Jump to content
ThreeMonkeys

obiadodomek.pl komunowroc.pl poradypsychiatry.pl mobilnynauczyciel.pl e-zajecia.pl e-wrozbita.pl

Recommended Posts

obiadodomek.pl

komunowroc.pl

poradypsychiatry.pl

mobilnynauczyciel.pl

e-zajecia.pl

e-wrozbita.pl

 

Dzień dobry,

 

a jednak się odważyłem coś z tego mojego śmietnika wyciągnąć . Czy te domeny tylko do ,,wyrzucenia'' czy mają jakiś potencjał ?

Jak coś technicznie nie umiejętnie zrobiłem umieszczając je w takiej formie to sorry , pierwszy raz to robiłem 

 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 • Like 1
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszych dwóch nie rozumiem.

MobilnyNauczyciel - może ktoś się skusi, ale max 500-600 zł

Reszta z małymi szansami na sprzedaż

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę mi sie wierzyć, że to najlepsze domeny z całego pakietu o ktorym wspominałeś w poprzednim wątku. Podeślij swoją listę na kontakt @ domainer.com.pl.

 

Z podanych szansę na sprzedaż widzę tylko dla mobilnynauczyciel i poradypsychiatry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są to typowe domeny jakie rejestruje zupełnie początkująca osoba. Jakiejś ultra tragedii nie ma, ale i tak nie opłaca się ich przedłużać. Jeżeli podobnie wygląda reszta portfolio to 95% będzie to wyrzucenia. Można spróbować zostawić te, gdzie była choć jedna oferta lub zapytanie, a zbędnego balastu pozbyć się bez sentymentu. Jeżeli kolega wyżej zadeklarował się przejrzeć te portfolio to skorzystałbym z okazji i zrobił jak mówi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

jak mnie to oceniać czy najlepsze , do tego trzeba mieć wiedzę i doświadczenie ,a tego mi brak . Wybrałem je bo jakoś tak mi dobrze wyglądały .Czy mogę tutaj też 5-6 domen zagranicznych umieścić , do takiej opinii ? Fajne to jest ,dzięki temu na pewno zostawię domenę MobilnyNauczyciel.pl .

opis psychologiczny nowicjusza  ,który kupił i zarejestrował te domeny, to tak tylko dla potwierdzenia tezy Pana_Grzegorza .

1.obiadodomek -  generalnie coś gdzie możemy zjeść smaczny bo domowy obiad - miało to być  w konkurencji do kfc czy macdonald’s

z perspektywy czasu widzę ,że to jednak trochę dziwny zlepek słów także jest   - kosz

 

2.komunowróc.pl  - mam pomysł na stronę z nią -więc zostaje - strona nie komercyjna będzie 

 

3.poradypsychiatry.pl - miałem nadzieję ,że ktoś się tym zainteresuje w obecnych czasach -ale widzę ,że oprócz mnie nikt nie potrzebuje tego typu porad online :)

4. mobilnynauczyciel.pl -cieszę się bardzo  opinią szmiko -  zostawiam do sprzedania

5 .e-zajecia.pl  - zostawię chyba do sprzedania wydawało mi się to na czasie 

6. e-wróżbita.pl -myślałem ,że w obecnych czasach też to się sprzeda - trudno -kosz

 

Gdyby ktoś pomógł mi sprzedać jakąś/jakieś domeny za sensowne pieniądze  to 50% tej ceny otrzymuje osoba pomagająca - u mnie słowo droższe od pieniądza.

 

Z godziny na godzinę zaczynam się wstydzić 95% swoich domen ,które kupiłem ,mam nadzieję ,że przynajmniej to jest dobry znak ...

