Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Nie zauważyłem, by ktoś już o tym pisał

 

 

Zdaje się home.pl robi porządki w kolejnej firmie po az.pl... Ok. 72 zł za przedłużenie .pl? Przykre :(

 

1. home.pl nie ma nic wspólnego z tą zmianą cen, premium.pl ustala politykę cenową samodzielnie

2. zmiana dotyczy wyłącznie cennika detalicznego, cenniki hurtowe pozostają bez zmian

3. cena 50 zł netto była jedną z najniższych na rynku, cena 59 zł netto nadal jest jedną z najniższych na rynku

4. zły temat, chyba że masz jakieś pytanie w związku ze zmianą ;-)

 

W tym roku powiększyliśmy zespół pracujący nad serwisem, pracuje on obecnie intensywnie nad zmianami, z których pierwsze będziecie mogli zobaczyć już niedługo (czerwiec). Zmiany te są ważne zarówno dla premium.pl, jak i dla Was - naszych Klientów. Niestety ;-) pracownicy kosztują, więc pewne adiustacje były konieczne, aby zachować równowagę między finansami a rozwojem. Innymi słowy - wybierając między "darmowym" spoczywaniem na laurach kosztownym rozwojem, wybieram rozwój. Wierzę, że wkrótce sami przyznacie, że był to dobry wybór. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym roku powiększyliśmy zespół pracujący nad serwisem, pracuje on obecnie intensywnie nad zmianami, z których pierwsze będziecie mogli zobaczyć już niedługo (czerwiec).

 

Czy wśród zmian planowanych na czerwiec, o których piszesz powyżej znajdą się może te zapowiadane od jakiegoś czasu, dotyczące funkcjonalności dzierżawy domen? Pytałem jakiś czas temu w tym wątku kiedy można się ich spodziewać, bo czekam (i chyba nie tylko ja) na nie i odkreślam w kalendarzu każdy kolejny dzień do ich wdrożenia - chociaż nie wiem kiedy to będzie, ale najwyraźniej utrzymuje w Premium.pl za mało domen ;-), bo nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wśród zmian planowanych na czerwiec, o których piszesz powyżej znajdą się może te zapowiadane od jakiegoś czasu, dotyczące funkcjonalności dzierżawy domen? Pytałem jakiś czas temu w tym wątku kiedy można się ich spodziewać, bo czekam (i chyba nie tylko ja) na nie i odkreślam w kalendarzu każdy kolejny dzień do ich wdrożenia - chociaż nie wiem kiedy to będzie, ale najwyraźniej utrzymuje w Premium.pl za mało domen ;-), bo nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.

 

Jeśli pytasz o możliwość ustalania kwoty dzierżawy niezależnie od ceny Kup Teraz, a także dla domen *bez* ustawionej ceny Kup Teraz, to tak, ta zmiana ma obecnie najwyższy priorytet (zaraz po tej, nad którą teraz pracujemy), więc powinna się pojawić *najpóźniej* w czerwcu. ;-)

 

"Pytałem jakiś czas temu w tym wątku" - pytania zadawane na forum nie zawsze doczekują się odpowiedzi, choćby je pisał i sam prezydent. Czasem pytanie możemy przeoczyć, a czasem po prostu zapomnieć odpisać. Nie należy brać tego osobiście...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. home.pl nie ma nic wspólnego z tą zmianą cen, premium.pl ustala politykę cenową samodzielnie

2. zmiana dotyczy wyłącznie cennika detalicznego, cenniki hurtowe pozostają bez zmian

3. cena 50 zł netto była jedną z najniższych na rynku, cena 59 zł netto nadal jest jedną z najniższych na rynku

4. zły temat, chyba że masz jakieś pytanie w związku ze zmianą ;-)

 

W tym roku powiększyliśmy zespół pracujący nad serwisem, pracuje on obecnie intensywnie nad zmianami, z których pierwsze będziecie mogli zobaczyć już niedługo (czerwiec). Zmiany te są ważne zarówno dla premium.pl, jak i dla Was - naszych Klientów. Niestety ;-) pracownicy kosztują, więc pewne adiustacje były konieczne, aby zachować równowagę między finansami a rozwojem. Innymi słowy - wybierając między "darmowym" spoczywaniem na laurach kosztownym rozwojem, wybieram rozwój. Wierzę, że wkrótce sami przyznacie, że był to dobry wybór. :-)

 

Szybka odpowiedź Aftermarket.pl:

 

 

Konkurencja podwyższa ceny - u nas są nadal niskie!

