Jump to content
Sign in to follow this  
sqr86

.

Recommended Posts

Jaki jest sens licytacji w aukcjach z ceną minimalną? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próba rozpoznania wartości rynkowej - oczywiste. Tylko w większości przypadków nie osiągnie ona odpowiedniej kwoty ponieważ dobrzy gracze zaczynają omijać takie aukcje, co można zauważyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko w większości przypadków nie osiągnie ona odpowiedniej kwoty ponieważ dobrzy gracze zaczynają omijać takie aukcje, co można zauważyć.

No właśnie o tym piszę.. Aukcjom z ceną minimalną mówię zdecydowane NIE.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kto powiedział, że aukcja musi się kończyć na Allegro? ;)

Tak jest bezpieczniej, jesli transakcja ma się rozegrać tylko na płaszczyźnie internetowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena się nie sprzedała ;) trochę mnie to zaskoczyło szczerze mówiąc

Coś mi się wydaje że rynek troche zweryfikował boom na domeny. Sam wyceniałem tą domenę że sprzeda się za co najmniej 10K Euro ale jak widać zainteresowanie tak precyzyjnie sformuowanymi domenami na rynku się zracjonalizowało. Dla przykładu 2 literówki CF czy DS przekroczyły pułap 10K pomimo tego że do końca aukcji jeszcze sporo czasu. No ale to jest poniekąd zrozumiałe ponieważ pod takimi domenami można postawić praktycznie wszystko co da sie przypisać tym literom. Adwokaci.pl jest zdecydowanie mniej uniwersalna i pomimo dobrego keywordu (chociaż prawnicy.pl jest 2x bardziej popularna) prawdopodobie wartość ma głownie dla końcowego usera. Wydaje mi się ze nie łatwo byłoby ją odsprzedać ponownie za kwote powyżej 15K pln.

 

Mnie osobiście się podoba, chociaż za tą kwotę mam parę innych bardziej uniwersalnych na oku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie o tym piszę.. Aukcjom z ceną minimalną mówię zdecydowane NIE.

 

DD

 

Dokładnie. Przecież czy sprzedający da pułap minimalny 20k czy 100k i tak płaci tylko 50pln za minimalną więc sądzę, że tylko ktoś sobie "testuje" cenę. Zresztą co to za aukcje z ceną minimalną ukrytą? Rozumiem minimalna 100k i od tylu startujemy a nie wygłupiamy sie od 1zł i ukrywamy minimalną. Szkoda brać udziału w takich aukcjach jak widać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licytacja to psychologia - czysta rywalizacja. Jasne że dla kupującego jest lepiej bez minimum, ale nie dla sprzedającego. W trakcie licytacji dołączają kolejni licytujący i podbijają stawkę a licytując w grupie tracimy troszkę kontakt z ziemią i potrafimy się zagalopować - to tak jak licytacje dzieł sztuki, gdzie poważni gracze wydadzą więcej niż mają, żeby tylko dzieło sztuki dostało się w ich łapki a nie przeciwnika. Liczy się kasa i to ile zarobi sprzedający a nie za ile kupi kupujący. No a poza tym minimum to rzeczywiście dobry choć nie tani sposób na sondowanie wartości.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

IMO najlepiej w takich przypadkach podawać okolice ceny minimalnej, tak jak to robi Sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie domena nie ma zbyt komercyjnego zastosowania... Wyszukiwarka adwokatów jedynie to mi przychodzi do glowy. Aczkolwiek jest to domena PREMIUM i jesli mialbym ja wystawiac na Allegro - nie wystawialbym jej w ten sposob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, na pewno nie w ten sposób. Do sprzedawania domen premium wykorzystuje w ogole inne konta na Allegro (od SS ogole inaczej wyglada i od Sklepu ;-)).

 

Po pierwsze reklama - caly dzien spedzilbym nad rozreklamowaniu aukcji, ale nie na forach gdzie siedza 12 letni bizmesmieni z dwudziestakiem w portfelu ;), mailing rowniez by sie przydal z forum bukmacherskiego czy strony. Na prawde nie chce mi sie wymieniac sposobow na sprzedanie tej domeny, ale aby taka domena stala na allegro po 10k to wstyd dla Ciebie ;- )

 

No i pamietaj, ze wszedzie mozesz reklame walnac - tylko tam gdzie mozna. Kiedys za ladne pieniadze sprzedalem domene hazardziscie, ktory zgarnal calego jackpota ;) Trzeba znalezc ludzi, ktorzy maja duzo pieniedzy i duzo perspektyw.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie. Przecież czy sprzedający da pułap minimalny 20k czy 100k i tak płaci tylko 50pln za minimalną więc sądzę, że tylko ktoś sobie "testuje" cenę. Zresztą co to za aukcje z ceną minimalną ukrytą? Rozumiem minimalna 100k i od tylu startujemy a nie wygłupiamy sie od 1zł i ukrywamy minimalną. Szkoda brać udziału w takich aukcjach jak widać ;)

Ja zawsze licytuje na Allegro do poziomu, ktory sobie wyznacze, niezaleznie od rodzaju aukcji. Nie ma dla mnie znaczenia, czy jest cena minimalna, czy jej nie ma. Jesli jest i jej nie przekrocze, oznacza, to tyle, ze domena, czy cokolwiek innego jest poza moim zasiegiem

 

Czesto wystarczy wyslac mailem zapytanie do sprzedajacego lub zadzwonic i wszystko staje sie jasne szybciej. ;)

Po wystawieniu swojej aukcji dostalem tylko jedno zapytanie przez gg dotyczace ceny minimalnej, a taki kontakt uwazam za malo powazny jesli kogos nie znam. ;)

Do momentu kiedy nie bedzie powaznych, odpowiednio naglasnianych aukcji domen, beda ceny minimalne, nie ma sie czemu dziwic sprzedajacym.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie i Panowie, krótka informacja w temacie domeny ADWOKACI.PL. Na lipiec zaplanowałem aukcję bez ceny minimalnej. Link udostępnię wkrótce.

Najlepiej wystaw na dropped.pl - tak aby nie było "odwołaj oferty i zakończ aukcję" :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Najlepiej wystaw na dropped.pl - tak aby nie było "odwołaj oferty i zakończ aukcję" :(

Lepiej nie. Nie lubię robić interesów przez firmy zza oceanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×