Jump to content
Sign in to follow this  
krzepa

FirmaUbezpieczeniowa.pl

Recommended Posts

ale żeś wyhaczył piękną domenę ;)

Choć troszkę długa ale za to konkretna. Dla mnie okolice x xxx zł. Na pewno!

Gratuluje!

Jak widać ładnych domen nie brak.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że kupiłeś ja za bezcen, jeszcze większe gratulacje!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też mi sie wydaje że nie straciłem 2,25 zł + 5 zł na ksero ;)

To chyba gość, który ma punkt ksero jest milionerem. 5 PLN za ksero? LOL

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba gość, który ma punkt ksero jest milionerem. 5 PLN za ksero? LOL

 

Poprostu gość chyba sie zdołował że tak tanio sprzedał i chciał chociaż jeszcze tą piątkę ode mnie wyciągnąć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wedlug mnie raczej słaba. firmy kreuja i promuja wlasne marki a nie takie ogolne wyrazenia... ruchu z palca chyba tez nie bedzie miała

 

no ale moge sie mylic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba domena i watpie aby jakas firma to kupila, chyba, ze ot tak dla prestizu za pare stowek. Ale znajac nastawienie tychze towarzystw ubezpieczeniowych do domen, to juz w ogole szanse spadaja do minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że nie jest ona wiele warta. Każda firma działa pod swoją nazwa. Ale....2,25 zł bym na nią wydał...

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy mozesz swoja wycene uzasadnic ;) .

 

Oczywiscie, pokaz mi powazna firme ubezpieczeniowa, ktora bedzie wykladala kase na promowanie nedznej nazwy 'firmaubezpieczeniowa' zamiast swojej nazwy.

 

Osobiscie gdybym dostal wizytowke z takim adresem www to omijalbym firme z daleka jako 'niedbajacych o wlasny wizetunek'.

 

 

ps. czym innym bylyby nazwy ubezpieczenia.pl czy ubezpieczenie.pl

Edited by arekp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz po części rację, ale to nie musi oznaczać, że firma ubezpieczeniowa XYZ.pl wyrzeknie się swojej domeny XYZ.pl. Domenę FirmaUbezpieczeniowa.pl może umieścić na billboardach, w gazetach, w internecie, BO jest łatwa do zapamiętania. A po wpisaniu adresu, zostaniesz przeniesiony na XYZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenę FirmaUbezpieczeniowa.pl może umieścić na billboardach, w gazetach, w internecie, BO jest łatwa do zapamiętania.

 

Czyli znow wracamy do wykladania kasy na promocje moim zdaniem kiepskiej domeny. Wez pod uwage to, ze jesli kogos stac na masowe promowanie sie to z pewnoscia stac go na o wiele lepszy adres - czyli na taki, ktory bedzie latwo zapamietac.

 

Takie latwe do zapamietania adresy to moim zdaniem nazwy typu:

 

ubezpieczenie(oc|ac|zycia|*)

ubezpieczenia(oc|ac|zycia|pakietowe|*)

odszkodowanie

odszkodowania

pomocdrogowa

assistance

 

W przypadku dwoch pierwszych nawet z kreseczkami miedzy dwoma slowami bylyby duzo bardziej wartosciowe niz firmaubezpieczeniowa.

 

Ale oczywiscie moge sie mylic i zycze obecnemu wlascicielowi uzyskania 2,25^n PLN.

Edited by arekp

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim (bardzo ;P) skromnym zdaniem ta domena jest dobra i mając firmę ubezpieczeniową kupiłbym ją. Sprawdzałem przed chwilą i ludziska wpisują to w googla dosyć dosyć - więc dla tej frazy tą domenę łatwiej byłoby wypozycjonować. Postawiłbym tam stronę wizytówkę mojej firmy z jakąś tam uproszczoną ofertą i tam dał linka do strony głównej...

 

z drugiej strony, skoro kupiłeś za 2,50 to poprzedniemu właścicielowi nie udało się sprzedać domeny żadnej z tych firm co może oznacza że osoby w firmach ubezpieczeniowych myślą jednak inaczej niż ja ;P

 

w każdym razie - powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz po części rację, ale to nie musi oznaczać, że firma ubezpieczeniowa XYZ.pl wyrzeknie się swojej domeny XYZ.pl. Domenę FirmaUbezpieczeniowa.pl może umieścić na billboardach, w gazetach, w internecie, BO jest łatwa do zapamiętania. A po wpisaniu adresu, zostaniesz przeniesiony na XYZ.pl

zgadam sie, tj. pewne rozwiazanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rowniez uwazam, ze domena dla ubezpieczycieli sie srednio nadaje.