Drogi użytkowniku,

Od 1 czerwca konkurencyjny serwis podnosi ceny odnowień domen .pl. Tymczasem w AfterMarket.pl ceny odnowień nadal pozostają bez zmian, a do końca czerwca można wciąż korzystać z promocji "Odnawiaj taniej"!

http://www.aftermarket.pl/promocja_odnawiaj.htm

Dzięki tej promocji, możliwe jest odnowienie domen polskich o 10% taniej niż w standardowym cenniku - w zależności od liczby posiadanych domen, cena odnowienia domeny .pl może obniżyć się nawet do 36 złotych. W każdym przypadku, ceny odnowień są znacznie niższe niż nowy cennik konkurencji!

To dobry moment, aby przenieść obsługę swoich domen do AfterMarket.pl i cieszyć się tańszymi odnowieniami. Wystarczy w tym celu przejść na poniższą stronę i podać nazwy oraz kody autoryzacyjne domen (uzyskane u obecnego rejestratora):

http://www.aftermarket.pl/dm_transfers_in.php

Nie przepłacaj za odnawianie domen - przenieś je do AfterMarket.pl i korzystaj z najniższych cen odnowień w Polsce.

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Errata do maila z AM:

Jest: "Konkurencja podwyższa ceny - u nas są nadal niskie!"

Powinno być: "Konkurencja podwyższa ceny - u nas są nadal wyższe!"

 

Porównanie cenników wg progów:

Detal:

premium.pl: 59 zł netto (po podwyżce), AM: 59,95 zł netto (obecnie)

Hurt:

20+ P: 48, AM: 50,95

50+ P: 46, AM: 46,95

100+ P: 44, AM: 44,45

200+ P: 42, AM: 41,95

500+ P 41, AM: 40,95

1000+ P 40, AM: 39,95

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można gdzieś sprawdzić historię ruchu testowanych domen? Testowałem jakiś czas temu domeny. Wtedy mi się nie chciało ich

po ukończeniu testów rejestrować. Teraz mnie natchnęło i chcę sprawdzić które były warte uwagi. Da się to gdzieś w premium ?

 

* jeżeli nie da się - dlaczego? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdzie je miałeś zaparkowane?

 

Formularz kontaktowy był na nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając jeszcze do punktu cen odnowień. Dla mnie jako osoby utrzymującej niewielką liczbę domen ważna jest KOŃCOWA cena za odnowienie danej domeny. Analizowałem faktury i od dobrych kilku miesięcy na fakturach widnieją następujące pozycje: "Price, VAT, Final Price" W ubiegłym miesiącu przedłużałem domenę .com (price:33.57, VAT: 6.38, Final Price: 39,95, czyli de facto kwota z cennika) Dla mnie, jako laika podatkowego interesuje fakt, czy VAT został uwzględniony i czy ja z tego powodu płacę coś więcej - nie płacę, gdyż cena końcowa zawiera VAT-potwierdzeniem faktura elektroniczna) Jak by nie patrzeć Przemek Twoje argumenty nie mają racji bytu, a w premium.pl jest coraz drożej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy istnieje możliwość , aby na stronie ofertowej domeny ("Zobacz wszystkie oferty" - https://premium.pl/profil/eteka_pl/kategorie) i sprzedającego ("Domeny użytkownika na sprzedaż" - https://premium.pl/profil/eteka_pl/?%2F=#oferty) usunąć linki do domen wystawionych na giełdzie przez danego użytkownika ?

Musisz się pobawić w tej zakładce:

https://premium.pl/mojprofil.html?tab=0&section=sections

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może przemyślicie kwestię cen za rejestracje pl? Bo średnio usmiecha mi się rejestrowanie w az, ale na ten moment mają kilkadziesiąt % jednak taniej. Przynajmniej dla osób które mają domeny w premium czy przeprowadziły np. ileś escrow na waszej platformie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz się pobawić w tej zakładce:

https://premium.pl/mojprofil.html?tab=0&section=sections

 

Tam się właśnie już bawiłem i tylko połowicznie rozwiązuje to mój problem . Można tam wyłączyć listing domen jedynie na stronie sprzedającego ("Domeny użytkownika na sprzedaż" - https://premium.pl/p...a_pl/?/=#oferty) . Do listy domen danego użytkownika można się dostać jeszcze z poziomu strony ofertowej którejś z wystawionych na giełdzie domen ("Zobacz wszystkie oferty" - https://premium.pl/p...ka_pl/kategorie) .

