznionych, niz wsrod .co. Nie rozumiem dlaczego sadzisz, ze w przypadku innych portfolio ma byc odwrotnie. Masz na to jakies rzetelne dane, bo dzieki tobie czuje sie teraz niewygodnie wyjatkowy? ;)

 

ps. jak do tej pory jestem jedyna osoba w tym watku ktora publikuje tu jakiekolwiek liczby albo statystyki. wszystkie argumenty milosnikow .pl sa czystymi opiniami, bez poparcia ich sprawdzalnymi liczbami. Chetnie zobacze jakies liczby na korzysc .pl. Moze znow zaczne inwestowac w tym pieknym kraju...

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za troskę ale zapewniam, że moja fantazja jest nadal w bardzo dobrym stanie ;)

Pytałem a nie stwierdzałem.

Nie mam 100%-owo pewnych danych aby rzetelnie porównać wielkość sprzedaży i z tego co widzę Ty też ich nie masz. Traktuję więc Twoje odpowiedzi jako Twój punkt widzenia a nie jako autentyczne dane porównawcze.

To co publikuje DNJournal nie jest dla mnie miarodajnym punktem odniesienia dla całych rynków.

Nie pokażę dokładnych liczb i nawet nie wymienię wszystkich domen, o których wiem, że zmieniły abonenta ( a ilu nie znam ... ) za duże kwoty ale zauważ, że były ładne transakcje, których wyniki nie były nigdzie oficjalnie publikowane, a które miałyby szansę na wyraźną zmianę statystyk. Poniżej tylko kilka przykładów:

play.pl , buty.pl, budownictwo.pl, biznes.pl

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

zauważ, że były ładne transakcje, których wyniki nie były nigdzie oficjalnie publikowane, a które miałyby szansę na wyraźną zmianę statystyk. Poniżej tylko kilka przykładów:

play.pl , buty.pl, budownictwo.pl, biznes.pl

dlaczego sadzisz, ze .pl jest pod tym wzgledem wyjatkowe?

 

Jesli wszystkie widoczne statystyki i oficjalne dane rynku mowia na korzysc .co, a zadna widoczna statystyka nie mowi na korzysc .pl, to zdeczka nierozsadnym jest upierac sie, ze rynek .pl jest lepszy, nie sadzisz? O wtapianiu realnych pieniedzy w .pl juz nie wspomne!

 

No chyba ze masz jakas oficjalna statystyke/porownanie na korzysc .pl. Chetnie ja zobacze, chetnie dam sie przekonac ze w .pl warto inwestowac w porownaniu z takim chocby "smieciowym" .co, bo jak mowilem bardzo chetnie poinwestowalbym moje zyski w polsce, ale objektywnie rzecz biorac to by bylo glupota.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

dlaczego sadzisz, ze .pl jest tu wyjatkowe?

Co znaczy "tu" i gdzie użyłem określenia ".pl jest wyjątkowe" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co znaczy "tu" i gdzie użyłem określenia ".pl jest wyjątkowe" ?

Dlaczego sadzisz, ze tylko w .pl niektore duze transakcje nie sa publikowane? Ja mam zarowno .co jak i .pl i widze, ze .pl sa czesciej publikowane niz .co i to niezaleznie od wysokosci transakcji. Nie ma absolutnie podstaw do twierdzenia, ze jakiestam nieopublikowane transakcje by zmienily statystyke na korzysc .pl, bo w .co tez jest wiele nieopublikowanych (takze wielkich) transakcji i jak pisalem, z tego co widze wiecej niz w .pl. Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego sadzisz, ze tylko w .pl niektore duze transakcje nie sa publikowane?

To już jest jawna manipulacja :). Gdzie napisałem, że tylko transakcje .pl nie są publikowane ?

 

Niepotrzebnie tak się prężysz - nie jestem Twoim wrogiem :)

Lubię jednak posługiwać się rzetelnymi danymi a nie przypuszczeniami dlatego chciałem tylko dowiedzieć się na jakiej podstawie twierdzisz, że

Wartosc tego rejestru jest wyzsza niz rejestru .pl. Roczna suma transakcji na rynku .co jest wyzsza od .pl ?