 

Na podany adres e-mail wysłałem listę ,czyli ogromny śmietnik sam to zaczynam już rozumieć ,łudzę się tylko ,że choć 2-3% uda się sprzedać -reszta do kosza 

 

Pozdrawiam 

ThreeMonkeys

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minut temu, ThreeMonkeys napisał:

 

opis psychologiczny nowicjusza  ,który kupił i zarejestrował te domeny, 

 

Pozdrawiam 

ThreeMonkeys

 

 

Poniżej znajdziesz prawdziwy opis psychologiczny "nowicjusza"  ;-) 

 

Sorka za of-top, ale kiedyś były wałki "na biednego studenta" albo "oddaj moją domenę" a teraz przyszło nowe, na "ofiarę". - Och ach, jestem taki nieswiadomy, nie znam sie, co mnie podkusiło, sprzedajcie moje domeny, zróbcie mi stronki... No bo taki biedny jestem :-p

Wybacz stary, ale moja intuicja podniosła alert - "trzymaj się od niego jak najdalej"...no i musiałem to napisać żeby sobie ulżyć. :-p 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

rozumiem Pana obawy, nie wiem czy mieszczę się w jakiś schematach które Pan opisuje czy nie .

Nie znam się na tym , piszę i przedstawiam siebie jak najlepiej umiem . Nie namawiam nikogo ,żeby mi coś dano czy ofiarowano ,opisuję swoją sytuację jak się władowałem z domenami w kłopoty poprzez swoją głupotę ,do której się przyznaje zresztą ... 

Kilku kolegów otrzymało taką listę tego mojego śmietnika na emaila , wszystkim im serdecznie podziękowałem za włożoną pracę i poświęcony czas , przedstawiłem się z imienia i z nazwiska . Zaprosiłem na kawę jak będą w mojej okolicy ,nie wiem jak to inaczej ten temat poruszyć  ,wydawało mi się ,że to właśnie na takim forum czegoś mogę się dowiedzieć i bardzo wiele osób powiedziało merytorycznie jak to wygląda i super ,dziękuję im za to :)

Nie zmienia to jednak faktu ,że dalej ma ten problem , dlatego dalej szukam rozwiązania i jednym z nich jest to ,że chciałbym znależć kogoś ,kto pomógłby mi w zbudowaniu strony ( nigdy nie powiedziałem inaczej ) a moja propozycja jest jasna i transparentna - coś wspólnie robimy , po mojej stronie leżą finanse , a gdy coś powstanie razem tym kierujemy i zarządzamy i sprawiedliwie dzielimy . Nie wiem co w tym takiego złego i pachnie oszustwem , przepraszam ,przecież ja też sobie nie wyobrażam ,że osobnik x i osobnik y w pełni anonimowi coś wspólnie robią .Moim zdaniem tak się nie da , trzeba z sobą porozmawiać minimum telefonicznie , a może i spotkać -to nic strasznego a dopiero wtedy zapadnie decyzja czy dwie strony chcą coś wspólnie robić czy nie . Wiem ,że moja słabą stroną jest wiara w ludzi ale cóż tak już mam - jestem z pokolenia X .

Naprawdę wydawało mi się ,że opisując swój problem z zakupem domen  robię to na tyle dobrze i uczciwie ,że tego typu myślenie się nie pojawi , no przykro mi z tego powodu . 

 

Pozdrawiam

ThreeMonkeys

 

 

,,Wierzcie temu który sam doświadczył "

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przejmuj się, po prostu nie takie kwiatki na tym forum się pojawiały. Stąd u niektórych włącza się lampka powątpiewania.

Na Twoim miejscu jak nie masz pomysłu na biznes, to odpuść sobie tworzenie stron na bazie zarejstrowanych domen. Nie ma to sensu, a szanse powodzenia bez dobrego biznes planu są bliskie zera.

Ostatnio jest moda na wszelkiej maści potworki, za którymi stoi duży kapitał. Tylko bardzo dobra domena jest w tej chwili coś warta.

Wtopiłeś trochę kasy, szkoda wtapiać więcej. Wystaw na sprzedaż to co masz i tnij straty jak się da.

A perełki warte odnowienia zostaw. Podkreślam perełki.

Edited by szmiko
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

jeszcze ostatnie wypowiedz w kwestii moich propozycji i już nie zaśmiecam forum .

Gdy dzisiaj szmiko w tym dziale luzno napisał wycenę jednej z domen , najzwyczajniej w świecie pomyślałem sobie ,

że choć jedna może być coś warta to może znajdzie się jeszcze jakaś inna z tego śmietnika i choć minimalnie odrobię straty .