 

Aczkolwiek dla mnieszych ubezpieczycieli moze byc cos warta. Szczegolnie dla agentow, ktorzy zajmuja sie pozyskiwaniem klientow poprzez internet.

 

Domena latwa do wypozycjonowania, tyle ze jak ktos kiedys wspomnial na tym forum "daj mi 10tys zl i domene 24i4uhvin-ui-egbibev.haewfui876876.pl a w miesiac bedzie w top 10 googla" ;) Atutem tej domeny jest latwosc zapamietania, a w dodatku za ta kase... to mozna by powiedziec, ze poniekad tez fuks ;) Zawsze mozna na tym postawic jakis serwis imitujacy jakas firme ubezpieczeniowa i z banerami ubezpieczycieli, gdzie tak jak w przypadku bankow dostajemy kase od wartosci ubezpieczenia/podpisania wniosku itp

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja za domene firma-budowlana.pl skasowałem 500 zł, w tym przypadku moze być troszkę nawet wiecej.

 

Tyle, ze firm budowlanych jest jak mrowek... Sam mam kilkunastu znajomych, ktorzy kazdy z osobna jest firmą budowlaną ;)

 

Firmy ubezpieczeniowe zas ... jest ich (w bardzo optymistycznym wariancie) kilkaset, a te najwieksze i tak wola promowac sie pod wlasna marka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo dobry komercyjny zwrot - co najmniej dolne x,xxx pln

 

Oczywiscie, pokaz mi powazna firme ubezpieczeniowa, ktora bedzie wykladala kase na promowanie nedznej nazwy 'firmaubezpieczeniowa' zamiast swojej nazwy.

Osobiscie gdybym dostal wizytowke z takim adresem www to omijalbym firme z daleka jako 'niedbajacych o wlasny wizetunek'.

 

Pokazałeś kompletny brak znajomości rynku ;) . Nigdy nie słyszałeś że firmy kupują domeny pod tzw. tag line ????? Prawdopodobnie nie masz też pojęcia co to znaczy w marketingu "call-to-action". Domeny tego typu są prostrze w promocji i łatwiejsze w zapamiętaniu. I nie mówię tu tylko o małych firmach ale także o kolosach też. zeby nie być gołosłownym, oto parę przykładów:

 

SPRINT: WaitLess.org

SLIMQUICK: HowWomenLoseWeight.com

FOLGERS: WakeUpSpecial.com

NETWORK SOLUTIONS: DomainNames.com

US Airforce: DoSomethingAmazing.com

ABC: OnlyTheyKnow.com

American Express: MyLifeMyCard.com

Anheuser-Busch: DesignatedDriver.com

AstraZeneca: GettingItRight.com

Audi: NeverFollow.com

Burger King: HaveItYourWay.com

DAngelo: PapiSays.com

Dasani: MakeYourMouthWater.com

Dominos Pizza: BrooklynStylePizza.com

Eli Lilly: DepressionHurts.com

Federal Express: NoMoreAllNighters.com

Frager Creative: Leadmetoyou.com

 

 

 

Tyle, ze firm budowlanych jest jak mrowek... Sam mam kilkunastu znajomych, ktorzy kazdy z osobna jest firmą budowlaną ;)

 

Firmy ubezpieczeniowe zas ... jest ich (w bardzo optymistycznym wariancie) kilkaset, a te najwieksze i tak wola promowac sie pod wlasna marka.

 

Kolego....rynek firm ubezpieczeniowych rośnie z dnia na dzień. Zobacz sobie na rozwinięte rynki np. amerykański gdzie agenci ubezpieczeniowi prowadzą swój własny marketing pod własnymi nazwami opierając się tylko na nazwie głownego ubezpieczyciela. To jest praktyka stosowana od dawna i jak większosć praktyk tego typu zostanie rozpropagowana w Polsce, (o ile już nie jest)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena latwa do wypozycjonowania, tyle ze jak ktos kiedys wspomnial na tym forum "daj mi 10tys zl i domene 24i4uhvin-ui-egbibev.haewfui876876.pl a w miesiac bedzie w top 10 googla" ;)

 

Problem w tym, że jak ktoś komuś innemu da 15 tys złotych to inna domena np. dfsdgerfdsaerf.dsgfsa.fasf.info.pl będzie miała top 5 w googlu ;) . Przy dużej konkurencji dla danej frazy taki szczegół jak obecność tejże właśnie frazy w domenie będzie decydowała o kolejności w googlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×