Opieranie się na danych, które przedstawiłeś w ogóle mnie nie przekonuje i ma się nijak do naukowych danych i metod porównawczych.

 

W sumie 4 domeny .pl w lacznej sumie 106.000 USD

W sumie 10 domen .co w lacznej sumie 325.000 USD

 

Domeny .co sprzedaja sie w 2013 okolo 3-krotnie lepiej niz .pl i do tego za wyzsze ceny.

 

Nie będę więc powtarzał Twoich przypuszczeń porównujących te rynki bo na podstawie wyrywkowych danych, ocena nie jest rzetelna i obiektywna.

 

edit:

 

Oj chlopaki, wyszly wam argumenty. I w co ja teraz bede inwestowal? ;)

 

Nie ma to jak poprawienie sobie nastroju :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

dlaczego sadzisz, ze .pl jest pod tym wzgledem wyjatkowe?

 

Jesli wszystkie widoczne statystyki i oficjalne dane rynku mowia na korzysc .co, a zadna widoczna statystyka nie mowi na korzysc .pl, to zdeczka nierozsadnym jest upierac sie, ze rynek .pl jest lepszy, nie sadzisz? O wtapianiu realnych pieniedzy w .pl juz nie wspomne!

 

No chyba ze masz jakas oficjalna statystyke/porownanie na korzysc .pl. Chetnie ja zobacze, chetnie dam sie przekonac ze w .pl warto inwestowac w porownaniu z takim chocby "smieciowym" .co, bo jak mowilem bardzo chetnie poinwestowalbym moje zyski w polsce, ale objektywnie rzecz biorac to by bylo glupota.

Rafael, statystyki to wlasnie glowny problem koncowek .co & Co. ;)

Newbies (podstawowy potencjal inwestorski) nie mogac doszukac sie informacji o spektakularnych transakcjach w obrebie .co & Co. przestaja sie dana koncowka interesowac.

Z "prawdziwymi" koncowkami ;) jest zupelnie inaczej. Tutaj podstawowy potencjal inwestorski stanowia KK i SEO-sy.

Poniewaz Google rulez, ci drudzy nie zawsze byli/sa sklonni zaakceptowac oczekiwane przez nas ceny za domeny generyczne (przy oczywistym braku jakichkolwiek gwarancji odnosnie Top10 google).

Od momentu kiedy AdWords oferuje bardzo korzystny QF dla domen generycznych stanowiacych juz samo w sobie "TO" slowo kluczowe, wzroslo znacznie zainteresowanie KK wlasnie takimi domenami ( oszczednosc w skali miesiaca w wydatkach na AdWords to kilka tys. PLN)

Jacek ma absolutna racje twierdzac, ze statystyki "jawnych" sprzedazy .pl maja sie nijak do realu.

Zapytam o przyzwolenie kupujacych i postaram sie upublicznic przyjamniej kilka transakcji srednich xx.xxx PLN z ostatnich tygodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciesze sie, ze rozmowa nabiera merytorycznosci :)

Newbies (podstawowy potencjal inwestorski) nie mogac doszukac sie informacji o spektakularnych transakcjach w obrebie .co & Co. przestaja sie dana koncowka interesowac.

Skad Twoje mniemanie, ze podstawowy potencjal inwestorski .co to Newsbies (poczatkujacy domainerzy), a w .pl to KK? Absolutnie bledna opinia. Liczby Tobie przecza. PL ma znacznie wyzszy procent spadow, co oznacza, ze znacznie wiecej .pl niz .co rejestruja domainerzy i te domeny za rok spadaja. To wlasnie rynek .pl osaczony jest przez jak to Ty pejoratywnie okreslasz Newbies. Moje sprzedaze na rynku wtornym tez to potwierdzaja: W .co sprzedaje znacznie wiecej dla KK niz w .pl (zarowno absolutnie jak i procentowo)

Jacek ma absolutna racje twierdzac, ze statystyki "jawnych" sprzedazy .pl maja sie nijak do realu.

A ja nie mam racji twierdzac, ze nie ma absolutnie podstaw, by myslec, ze z .co nie jest podobnie?

