Jump to content
Kangur

Niezastąpione IDNy

Recommended Posts

W takim razie jest pewnie znacznie więcej domainerów w Polsce niż przepuszczamy. Bo skąd miałby się wziąść na niektórych IDNach kilkusetny i -tysięczny ruch miesięczny? Ciekawe też że ci domainerzy zainteresowani tymi domenami wypełniają np. wnioski o udzielenie kredytów i zamawiają wycieczki online <_<

nic mi na ten temat nie wiadomo, znasz może jakiś przykład domeny IDN z ruchem w tysiącach?

i drugie pytanie, jeśli takie są to czy jest ich dużo czy piszesz o jakiś jednostkowych przypadkach stanowiących wyjątek potwierdzających regułe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak w takim razie mogę wejść na niemieckiego IDN-a bez zmiany języka na komputerze ?<_<

Jestem na urlopie, znam tylko onet, wp i interia, a w komputerze mam zainstalowaną zwykłą przeglądarkę. Hmm?

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
nic mi na ten temat nie wiadomo, znasz może jakiś przykład domeny IDN z ruchem w tysiącach?

i drugie pytanie, jeśli takie są to czy jest ich dużo czy piszesz o jakiś jednostkowych przypadkach stanowiących wyjątek potwierdzających regułe?

Sorry, ale to są informacje które wolę zatrzymać dla siebie. Wiem że takie istnieją i sam miałem jedną taką domenę w portfolio (czysty generyk). I tak w ciągu ostatnich kilku(nastu) miesięcy dość promowałem IDNy wśród polskich domainerów, którzy je początkowo kompletnie ignorowali (z wyjątkiem paru osób, np. DD). Nie będę wykładał wszystkiego na tacy ;) Chcesz zarobić, sam rusz głową. Podstawy do tego tutaj publikuję.

 

Jak w takim razie mogę wejść na niemieckiego IDN-a bez zmiany języka na komputerze ?<_<

Jestem na urlopie, znam tylko onet, wp i interia, a w komputerze mam zainstalowaną zwykłą przeglądarkę. Hmm?

Na niemieckich IDNach stoją strony dla Niemców którzy korzystają z niemieckiej klawiatury. Jeżeli znasz niemiecki i się nim posługujesz, to pewnie też masz taką zainstalowaną. Ja u mnie na Mac'u potrzebuję tylko 2 kliki żeby zmienić klawiaturę. Poza tym jeżeli strona jest znana (czyt. warto ją odwiedzić), to wystarczy wpisać do Google wersję nonIDN i wyskoczy Tobie w wynikach również IDN. Jeżeli tak czy inaczej nie jesteś w stanie wejść na daną stronę to należysz do małego procentu użytkowników, który można w sumie zlekceważyć, gdyż prawdopodobieństwo iż cokolwiek zadziałasz na tym niemieckim IDNie tak czy inaczej jest nikłe. Z resztą w dzisiejszych czasach się ogólnie podróżuje z własnym komputerem/smartphonem ;) A ostatecznie zawsze można się posłużyć funkcją copy+paste wchodząc na dowolną niemiecką stronę.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
.... Poza tym jeżeli strona jest znana (czyt. warto ją odwiedzić), to wystarczy wpisać do Google wersję nonIDN i wyskoczy Tobie w wynikach również IDN. ....

 

to po co IDN-y skoro wchodzisz przez nonIDN ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
to po co IDN-y skoro wchodzisz przez nonIDN ?

Nikt normalny nie wchodzi przez nonIDN. Tylko ci, którzy korzystają z przestarzałego oprogramowania i powodów które wymieniłem wyżej.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt normalny nie wchodzi przez nonIDN. Tylko ci, którzy korzystają z przestarzałego oprogramowania i powodów które wymieniłem wyżej.