Stąd moja propozycja ,że jak ktoś mi pomoże sprzedać taką domenę ( a gdzie lepiej szukać speców od tego jak nie tutaj , koledzy znają od lat temat , siedzą w nim znają wszystkie patenty to komu jak nie ludziom z tej branży takie coś zaproponować , domena za 500 sprzedana 250 ktoś dostanie ) gdyby nie dostał to wtedy inna sprawa ,ale póki co nie ma takiej sytuacji ,żeby takie wnioski wyciągać tak mnie się wydaje .

 

Jeszcze raz pytanie -czy mogę tym razem w tym wątku umieścić 5-6 zagranicznych ? te mnie najwiecej kosztowały ...

Jestem ciekaw opinii bardzo na ich temat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

 

he he , wtopiłeś trochę kasy -dzięki szmiko za pozytywne określenie :)  Tylko jak to stwierdzenie ,,sprzedać'' żonie :) 

Właśnie próbuję wyławiać coś co ma choć cień szansy , tylko wiedzy mi brak i doświadczenia dlatego pytam na forum .

Trochę stronek muszę zrobić, nie z musu tylko z chęci i nie będą one komercyjne - czy takie muszą być tylko ? 

Może z małej strony kiedyś urodzi się większa i śliczniejsza :)

 

W tym momencie pytanie -czy każda domena powinna mieć potencjał biznesowy ,komercyjny ? Czy na niej musi zawsze  być plan budowania czegoś co będzie przynosiło zyski ? Nie może mieć tylko charakteru informacyjnego ,ułatwiającego komunikację miedzy ludzmi ? 

 

Jest kilka domen właśnie które kupiłem właśnie pod takim kontem i wszyscy powiedzą ,że one nie mają potencjału biznesowego  -ok nie mają ale mają coś innego coś co czasami widzimy i chcemy tego

 

Pozdrawiam 

ThreeMonkeys

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo za odwagę :)

Nie pisałbym jednak na Twoim miejscu kolejny raz o poszukiwaniu kogoś, kto mógłby sprzedać Twoje domeny. Chociażby po to, by nikt nie kojarzył Ciebie z kimś kto jęczy jak stara baba ;) Powtórzę więc tylko - licz na siebie.
 

Zostawisz sobie tyle domen ile zechcesz, ale jeżeli pozostałe są podobne lub gorsze i mimo wszystko czujesz w nich jakikolwiek potencjał, to jest szansa na oszczędności. Po prostu ich nie przedłużaj. Pozwól im wygasnąć i gdy już tak się stanie zarejestruj je od nowa. Tzw. średniaczki i mizerotki rzadko kiedy są przechwytywane. Zwłaszcza jeśli nie było na niej wcześniej strony.

Ludzie przede wszystkim czają się na dobre i bardzo dobre domeny. Bo szkoda im czasu żeby wyszukiwać takich, które = przy dobrych wiatrach - pozwolą zarobić np. kilkaset złotych. Przedłuż sobie więc tylko garstkę tych z ( Twojej ) pierwszej ligi. Z czasem poczujesz ulgę, gdy zrozumiesz ile zaoszczędziłeś na przedłużeniach. A jeśli jakąkolwiek stracisz, to prawdopodobnie i tak znajdziesz przynajmniej podobną, nową. Moim zdaniem ryzyko jest niewielkie.

 

Ja bym z tych powyższych nie przedłużył żadnej. Choć z góry zaznaczę, że nie analizowałem szczegółów.. Mogę więc się mylić, bo czasami pierwsze wrażenie może być mylne. Powodzenia!

 

P.S.
Dodatkowe, lepiej umieść w nowym wątku.

 

Edited by Kangur
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ThreeMonkeys 2 lata "odpracowywałem" pierwszy rok. W 3 wyszedłem na swoje. To bardzo ciężki rynek dla nowicjusza.