Zapytam o przyzwolenie kupujacych i postaram sie upublicznic przyjamniej kilka transakcji srednich xx.xxx PLN z ostatnich tygodni.

Dobrze, podaj, skompilujemy liste Top100 w 2014 w .pl i .co i porownamy ;) Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja nie mam racji twierdzac, ze nie ma absolutnie podstaw, by myslec, ze z .co nie jest podobnie?

Ponownie proszę Ciebie abyś nie wkładał w moje palce czegoś czego nie napisałem.

 

Przy okazji warto jeszcze zwrócić uwagę na inny fakt, że im więcej dobrych domen jest zagospodarowanych, tym mniej transakcji samych domen a o transakcjach serwisów tutaj nie dyskutujemy.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji warto jeszcze zwrócić uwagę na inny fakt, że im więcej dobrych domen jest zagospodarowanych, tym mniej transakcji samych domen a o transakcjach serwisów tutaj nie dyskutujemy.

Oczywiscie, powoli dochodzimy do sedna sprawy! Pozwolisz, ze cie sparafrazuje: Poniewaz w wiele dobrych domen .pl jest zagospodarowanych (KK), na handlu domenami .pl juz nie mozna tyle zarobic co na handlu domenami w rejestrze, gdzie wiele dobrych domen jeszcze nie jest zagospodarowanych (patrz .co). Right?

 

To by sie pokrywalo z moimi obserwacjami, w .co sprzedaje znacznie wiecej niz w .pl, mimo ze zainwestowalem znacznie mniej i to dopiero 4 lata temu, w .pl zainwestowalem duzo wiecej i inwestuje od jakis 15 lat. Dla mnie rachunek jest prosty! Ale moze nie znam polskiego tak dobrze jak hiszpanskiego ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

A brałeś pod uwagę to, że mogłeś zainwestować w nieodpowiednie domeny .pl ? Przynajmniej w znaczną ich część ?

I m.in. przez to wyciągasz nie do końca dobre wnioski ?

 

Ja Tobie naprawdę nie zazdroszczę trafionych inwestycji, bez względu na to czy to będą domeny .co czy cokolwiek innego.

Tylko proszę byś nie manipulował danymi i na podstawie kilku domen ujawnionych w DNJournal, nie wyciągał wniosków dotyczących całego rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A brałeś pod uwagę to, że mogłeś zainwestować w nieodpowiednie domeny .pl ? Przynajmniej w znaczną ich część ?

To wlasnie mialem na mysli w zdaniu "Ale moze nie znam polskiego tak dobrze jak hiszpanskiego". Mialo to oznaczac: W .co bylo najwyrazniej znacznie latwiej zarobic niz w .pl, nawet nie znajac jezyka. Nie zebym narzekal na moje inwestycje w .pl, ale jednak nie ma to porownania do mozliwosci, jakie otworzyl przede mna (i przed kazdym innym) 4 lata temu .co. Mysle, ze bylo to porownywalne do warunkow z jakich korzystal keyword kiedy inwestowal w .pl w latach 90tych.

Tylko proszę byś nie manipulował danymi i na podstawie kilku domen ujawnionych w DNJournal, nie wyciągał wniosków dotyczących całego rynku.

Bardzo mi przykro, ale nie manipuluje danymi. Przedstawiam i porownuje statystyki WSZYSTKICH opublikowanych DUZYCH sprzedazy. Mi nie sa znane zadne opublikowane sprzedaze z cena, ktore nie zostaly uwzglednione w DNJournal a lapalyby sie do Top100 ccTLD. Nikt na razie zadnej takiej sprzedazy wsrod .pl nie przedstawil. Nie ma tez powodu, by przypuszczac, ze ponizej najwyzszych sprzedazy .pl-ki lepiej wypadaja niz .co, bo niby dlaczego? Jesli ktos chce skompilowac taka liste plek z 2014 (powiedzmy powyzej 5k PLN) albo 2013, to ja chetnie dla porownania skompiluje takowa dla .co i zobaczymy jak mizernie wypadnie .pl ;)

 

ps. Wciaz czekam na jakiekolwiek liczby od frakcji .pl ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bystry chłopak ale jak się na coś uprze, to zamyka się w swoim pancerzu niczym kolumbijski pancernik ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystając z tego wątku i rozmowy (przepraszam za takie wejście smoka) chciałem zapytać kto się orientuje gdzie na dzień dzisiejszy można kupić najtaniej domeny .co? :D

 

Zachęciłem się troszkę czytając ten temat i kupię sobie chyba jedną jakąś malutką... :blush::wub:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bystry chłopak ale jak się na coś uprze, to zamyka się w swoim pancerzu niczym kolumbijski pancernik ;)

Odwzajemniam komplement :)

 

Nothing in the world can take the place of persistence.

