Jump to content
Kangur

Co to jest plik strefy?

Recommended Posts

Przepraszam jeśli wykażę się ignorancją ale mógłby mi ktoś troszkę dokładniej wyjaśnić o co chodzi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie zajmujecie się domenami a nie wiecie co to plik strefy :) ? Jak myślicie jak działa dropped ? Aby sprawdzić, która domena wygasła musi wcześniej wiedzieć o jej istnieniu do tego potrzebny jest właśnie plik strefy zawierający wszystkie zarejestrowane w Polsce domeny. Potem już tylko sprawdzenie czy mają ustawionego dns'a(jeśli miała a nie ma to znaczy, że się zwolniła) i ewentualna weryfikacja we WHOIS dokładnego statusu domeny ( postepowanie, wolna, zablokowana) ot cała magia...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie zajmujecie się domenami a nie wiecie co to plik strefy :) ?

Jeżdżę samochodem, a nie znam jego budowy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie zajmujecie się domenami a nie wiecie co to plik strefy :) ?

 

Na wielu rzeczach się nie znam i pewnie nie wszystko opanuję lecz nie wstydzę się tego.

Tym bardziej, że domeny traktuję jako zajęcie dodatkowe dopiero od roku a zdecydowanie więcej miałem w zyciu do czynienia z handlem niz z informatyką.

A ty myslisz, że każdy kto żyje od roku zna się dobrze na życiu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, czlowiek przez cale zycie uczy sie na swoich i cudzych bledach - glowa do gory! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie zajmujecie się domenami a nie wiecie co to plik strefy :) ?

 

buahaha! ale śmieszne, nie? ja też długo nie wiedziałem i co z tego? ktoś kiedyś tutaj napisał też bardzo mądre zdanie, że "jak nie umiesz programować to nie bierz się za domeny" ;-) ja nie potrzebuje tego pliku i jakoś dobrze sobie radzę z domenami, bylif mi :-)

 

heh, podobnie jak DawPi mam z samochodami. nawet nie wiem ile koni ma moje auto i G mnie to obchodzi. ważne, że dojadę nim tam gdzie chce :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I don't bylif you ;/

 

domenator chcial powiedziec:

"Masz leb i ch*j to kombinuj" - z czym sie w zupelnosci zgadzam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie zajmujecie się domenami a nie wiecie co to plik strefy :) ?

Dziękujemy łaskawco za wyjaśnienia. Nie wiem w czym miało by to przeszkadzać, jeżeli nie łapię .pl, tylko kupuję je na rynku wtórnym? Nie mam czasu na pierdoły, wolę zapłacić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×