Satysfakcja ze sprzedaży jest, ale dzisiaj inaczej bym zaczynał.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna drobna rada ode mnie, choć oczywiście nie zamierzam nikogo urazić. Sprowadza się ona do krótkiego zdania:  piłeś - nie rejestruj i nie kupuj ! :)
Im większa ilość alkoholu, tym większa tolerancja na jakość i wygląd. I ma to takie samo zastosowanie zarówno do płci przeciwnej jak i do domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry wieczór ,

 

no właśnie w tym problem ,że w moim wypadku absolutnie nie wystąpiły ,żadne używki ,żadne ,dlatego tak się zastanawiam co mnie oszołomiło i spowodowało takie nieracjonalne działanie ,dlatego tą domenę  poradypsychiatry.pl zostawię chyba dla siebie :) :)

 

 

 

 

 • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • @nazwadomeny - To standard dla wielu osób z tego forum gdyż nadzieja umiera ostatnia ale rozum traci się znacznie wcześniej. Mało tego, wiele osób zamiast kupić domenę za 10 PLN na LM płaci kilka stów za tą samą ale przechwyconą domenę - widziałeś gdzieś taki fenomen i równie "genialny" model biznesowy ? Obserwowałem też jedną z moich domen którą puściłem wiele lat wstecz, ktoś ją złapał i kisił na AM przez 10 lat i po utopieniu 400 PLN w przedłużenia - wylądowała na szrocie a aktualnie jej kiszeniem zajmuje się Premium  A odnośnie podejrzanych transakcji - dziwna sprawa jest z domeną faktury.pl - albowiem firma która ją kupiła nie dysponowała takim kapitałem, co oznacza iż albo została kupiona na raty albo też kwota transakcji była zupełnie inna. A z tego co widać w serpach i danych o ruchu na dzień dzisiejszy - była to wyjątkowo nieudana inwestycja jak i wiele innych, bo jeśli chodzi o usługi tego typu - liczące się firmy stosują brandowe nazwy jak: infakt, ifirma, fakturownia, fakturowo etc.   Zresztą gdyby zapytać dowolnej osoby z otaczających nas w realu ludzi gdzie kupują meble - żadna z nich nie poda nazwy meble.pl a takich przykładów można mnożyć bez liku.    
  • Oświeć mnie zatem proszę        Nie twierdzę iż Cię dotyczy, jednak wyprzedzam pewne okoliczności które mogą mieć miejsce o czym wiele osób już boleśnie się przekonało. Znajomość prawa przy prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu może zaoszczędzić wiele przykrych niespodzianek - zwłaszcza w PL gdzie wykładnię prawa stanowi naczelnik US a Pan Ziobro może zakończyć Twój biznes w jeden dzień bez podania nawet jednej przyczyny. Dlatego Polska nigdy nie będzie atrakcyjnym krajem do prowadzenia małego biznesu, bo duży nie zapłaci podatków w Polsce dzięki jednej wizycie przedstawiciela USA w PL.   A teraz kiedy sąsiedzi Polski obniżają podatki - Polska wprowadza nowe i zapowiada szerokie kontrole. Niech zgadnę iż dzięki temu biznes w kraju dziadów ruszy z kopyta a z nim popyt na domeny  I dzięki temu napewno zmniejszy się bezrobocie, zwłaszcza pośród firm które już upadły jak i również tych które wkrótce upadną.   Natomiast Ci co mieli czelność płacić podatek wyłącznie za granicą - zapłacą go również w PL, jeśli tylko będzie dało się im udowodnić iż ośrodek ich interesów życiowych znajduje się w PL - co jest niezwykle proste w porażającej ilości przypadków.  No i powstaje Estoński model który w rzeczywistości z tym modelem ma wspólną jedynie nazwę. Spólki komandytowe - maks do maja zapłacą dodatkowo CIT - już widzę ogromną radość  @pb w tej kwestii     Długo by jeszcze wymieniać ... A na osłodę dorzucę podatek cukrowy     