Talent will not; nothing is more common than unsuccessful men with talent.

Genius will not; unrewarded genius is almost a proverb.

Education will not; the world is full of educated derelicts.

Persistance and determination alone are omnipotent.

- Calvin Coolidge

Share this post


Link to post
Share on other sites

To historia o biznesie

Zobaczymy co przyniesie...

Proszę Was Panowie, Panie

O dokładne przeczytanie

W czasach naszych tu obecnych

Wszędzie pełno planów niecnych

Każdy knuje, kombinuje

...

Corny Mclain

 

:)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ps. Wciaz czekam na jakiekolwiek liczby od frakcji .pl ;)

Przykladowa sprzedaz z tego tygodnia: jako*pl (srednie/wysokie xx.xxx PLN)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykladowa sprzedaz z tego tygodnia: jako*pl (srednie/wysokie xx.xxx PLN)

 

No ładnie ;)

I znowu niemcy wykupują Polskę, ale za to dobrze płacą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykladowa sprzedaz z tego tygodnia: jako*pl (srednie/wysokie xx.xxx PLN)

Nie bierz mi tego za zle, keyword, ale xx.xxx to nie liczba.

 

Liczby podaje sie w ten sposob:

Przykladowa sprzedaz sprzed 9 dni Treat.co 19.000usd = 60.000 pln :)

Przykladowa sprzedaz sprzed 6 dni Mobile.co 238.000usd = 748.000 pln :)

 

Notabene: Lezysz o JEDEN RZAD WIELKOSCI ponizej .co

To znaczy FAKTOR DZIESIEC!

Nie widze w jaki sposob mialoby to zmienic obraz czegokolwiek.

Wrecz przeciwnie, jesli to sa te rzekome wysokie nieujawnione sprzedaze .pl, ktore juz leza o rzedy wielkosci od ujawnionych .co (tych powyzszych - do sprawdzenia), to wyobraz sobie jak wygladaja dopiero te wysokie nieujawnione .co

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co w ogóle prowadzicie tą dyskusję? Alexis bawi się w co i na tym zarabia lepiej, więc próbuje to promować, a nas to nie interesuje, więc dyskusja powinna skończyć się na 2-3 postach, a nie 3 stronach z przekomarzaniem się.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystając z tego wątku i rozmowy (przepraszam za takie wejście smoka) chciałem zapytać kto się orientuje gdzie na dzień dzisiejszy można kupić najtaniej domeny .co? :D

 

Zachęciłem się troszkę czytając ten temat i kupię sobie chyba jedną jakąś malutką... :blush::wub:

 

Aktualnie to najtaniej chyba ma BigRock.in

PLN 199 INR w promocji

Płatność Mastercard albo Visa (nie electron)

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie to najtaniej chyba ma BigRock.in

PLN 199 INR w promocji

Płatność Mastercard albo Visa (nie electron)

 

:)

 

Wczoraj kupiwszy sobie jedną w domeny.pl bo mieli promocję (coś około 90 zł brutto) ... i tutaj zrobiwszy błąd bo premium.pl wczoraj przestało mi na chwilę działać a oni też mają (ciut drożej - coś około 110 zł brutto) ale wygodniej, milej i przyjemniej ;)

 

A zamiast poczekać to ja poleciałem o parę gorszy taniej i teraz aż strach pomyśleć co będę musiał przejść żeby tę domenę wytransferować do premium :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godaddy: $9,99, jakies 30PLN

 

Ale Rs199 to cena nie do pobicia! :) Ile biora za przedluzenie?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×