Jump to content
Sign in to follow this  
Elgrey

Stawki w ND, od 1 kwietnia

Recommended Posts

Witam,

 

Prosiłbym w tym wątku o wypowiadanie sie co do stawek w ND po ropoczeciu promocji wiosennej. Zgodnie z wieloma glosami na zagranicznych forach w tym także moim, niestety promocja ta obkupiona jest obnizeniem stawek przez ND. W moim przypadku szczegolnie jest to zauwazalne na domenach zagranicznych DE oraz NL. Czy u Was także spadły stawki za klikalnosc? Jak ksztalyuja sie Wasze zarobki za kwiecien w stosunku do poprzednich miesiecy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ja nie zauważyłem spadku wartości za klinkięcie, ale może dlatego że mam tylko 4 domeny i same gówniane ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Też chciałem o tym napisac, ale wolałem sie nie wychylac.

Jeżeli temat jest założony to skorzystam z okazji.

Potwierdzam, że zauważyłem spadek stawek za kliki, i troche się zawiodłem bo według moich obliczeń miałem szanse na te 50$ premii.

 

Myślę że z tym kwietniem to jeszcze za szybko na przedstawianie statystyk zarobków. Poczekajmy do końca miesiaca.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I wszystko jasne - kliki za 0,00$ jakie sie u mnie pojawily to nie przypadek.

Krotko mowiac ND strzelilo sobie w kolano - chytry dwa razy traci - czas na zmiane :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest ostre przegiecie,u mnie dochody w ostatnich dniach spadly o polowe. Srednie stawki z 0,05 pospadaly do 0,02. Wiekszosc domen mam .pl , ale takiego spadku to jeszcze nie mialem. myslalem ze to chwilowe, ale niestety wyglada na to ze musza sobie jakos odbiic ta promocje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest ostre przegiecie,u mnie dochody w ostatnich dniach spadly o polowe. Srednie stawki z 0,05 pospadaly do 0,02. Wiekszosc domen mam .pl , ale takiego spadku to jeszcze nie mialem. myslalem ze to chwilowe, ale niestety wyglada na to ze musza sobie jakos odbiic ta promocje...

 

Akurat jak testowo przeniosłem kilka domen z sedo do ND, oni robią takie jaja... za niektóre domeny mam średnią $0,01, podczas gdy w sedo miałem €0,03...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu, jakoś przegapiłem ten temat. Dzisiaj właśnie wrzuciłem ok. 70 domen do ND. Kilka zabrałem z Sedo, także za jakiś czas okaże się, czy nie będę musiał zabierać ich znowu do Sedo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekwai mnie opinia Timiego i apze. Oni pewnie mają najwiecej z nas zaparkowanych domen, więc będzą najlepszym wyznacznikiem. U mnie spadek najbardziej widoczny jest na domenach .de. Które ze średnio 0,4 $ spadły na 0,17. No niestety nie za bardzo widze alternatywę na zmianę parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak długo obserwuję ND tak mogę powiedzieć, że co jakiś czas widzę taki spadek, który trwakilka dni. Sądzę, że są to "zbiegi okoliczności". Radzę porównać nie tylko zarobek, ale i czy nie zmniejszyły się odwiedziny i clickrate. W każdym portfolio jest inaczej, ja spadek odnotowałem przed "promocją".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apze, ale niestety nd ostanimi czasy raczej zdecydowanie spada ze stawkami, i nie mówie tu tylko o domenach .pl, ale w szczegolnosci o zagranicznych z których miałem największe zarobki. Mówisz, że to przejsciowe. Dla mnie coś co stale spada, a Namedrive w moim przypadku potrafi już płacić po 0,02 za clicki w .de czy .at czy .nl zaczyna doprowadzać mnie do szału. W każdym razie nie mówimy tu o spadku od początku kwietnia, no może pare dni wcześniej. Nie wiem jak u Ciebie, ale zauważalne jest jak się ciągle doklada domeny, rośnie liczba clikow, a zarobki niestety zamiast rosnąc spadają.

Czy wieksza liczba z Was zauważa takie same tendencje w swoim portfelu ND ?

Tmi, jak u Ciebie wygląda sytuacja, bo nigdy nie zabierałeś głosu w tej dyskusji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Apze, ale niestety nd ostanimi czasy raczej zdecydowanie spada ze stawkami, i nie mówie tu tylko o domenach .pl, ale w szczegolnosci o zagranicznych z których miałem największe zarobki. Mówisz, że to przejsciowe. Dla mnie coś co stale spada, a Namedrive w moim przypadku potrafi już płacić po 0,02 za clicki w .de czy .at czy .nl zaczyna doprowadzać mnie do szału. W każdym razie nie mówimy tu o spadku od początku kwietnia, no może pare dni wcześniej. Nie wiem jak u Ciebie, ale zauważalne jest jak się ciągle doklada domeny, rośnie liczba clikow, a zarobki niestety zamiast rosnąc spadają.

Czy wieksza liczba z Was zauważa takie same tendencje w swoim portfelu ND ?

Tmi, jak u Ciebie wygląda sytuacja, bo nigdy nie zabierałeś głosu w tej dyskusji?

 

 

U mnie jest tak samo. Nie wiem czemu ale mam tam dziwną tendnencję, że im więcej klików to na 95% przypadków stawki są niższe, niż w dniu w którym jest o wiele mniej kliknięc... Troche to podejrzane..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast zauważyłem, że na początku każdego miesiąca stawki są w miarę ok i utrzymują się takie przez ok 10 dni, ale potem zaczynają spadać, tak że dochód rośnie bardzo powoli. Dziwna polityka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak najbardziej denerwujące w ND są te ciągłe skoki zarobków – najpierw pojawia się 10c za klik, a potem jest 'weryfikowane' i spada czasem nawet do 1c. W Sedo tego nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat, celem weryfikacji niepokojących trendów.

Zastanawia mnie jak u Was zachowuje się Namedrive zwłaszcza w perspektywie co najmniej kilku miesięcy. Z zaparkowanych tam domen zwykłem uzyskiwać jakieś 200-300 clicków z czego prawie 85% to clicki z Holandii, Niemiec, Austrii, 5% z Francji, UK i ok 10 % z Polski. Jeszcze dwa trzy miesiące temu można było spokojnie powiedzieć, że Polsce wiele brakuje jeżeli chodzi o stawki za click, ale niestety sytuacja lekko sie zmieniła. Portfel, który standardowo dawał średnio ok 12-20 centów w zależności od dnia dzisiaj daje średnio w Namedrivie 04-05, co patrząc na przekrój krajów wchodzących w skład powoduje że Polskie clicki są już warte prawie tyle co ich zachodnich sąsiadów.

Zastanawia mnie jak z tym jest u Was, bo o ile stawki za clicki polskie są wciąż podobne - 3-4 centy, to nigdy nie spodziewałem się że za clicki w kredyty, banki w De będę dostawał 6-7 centów. Co ciekawe muszę przyznać, że każda ostatnio z przeniesionych domen do Sedo zarabia tam minimalnie więcej niż w ND, co utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że Namedrive niestety poczuł grube pieniądze i postanowił dostosować się do konkurencji. Proszę wszystkich, którzy parkują domeny w ND o zdanie w sprawie stawek począwszy od kwietnia. Będę też wdzięczny za sugestie gdzie poza Sedo i Nd można skutecznie monetaryzować ruch z Europy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ND trzymam tylko te domeny, których sedo mi nie przyjmuje. Zupełnie nie odpowiadają mi stawki $0,00-$0,02 za ruch polski i $0,03-$0,16 za niemiecki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×