  • Piszemy o zupełnie innej rzeczy. Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś moich wcześniejszych postów      Jest mnóstwo rozwiązań, które powoduje, że Twoje rozumowanie jest błędne. Dziękuję za porady prawne ale sytuacja mnie nie dotyczy. To, że napisałem na forum o sprzedaży takiej a nie innej domeny nie ma nic wspólnego z prawnymi i technicznymi aspektami domen do których mam dostęp.   Zauważyłem, że w każdym temacie kreujesz rzeczywistość jakbyś z góry zakładał, że trafiłeś w sedno i tak rzeczywistość owa wygląda. Życie jest jednak trochę bardziej skomplikowane.     A jednak widzisz, że nie każdą rzeczywistość potrafisz wykreować i nie jesteś nieomylny i zawsze dobrze zorientowany?
  • cena została obniżona do 200 PLN
  • Nic nie pomijam i nic nagle nie pisze o pozostałych możliwościach jak sugerujesz. Zawsze podkreślałem iż ogromna ilość danych o domenach oraz unikalne rozwiązania dają ogromną przewagę na rynku niezależnie od tego czy rejestrujesz 1 domenę czy tysiąc ponieważ celujesz w szerokie grono odbiorców. Ponadto, w przypadku ręcznej dłubaniny marnujesz ogrom czasu nie mając do tego dostępu do kluczowych informacji. Odnoszę również wrażenie iż starasz się zaprzeczyć iż ilość potencjalnych osób która będzie miała ochotę kupić domenę ma kluczowe znaczenie. Nawet jeśli celujesz w jedną osobę/firmę - opiera się to na potencjale nabywczym.   Natomiast odnośnie rejestracji sporej ilości domen na prywatną osobę oraz ich sprzedaży - ZUS może potraktować takie zachowanie jak systematycznie prowadzony biznes, zwłaszcza jeśli się tym chwalisz na forum. Nie raz już natknąłem się na takie informacje. A  nie oznacza to nic innego jak zapłatę za zaległy ZUS wraz z odsetkami. Zwłaszcza teraz kiedy dług publiczny wzrósł o 500 miliardów można się spodziewać szukania kogo tu ustrzelić. Chcesz się zaliczyć do tego grona ? Ponadto wymysły Pana Ziobro idealnie temu sprzyjają   Odnośnie bycia rejestratorem - nie tylko umożliwia to najtańszą rejestrację/łapanie i utrzymanie domen/opcji ale również dostęp do szeregu dodatkowych informacji za darmo, jak np. sprawdzenie dostępności dużej liczby domen czy informacji we WHOIS. A skoro napisałeś że nigdy nie byłeś rejestratorem - gdzie zarezerwowałeś te 500K domen i ile czasu Ci to zajeło przy ręcznych robótkach ? Ponadto nie kojarzę żadnego rejestratora na rynku PL który by oferował rezerwację domen na wielką skalę.       Zgodzę się że dla każdego Polaka znacznie łatwiej ogarnąć .pl niż jakikolwiek inny rynek. Co nie znaczy iż dzisiaj jest to posunięcie bardziej opłacalne - bo tak nie jest z wielu względów. Ale tak było ponad 10 lat temu i kto miał skorzystać to skorzystał. Natomiast jeśli mówimy o zarabianiu czy wręcz utrzymaniu się z rynku domen - wybór rynku i poznanie mechanizmów nim rządzących ma kluczowe znaczenie. Dlatego pomimo niskiego progu wejścia - jest równie niska stopa zwrotu o ile wogóle jest to zwrot a nie strata na dzień dzisiejszy.     [DODANE]     Teraz to jem tynk ze ścian, albowiem @networker który ma 14 lat stażu na forum przepowiedział mi że to nie będzie mój rok - więc muszę oszczędzać  
  • Nie wiem czy specjalnie pomijasz inne wykorzystanie spadających domen ale pomijasz. Po co mam nastawiać się tylko na sprzedaż? To tylko jeden z aspektów. Drugi- równie ważny dla mnie to nabycie doświadczenia czemu akurat ta domena i czemu wygląda to tak a nie inaczej.     Zobacz- ten sam błąd myślowy co wyżej     Znów.     Uważam, że rynek domen .pl jest jednym z najprostszych do ogarnięcia (z różnych względów). I z góry napiszę żebyś znów nie zrobił tego samego pominięcia- nie interesuje mnie sprzedawanie domen w takim rozumieniu jak tutaj na forum ostatnio się wypowiadasz.     To teraz nagle piszesz o tych innych pozostałych możliwościach, o których wyżej Ci wspominam cały czas? Nie handluję zawodowo domenami.     Nie widzę związku- oświeć mnie.     Tu też nie widzę- również poproszę o oświecenie.     Na razie jest w miarę merytorycznie. Pogadamy, zapalimy i grzecznie się rozejdziemy
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18672
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  Wiktoria889
  Joined
×