Edited by armani

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym roku powiększyliśmy zespół pracujący nad serwisem, pracuje on obecnie intensywnie nad zmianami, z których pierwsze będziecie mogli zobaczyć już niedługo (czerwiec). Zmiany te są ważne zarówno dla premium.pl, jak i dla Was - naszych Klientów. (...) Wierzę, że wkrótce sami przyznacie, że był to dobry wybór. :-)

 

Jeśli pytasz o możliwość ustalania kwoty dzierżawy niezależnie od ceny Kup Teraz, a także dla domen *bez* ustawionej ceny Kup Teraz, to tak, ta zmiana ma obecnie najwyższy priorytet (zaraz po tej, nad którą teraz pracujemy), więc powinna się pojawić *najpóźniej* w czerwcu. ;-)

 

Jako, że dziś mamy pierwszy dzien lata (i powoli kończy się nam tez miesiac czerwiec), mam pytanie, czy wiadomo juz kiedy mozna spodziewac sie zapowiadanych zmian?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnawianie opcji nadal tylko z kasowaniem ?

Jeśli tak, to czy będzie i kiedy możliwość wyboru sposobu odnowienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy lipiec, a obiecywanych od wielu miesięcy miesięcy zmian w Premium.pl nadal nie ma, mimo iż pb ostatnio pisał, że pojawią się w czerwcu. Może nie zdajecie sobie sprawy, ale dla nas - Waszych klientów - zapowiadane od dawna zmiany (rozszerzona funkcjonalność) mogą mieć duże znaczenie biznesowe, więc nie miejcie proszę za złe, że pytam kiedy można się ich spodziewać?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy lipiec, a obiecywanych od wielu miesięcy miesięcy zmian w Premium.pl nadal nie ma, mimo iż pb ostatnio pisał, że pojawią się w czerwcu. Może nie zdajecie sobie sprawy, ale dla nas - Waszych klientów - zapowiadane od dawna zmiany (rozszerzona funkcjonalność) mogą mieć duże znaczenie biznesowe, więc nie miejcie proszę za złe, że pytam kiedy można się ich spodziewać?

 

Zmiana została wgrana na produkcję wczoraj, ale jeszcze wymaga jednej poprawki, będzie udostępniona tak szybko, jak się z nią uporamy.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana została wgrana na produkcję wczoraj, ale jeszcze wymaga jednej poprawki, będzie udostępniona tak szybko, jak się z nią uporamy.

Czy wśród tych zmian jest ten legendarny Program Partnerski Premium.pl?

Tak jak pisze abc, informacja o dacie takiego wdrożenia jest istotna ze względu na inne projekty. Jest sens na Was czekać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy istnieje szansa na rozszerzenie czasu pracy BOK-u? Oczywiście mam na myśli kontakt z administratorem technicznym, nie z panią od faktur - home.pl coś takiego ma, OVH też. AfterMarket.pl także odpisuje "po godzinach".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie jak liczona jest prowizja od sprzedaży ratalnej domeny w Premium.pl? Dla przykładu załóżmy, że kupuję domenę w cenie 1000 zł netto z Fakturą VAT i płatnością rozłożoną na 4 raty. Czy prowizja liczona i pobierana jest od kwoty netto, czy może brutto? Każdej raty oddzielnie, czy całej kwoty transakcji na raz? Czy wysokość prowizji to kwota netto, czy brutto? W jaki sposób obliczyć kwotę transakcji, jeśli ustalenia między stronami zakładają, że prowizją ma zostać obciążony kupujący? Wiem, że nie ma możliwości wyboru typu prowizję pokrywa: sprzedający/kupujący, ale o ile musiałaby zostać podwyższona kwota transakcji dzielona na raty, aby w ogólnym rozliczeniu sprzedający otrzymał swój 1000 zł już po pobraniu przez Premium.pl prowizji. Z góry serdecznie dziekuję za możliwie jak najszybszą odpowiedź i wyjaśnienie tej kwestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prowizja jest pobierana od każdej raty osobno. W przypadku sprzedaży z fakturą VAT, liczona jest od kwoty netto, bez faktury - od kwoty brutto. Przykładowo przy zakupie domeny za 1000 zł netto na 10 rat po 100 zł netto, z każdej raty sprzedający otrzyma 95 zł netto, a premium.pl 5 zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli pobierana prowizja to 5% netto, a nie 5% brutto?

 

O ile należy podwyższyć kwotę transakcji podawaną przy inicjowaniu sprzedaży ratalnej, aby przy płatności na raty przenieść ciężar prowizji pobieranej przez Premium.pl na kupującego, tzn. żeby po pobraniu przez Premium.pl prowizji sprzedający otrzymał równy 1000 zł (kontynuując przykład)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netto lub brutto, tak jak napisałem wyżej. Rata powinna wynieść 105,26 zł netto aby sprzedający otrzymał równe 100 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×