 

nie korzystam z IDN-ów zawsze wchodze przez nonIDN - wniosek jestem nie normalny <_<

 

jednak zdania nie zminiłem

 

a wręcz przeciwnie widze, że IDN są jeszcze dalej niz myślałem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
nie korzystam z IDN-ów zawsze wchodze przez nonIDN - wniosek jestem nie normalny <_<

 

jednak zdania nie zminiłem

 

a wręcz przeciwnie widze, że IDN są jeszcze dalej niz myślałem

Widzę że niestety nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nikt normalny nie wchdozi na IDNa poprzez nonIDNa. No chyba że Ty to potrafisz, w takim razie zdradź nam jak to się robi ;) (nie poprzez G)

Share this post


Link to post
Share on other sites
niestety nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

tą uwagę traktuję jako obraźliwą, a nie zamierzam schodzić na ten poziom więc kończę z dodatkowym wnioskiem - szkoda gadać

Share this post


Link to post
Share on other sites
tą uwagę traktuję jako obraźliwą, a nie zamierzam schodzić na ten poziom więc kończę z dodatkowym wnioskiem - szkoda gadać

 

Michałowi chodzi po prostu o to, że nie da się wejść na IDN wpisując na pasku przeglądarki domenę nonIDN.

Jest to dosyć oczywiste, chyba jedyny przypadek jest taki, że właściciel nonIDN i IDN, to ta sama osoba i ustawił przekierowanie z nonIDN na IDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mógłby mi pokazać jakiś znany serwis z domeną IDN?

Albo nawet aspirujący do bycia znanym serwisem?

 

Czy ktoś mógłby mi pokazać jakiś serwis nonIDN tracący 0,01 % ruchu na rzecz IDNa?

 

kac_perski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktoś mógłby mi pokazać jakiś znany serwis z domeną IDN?

Albo nawet aspirujący do bycia znanym serwisem?

 

Czy ktoś mógłby mi pokazać jakiś serwis nonIDN tracący 0,01 % ruchu na rzecz IDNa?

 

kac_perski

 

no może nie serwis, ale tak z pamieci:

nieruchomości.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znane obecnie serwisy powstały gdy jeszcze nie było IDNów - to raz. A dwa - Spece od marketingu (co by nie mówić) raczej dobierają takie nazwy, które nie wymagają polskich ogonków. Nie przeczę, że są wyjątki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklama na samochodzie: SkupZłomu.pl - pod IDN jest biznes,

.

.

.

.

a SkupZlomu.pl - pusta, bo pewnie trzyma ją jakiś domainer ;)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktoś mógłby mi pokazać jakiś znany serwis z domeną IDN?

Albo nawet aspirujący do bycia znanym serwisem?

kac_perski

 

śledzik.pl - aspiruje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie WysokieObcasy.pl w dziale "antykoncepcja" baner

 

pigulka.jpg

 

Pigułka.pl

 

Niestety, pod tym IDN-em nic nie znajdziemy.

 

Koncern farmaceutyczny Bayer, który posiada domeny zarówno Pigulka.pl (utworzona 2004.04.17 06:45:17 ) jak i Pigułka.pl (IDN, utworzona 2007.03.05 12:36:38) , nie jest w stanie zrobić prostego przekierowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta domena w portfolio ryskadow trochę zajeżdża mi cybersquattingiem, bo kto normalny kupuje taki keyword i wystawia do sprzedania za 1000zł? No ale nie wiem, nie znam się, może to jakaś bardziej złożona sprawa... a na pewno nie moja sprawa, tylko ryskadow i jego klienta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta domena w portfolio ryskadow trochę zajeżdża mi cybersquattingiem, bo kto normalny kupuje taki keyword i wystawia do sprzedania za 1000zł?

No właśnie, czemu nie ma ŁazienkaMinus.pl albo ŁazienkaRównaSię.pl, prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję sylyx!

 

Masz teraz dwie opcje:

 

a ) Możesz zacząć się bać, aż własciciel strony abcslubu.pl na fali Świstaka zawinie w sreberko twoją domenę abcślubu.pl

 

b ) lub sam możesz domagać się od właściciela strony abcslubu.pl usunięcia błędnego logo

 

abcslubuc.jpg

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,8...a_zaszalec.html

 

abcslubuidn.jpg

 

 

z drugiej strony to chyba fajnie być chwilkę celebrytą, błysnąć domeną w gazecie i mieć parę wejśc więcej, co? -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa firemka.

 

CzasopismoBuchalter

 

tyle kasy musieli dać firmie BYSS za wykonanie strony www a nie potrafili zadbać o IDN-y dwóch swoich innych serwisów

 

RachunkowoscWOswiacie.pl oraz BiuletynBudzetowy.pl

 

W Logo natomiast mają IDN-y.

 

buchalter.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×